Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dodatkowe ubezpieczenie Auto-asistance- radze wykupić....

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005
Dodatkowe ubezpieczenie Auto-asistance- radze wykupić....

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 07.07.2008 18:46

ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy może sie przydać. Od szesciu lat co roku wykupuje takie ubezpieczenie zawsze w Warcie (37pln na miesiąc), nigdy go nie potrzebowałem, ale w tym roku pech nie wytrzymał alternator(regulator napiecia).Kilka km za Omisiem, tuż za Stanici auto przestało "gadac".
Zadzwoniłem pod nr alarmowy i w ciągu trzech godzin od pierwszego telefonu auto zostało na lawecie odwiezione do Splitu do serwisu, a my (trzy osoby) to już dzięki uprzejmości chorwackich "laweciarzy" zostaliśmy odtransportowani do Podacy.
Niestety była to sobota naprawa przeciągnęła się do środy. Cena nowego alternatora plus wymiana to już "kosmos" zapłaciłem :cry: 3550 kun czyli według wyciągu z banku 1670 pln. Dla orientacji nowy alternator do Vecry B 1,6 na Allegro zaczyna sie :evil: od 180pln.
Podsumowując na plus bardzo szybka organizacja lawety i transportu do miejsca "zamieszkania", telefoniczna kontrola transportu ze strony Warty(co kwadrans dzwonili - czy już jest laweta, gdzie jesteśmy itp)
Na minus oczywiście kosmiczna cena naprawy samochodu i niezbyt porządny serwis ponieważ wydano mi samochód nieumyty opalcowany przez mechaników, ana moje pytanie dlaczego auto jest takie brudne powiedziano mi że oni auta naprawiają a nie myją
Pozdrawiam i życze żeby mimo posiadania ubezpieczenia auta sie nie psuły
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Re: Dodatkowe ubezpieczenie Auto-asistance- radze wykupić...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 07.07.2008 18:58

Ja mam opcję Assistance Full zawsze, na tym nigdy nie oszczędzam. Czyli, że kolega nie miał AC bo wtedy możnaby było pokryć całkowicie naprawę z polisy ? W niektórych opcjach również oprócz holowania jest zakwaterowanie na czas naprawy.
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005
Re: Dodatkowe ubezpieczenie Auto-asistance- radze wykupić...

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 07.07.2008 19:12

Bahama napisał(a):Ja mam opcję Assistance Full zawsze, na tym nigdy nie oszczędzam. Czyli, że kolega nie miał AC bo wtedy możnaby było pokryć całkowicie naprawę z polisy ? W niektórych opcjach również oprócz holowania jest zakwaterowanie na czas naprawy.

Faktycznie miałem tylko holowanie i zakwaterowanie, z którego zrezygnowalem .
mars
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars » 29.04.2009 19:21

Wydaje mi się, że chyba wszystkie polskie firmy ubezpieczeniowe określają limity na naprawę (np PZU do 180e, warta do 100e) i na holowanie (pzu 180e, warta 500e). Jeśli rachunek za usługę przekroczy te kwoty to chyba nie ma co liczyć na pełny zwrot kosztów.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 29.04.2009 19:31

KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 29.04.2009 20:32

ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy może sie przydać. Od szesciu lat co roku wykupuje takie ubezpieczenie zawsze w Warcie (37pln na miesiąc), nigdy go nie potrzebowałem, ale w tym roku pech nie wytrzymał alternator(regulator napiecia).Kilka km za Omisiem, tuż za Stanici auto przestało "gadac".
Zadzwoniłem pod nr alarmowy i w ciągu trzech godzin od pierwszego telefonu auto zostało na lawecie odwiezione do Splitu do serwisu, a my (trzy osoby) to już dzięki uprzejmości chorwackich "laweciarzy" zostaliśmy odtransportowani do Podacy.
Niestety była to sobota naprawa przeciągnęła się do środy. Cena nowego alternatora plus wymiana to już "kosmos" zapłaciłem 3550 kun czyli według wyciągu z banku 1670 pln. Dla orientacji nowy alternator do Vecry B 1,6 na Allegro zaczyna sie od 180pln.
Podsumowując na plus bardzo szybka organizacja lawety i transportu do miejsca "zamieszkania", telefoniczna kontrola transportu ze strony Warty(co kwadrans dzwonili - czy już jest laweta, gdzie jesteśmy itp)
Na minus oczywiście kosmiczna cena naprawy samochodu i niezbyt porządny serwis ponieważ wydano mi samochód nieumyty opalcowany przez mechaników, ana moje pytanie dlaczego auto jest takie brudne powiedziano mi że oni auta naprawiają a nie myją
Pozdrawiam i życze żeby mimo posiadania ubezpieczenia auta sie nie psuły

37 pln przez szesc lat to jakies 2500 pln 8O
Twoj post tylko upewnil mnie w przekonaniu ze zadnego assistance tak na prawde nie warto kupowac. 8O
Padl regulator napiecia a wymienili caly alternator, ot fachowcy :lol:
mars
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mars » 30.04.2009 15:06

35zł ZA miesiąc, bo zwykle nie wyjeżdża się na dłuższy okres na urlop; to wcale nie znaczy,że 35złx12miesięcy w roku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.04.2009 15:24

cchh czy coś tam...nie kupuj bo nikt Ci nie każe tylko zapłaczesz jak Ci w Cro zdechnie fura...takich cwaniaków jest wielu a później pada samochód i nie wiedzą co mają zrobić w obcym kraju nie mogąc się dogadać...sam byłem świadkiem a mi na szczęście jeszcze nic się nie przytrafiło i mimo, iż samochód mój nie jest stary zawsze wykupuję assistance...
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 30.04.2009 20:05

cchh czy coś tam...


takich cwaniaków


Ale mi pojechales, nie znize sie jednak do twojego poziomu bo musialbym sie polozyc. :wink: :lol: #

Wyrazilem tylko swoja opinie, wiec nie wiem czemu sluzy ten atak.
Jesli psuje mi sie auto to dzwonie po pomoc drogowa, potrafie sie dogadac w kilku europejskich jezykach. Nie planowane przygody to jest to co lubie, aha i wedlug zasady: <Umiesz liczyc, licz na siebie>.
Pozdrawiam(mimo wszystko)
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 30.04.2009 21:50

cchhee napisał(a):
Padl regulator napiecia a wymienili caly alternator, ot fachowcy :lol:

W polsce jakby Cie scholowali do serwisu , to zrobią dokładnie to samo. Serwis nie bawi sie w jakieś drobiazgi nie ma "ładowania" wymiana alternatora.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 30.04.2009 23:29

W polsce jakby Cie scholowali do serwisu , to zrobią dokładnie to samo. Serwis nie bawi sie w jakieś drobiazgi nie ma "ładowania" wymiana alternatora.

Regulator napiecia jest osobna czescia przy alternatorze, wiec tylko mechanior chcacy naciagnac cie na koszta wymieni go razem z alternatorem. Choc w sumie musze przyznac ze pewnie 9 na 10 mechaniorow by tak zrobilo, bo jaki zarobek mialby warsztat na wymianie jak to napisales <jakiegos drobiazgu>
jacek77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek77 » 01.05.2009 12:45

cchhee napisał(a):
W polsce jakby Cie scholowali do serwisu , to zrobią dokładnie to samo. Serwis nie bawi sie w jakieś drobiazgi nie ma "ładowania" wymiana alternatora.

Regulator napiecia jest osobna czescia przy alternatorze, wiec tylko mechanior chcacy naciagnac cie na koszta wymieni go razem z alternatorem. Choc w sumie musze przyznac ze pewnie 9 na 10 mechaniorow by tak zrobilo, bo jaki zarobek mialby warsztat na wymianie jak to napisales <jakiegos drobiazgu>

racja mechanik w prywatnym warsztacie wymieni regulator, ale serwisy fabryczne mają swoje procedury

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Dodatkowe ubezpieczenie Auto-asistance- radze wykupić....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone