Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z małymi dziećmi lepiej na Ciovo czy do Tucepi?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ania_34
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2008
Z małymi dziećmi lepiej na Ciovo czy do Tucepi?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_34 » 23.05.2008 12:05

Dzień dobry wszystkim forumowiczom :-)
To mój pierwszy post - temat Chorwacji zaczęłam zgłębiać 3 dni temu - postanowiliśmy, że jednak tam na wakacje - były przymiarki w szukaniu w lutym, ale kamieniste plaże mnie odstraszyły. Teraz po błądzeniu w ofertach nad Bałtykiem i Włochami, Grecją padło jednak na Chorwację - zgłębiłam temat żwirkowych plaż i uznalismy, że skoro wiele osób twierdzi, że dzieci bawią się kamyczkami, to my też jedziemy :)
Ale czasu mało - chcemy jechać 5-19 lipca, więc sezon, lepsze oferty dawno zajęte.
Skupiliśmy się na 2 miejscach: Ciovo (spokojnie, taniej, bliżej, atrakcyjna okolica) i Tucepi (plaże ocienione piniami, chyba nadają się dla dzieci, tylko trochę drogo).
Czy dobrze szukamy? Dobrze będzie tu i tu? Popisaliśmy trochę maili, na razie odezwała się 1 oferta Ciovo, ale szukamy dalej, bo dom nad morzem i pomost, a dzieci muszą mieć płyciznę.
Może ktoś podpowie - jeśli Ciovo, którą miejscowość wybrać? Chodzi szczególnie o bliskość plaż dla dzieci.
A może ktoś ma namiary na Tucepi - blisko morza, dalej od centrum albo gdy od morza dalej, to przy domu ogród i miejsce, gdzie dzieci mogą pobiegać, a my przysiąść?
Dzięki za ewentualną pomoc :)
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 23.05.2008 12:14

Jeżeli chodzi o Ciovo to podpowiem.
Możesz napisać na mój e-mail adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 23.05.2008 13:47

ania_34 Moja siostra była w zeszłym roku w Tucepi z córeczką (2 letnią) do plaży(żwirek) mieli 50m.i byli bardzo zadowoleni.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 23.05.2008 14:03

Możesz jeszcze dalej. Do Orebica np. 8)
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.05.2008 20:28

Tucepi dla dzieci idealne!
Gdy tam byliśmy to było wiele rodzin z małymi dziećmi..wszystkie domki sa blisko od morza:)
Plaże ładne, malutki żwirek i sosny, które dają cień, wiec bez problemu jest gdzie sie schować;)
Tucepi ma ten plus, że nie trzeba sie wspinać żeby dostać sie na plaże jak jest to w Breli..
Ciovo mi sie średnio podoba., myślę ze Riwiera Makarska i moje ukochane Tucepi będą lepszym wyborem..
Widoki nie do porównania...
Piękne widoki, dobra baza wypadowa, spokojnie-dla dzieci to dobre miejsce:)
Plw.Peljesac jest piękny, ale to już daleko jak na podroż z dzieckiem..
Ja zawsze jeżdżę w ciemno wiec namiarów nie posiadam...

może tu coś znajdziesz:
http://www.tucepi.com/privatni/index.html
http://www.tucepi.net/tucepi-apartments.htm
http://tucepi-tuczepi.chorwackie.pl/zakwaterowanie/
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 23.05.2008 20:41

Nie ma się co zastanawiać , bo wybór jest bardzo prosty :D
Zdecydowanie Tucepi :D
ania_34
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_34 » 24.05.2008 01:04

Dziękuję za odpowiedzi - jedziemy do Tucepi :)
Jeszcze jedna prośba (nie jestem pewna, czy nie powinnam się przenieść do działu apartamenty), mam 2 oferty - jedną wstępnie zarezerwowaliśmy - Kraj 117, niedaleko wejścia do portu, tuż przy plaży.
Czy to dobry wybór - bliskość plaży i cena znośna, ale ten port - znawcy Tucepi - czy to sąsiedztwo nie będzie zbyt uciążliwe? Łódki, brudna woda, tłum ludzi? Czy będziemy cały czas stamtąd uciekać?
Bo przed paroma minutami jeszcze dotarła jedna oferta - na Ekonomija, ale 200m od plaży, a z moimi dziećmi (2 i 5 lat) to nie wiem co wygodniejsze :))
No i druga w nocy, a ja czytam już 3 dzień :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 24.05.2008 11:44

ania_34 napisał(a):Dziękuję za odpowiedzi - jedziemy do Tucepi :)
Jeszcze jedna prośba (nie jestem pewna, czy nie powinnam się przenieść do działu apartamenty), mam 2 oferty - jedną wstępnie zarezerwowaliśmy - Kraj 117, niedaleko wejścia do portu, tuż przy plaży.
Czy to dobry wybór - bliskość plaży i cena znośna, ale ten port - znawcy Tucepi - czy to sąsiedztwo nie będzie zbyt uciążliwe? Łódki, brudna woda, tłum ludzi? Czy będziemy cały czas stamtąd uciekać?
Bo przed paroma minutami jeszcze dotarła jedna oferta - na Ekonomija, ale 200m od plaży, a z moimi dziećmi (2 i 5 lat) to nie wiem co wygodniejsze :))
No i druga w nocy, a ja czytam już 3 dzień :lol:


Choć Ekonomija troszkę dalej, to jednak jest przejście pod jezdnią no i plaża spokojniejsza. Krajn tuż przy plaży (bezpośrednio przy plaży) to jednak tłum ludzi i gwarno, ale czysto wszędzie.

Tucepi - dobry wybór.
aprokop
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 30.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) aprokop » 24.05.2008 12:25

Polecam Ciovo - Okrug Gornji, duża plaża (copacabana), w tym roku trzeci raz z wnukami (3lata i 6lat) w to samo miejsce.
Na dowód krótki film z czerwca 2007 - Ola ma 2 lata

Pozdrawiam
Fred Prokop
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 24.05.2008 18:19

Zdecydowanie Tućepi!!!!!!!!!!! :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.05.2008 11:29

Myślę ze możesz wziąć kwaterę bliżej plaży..
W Tucepi nie ma dużego portu, zresztą plaza jest czysta i chyba lepiej jednak mieszkać praktycznie przy morzu:)
Z tego co pamiętam na Kraj domki są rożnie usytuowane i możesz mieć przed sobą jakiś inny dom więc pewnie będzie spokojnie)
Z Ekonomija masz juz sporo dalej do plaży, pewnie będziesz musiała przechodzić pod jezdnia.
Ja bym pewnie wybrała apartament bliżej morza(zawsze tak robie)
Ostatnio mieszkałam na Podgradac to do morza było z 30-50m(przy samej uliczce do plaży)
Masz może jakiś link tego apartamentu może kojarzę?
ania_34
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 23.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania_34 » 25.05.2008 17:50

Ines, dziękuję serdecznie za radę :)
Wczoraj zdecydowaliśmy podobnie - wybraliśmy tę kwaterę przy morzu.
Linki do niej:
http://www.dalmatianet.com/tucepi-despot/
i znaleźliśmy nawet po polsku
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... e-biokovo/

Jestem już ekspertem od tropienia kwater na zdjęciach satelity Google - szczegóły ze zdjęcia (jakiś cm sąsiednich domów, balkon, dach :)), adres i lokalizuję bez problemu :lol:
No i okazało się, że ten na Ekonomija stoi prawie na uliczce osiedlowej, sąsiednie domy go prawie dotykają (ogródek zerowy albo bliski zeru), ze zdjęcia widać, że od ulicy ogrodzenia nie ma - a niestety moje dzieci muszą mieć jakiś bezpieczny wybieg :)
Jak będzie za duży tłok, to pójdziemy plażą kilkadziesiąt m dalej i też będzie dobrze, a nocnych odgłosów się nie boimy, w zeszłym roku w Łebie mieliśmy disco niedaleko :)
Kontakt z właścicielem miły, powinno być dobrze :)
Dziękuję Wszystkim raz jeszcze, teraz studiuję faq i abc , jutro wyrabiamy paszporty i załatwiamy te jakieś upoważnienia (samochód firmowy w leasingu), potem karta z nfz i już się nie możemy doczekać :)
Pozdrawiam
Anka
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.05.2008 20:24

Myślę , że Tucepi się wam spodoba..dla mnie to jedno z ulubionych miejsc w Cro:)
Ostatnio edytowano 25.05.2008 20:25 przez ines, łącznie edytowano 1 raz
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 25.05.2008 20:25

Myślę , że Tucepi się wam spodoba..dla mnie to jedno z ulubionych miejsc w Cro:)
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 25.05.2008 21:57

Witam i z góry przepraszam że się wcinam w temat. Mam nadzieję że Ania_34 nie będziesz mieć mi to za złe, ale niema potrzeby aby tworzyć nowy temat o Tucepi dlatego mam kilka pytań do osób które miały możliwość przebywać w tej pięknej miejscowości jak i na całej Riwierze a nawet na półwyspie Peljeszacz. Mianowicie czy w Tucepi są plaże z łagodnym zejściem dna morza tj. czy kilkanaście metrów w głąb morza jest już *głębia*? Pytam bo poszukuję miejsca w Cro dla osób niespecjalnie posiadających umiejętności pływackich a jest to jednym z najważniejszych wyznaczników wyborze miejsca urlopowego. Wiem że na Riwierze płytko jest w Omisiu przy Kampie Galeb ale tym razem ma to być inna miejscowość dlatego jeśli ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć gdzie można jeszcze znaleźć takie piękne miejsce będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i życzę udanych urlopów i dużego *bagażu* cudownych wrażeń z pobytu w Chorwacji. :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Z małymi dziećmi lepiej na Ciovo czy do Tucepi?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone