Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Internet dla niewtajemniczonych w Cro

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrs
Croentuzjasta
Posty: 387
Dołączył(a): 02.02.2002
Internet dla niewtajemniczonych w Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrs » 25.07.2008 00:20

WItajcie,
przejrzałem forum w poszukiwaniu opisów korzystania z sieci w Cro. Niestety nie wszystko jest dla mnie jasne (raczej lajkonik jestem;) ). Czy ktoś z użytkowników forum mógłby pokusić się o opisanie takiego kompendium wiedzy na ten temat (jak się połaczyć, jakie są koszty, jakie narzedzia są potrzebne i jakie czynności trzeba wykonać zeby korzystać z nternetu w Cro) Jadąc do Cro zabieram laptopa (z karta blueconnect, ale nie wiem czy trzeba jakoś uruchomić do tego roaming) oraz telefon kom (mogę połączyć z lapkiem przez Bluetooth), dodatkowo mam chorwackiego prepaida (ale bez Bluetooth). Z góry dziękuję za pomoc - wszelkie informacje będą mile widziane
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 25.07.2008 00:44

To juz bylo gdzies na forum...wiec tylko tak krotko:
1.Daj sobie spokoj z netem w roamingu ... ceny sa powalajace..;(
2.szukaj darmowych punktow dostepowych szczegolnie w miastach i lacz sie najlepiej pomijajac oprogramowanie operatora komorkowego ...jak piszesz to chyba ERY
3.znajdz sobie kwatere gdzie gospodarz ma stale lacze to chyba najlepsza opcja
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.07.2008 07:49

Albo szukaj kampów z internetem-tak miałem np. Pod Maslinom czy w Planiku. Koszty to jeśli dobrze pamiętam:
10 min - 10 KN
15 min - 15 KN
30 min - 20 KN
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.07.2008 08:15

Tez chcialem miec ubieglego roku dostęp do Netu (na konto firmowe przychodzi dziennie ponad 100 wiadomości (85% SPAM) i nie chciałem się zakopać po powrocie )

Byłem w BaskaVoda k. Makarskiej , długo szukałem kwatery z netem, nawet znajomy Chorwat przez telefon usiłował tłumaczyć miejscowym o co mi chodzi a oni robili dziwne oczy 8O , (może dlatego że chciałem w CRO zamiast się relaksować mieć dostęp do netu, a może dlatego że nie używają netu)

Niektórzy odpowiadali że tak że mogę mieć dostęp do netu jak sobie kupie kartę i połączę się przez telefon, wogóle nie kumałem o co chodzi,

Przy okazji : moje pytanie jest takie : czy tam nie mają stałych łączy jak u nas, że się podłączam lapkiem przez kabel lub WiFi ????

Niestety schodziliśmy kupe miejsc i w końcu odpuściłem sobie ten net , na 2 dzień zobaczyłem że w centrum Baśki stoi takie duże drzewo (koło tego śmiesznego Pana który sprzedaje lody i zagaduje w kilku jęz.) a pod wielkim drzewem siedzi laska z lapkiem na kolanach i pisze przez jakiś komunikator. Po południu sam się wybrałem z lapkiem pod drzewko :) i spróbowałem - no i strzał w 10 , WiFi nie wiem czy to z prywatnego mieszkania obok czy co ale łącze nie było zabezpieczone i mogłem korzystać :D ,pojawiałem się tam co 4 dni ściągnąć pocztę.

Pozdrow

Może ktoś wrzuci temat : Miejsca z dostępem WiFi w CRO
miru71
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miru71 » 25.07.2008 08:46

Witam
W Baśce V. nie tylko pod tym drzewkiem jest net. Mieszkałem około 400m od tego pięknego drzewka i bez problemu łączyłem się z netem przez darmowy "Connection Point"(tak to się nazywało). Transfer był na tyle dobry, że wieczorem oglądałem sobie wiadomości w TVN-ie a przed wyjściem na plażę słuchaliśmy sobie polskiego radia. Ludzie mówili że ten "hot spot" jest w marinie, więc wszędzie w okolicy mariny jest zasięg.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 25.07.2008 09:05

Wifi jest jeszcze malo popularne w Cro, ale ja znalazlem calkiem niechcaca takie apartamenty, szukajac w necie miejsca na wypoczynek. I tak np w Tucepi w apatamecie nad samym morzem i w Makarskiej sa apartamenty oferujace wifi.W jednym z postow ktos opisal jak mozna za darmoche smigac w neciku w Chorwacji korzystajac z ich sieci komorkowej. A tutaj link do tego tematu:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=200 ... light=wifi
robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 25.07.2008 13:51

może ktoś dokładnie opisze jak się połączyć z netem, ewentualnie jaki prepaid kupić i jak skonfigurować połączenie aby móc korzystać po sieci GPRS
CrisBTW
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) CrisBTW » 27.07.2008 11:18

orientuje sie ktos czy w Seget Vranijca jest mozliwosc polaczenia sie z internetem jezeli tak to piszcie jak
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 27.07.2008 11:41

Może ma ktoś jakiś namiar na darmowe wifi w okolicach Makarskiej albo jeszcze bardziej na południe ?
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 27.07.2008 12:05

robsson
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsson » 27.07.2008 17:38

bardzo fajne strony.
troszkę poczytać i wszystko jasne :)
wielkie dzięki
hellraider
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 19.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) hellraider » 27.07.2008 18:27

A ja jestem akurat w KRKU na wyspie i siedze sobie na tarasie naszego apartamentu i piszę ten post :-)))))

Po przyjeżdzie uruchomiłem laptopa i stwierdziłem , ze dostępna jest sieć DIJANA ( od nazwy apartamentu i imienia właścicielki ) . Zapytałem ... Pani DIJANA zaraz przysłała męża , który podał mi hasło i tak śmigam sobie swobodnie z prędkością ok. 1 Mb/sek . Rozmawiam z rodzicami w Polsce przez SKYPE i surfuje do woli jak tylko mam ochotę . Pytałem się jak z opłata za używanie NET-u ... ne ma problema usłyszałem w odpowiedzi ( dałem Panu mężowi dwa polskie piwa i very good :-)))) )
A tak w ogóle to fajny apartament nam sie trafił ... spokojnie ... na 4 osoby 2 sypialnie i salon z kuchnią , TV -SAT za 58 Euro/dzień . Do centrum KRKU spacerkiem 4-5 min , cicha strefa ... super . Jak ktoś chce to dam namiary . Pozdrawiam z KRKU .
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 02.08.2008 10:12

hellraider napisał(a):A ja jestem akurat w KRKU na wyspie i siedze sobie na tarasie naszego apartamentu i piszę ten post :-)))))

Po przyjeżdzie uruchomiłem laptopa i stwierdziłem , ze dostępna jest sieć DIJANA ( od nazwy apartamentu i imienia właścicielki ) . Zapytałem ... Pani DIJANA zaraz przysłała męża , który podał mi hasło i tak śmigam sobie swobodnie z prędkością ok. 1 Mb/sek . Rozmawiam z rodzicami w Polsce przez SKYPE i surfuje do woli jak tylko mam ochotę . Pytałem się jak z opłata za używanie NET-u ... ne ma problema usłyszałem w odpowiedzi ( dałem Panu mężowi dwa polskie piwa i very good :-)))) )
A tak w ogóle to fajny apartament nam sie trafił ... spokojnie ... na 4 osoby 2 sypialnie i salon z kuchnią , TV -SAT za 58 Euro/dzień . Do centrum KRKU spacerkiem 4-5 min , cicha strefa ... super . Jak ktoś chce to dam namiary . Pozdrawiam z KRKU .


No to kolego jak wrócisz to daj namiary na apartament - może za rok właśniea tam pojadę:-)
m@rcin
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2008 10:31

hellraider napisał(a):A ja jestem akurat w KRKU na wyspie i siedze sobie na tarasie naszego apartamentu i piszę ten post :-)))))

Po przyjeżdzie uruchomiłem laptopa i stwierdziłem , ze dostępna jest sieć DIJANA ( od nazwy apartamentu i imienia właścicielki ) . Zapytałem ... Pani DIJANA zaraz przysłała męża , który podał mi hasło i tak śmigam sobie swobodnie z prędkością ok. 1 Mb/sek . Rozmawiam z rodzicami w Polsce przez SKYPE i surfuje do woli jak tylko mam ochotę . Pytałem się jak z opłata za używanie NET-u ... ne ma problema usłyszałem w odpowiedzi ( dałem Panu mężowi dwa polskie piwa i very good :-)))) )
A tak w ogóle to fajny apartament nam sie trafił ... spokojnie ... na 4 osoby 2 sypialnie i salon z kuchnią , TV -SAT za 58 Euro/dzień . Do centrum KRKU spacerkiem 4-5 min , cicha strefa ... super . Jak ktoś chce to dam namiary . Pozdrawiam z KRKU .


Właśnie wróciłem z Krku z miasta KRK - daj namiar na ten apartament - ja mieszkałem na splitskiej.
Robeq
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robeq » 09.08.2008 20:22

miru71 napisał(a):(...) W Baśce V. nie tylko pod tym drzewkiem jest net (...)


Witam,
Wlasnie po raz pierwszy od trzech lat wzialem kompa na wyjazd. Dzis dojechalem do Baski i w apartmanie jakies 250-300 metrow w linii prostej od mariny (drzewa) wifi jest na parametrach: 1800 kbps (download) i 600 kbps (upload). Czyli takie 2 megowe lacze, mowiac kolokwialnie :-).
Pzdr, R
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Internet dla niewtajemniczonych w Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone