Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspy

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005
Wyspy

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 15.06.2008 11:59

To będzie już nasz trzeci wyjazd do Cro. Tym razem zdecydowaliśmy iż wakacje spędzamy na wyspie. Oczywiście Chorwackiej wyspie :) Tylko zdania są podzielone co do wyboru konkretnej. :?:

I tutaj zwracam się z prośbą do szanownych forumowiczów, którą wyspę wybrać?


jeśli chodzi o preferencje naszej rodzinki stosunek leżenia do zwiedzania wnosi 50%-50% tak że napewno troczę chcielibyśmy trochę pozwiedzać, poleniuchować, i pożyć nocą :lol: (bez skojarzeń proszę)
kilmicz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 22.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kilmicz » 15.06.2008 13:04

Myślę, że godną polecenia wyspą będzie Hvar (wg opinii innych). Osobiście jeszcze nie byłem na niej, ale w tym roku wreszcie ją zwiedzę. W ubiegłym roku byłem na Korczuli. Oczywiście jestem zadowolony z wyspy, byłem praktycznie w każdym jej zakątku. Jęzeli chodzi o zabytki to myślę, że jedynie miasto Korczula takie posiada. Jest naprawdę pięknym miastem. Pozostałe większe miasta nic ciekawego nie oferują. Sama wyspa jeżeli chodzi o walory przyrodnicze jest bardzo ładna, pełna zieleni. Bardzo urokliwa zatoka Gradina za Vela Luką.
Pozdrawiam :)
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 15.06.2008 14:00

Dzięki klimicz
ja właśnie jestem zwolennikiem Hvar-u :) 1:0 dla mnie, ale dam jeszcze szanse reszcie domowników ha ha

może ktoś jeszcze się wypowie??
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.06.2008 16:40

Jeśli nie byłeś na Hvarze, koniecznie musisz go zwiedzić. :lol:
Jest przepiękny. :lol: 8O :lol: To podobno jedna z najpiękniejszych wysp świata wg amerykańskiego Traveller. Ok.. 285 dni słońca w roku; o ile dobrze pamiętam rozmowy z miejscowymi Chorwatami. Zatoczki z małymi miastami Vrboską, Jelsą, Starim Gradem, Sucurajem, no i oczywiście dużo większym Hvarem. Częściowo wyspa jest surowa, dziewicza, nieprzystępna, no i w zasadzie mało zaludniona; o wiele więcej zwłaszcza w sezonie jest tam turystów. Często zaobserwujesz podczas spacerów wydeptane tam przez kozy ścieżki. Winnice, figi, oliwki, limonki,cyprysy, palmy, agawy i oczywiście olbrzymie połacie lawendy. Podobno klimat na wyspie jest szczególnie polecany dla osób chorych na astmę. Mnóstwo bardzo, bardzo dobrych win; czerwone; prożec - b. słodki, plavac, czy białe- otok, bogdanuśa oraz różowe zlatan. Codziennie możesz robić sobie wycieczki degustacyjne do regionu winnic, w pobliżu którego właśnie mieszkaliśmy, czyli Sveta Nedelija. My nie musieliśmy; gospodarz u którego wynajmowaliśmy apartament bardzo dbał o nasze podniebienia.
Stałe połączenia promowe ze Splitu, Drvenika, Korculi i Dubrovnika. W ubiegłym roku wakacje spędzał tam książę William; a"propos widzieliśmy jego przepiękny jacht z helikopterem na pokładzie. Podobno S.Spielberg i księżniczka Karolina również tam byli. Bezapelacyjnie mogę stwierdzić, że Hvar jest najbardziej chyba znaną i najpiękniejszą ze wszystkich wysp na Adriatyku.Gorąco Ci polecam Poszukaj i poczytaj sobie, na forum masz bardzo dużo postów o Hvarze.
:lol: :lol: :lol:
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=149 ... sc&start=0

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=165 ... sc&start=0
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.06.2008 17:06

majeczka
Tylko nie mów, ze jedziesz na Hvar dlatego, że jakieś pociotki królewskie tam były... 8)
To samo mogę o Sibeniku napisać...
Przez kilwater jachtu Abramowicza z kolegą łodziami skakaliśmy.... :wink:
Świat jest mały i czasami na VIP-ów można sie natknąć.
My jesteśmy w tej lepszej sytuacji, że nikt nas palcami nie wytyka.....
I o to na urlopie chodzi. Nie chciałbym na np. Giertycha czy innego Jurka się na plaży położyc...
Zreszta zapewne koło nich byloby dyżo wolnego miejsca...
Nad Bałtykiem na pewno..... :twisted:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.06.2008 19:27

He, he, he...
Leżałam niedawno w Międzyzdrojach obok Marcina Dańca, nie powiem było bardzo wesoło i przyjemnie. :lol: /nie wspominając z kim np. zjeżdżałam na nartach/. :lol: Nie sposób jednak poznać Chorwacji nie poznawszy Hvaru. Na tę zieloną wyspę głównie jadę z uwagi na eteryczne zapachy żywicy i lawendy. W maju i w czerwcu cała wyspa pachnie kwitnacą lawendą, czy uprawianymi tu ziołami, tymiankiem, majerankiem, rozmarynem. A co mi zostanie na lipiec? Może winnice, gaje oliwne i lasy piniowe? Staroperskie słowo hvar; oznacza słońce. A więc na pewno będę miała też dużo słońca..., a z natury jestem zmarzluchem... I fakt, jestem w tej lepszej sytuacji, że nikt mnie paluchami nie będzie wytykał. :lol: :lol: :lol:
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 15.06.2008 20:37

no nie wiem majeczko czy nikt :oops:

dzieki za podpowiedzi
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.06.2008 21:30

Cześć, ja też, siłą rzeczy, głosować będę za Hvarem
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=183 ... czy+hvarze
forum/viewtopic.php?t=18948&highlight=wyspie+hvar
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19490&highlight=
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=285719#285719
Ale żeby nie wyszło na to, że jestem nudna i do tego stronnicza, to gorąco polecę też
Vis, Korčulę, Lastovo (dla samotników i spragnionych "świętego spokoju"), Mljet, Pag, Cres, Brač i Rab dokładnie w takiej kolejności.
Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 16.06.2008 11:58

danyy90 napisał(a):To będzie już nasz trzeci wyjazd do Cro. Tym razem zdecydowaliśmy iż wakacje spędzamy na wyspie. Oczywiście Chorwackiej wyspie :) Tylko zdania są podzielone co do wyboru konkretnej. :?:

I tutaj zwracam się z prośbą do szanownych forumowiczów, którą wyspę wybrać?


jeśli chodzi o preferencje naszej rodzinki stosunek leżenia do zwiedzania wnosi 50%-50% tak że napewno troczę chcielibyśmy trochę pozwiedzać, poleniuchować, i pożyć nocą :lol: (bez skojarzeń proszę)


50% - 50% zapewnia tylko BRAC :D
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 16.06.2008 12:48

Rozlożę Twoje procenty i zaproponuję Cres/Losinj. Ca 1100/1200 km. Prom masz z dwóch kierunków, od Istrii w Brestowej i przez KRK z Valbisk.Nieziemskie widoki jak sie jedzie grzbietem Cresu i ma się morze z jednej i drugiej strony.Kładka w Osorze-zamykana dwa razy dziennie,by mogły przepłynać łódki,stateczki,jachciki duże i małe.Kładka owa jest niezwyłym przykładem myśli inżynierskiej i stanowi nielada atrakcję turystryczną.Efektywnie lądujesz w Mali Losinj,które jest większe od Veli Losinj.I masz co chciałes.Zaplecze apartamentowe nad zatoczką Sw.Martin z niewielką plażą w lesie piniowym a im dalej tym mniej ludzi.
Do miasteczka niedaleko-tylko skok przez górke, a tam wielki port i wiele innych atrakcji. Niech wspomnę o jedynym w Europie rezerwacie Sępa Płowego na Cresie, o delfinach, ktorych stadko,bodaj 40 szt opływa wyspy.O zachodach słonca na który patrzysz znad calego miasta .
O zapachu pinii.O liściach laurowych.
Chetnie pojechalabym tam po raz trzeci, lecz Kolega Małżonek zdecydowanie przeważył szalę z procentami, więc tym razem Murter.
Też wyspa.
danyy90
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) danyy90 » 23.06.2008 07:51

dziękuje bardzo wszystkim za podpowiedzi
głęboko zostana przeanalizowane :)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.06.2008 12:03

Ja w tym roku tez wybrałam wyspy..jednak nie mogłam się zdecydować więc, wyjazd podzieliłam na dwie części: tydzień Hvar i tydzień Brac :D
kuczi74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 09.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuczi74 » 23.06.2008 12:56

To ja tez dodam swój punkcik za wyspa Hvar.To tam w 2002r.zaczęła się moja przygoda z Chorwacją.I choć wiele jest pieknych wysp w Cro to ta wyspa urzekła mnie najbardziej. W tym roku Korćula. :papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 23.06.2008 21:37

kuczi74 napisał(a):W tym roku Korćula. :papa:

Ja ją mam w planach w przyszłym roku. :lol: Podobno to również niezwykłe połączenie przepięknej przyrody, tysiącletniej kultury, historii oraz nowoczesnej turystyki. Urocze plaże i zatoki, stuletnie gaje oliwne, winnice i starożytne osady. Zupełnie jak Hvar. :lol: :lol: :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.06.2008 22:27

Korcula ciekawa wyspa, niestety tylko przelotnie ja zobaczyliśmy będąc na plw.Peljesac, miasteczko Korcula bardzo ładne i warte zwiedzenia.
W tym roku miałam dylemat co wybrać: czy wyspa Hvar i Korcula, czy Hvar i Brac..
Zdecydowałam sie na wariant Hvar, Brac.. choć na miejscu okaże sie czy to słuszny wybór i czy dłużej tam zabawimy:)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone