Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz z biurem!!!!!!!!!!!!

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008
Pierwszy raz z biurem!!!!!!!!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 27.03.2008 20:12

Witam wszystkich:)
Jestem nowa na forum i poszukuję kogos kto wybierał się do Chorwacji z biurami: Gandalftravel oraz Wygoda travel.Szukam informacji czy warto się z nimi wybierać ,miałam już upatrzoną oferte pewnego biura z Oświęcimia jednak Pani uporczywie odmawiała mi udzielenia odpowiedzi na pytanie ofertę jakiego biura sprzedaje.Z góry dziękuje za porady i podpowiedzi
P..S. Proszę tzw. "życzliwych" o "nie jeżdzenie" po mnie:)Pisałam że jestem nowa:) :oops:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 27.03.2008 20:35

Kasiulka85 napisał(a):Witam wszystkich:)
Jestem nowa na forum i poszukuję kogos kto wybierał się do Chorwacji z biurami: Gandalftravel oraz Wygoda travel.Szukam informacji czy warto się z nimi wybierać ,miałam już upatrzoną oferte pewnego biura z Oświęcimia jednak Pani uporczywie odmawiała mi udzielenia odpowiedzi na pytanie ofertę jakiego biura sprzedaje.Z góry dziękuje za porady i podpowiedzi
P..S. Proszę tzw. "życzliwych" o "nie jeżdzenie" po mnie:)Pisałam że jestem nowa:) :oops:

Wiesz co też jestem nowy , szukałem po biurach, prosiłem o oferty i dostawałem je, były różne cenowo, wiec sam zadałem sobie trud i zapytałem u źródła w Chorwacji , cena mi wyszła ok 30% taniej niż z polskim biurem. :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.03.2008 20:55

badurianin napisał(a):...Wiesz co też jestem nowy , szukałem po biurach, prosiłem o oferty i dostawałem je, były różne cenowo, wiec sam zadałem sobie trud i zapytałem u źródła w Chorwacji , cena mi wyszła ok 30% taniej niż z polskim biurem. :lol:

I dlatego przeważająca większość z nas na tym forum ma w dalekim poważaniu biura 8) :lol:
Po co dawać zarobić pośrednikowi jak te pieniążki można wydać na ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy :wink:

Kasiulka85 napisał(a):.....Pani uporczywie odmawiała mi udzielenia odpowiedzi na pytanie ofertę jakiego biura sprzedaje.....

Podziękowałbym takiej Pani za współpracę :wink: bo o ile mi wiadomo takie informacje nie są objęte klauzulą "ściśle tajne" :lol:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 27.03.2008 21:20

Piotrek_B napisał(a):
badurianin napisał(a):...Wiesz co też jestem nowy , szukałem po biurach, prosiłem o oferty i dostawałem je, były różne cenowo, wiec sam zadałem sobie trud i zapytałem u źródła w Chorwacji , cena mi wyszła ok 30% taniej niż z polskim biurem. :lol:

I dlatego przeważająca większość z nas na tym forum ma w dalekim poważaniu biura 8) :lol:
Po co dawać zarobić pośrednikowi jak te pieniążki można wydać na ciekawsze i przyjemniejsze rzeczy :wink:

Kasiulka85 napisał(a):.....Pani uporczywie odmawiała mi udzielenia odpowiedzi na pytanie ofertę jakiego biura sprzedaje.....

Podziękowałbym takiej Pani za współpracę :wink: bo o ile mi wiadomo takie informacje nie są objęte klauzulą "ściśle tajne" :lol:


To tak jakby ktoś sprzedawal samochód nie podawając marki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2008 21:46

Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 27.03.2008 22:16

FUX napisał(a):Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.


Zgadza się , często jest też tak , jeśli to jest biuro bardziej poważne, że mają umowy hurtowe z hotelami itp. i mogą zaproponować jednostkowo korzystne ceny.
Ale jest też sporo biur które mają tylko www lub siedzibe w domu i czekają na okazje aby "skosić" prowizje. :lol:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 27.03.2008 22:25

forum/viewtopic.php?t=18542&highlight=
dla mnie jest ciekawe dlaczego ktoś z Łodzi kupuje wczasy w Oświęcimiu?
Kasiulka85
Autostopowicz
Dołączył: 20 Mar 2008
Posty: 2
Skąd: Starachowice/Łódź
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2008 23:21

badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.


Zgadza się , często jest też tak , jeśli to jest biuro bardziej poważne, że mają umowy hurtowe z hotelami itp. i mogą zaproponować jednostkowo korzystne ceny.
Ale jest też sporo biur które mają tylko www lub siedzibe w domu i czekają na okazje aby "skosić" prowizje. :lol:

A co za rożnica, czy biuro w domu, czy marmurowej siedzibie.... :lol: :roll: , jeżeli oferta ok.......
Wtedy wynagrodzenie, a nie skoszenie :roll: , jest jak najbardziej na miejscu.
Polacy to niestety ludzie czasami malo wiarygodni, jezeli chodzi o placenie, za pomoc i pracę innych ludzi.... :evil:
Kasiulka85
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 244
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiulka85 » 27.03.2008 23:33

Dlaczego akurat z biura z oświęciamia?
Bo to mi wpadło pierwsze w "ręce" na allegro.A poza tym nie kupuje z tego biura bo nie uzyskałam od nich żadnych informacji.
A dlaczego z jakiegokolwiek biura?
Ponieważ jak pisałam 1)jadę pierwszy raz,
2) nie mam doświadczenia,
3)ani samochodu którym mogłabym tam dotrzeć
4)jadę tylko z jedną osobą i wolę nie szukać niczego na miejscu bo nie wiem czy będę mogła na tej drugiej osobie polegać
5)Poza tym jadę nie po to aby leżeć na plaży tylko jak najwięcej pozwiedzać a biuro oferuje fakultatywne wycieczki z których bede mogła skorzystac, nie wiem czy bede w stanie sama sobie to wszystko zalatwic...........bez samochodu i wystarczajacej gotówki. :?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.03.2008 23:36

To poczytaj parę relacji z podobnych eskapad. Np. Strigi.
A jeżeli nie możesz na drugiej osobie polegać, to po kiego jeszcze nią niańczyć? :roll: :wink:
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 27.03.2008 23:58

FUX napisał(a):
badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.


Zgadza się , często jest też tak , jeśli to jest biuro bardziej poważne, że mają umowy hurtowe z hotelami itp. i mogą zaproponować jednostkowo korzystne ceny.
Ale jest też sporo biur które mają tylko www lub siedzibe w domu i czekają na okazje aby "skosić" prowizje. :lol:

A co za rożnica, czy biuro w domu, czy marmurowej siedzibie.... :lol: :roll: , jeżeli oferta ok.......
Wtedy wynagrodzenie, a nie skoszenie :roll: , jest jak najbardziej na miejscu.
Polacy to niestety ludzie czasami malo wiarygodni, jezeli chodzi o placenie, za pomoc i pracę innych ludzi.... :evil:


Wiesz dla mnie jest różnica czy korzystam z usług profesjonalnej firmy o doświadczeniu, renomie, kontaktach itd. gdzie zawsze moge się zwócić .. jakby co. A firmą która dziś jest, a jutro jej nie ma chodź na pierwszy rzut oka jest Ok . ale jak się przyjedzie na miejsce to.. :cry:
Generalnie jednak ja polegam na sobie , nie mam problemu np. językowych czy komunikacyjnych.

Pisałem o firmach "krzakach" bo pare lat temu przejechałem się na takiej dość mocno i teraz wole dopłacić w renomowanej firmie albo samemu sobie poradzić.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.03.2008 00:07

badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):
badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.


Zgadza się , często jest też tak , jeśli to jest biuro bardziej poważne, że mają umowy hurtowe z hotelami itp. i mogą zaproponować jednostkowo korzystne ceny.
Ale jest też sporo biur które mają tylko www lub siedzibe w domu i czekają na okazje aby "skosić" prowizje. :lol:

A co za rożnica, czy biuro w domu, czy marmurowej siedzibie.... :lol: :roll: , jeżeli oferta ok.......
Wtedy wynagrodzenie, a nie skoszenie :roll: , jest jak najbardziej na miejscu.
Polacy to niestety ludzie czasami malo wiarygodni, jezeli chodzi o placenie, za pomoc i pracę innych ludzi.... :evil:


Wiesz dla mnie jest różnica czy korzystam z usług profesjonalnej firmy o doświadczeniu, renomie, kontaktach itd. gdzie zawsze moge się zwócić .. jakby co. A firmą która dziś jest, a jutro jej nie ma chodź na pierwszy rzut oka jest Ok . ale jak się przyjedzie na miejsce to.. :cry:
Generalnie jednak ja polegam na sobie , nie mam problemu np. językowych czy komunikacyjnych.

Pisałem o firmach "krzakach" bo pare lat temu przejechałem się na takiej dość mocno i teraz wole dopłacić w renomowanej firmie albo samemu sobie poradzić.

10 lat temu pojechalem do Puli Verudeli ze skierowaniem kupionym w Orbisie z biurem Neckermann.
NEVER AGAIN!!!!!!!!!
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.03.2008 00:20

Kasiulka85 napisał(a):Dlaczego akurat z biura z oświęciamia?
Bo to mi wpadło pierwsze w "ręce" na allegro.A poza tym nie kupuje z tego biura bo nie uzyskałam od nich żadnych informacji.
A dlaczego z jakiegokolwiek biura?
Ponieważ jak pisałam 1)jadę pierwszy raz,
2) nie mam doświadczenia,
3)ani samochodu którym mogłabym tam dotrzeć
4)jadę tylko z jedną osobą i wolę nie szukać niczego na miejscu bo nie wiem czy będę mogła na tej drugiej osobie polegać
5)Poza tym jadę nie po to aby leżeć na plaży tylko jak najwięcej pozwiedzać a biuro oferuje fakultatywne wycieczki z których bede mogła skorzystac, nie wiem czy bede w stanie sama sobie to wszystko zalatwic...........bez samochodu i wystarczajacej gotówki. :?

Jak się nie ma doświadczenia to się nie kupuje na allegro. :wink:
W Łodzi jest Rainbow Tours.Mają tysiące ofert.
badurianin
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) badurianin » 28.03.2008 00:20

FUX napisał(a):
badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):
badurianin napisał(a):
FUX napisał(a):Biuro jest pośrednikiem i żyje z prowizji. Twojej lub wynajmującego, albo od obu uczestników. Raz wieksza, raz mniejsza. Jeżeli wykonuje dobrze swoja pracę, to to wynagrodzenie należu Mu się, jak psu kość. Jeżeli nie, to wiadomo.
Kropka.


Zgadza się , często jest też tak , jeśli to jest biuro bardziej poważne, że mają umowy hurtowe z hotelami itp. i mogą zaproponować jednostkowo korzystne ceny.
Ale jest też sporo biur które mają tylko www lub siedzibe w domu i czekają na okazje aby "skosić" prowizje. :lol:

A co za rożnica, czy biuro w domu, czy marmurowej siedzibie.... :lol: :roll: , jeżeli oferta ok.......
Wtedy wynagrodzenie, a nie skoszenie :roll: , jest jak najbardziej na miejscu.
Polacy to niestety ludzie czasami malo wiarygodni, jezeli chodzi o placenie, za pomoc i pracę innych ludzi.... :evil:


Wiesz dla mnie jest różnica czy korzystam z usług profesjonalnej firmy o doświadczeniu, renomie, kontaktach itd. gdzie zawsze moge się zwócić .. jakby co. A firmą która dziś jest, a jutro jej nie ma chodź na pierwszy rzut oka jest Ok . ale jak się przyjedzie na miejsce to.. :cry:
Generalnie jednak ja polegam na sobie , nie mam problemu np. językowych czy komunikacyjnych.

Pisałem o firmach "krzakach" bo pare lat temu przejechałem się na takiej dość mocno i teraz wole dopłacić w renomowanej firmie albo samemu sobie poradzić.

10 lat temu pojechalem do Puli Verudeli ze skierowaniem kupionym w Orbisie z biurem Neckermann.
NEVER AGAIN!!!!!!!!!

FUX to jak się nazywa Twoje biuro ? :lol: :wink: :lol:
Nakermann kojarzy mi się z niemieckimi emerytami :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.03.2008 00:22

Na weekend majowy w zeszłym roku pojechalem z TUI (kupowane w Polsce, ale z Niemiec) i byłem suuuuuuper zadowolony.
Do Cro jeżdżę z biura pt. FUX i internet oraz liczenie na siebie....... :wink:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Pierwszy raz z biurem!!!!!!!!!!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone