Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie moto assistance w HDI

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008
Ubezpieczenie moto assistance w HDI

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 04.07.2008 11:15

Kolega wykupił dziś takową polisę w w/w towarzystwie ubezpieczeniowym,
polisa kosztowała ok 230zł,opiewa na rok czasu,i podobno zapewnia holowanie ubezpieczonego pojazdu w limicie ubezpieczenia,co w jego wariancie stanowi kwotę 4000zł,po wstępnych wyliczeniach,wyszło mi że odcinek holowania wynosi ok 1000km,a za 50%dopłatą,suma zwieksza się do 8000zł,co w efekcie zapewnia teoretyczne doholowanie do miejsca zamieszkania.

Coś mi tu pachnie zdradą,gdyż inne T.U w których zasięgałem informacji,
nie potrafiły zaoferować zbliżonych warunków :(

Czy ktoś z forumowiczów,sorry,Cromaniaków :D ,może się na ten temat wypowiedzieć,potwierdzając bądz zaprzeczając,tym skądinąd rewelacją :lol:

Pozdrawiam.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.07.2008 13:10

garciu napisał(a):Kolega wykupił dziś takową polisę w w/w towarzystwie ubezpieczeniowym,
polisa kosztowała ok 230zł,opiewa na rok czasu,i podobno zapewnia holowanie ubezpieczonego pojazdu w limicie ubezpieczenia,co w jego wariancie stanowi kwotę 4000zł,po wstępnych wyliczeniach,wyszło mi że odcinek holowania wynosi ok 1000km,a za 50%dopłatą,suma zwieksza się do 8000zł,co w efekcie zapewnia teoretyczne doholowanie do miejsca zamieszkania.

Coś mi tu pachnie zdradą,gdyż inne T.U w których zasięgałem informacji,
nie potrafiły zaoferować zbliżonych warunków :(

Czy ktoś z forumowiczów,sorry,Cromaniaków :D ,może się na ten temat wypowiedzieć,potwierdzając bądz zaprzeczając,tym skądinąd rewelacją :lol:

Pozdrawiam.

Też takową wykupiłem. Co w tym dziwnego? Zawierasz umowę i gra. A że firma HDI? nigdy nie miałem z nią żadnych kłopotów.
Pozdrawiam
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 04.07.2008 13:40

Dziwi mnie nieco fakt,że kwota o której mowa,oraz związane z nią opcje tegoż ubezpieczenia,wydają mi się coś zbyt cukierkowe.

Oczywiście życzyłbym sobie i innym,aby to wszystko miało odzwierciedlenie w rzeczywistości,jednak obawiam się że za kwotę składki ubezpieczenia, 230zł,assistance nie podejmie się transportu choćby tego 1000km w jedną stronę,nie wspominając o drodze powrotnej.

Inni ubezpieczyciele,wiodący na rynku,oferują wersję Lux,za około 15EUR,na okres 1 miesiąca,jednak nie zapewniają w jej ramach holowania uszkodzonego pojazdu do kraju.
Do HDI nic nie mam,tylko daleko posuniętą ostrożność.

Pozdrawiam.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.07.2008 14:10

przeczytaj dokładnie ogólne warunki ubezpieczenia, a będziesz wiedział, jak masz wątpliwości to pytaj w HDI, zobacz czy nie ma wyłączeń
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 04.07.2008 14:38

garciu napisał(a):Dziwi mnie nieco fakt,że kwota o której mowa,oraz związane z nią opcje tegoż ubezpieczenia,wydają mi się coś zbyt cukierkowe.

Oczywiście życzyłbym sobie i innym,aby to wszystko miało odzwierciedlenie w rzeczywistości,jednak obawiam się że za kwotę składki ubezpieczenia, 230zł,assistance nie podejmie się transportu choćby tego 1000km w jedną stronę,nie wspominając o drodze powrotnej.

Inni ubezpieczyciele,wiodący na rynku,oferują wersję Lux,za około 15EUR,na okres 1 miesiąca,jednak nie zapewniają w jej ramach holowania uszkodzonego pojazdu do kraju.
Do HDI nic nie mam,tylko daleko posuniętą ostrożność.

Pozdrawiam.

No ale składka ubezpieczenia nie jest mała. W zeszłym roku mieli max 2500 zł ale składka około 150 zł. Zauważ że aby mieć kwotę samego holowania 8000 zł to trzeba zapłacić 375 zł. To już jest kwota jaką płaci się za oc samochodu z kwotą gwarancji około 300000 euro na mieniu. Czytałem OWU nie ma tam żadnych kruczków według mnie.
Pozdrawiam
garciu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) garciu » 04.07.2008 18:22

Dziękuję za odpowiedzi.

Mnie do wyjazdu zostało kilka dni,więc mogę jeszcze pomysleć nad ubezpieczycielem oraz wariantem na jaki się zdecyduję.

Pozdrawiam.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 13.07.2008 18:37

Witam w upalny wieczór.

Mam zamiar wykupić w HDI ubezpieczenie kosztów leczenia oraz asisstance na auto. Miał może ktoś wykupione w HDI ubezpieczenie kosztów leczenia ??? Nie wiem czy zdecydować się na HDI czy PZU.

Może ma ktoś jakieś doświadczenia z HDI.

Dzięki z góry za odpowiedź.

Pozdrawiam. :wink: :wink: :wink:
luky007
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) luky007 » 23.07.2008 23:11

poczytałem warunki tego ubezpieczenia - są najlepsze z wszystkich znanych firm ubezpieczeniowych - wybrałem się więc dziś do ich punktu - haczyk jest jeden - trzeba wykupić polise na rok lub ewentualnie od tego momentu do końca ubezpieczenia OC jeśli się ma w HDI. Zabardzo nie wiem czy się zdecydować :), mam u nich OC, szkoda że nie da się na wybraną liczbę dni bo moim zdaniem zniszczyliby konkurencje która i tak teraz daje max 250Euro holowania :).

Ubezpieczenie podróżne na osobe też mają bardzo tanio i naprawde z bardzo wysokimi sumami, można dowolnie dobierać sumy do KL, NNW, OC itd., mi coś wyszło 30zł/osoba z KL na 10tys Euro, z oc na 50tys zl itp
marcin1310
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1310 » 27.08.2008 14:02

Dzięki za post, sam zapomniałbym o takim ubezpieczeniu a wyjazd za 3 dni :)

Mam pytanie czy mowa o ubezpieczeniu assistance w HDI Asekuracja czy HDI Samopomoc? Byłbym wdzięczny za informacje bo udam się do agenta tylko nie wiem o którym towarzystwie mowa :)
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.08.2008 14:28

marcin1310 napisał(a):Dzięki za post, sam zapomniałbym o takim ubezpieczeniu a wyjazd za 3 dni :)

Mam pytanie czy mowa o ubezpieczeniu assistance w HDI Asekuracja czy HDI Samopomoc? Byłbym wdzięczny za informacje bo udam się do agenta tylko nie wiem o którym towarzystwie mowa :)

To jedno i to samo a raczej z HDI Samopomoc zrobiła się HDI Asekuracja.
Coraty12
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Coraty12 » 30.04.2009 10:52

marcin1310 napisał(a):
Dzięki za post, sam zapomniałbym o takim ubezpieczeniu a wyjazd za 3 dni icon_smile.gif

Mam pytanie czy mowa o ubezpieczeniu assistance w HDI Asekuracja czy HDI Samopomoc? Byłbym wdzięczny za informacje bo udam się do agenta tylko nie wiem o którym towarzystwie mowa icon_smile.gif

To jedno i to samo a raczej z HDI Samopomoc zrobiła się HDI Asekuracja.

dokładniej, to były kiedyś oddzielne firmy, ale jak obie zostały kupione przez grupę HDI, to zostały połączone, pzdr

http://erazmus-sokrates.com/

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie moto assistance w HDI
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone