Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

jakalustrzanka???

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek i Joanna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 20.05.2008
jakalustrzanka???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Joanna » 21.05.2008 23:35


Witam
Licze na pomoc w wyborze aparatu lustrzanki - budżet 2000zł. Aparat ma słuzyć w czasie wakacji w Chorwacji a na codzien do zdjęc sportowych więc szybkośc jest wazna. Myśle o aparatach :olympus E-510 lub e-500; nikon z serii D, np d-60; canon 400D. sama nie wiem który ma lepsze parametry techniczne i na zwrócić baczniejszą uwagę.
Licze na waszą wiedze i pomoc :D :D
diariusz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 22.05.2008 00:47

Będziesz zadowolona z każdej z wymienionych. I każdy właściciel Nikona wyliczy Ci wady Canona oraz vice versa :)
Osobiście używam Olympusa e-510 i jestem z niego bardzo zadowolony. Z trzech wymienionych producentów zdecydowanie ma najlepsze obiektywy kitowe, jest też wystarczająco szybki.

Jeśli możesz nagiąć budżet do 2089,- weź ten zestaw: http://www.fotoplanet.pl/olympus-e510-d ... 9bb931443a
Dostajesz standardowy obiektyw 14-45 plus zoom'a 40-150 mm. Taki zakres ogniskowych załatwia zarówno pejzaże jak i portrety. (Tu uwaga - 510 ma mnożnik matrycy x2 czyli obiektyw 14-42 = 28-84 w tradycyjnych aparatach małoobrazkowych.) Pierwszy z obiektywów jest zdecydowanie niezłej jakości, drugi jest nieco ciemny, ale bez dramatu. Jeśli kiedyś będziesz miała nadmiar pięniedzy możesz zanabyć genialny obiektyw Zuiko 12 - 60 za bagatela 3 000 zł.

Zalety:
- lekki, poręczny, dobrze wyważony,
- dobre obiektywy kitowe,
- bardzo ergonomiczny,
Wady:
- jedynie trójpolowy autofokus (lewa, środek, prawa)
- niekiedy problem z balansem bieli, ale masz opcje ustawienia na białą kartę

Pełen opis i przykładowe foty tu: http://www.dpreview.com/reviews/olympuse510/

Miłego wybierania zatem :)

/darek.
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 22.05.2008 01:21

Duża wada Olympusa to crop x2, jak chcesz szeroki kąt to jest pozamiatane 8)
Marek i Joanna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek i Joanna » 22.05.2008 09:04

verus napisał(a):Duża wada Olympusa to crop x2, jak chcesz szeroki kąt to jest pozamiatane 8)


To co bys proponował w cenie do około 2000zł
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.05.2008 09:10

Marek i Joanna napisał(a):
verus napisał(a):Duża wada Olympusa to crop x2, jak chcesz szeroki kąt to jest pozamiatane 8)


To co bys proponował w cenie do około 2000zł

Idź na forum nikona..... 8)

:mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2008 09:11

Marek i Joanna napisał(a):.... To co bys proponował w cenie do około 2000zł

SONY A 200 + obiektyw DT 18-17 Duży wybór szkieł dodatkowych w bardzo dobrych cenach. Bajecznie prosta obsługa itp.
Aktualne ceny: 1599 Media Markt, 1666 Vobis, Fotojoker
Test
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.05.2008 09:26

Piotrek_B napisał(a):
Marek i Joanna napisał(a):.... To co bys proponował w cenie do około 2000zł

SONY A 200 + obiektyw DT 18-17 Duży wybór szkieł dodatkowych w bardzo dobrych cenach. Bajecznie prosta obsługa itp.
Aktualne ceny: 1599 Media Markt, 1666 Vobis, Fotojoker
Test


Zostają pieniądze na polar, torbę, zapasowy aku bez których raczej się nie obędzie :wink:
diariusz
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 22.05.2008 11:19

Sony rzeczywiście może być dobrym wyborem.
Idź do dowolnego sklepu i sprawdź co Ci dobrze leży w ręce. Wbrew pozorom to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze ;]

--
pozdrawiam,
/darek.
Witold P.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 279
Dołączył(a): 13.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witold P. » 07.07.2008 18:53

verus napisał(a):Duża wada Olympusa to crop x2, jak chcesz szeroki kąt to jest pozamiatane 8)


Bardziej "łopatologicznie" poproszę. Ja też myślałem o tym sprzęcie.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.07.2008 19:10

Czyli to że to co pisze na obiektywie np 18-70 w Olku mnożysz x2 a w pozostałych x1,5 i wychodzi Ci rzeczywista ogniskowa dla matrycy APSc :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.10.2008 20:43

Leszek Skupin napisał(a):
Nikon nie ma stabilizacji w korpusie, ani w moim obiektywie też jej nie ma icon_wink.gif Na co mi ona icon_question.gif icon_lol.gif



Czas 1/10 s bez statywu czyli z "łapy" icon_wink.gif Sorki za to wtrącenie icon_wink.gif

Pozdrav xyxwave.gif


Świetnie Lesiu. A teraz cd. testu :lol: Znasz tą fotkę :wink:

1/1.3 sek. czyli na oko czas 7-mio krotnie dłuższy niż w przypadku Twojej fotki.

Obrazek

Jak widać zdjęcie zrobione z bujającego promu, pod pokładem którego pracuje niezbyt odizolowany od tylnej części pokładu kilkudziesięciu tonowy diesel 8) Stabilizacja to przydatna rzecz. A to że jej nie masz, nie upoważnia Cię do pisania
Na co mi ona
:wink: Podobnie jak ja nie napiszę po co mi wyższe użyteczne ISO w A100, tylko dlatego że Alfa szumi. Wiszę ten problem i zaradzę mu w ten sposób, że kupię A700 na CMOSowskiej matrycy :)
Ostatnio edytowano 19.10.2008 20:53 przez Rysio, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.10.2008 20:51

W Wieliczce robiłem foty z ręki w programie nocnym nikosiem. Z podpórką o ścianę efekt był satysfakcjonujący. Gdybym zabral statyw byłoby calkiem ok. Na automacie porażka.
Na rzeczonym zdjęciu lampy w tle i tak masz rozmazane o kilwaterze nie wspominając.
Oświetlenie na promie, mam rozumieć, statkowe... :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.10.2008 20:58

FUX, kilwater właśnie tak miał wyjść. W mojej opinii widać dynamikę poruszającego się promu. Światła w oddali z pewnością są trochę poruszone, ale to panorama całej praktycznie Rijeki, więc możesz sobie wyobrazić jaka to odległość :wink: na moje oko jakieś 10 km jak nie lepiej :lol: Dołóż sobie do tego drżenie powietrza, wilgoć w nim zawartą i wyjdzie Ci na to, że te światła zawsze będą wyglądały na poruszone nawet jak statyw ustawisz na skale w bezwietrzny dzień :wink:

FUX napisał(a):Oświetlenie na promie, mam rozumieć, statkowe... icon_wink.gif


W 100% :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 20.10.2008 09:51

Rysiu tylko na tej fotce widać jakby ten prom poruszał się z prędkością bliską dźwięku a tak przecież nie jest :lol:

P.S. Jak będę potrzebował stabilizacji to se kupię obiektyw ze stabilizacją ;) a Sony szumi zdeeeecydowanie bardzej niż NIKON w tej samej cenie... a ponoć to ta sama matryca :lol:
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 20.10.2008 10:32

hmn...
a700 vs D200 w sprawie iso. (ta sama polka mniej wiecej)

D200 lezy na lopadkach, lepszy procesor obrazu jest w sony przy tym samym obiektywie 50/f,1.4. (jak stale swiatlo nocne lampy uliczne, jakies oswietlenie ktore sie nie zmienia) to wg. mnie trzeba naprawde sie przypatrzec zeby zobaczyc roznice. do 1600 iso praktycznie niezauwazalne !
ale wezmy przyklad przy iso 800 czasie ok 1/10 sek. Nikos odpada, bo z reki zadko kiedy uda sie nam ustrzelic ostra fote. i tu stabilizacja pokazuje swoje JA.

Tak wiec, i sony i nikon i oly dobre, do pstrykania ot wakacyjnego wzialbym sony ( bo sam uzywam) ale pewnie nikonowiec powie wziolbym N a oly wzialbym O.
plus w sony to stabilizacja, live view, (nie w a700)ale np. a350. i to ona powoduje ze coraz czesciej ludzie siegaja po sony, a za chwile nikon bedzie sie wzrorowal na sony w live view. Bo juz niektorzy to robia.

Pozdrawiam.

Wg. mnie przy 2000pln a 2400 to zadna roznica a ja osobiscie na twoim miejscu bym dolozyl i wziol a350. pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
jakalustrzanka???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone