Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ominięcie płatnego odcinka Banska B. - Zvolen

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tygrys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 254
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tygrys » 05.06.2009 16:39

rzućcie okiem na tę mapkę http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=48.716153,19.138248&spn=0.007093,0.021715&t=h&z=16 Czy to jest ostatnie, jedyne a moze najwłaściwsze miejsce żeby w Banska Bystryca ( jadąc od Chyżne) zjechać z trasy E77 żeby ominąć płatny odcinek "autostrady" i nie wpakowac sie na niego bo po przejechaniu tego wiaduktu z tego co widzę to już nie ma odwrotu. Na moje oko to (jadąc od góry E77) trzeba odbić na prawo, wjechać pod górkę następnie skręcić w lewo i przejechać nad E77 prostopadle trasą 69, zakręcic sie o 180 stopni, przejechać dwa mosty i dalej jechac trasą 69 aż do samego Zvolen. Jechał ktos tak? moze to potwierdzić lub cos dodać? Bo w tym roku to prawie 10 euro trzeba wydać za ten płatny kawałek.

Albo gdy sie już przejedzie ten wiadukt to zjechac na parking supermarketu i wyjechac z niego od północnej strony w prawo i dalej tak samo jak powyżej trasą 69
matio_turbo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) matio_turbo » 07.06.2009 01:26

Jechałem trasą Banska Bystrica - Zvolen w lipcu 2008. Nie kupowałem winiety i moja trasa wyglądała tak:


Zjeżdżamy z dwupasmówki w miejscu wskazanym strzałką. I jak napisał wcześniej Tygrys jest to ostatnie miejsce, jadąc od Chyżnego, aby opuścić tę drogę unikając opłat.
Obrazek


Poniżej miejsce wskazane strzałką w powiększeniu. Manewr nr 1to zjechanie z dwupasmówki na Kremnicka, Radvan. Trzeba dokładnie patrzeć na znaki, bo jest tylko jeden drogowskaz. Później skręcamy w lewo i jedziemy tą drogą aż do Zvolena (wcześniej miniemy m.in. port lotniczy.
Obrazek


Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedno. W miejscu wskazanym strzałką, jadąc od Banskiej, jedziemy prosto, ale zjeżdżamy z drogi głównej w podporządkowaną (droga główna skręca w lewo).
Natomiast od Zvolena do Banskiej trzeba ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Niby nic takiego, ale mimo, że to droga krajowa, jest słabo oznaczona i jadąc zbyt szybko może dojść do niebezpiecznej sytuacji.
Obrazek


Ogólnie, jadąc przez środkową Słowację w nocy radzę zwracać uwagę na znaki ostrzegawcze dotyczące zwierząt gospodarskich i pieszych. Nam (około północy!) trafiła się krowa na drodze (na szczęści szła poboczem). Kilka kilometrów dalej poboczem szli piesi bez odblasków. W obu sytuacjach wcześniej stały znaki ostrzegawcze, o których wcześniej pisałem.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 07.06.2009 11:24

Odcinkiem BB-Zvoleń jeździłem dwupasmówką już XX razy w te i wewte i nigdy nie kupowałem winietki z powodów "politycznych" - uważam że to jest nieuczciwe kasować za 20 km zwykłej drogoi (nieautostrady) - taka postkomunistyczna pozostałość. Co innego na trasie Żylina-Bratysława, tam zawsze kupuję winietkę bo jest za co (prawie 200 km autostrady)

I nigdy nie byłem kontrolowany na tym 20 km odcinku bo z doświadczenia zdobytego na Słowacji wiem że policja zatrzymuje samochody i sprawdza winietki wyłącznie przy złamaniu przepisów (zwykle za prędkość) więc jak ktoś chce przejechać dwupasmówką bez winietki to wystarczy jechać grzecznie przez kwadrans, najlepiej za jakimś równie grzecznym kierowcą.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 07.06.2009 13:38

A ile euro obecnie kosztuje winetka!?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 07.06.2009 13:42

janniko napisał(a):A ile euro obecnie kosztuje winetka!?

To żart? Odpowiem...
http://slowacja.hej.pl/sl-auto.htm
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ominięcie płatnego odcinka Banska B. - Zvolen - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone