Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria Lanternacamp /Porec

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomaszl75
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.06.2008
Istria Lanternacamp /Porec

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomaszl75 » 17.06.2008 18:39

Witam Wszystkich uzytkownikow Cro.pl przebywam pierwszy raz w Chorwacji i chcialbym podziekowac wszystkim za zdobyta wiedze na tym Forum przed moim wyjazdem
Poniewaz przebywam na Lanternacamp kolo Porec/u ( 10.06 do 24.06) wiec moge podzielic sie informacjami z podrozy oraz aktualnymi cenami w Chorwacji oraz miejscu pobytu

Pozdrawiam
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 17.06.2008 23:26

Witaj, czy mógłbyś coś napisać o tym kempingu, na którym przebywasz? Chodzi mi o jego udogodnienia, sanitariaty itp. oraz przybliżone koszty pobytu na nim. Pozdrawiam :papa:
Berni
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berni » 18.06.2008 11:38

Witaj
Również jestem zainteresowany wszelkimi informacjami.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.06.2008 12:14

fimada napisał(a):Witaj, czy mógłbyś coś napisać o tym kempingu, na którym przebywasz? Chodzi mi o jego udogodnienia, sanitariaty itp. oraz przybliżone koszty pobytu na nim. Pozdrawiam :papa:


Zanim Tomasz napisze coś od siebie - wszystko to o co pytasz znajdziesz TU

Polecam ten kemping , ale jest to kemping tzw. górnej półki cenowej.
Za udogodnienia, sanitariaty itp. - są większe opłaty :wink:
Tomaszl75
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomaszl75 » 18.06.2008 22:06

Witam ponownie !
Pan Janusz podal stronke tego kempingu wiec wszystko jest tam opisane (i zgadza sie w 100%)
Co to ceny za kemping to ja korzystam od pieciu lat z firmy SELECTCAMP i jestem zadowolony
http://www.selectcamp.com.pl/
Pierwszy raz pojechalem do Chorwacji i jestem bardzo zadowolony ( wczesniej Wlochy) te linie brzegowe..... blekit morza no i bez problemu z porozumieniem sie z miejscowymi ( zreszta akurat jest Euro 2008 wiec tym bardziej sa milsi)
Kemping ten (LanternaCamp) jak i inne z ktorych korzystalem sa to wzorowo prowadzone pola kempingowe nastawione szczegolnie na RODZINNY wypoczynek (rodzina moja to 2+1dziecko 10 lat)

Dwa kompleksy basenowe jeden (dzieciecy) oraz drugi wiekszy z morska woda
Plaze kamieniste (ale naprawde piekne i bardzo czyste !
Bardzo duzo "rodakow" mozna powiedziec ze o tej porze (czerwiec to prawie polska plaza) choc oczywiscie jest tez "cała Europa"- i wszyscy zyczliwi !

Temperatura morza to 23stopnie spokojne mozna plywac !
Podstawa to buty na plaze ( nie ma z tym problemow) stragany (50 kn) choc w markecie na kempingu 36 kn.
Dostep do internetu płatny (stanowiska komputerowe) symboliczna oplata kilku kun
Choc jak ktos posiada laptopa to wtedy GRATIS WIFI rewelacyjna predkosc (tak tez korzystam )
Wybralem w tym roku Lanternacamp ze wzgledu na bliskosc atrakcji (Porec 9km Rovnij oraz Pula 62 km - reszta przedemna )

Porusze tu temat ktory sledzilem (jak pewnie kazdy )przed wyjazdem, jadac na 2 tygodnie zabralem ze soba zywnosc na ponad tydzien (troche tego bylo a jestem milosnikiem grila) NIE MA ZADNEJ KONTROLI !!! NIKT NIE SPRAWDZA BAGAZNIKÓW jedynie dawalem paszporty (nie wysiadajac z samochodu ) na granicy (KASTEL jechalem od Ljubljany) kurs za 1Euro 7.18 kn choc przy wymianie np 200E pobrali jakas prowizje 20 kn bylem zdziwione jak kobitka poprosila o jakis dokument

W Poreciu wymienialem Euro przy kursie 1E- 7.10kn

Zaskoczyla mnie cena ropy(akurat na takowej jechalem) zaraz po wjezdzie na Slowenii (pierwsza stacja OMV ON 1.29 euro PB 1.19


Chciałbym raz jeszcze podziekowac wszystkim "Cromaniakom z tego Forum poniewaz wszystko mozna tu znalesc przed pierwszym wyjazdem (tak jak to bylo ze mna)

Na koniec NIE bierzcie piwa ze soba KARLOVACKO jest wszedzie dostepne (polecam pyszne 30stopni w cieniu he.he. )
butelka zwrotna 7.16 kn + kaucja 1.66 kn
ewentualnie 1L ok 17 kn

Dla dzieci to lody 5 kn za galke lodu ( duze)
Pizza od 30-50 kn
Jajka 10 szt 1.90 kn !
Chleb jest drozszy 6-8 kn
pomidory salata (podobnie jak u nas ceny)
ziemniaki mlode placilem w markecie KONZUM 4.20kn


Pozdrawiam
fimada
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fimada » 18.06.2008 23:39

Tomaszl75 i Janusz Bajcer wielkie dzięki za wyczerpujące odpowiedzi.
Pozdr :D
dagbe
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagbe » 19.06.2008 09:18

Witam,
wybieramy się właśnie na Laterna Camp. Będziemy tam od niedzieli 21.06 w namiocie Eurocampu. Jadę z mężem i dwoma synami (14 i 7).
Mam pytanie odnośnie animacji na kempingu - czy coś jest tam dla dzieci i mlodzieży organizowane? Zakładam, ze będę miała trochę czasu na poczytanie ksiażki ;)
I jeszcze jedno - co warto zobaczyć w okolicy? Myslałam o jaskini Beredine i parku narodowym Brijuni. Czy trzeba coś wcześniej rezerwować czy można po prostu podjechać?
Marzą mi sie też Pltwickie Jeziora. Ale to chyba za daleko...
Czy możesz polecić knajpki w okolicy? Chętnie spróbowałabym lokalnych dań.

Mam nadzieję, że spotkamy sie na kempingu :)

Pozdrawiam,
Dagmara
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2008 10:57

Na wycieczkę z Lanterna Camp do Plitvic trochę za daleko, ale ponieważ jesteście aż z Gdyni, to zwiedzanie Jezior Pltvickich (WARTO) proponuję zaplanować w drodze do Cro lub w drodze powrotnej do domu.

W jaskini nie byłem, mam w planie zobaczyć ją w sierpniu.

W Parku Brijuni też nie byłem, ale ci co byli maja zdania podzielone-dla jednych warto , dla innych nie. Trzeba samemu ocenić :wink:

Mogę polecić rejs do Limskiego Kanału oraz zwiedzanie miast i miasteczek na Istrii - w szczególności Porec, Rovinj, Pula , a ja k starczy czasu i chęci to klika innych wymienionych
w relacji caal

Książkę spokojnie poczytasz - młodzież na kempingu nie powinna się nudzić, a w sprawie animacji może Tomasz coś "na żywo" napisze.

Ze strony kempingu wynika, że ANIMACJA jest
Tomaszl75
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomaszl75 » 19.06.2008 19:05

Jestem...uff 34 stopnie w cieniu ( od jest wtorku bezchmurne niebo wczesniej bylo roznie nawet burza )

Na kempingu oczywiscie sa animacje oraz imprezy w stylu Italo
Zapewniam ze dzieciaki same dadza sobie rade i bez animacji
Baseny czynny od 10-20

Ja do ok 14 na plazy szybki obiadek pozniej basen
Dzieciak moj sam chodzi na basen ( max glebokosc 135cm) oczywiscie baseny dla daieci sa tez brodziki dla maluchow

Z basenu z morska woda osobiscie nie korzystam ( przeciez jest plaza)
Wszystkie atrakcje oczywiscie dla uzytkownikow kempingu

Z praktyki z zeszlego roku zaopatrzylem sie w preparaty przeciw komarom ..... a tu brak ! takowych insektow za to mrowki mrowki i jeszcze raz mrowki
Sanitariaty bez uwag (caly czas sprzatane) wszedzie czysto !

Jesli chcecie miec kontak ze swiatem to laptop z karta wifi bedzie najlepszy

Olejki jeszcze raz ojejki do opalania nie zapomnijcie bo sloneczko przypieka

Co do wycieczek to zaliczylem Pule (Koloseum 40kn dorosli 20 kn dzieci) oraz Twierdze (panorama miasta oraz muzeum 10kn d i 5 kn dzi)

Porec 9km od kempingu (nie szukajcie wolnych miejsc do parkowania bo przytrafi sie blokada na kolo a to czesty widok)
W centrum miasta jest bardzo duzy parking ( 6kn za kazda rozpoczeta godzine)
Centrum (przy porcie) to chyba najblizsze miejsce na wieczorne spacery i kafejki) Spokojnie mozna mowic po polsku kazdy kelner zna podstawowe zwroty bez obaw

Poniewaz przebywam jeszcze z rodzina (kolejny namiot) wiec sa rozbieznosci co do wycieczek
W Poreciu w porcie same info o wycieczkach ( na kempingu rowniez oraz chodza osoby i szukaja chetnych)
Ceny wycieczek od 180 kn w gore po 50euro za wypad do Wenecji

Wlasnie wrocilem z ich Konzumu ( siec sklepow) najblizszy macie wlasnie w Porecu 7,5km

mlode ziemniaki 2kg 12.83 kn
piwo karlovacko 1l 13.49 kn
10 jajek (kartonik) 14.99 kn (w wczesniejszym poscie pomylilem cen)
kefir 400ml 6.79 kn
olej slonecznikowy1l 14.99 kn
salata"kristal" 0,47kg 6.79 kn (jest na kg)
parowki cienkie 500g 19.99 kn
nektarynki 0,778 kg 15.55 kn
chleb 450g 5.89 kn ( chleb jest na kg )
kielbasa na grila 1kg 49.48 kn (musialem kupic bo skonczyly sie zapasy)

Generalnie na kempingu drozej (o pare kn)co zrozumiale mozna jechac do marketu
Ceny miesa wedlin oraz nabialu drozsze (stanowczo)

Co przywieziecie to bedziecie mieli reszte dokupicie na miejscu
Tak jak mowilem na granicy spokojnie

Sporo naszych rodakow

Pozdrawiam
lukas74
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.10.2008
Widziałem ładniejsze kempingi w chowrwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukas74 » 07.10.2008 23:32

Ewakuacja dunkierki tak określiłbym ten gwarny jak dla mnie za bardzo gwarny kemping opasajacy zatokę pełna motorówek i dmuchanych gór do zabaw dla dzieci.


wiele atrakcji ale dla mnie za głosny polecam inne w okolicy poreca dla lubiacych cisze - ( moze troche przesadzilem z ta cisza na wakacjach ale faktycznie mnie bardziej lezy zelena laguna)
robson_rew
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson_rew » 01.06.2009 14:43

Tomaszl75 napisał(a):Witam Wszystkich uzytkownikow Cro.pl przebywam pierwszy raz w Chorwacji i chcialbym podziekowac wszystkim za zdobyta wiedze na tym Forum przed moim wyjazdem
Poniewaz przebywam na Lanternacamp kolo Porec/u ( 10.06 do 24.06) wiec moge podzielic sie informacjami z podrozy oraz aktualnymi cenami w Chorwacji oraz miejscu pobytu

Pozdrawiam


Witam 19.06.2009 jadę pierwszy raz z rodzinką na camping Lanternacamp. Proszę o kilka podpowiedzi. Wyjazd z Wrocławia 19.06.2009 ok. godz. 9.00 kierunek Kłodzko w Wiedniu przewidywany nocleg. Następnego dnia wyjazd ok. 9-10.00. pozdrawiam. Robert :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 01.06.2009 14:52

Moja podpowiedź brzmi - weź 100 euro więcej. :lol:
Jacek
mz3337
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mz3337 » 05.06.2009 07:51

Do kiedy będziecie na kempingu bo my przybywamy tam 27.06.09
robson_rew
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robson_rew » 05.06.2009 09:50

mz3337 napisał(a):Do kiedy będziecie na kempingu bo my przybywamy tam 27.06.09


Jesteśmy do 30.06
mz3337
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 12.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mz3337 » 05.06.2009 15:18

robson_rew napisał(a):
mz3337 napisał(a):Do kiedy będziecie na kempingu bo my przybywamy tam 27.06.09


Jesteśmy do 30.06



To pewnie się spotkamy.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Istria Lanternacamp /Porec
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone