Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poważny dylemat, czyli gdzie na Makarską Riwiere ;) :D

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008
Poważny dylemat, czyli gdzie na Makarską Riwiere ;) :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 02.03.2008 12:03

Witam:D
W tym roku wybieram się na Makarską Riwiere, tylko mam straszny dylemat, gdyż nie wiem do której miejscowości się wybrać:( (w pobliżu Makarskiej byłam jedynie w Podgorze). Chciałabym, aby nie była to miejscowość przesadnie zatłoczona, ale też nie chciałabym by była to dziura z jednym sklepem i dwoma knajpkami :wink: Fajnie było by, gdybym na miejscu zastała dużo przytulnych knajpek nad brzegiem morza (niczym w Podgorze :) ehh...).Zastanawiam się nad miejscowościami takimi jak Tucepi, Brela, Baska Voda, Igrane a przede wszystkim Gradac ... Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie strasznie nurtuje a mianowicie to, czy jadąc w ciemno (po raz pierwszy) nie będę miała problemów ze znalezieniem odpowiadającej mi kwatery (dla 7 osób (!) w terminie od 16-30 sierpnia ) w pobliżu morza.Jednym słowem, że będzie w czym wybierać i że nie okaże się, że będę musiała nocować na plaży...
Mam nadzieje, że dostanę odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości a zarazem doradzicie mi taką miejscowość, w której spędzę cudowne dwa tygodnie :) Pozdrawiam :)
P.s jeżeli ma ktoś na fotkach uwiecznione centrum którejś z tych miejscowości to bardzo bym prosiła, by je zamieścić:D Z góry baaardzo dziękuję:D
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 02.03.2008 12:58

Cała Riwiera Makarska jest fajna i średnio(dużo)tłoczna. W tym terminie na bank dużo ludzi, dużo imprez i na 99 % dla tylu osób problemy z kwaterami (przynajmniej w pobliżu siebie i w dodatku w ciemno) Jest jeszcze kwestia ceny Jak dużo zapłacisz to i całą willę przy morzu można załapać w środku sezonu Pozdrawiam
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 02.03.2008 13:05

baska voda - byłem tam dwa razy. miasteczko dosyć gwarne. ale nie tak jak np. makarska, a z drugiej strony nie tak ciche jak brela. fajny klimacik, extra spacery plażą do breli. za pierwszym razem (a było to ok. 10 sierpnia) na dwie osoby szukalśmy kwatery 2 godziny. może znalazłbym szybciej, ale jak mam za coś płacić to też wymagam aby warunki były przyzwoite. za drugim razem pod koniec sierpnia nie było problemu. w każdym bądź razie zawsze trzymam się zasady aby na miejscu być przed południem.
pozdro
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 02.03.2008 13:26

No Fleming troszkę zmartwiłeś mnie tymi problemami ze znalezieniem kwatery :/...Ale w każdym bądź razie dzięki wielkie za info :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 16:43

Witaj, Pieknie jest w Tucepi(moje ulubione miasteczko:), Brela, Igrane Gradac tez warte uwagi:)
ja zawsze jezdze w ciemno jednak tak ok30 sierpnia..
w terminie w ktorym jedziesz na pewno bedzie duzo ludzi, tloczno...
Gdyz w sierpniu zazwyczaj wiekszosc Niemcow, Wlochow i Czechow robi najazd na cro:)
Moze udalo by ci sie przesunac wyjazd na poczatek wrzesnia wtedy na pewno problemow z kwaterami nie bedzie;)
Co do centrum tych miasteczek to nie wiem czy nawet to mozna nazwać "centrum"...
Zazwyczaj to promenada przy plazy,a tam sklepy, bary i kluby, czasem w srodku miasta ulica gdzie znjaduje sie to samo co przy plazy, jedynie Makarska ma staroweczke, ale nie polecam tego miasta na wypoczynek..
duzo ludzi i wszedzie tlok;/
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 17:05

miracle20123 napisał(a):No Fleming troszkę zmartwiłeś mnie tymi problemami ze znalezieniem kwatery :/...Ale w każdym bądź razie dzięki wielkie za info :D



Droga koleżanko nigdy nie ma problemu w czerwcu i w lipcu. najwiękrzy problem to w sierpniu. Biorąc pod uwagę urok osobisty koleżanki oraz kolezanki Ines nie widzę probromu w przedmiotowej sprawie i sam oferuje się za przewodnika.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 17:06

no no:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.03.2008 17:32

ines napisał(a):no no:)


Koleżanko Ines miłoby mi było koleżankę spotkać nad brzegiem Adriatyku.
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 02.03.2008 19:09

Dzięki za odpowiedź Ines oraz darku1 :) Niestety nie ma takiej opcji, by zmienić termin wyjazdu, gdyż nie jedziemy sami, a naszym wspólnikom tylko ten termin odpowiada... Cóż może nie jest jeszcze za późno, żeby znaleźć i zarezerwować jakaś przytulną kwaterkę :D (oby :/) Co do Tucepi to nie raz słyszałam, że to bardzo malownicza i atrakcyjna turystycznie miejscowość (zresztą sąsiadująca z Tucepi Podgora jest przepiękna a więc w to nie wątpię:) ). Ines może masz jakieś fotki z Tucepi :D ?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 02.03.2008 19:18

oj fotek mam sporo:)
postaram sie wkleić je tu jak najszybciej:)
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 02.03.2008 19:29

ines napisał(a):oj fotek mam sporo:)
postaram sie wkleić je tu jak najszybciej:)



O to milutko:) z góry thx :D
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.03.2008 02:21

http://www.wakacje.ao.pl/

znalazlam album gdzie mam zdjecia z Tucepi i okolic:)
sa w galerii riwiera makarska:)




a tu kilka fotek z Orebic - polecam na inny raz:))

Obrazek
Orebic..widok z naszego tarasu:)
Obrazek
...:)
Obrazek
Widok z naszego tarasu:)
Obrazek
Orebic
Obrazek
Krewetki-przygotowanie do obiadu:)
Obrazek
Dubrovnik...wystarczy spojrzec - nie trzeba nic pisac;))
Obrazek
Droga na riwierze makarskiej...
Obrazek
Primosten..
Obrazek
kalmary-zaraz je zjemy:))
Obrazek
Dubrvnik noca...


Riwiera Makarska, Dubrovnik,Trogir, plw.Peljesac,wyspa Krk...moje ulubione miejsca;))
miracle20123
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 07.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) miracle20123 » 03.03.2008 15:09

W Orebicu miałam okazję być kilka lat temu:) Urocze miasteczko:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 03.03.2008 22:30

Koleżanko Ines, bardzo interesujące zdjęcia z pobytu w Chorwacj. Piękne ujęcia krajobrazowe. Nie powiem koleżanka też bardzo pociągająco wyszła na zdjeciu. Pozdrawiam serdecznie drogą cromaniaczkę.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.03.2008 22:38

Zdjęcia zdjęciami :wink: No piękne i pociągające nawet :D Ale i tak najlepsza na makarskiej , bez dwóch zdań , jest BRELA :!:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Poważny dylemat, czyli gdzie na Makarską Riwiere ;) :D
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone