Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

pierwszy raz na istrii- co polecacie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kate.em
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.07.2007
pierwszy raz na istrii- co polecacie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kate.em » 01.03.2008 18:11

witam, w poprzednim roku dane mi bylo zwiedzac środkową i poludniowa cro- było świetnie!! :lol: postanowiliśmy ekipa "dokończyć kraj" ...pozostała istria- jak sobie spogladalam i juz wiem ze warto zwiedzic: pula, rovinij, panzin,motovum, lovran,porec. mysle ze najlepsza byłoby rovinjem i najbardziej malowniczą bazą- stamtad jednodniowe wycieczki . jak myslicie mam racje? a moze cieplej ( bo w zatoce woda) i ładniej jest kolo rabaca? pozmożcie mi prosze podróżnicy :D :D oczywiście byłabym bardzo wdzieczna za namiary na sprawdzone kwatery..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.03.2008 19:44

Medulin, Rovinj i Porec to moje typy na najlepszą baze wypadową po Istrii.

W tym roku była już dyskusja na podobny temat oraz dyskusja o Rabac
Kilka przydatnych informacji o Istrii znajdziesz w w FAQ-u o Istrii
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.03.2008 12:24

To jeszcze pytanie, które nia padło ani tu ani w FAQ-ach: Chcę być na Istrii 2-3 dni i zwiedzić oczywiście Pulę i może Rovnij (tam jest t asłynna katedra?) gdzie się zatrzymać.
Czy Pula ma stare miasto, żeby można posiedzieć gdziieś na piwie lub winie bez potrzeby dojechania autem do miejsca zakwaterowania. Choć nie musi być strasznie blisko nawet po piwie kilometra nie stanowi dla mnie problemu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.03.2008 16:38

MWN napisał(a):....Chcę być na Istrii 2-3 dni i zwiedzić oczywiście Pulę i może Rovnij (tam jest t asłynna katedra?) gdzie się zatrzymać.....

Na 2-3 dni to może być problem bo Chorwaci nie są zbyt chętni na wynajmowanie na tak krótki okres. Ale jakby już ktoś się zgodził to średnio 30 % cena idzie w góre.
Jeżeli chciałbyś na tak krótki okres wynająć to sugerowałbym od poniedziałku. Póki co utarło się, że wynajmowanie rozpoczyna się w weekend i w weekend kończy. Więc jak miejscowy nie trafi w weekend klienta i będzie mial wolny lokal to chyba lepszy kliet tańszy i krótszy niż żaden :wink:
Namiarów na lokale szukaj w FAQ-u

MWN napisał(a):....Czy Pula ma stare miasto, żeby można posiedzieć gdziieś na piwie lub winie bez potrzeby dojechania autem do miejsca zakwaterowania. .....

Ma starę zabudowę z Koloseum.
Na strarym mieście knajp, knajpek, knajpeczek masz do wyboru do koloru.
Podobnie w Rovinj.
Kilka zdjęc z Puli i Rovinj: www.chorwacja.croatia4u.org/gallery/13/0/Pula.htm
Gabrysia290175
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 09.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabrysia290175 » 02.03.2008 18:42

Fakt, że byłam na Istrii w maju, kiedy nie było dzikich tłumów itd., więc nie wiem jakie są tam "klimaty" latem. Ale jeżeli chodzi o atmosferę, nastrój miejsca itp. to zdecydowanie Rowinj i Porec - w takiej właśnie kolejności. Pula mi się nie podobała, ale to jest wyłącznie moje subiektywne odczucie. Generalnie i tak wolę Dalmację :wink:
Pozdrawiam i życzę wielu pozytywnych wrażeń 8)
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 02.03.2008 21:28

Dzięki za wszystkie info; chciałem, po prostu zobaczyć Pulę, a że nie lubię się
zbytnio spieszyć, to wymyżliłem sobie że pobędę 2 dni, to na wszystko będę miał czas.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1610
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 03.03.2008 09:46

Jeśli miałabym wybierać to posiedziałabym dwa dni w Porecu ewentualnie w Rovinj - subiektywnie rzecz ujmując Pula mnie nie ujęła :wink: . Amfiteatr owszem ładny, kilka innych zabytków również ale totalny brak atmosfery - tłumy ludzi, odrapane kamieniczki, odpadające tynki...
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 03.03.2008 10:03

Mnie też bardziej podobało się Rovinij niż Pula. W pobliżu Poreća warto zwiedzić jaskinie, wejście z przewodnikiem. Niestety byłem tam dosyć dawno i nie pamiętam dokładnie miejsca :oops: , napewno informację znajdziesz w informacji turystycznej na miejscu, a może ktoś z forumowiczów ma lepszą pamięć niż ja i poda o nich więcej informacji.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 03.03.2008 11:51

Przekonaliście mie - Pulę tylko zaliczę!

Serdeczne dzięki!
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 03.03.2008 12:19

MWN napisał(a):Przekonaliście mie - Pulę tylko zaliczę!
Serdeczne dzięki!


Pula nie jest zbyt ciekawa także najbliższa okolica, choć w mieście jest kilka zabytków rzymskich w tym słynny amfiteatr.
Znacznie ciekawszy jest Rovnij choć takiego wielkiego zabytku nie ma, za to ma klimat miasta wczesnego renesansu. Jak dla mnie na Istri tylko Rovnij.

Słynna katedra jest w Poreczu, ale sam Porecz to turystyczna kicha a w sezonie to w centrum trzeba się przeciskać na ulicach.

Jeżeli już koniecznie Pula to lepiej zatrzymać się naieco na południe w okolicy Medulin, Premantura

I proponuję lekturę tego wątku:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 21&v=2&s=0
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2008 12:19

kmusial napisał(a):Mnie też bardziej podobało się Rovinij niż Pula. W pobliżu Poreća warto zwiedzić jaskinie, wejście z przewodnikiem. Niestety byłem tam dosyć dawno i nie pamiętam dokładnie miejsca :oops: , napewno informację znajdziesz w informacji turystycznej na miejscu, a może ktoś z forumowiczów ma lepszą pamięć niż ja i poda o nich więcej informacji.


Byłem trzy razy na Istrii ale w Jamie Baderine nie byłem, a szkoda :cry:

Ps. kmusial - ten "tyłek" :wink: poważnie uszkodzony :!: :cry:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 03.03.2008 12:20

Witam

Tak jak moi przedmówcy polecam Rovinj, miasteczko które urzeka na podobieństwo Wenecji. Stare miasto, czuje się klimat, wąskie uliczki, balkoniki, no i ten widok spod kościółka św. Eufemije.

POLECAM ROVINJ !

http://www.rovinj.hr/karta.htm

pozdrav :papa: :hut:
kmusial
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 364
Dołączył(a): 19.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmusial » 03.03.2008 12:46

Janusz Bajcer napisał(a):
kmusial napisał(a):Mnie też bardziej podobało się Rovinij niż Pula. W pobliżu Poreća warto zwiedzić jaskinie, wejście z przewodnikiem. Niestety byłem tam dosyć dawno i nie pamiętam dokładnie miejsca :oops: , napewno informację znajdziesz w informacji turystycznej na miejscu, a może ktoś z forumowiczów ma lepszą pamięć niż ja i poda o nich więcej informacji.


Byłem trzy razy na Istrii ale w Jamie Baderine nie byłem, a szkoda :cry:

Ps. kmusial - ten "tyłek" :wink: poważnie uszkodzony :!: :cry:

Zderzak i osłona koła zapasowego do wymiany, ale już myślę o tym ze spokojem :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.03.2008 14:51

Poreč, Rovinj = turystyczny przemisł
do zwiedzenia wystarczy 2 godziny 8O

Pula miasto stare 3000 lat.
do zwiedzenia 2 dni :P

Polecam zwiedzić, NP wyspa Brijuni :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2008 15:26

mirko napisał(a):Poreč, Rovinj = turystyczny przemisł
do zwiedzenia wystarczy 2 godziny 8O

Pula miasto stare 3000 lat.
do zwiedzenia 2 dni :P

Polecam zwiedzić, NP wyspa Brijuni :roll:


Już pisałem, że każda pliszka swój ogonek chwali :wink: :lol:
A tak na poważnie Mirko to co proponujesz do zwiedzania w pierwszym dniu a co w drugim.
Nie licząc odwiedzin u Ciebie w pracy. :wink: :lol:

Dedykacja dla Mirko :papa:
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
pierwszy raz na istrii- co polecacie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone