Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jadę nie swoim autem,jakie dokumenty?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dan34
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.06.2008
Jadę nie swoim autem,jakie dokumenty?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dan34 » 23.06.2008 16:08

Witam,zamierzam pojechać do cro autem rodziców,nazwisko takie same ale inny adres,wyjazd już w piątek i jakoś nie pomyślałem o tym,potrzebne są jakieś dodatkowe dokumenty?Może ktoś był w podobnej sytuacji?Pozdrawiam
Krzychu_K
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychu_K » 23.06.2008 22:41

Witaj Dan.
Ja też jadę nie swoim - przygotowałem sobie upoważnienie właściciela do korzystania z samochodu - w dwóch językach. To było gdzieś na forum lub na stronie - poszukaj.
Pozdrawiam
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 28.07.2010 20:34

witam, nie zakładałem nowego wątku bo nie chcę śmiecić a dokładnego info na forum nie znalazłem, a chodzi o to że pare dni temu moje autko odmówiło posłuszeństwa ( może i dobrze że teraz ) :) musze zabrać samochód mojej mamy, nazwisko w dowodzie to samo, adres ten sam tylko inne imię.
czy potrzebuje jakieś upoważnienie ???
pozdrawiam i prosze o odpowiedz !!
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 28.07.2010 20:42

cyjzar napisał(a):witam, nie zakładałem nowego wątku bo nie chcę śmiecić a dokładnego info na forum nie znalazłem, a chodzi o to że pare dni temu moje autko odmówiło posłuszeństwa ( może i dobrze że teraz ) :) musze zabrać samochód mojej mamy, nazwisko w dowodzie to samo, adres ten sam tylko inne imię.
czy potrzebuje jakieś upoważnienie ???
pozdrawiam i prosze o odpowiedz !!

Było gdzieś to opisywane na forum.Myślisz że się nikt nie kapnie że nie jesteś kobietą. :lol:
http://www.motoekspert.mojeauto.pl/cms/?id=548
Ostatnio edytowano 28.07.2010 20:50 przez gonzo, łącznie edytowano 1 raz
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 28.07.2010 20:48

Polecam lekturę tego TEMATU
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 28.07.2010 20:51

gonzo napisał(a):
cyjzar napisał(a):witam, nie zakładałem nowego wątku bo nie chcę śmiecić a dokładnego info na forum nie znalazłem, a chodzi o to że pare dni temu moje autko odmówiło posłuszeństwa ( może i dobrze że teraz ) :) musze zabrać samochód mojej mamy, nazwisko w dowodzie to samo, adres ten sam tylko inne imię.
czy potrzebuje jakieś upoważnienie ???
pozdrawiam i prosze o odpowiedz !!

Było gdzieś to opisywane na forum.Myślisz że się nikt nie kapnie że nie jesteś kobietą. :lol:


hehe no miałem taką nadzieje, 8) a tak na poważnie, to tego tematu nie mogę nigdzie znalezć, dlatego zapytałem :?
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 29.07.2010 11:16

Ja byłem tak dwa razy w cro, autem rodziców, tylko nazwisko te same adres inny i nikt nie robił problemów, ale może się zdażyć, że się przyczepią.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.07.2010 11:33

Od lat jezdze autem rejestrowanym na mojego ojca - inny adres. Zero problemow. Od lat jezdze sluzbowym oklejonym autem rejestrowanym na firme, nie mam zadnego upowaznienia, przekraczalem dziesiatki razy rozne "cywilizowane" granice dalekie i bliskie - zero problemow. Rok temu bylismy w cro autem rejestrowanym na kolege - inny adres, nazwisko itd - zero problemow

Teoretycznie upowanienie jest wymagane i mozna nie zostac przepuszczonym przez granice ale ...
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 29.07.2010 11:35

matti_wse napisał(a):Ja byłem tak dwa razy w cro, autem rodziców, tylko nazwisko te same adres inny i nikt nie robił problemów, ale może się zdażyć, że się przyczepią.


Jak to w życiu bywa, wszystko jest ok jak jest dobrze.
Tylko jeśli zdarzy Ci się tfu tfu.. chociażby jakaś drobna kolizja drogowa czy obciera, do "obsługi" której obywatel macierzystego państwa wezwie policję to mogą zacząć się schody.
Taki papier waży tyle co nic, miejsca w bagażniku również wiele nie zajmuje a może zaoszczędzić Ci niepotrzebnych kłopotów i straty czasu, który mógłbyś spożytkować na pluskanie w Jadranie :D

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Jadę nie swoim autem,jakie dokumenty?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone