Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Weekend majowy w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007
Weekend majowy w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.01.2008 01:53

Witam wszystkich cromaniaków :)
W czasie majowego weekendu planuje wraz z żona i moimi rodzicami jechać po raz pierwszy do Chorwacji a dokładnie do Tucepi. Choć na wyjazd już się bardzo podpaliłem :) mam kilka obaw związanych z terminem wyjazdu.
Chodzi przede wszyskim o mozliwość wyboru apartamentu poza sezonem. Jak w tym okresie wyglada baza noclegowa, jest sens jechać w ciemno czy lepiej rezerwować juz coś teraz?
Co się dzieje w Tucepi i okolicach w tym czasie? Czy są już czynne jakieś knajpki, restauracje, czy załapiemy sie już rejs fish picnic? :D
Jakiej pogody, temperatury w nocy i w dzieńmożna się spodziewa? woda wiem, że jest jeszcze zimmna :wink:
Szukałem na forum odpowiedzi na te pytania ale niestety wątków dotyczący tego terminu wyjazdu jest bardzo mało.
Napiszcie czy wogóle jest sens jechać do Tucepi na 8 dni (oczywiście chodzi mi czy nie za krótko). Wyjazd z Warszawy 25.05 powrót 3.05. Planujemy zwiedzić Dubrownik, Medjugorje, jeziora Plitvickie wypad na Hvar lub inną wyspę.
Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
pozdrawiam
Ostatnio edytowano 25.01.2008 13:51 przez ravel, łącznie edytowano 1 raz
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 25.01.2008 10:48

Wyjazd szczerze polecam.
Tutaj i tutaj też znajdziesz trochę informacji i spostrzeżeń z mojej majówki AD 2006 - z innego rejonu Cro w stosunku do Waszych planów, ale warto poczytać ...

PZDRV
volare77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 24.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volare77 » 25.01.2008 13:46

Jechać ! jechać - piękny koniec CRO-wiosny ,świeża zieleń
uprzejmi, jeszcze nie znudzeni turystami kelnerzy , spokój
przed burzą sezonu. Nie wszystkie apartamenty już gotowe
ale można jechać zupełnie w ciemno. Tylko na ciepłe kąpiele
bym za bardzo nie liczył.
Pozdrowienia!
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 25.01.2008 14:56

volare77 napisał(a):Jechać ! jechać - piękny koniec CRO-wiosny ,świeża zieleń
uprzejmi, jeszcze nie znudzeni turystami kelnerzy , spokój
przed burzą sezonu. Nie wszystkie apartamenty już gotowe
ale można jechać zupełnie w ciemno. Tylko na ciepłe kąpiele
bym za bardzo nie liczył.
Pozdrowienia!

Potwierdzam w 100%. To idealny okres na wycieczkę i nawet poplażować można. Ale Jadran jest jeszcze zdecydowanie zimny czyli taki jak nasz Bałtyk latem :lol:
Poza tym wtedy dobrze można zobaczyć prawdziwą Chorwację bo jednak latem ten kraj zdominowany przez zagranicznych turystów wygląda zupełnie inaczej.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.01.2008 15:06

W maju, jak w raju :D
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 25.01.2008 17:14

ravel napisał(a):Co się dzieje w Tucepi i okolicach w tym czasie? Czy są już czynne jakieś knajpki, restauracje, czy załapiemy sie już rejs fish picnic? :D
Jakiej pogody, temperatury w nocy i w dzień można się spodziewać?

Dzięki za pomoc :D . Może ktoś jeszcze napisze co tam się dzieje w tym okresie.
pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.01.2008 17:39

ravel napisał(a):Napiszcie czy wogóle jest sens jechać do Tucepi na 8 dni (oczywiście chodzi mi czy nie za krótko). Wyjazd z Warszawy 25.05 powrót 3.05. Planujemy zwiedzić Dubrownik, Medjugorje, jeziora Plitvickie wypad na Hvar lub inną wyspę.


Plan, mniej więcej japoński, chyba że ten weekend będzie trwał 11 miesięcy od 25 maja do 5 ale 2009 :wink: Ustalcie sobie mniej punktów na te 8 dni :?: (wg mnie 6 lub 5 na miejscu, no chyba że samolotem :wink: ). Plitvice zajmą cały dzień (rozumiem że to po drodze planujecie), Mostar i Medjugorje na upartego po łebkach zrobicie w 1 dzień, Dubrownik w 1 dzień to również gonitwa, a fish piknic też cały dzień trwa. Z innych wysp to w tym rejonie w zasadzie jedynie Korcula pozostaje jednak płynąć na Korculę, tylko żeby się przepłynąć i ewentualnie zobaczyć samą Korculę jako miasto to też po łebkach zwiedzanie. Moim zdaniem: Mostar - obowiązkowo jak już w tym rejonie będziecie, Medjugorje, to strata czasu, zapadła dziura ze straganami wypełnionymi tandetnymi świecidełkami. Dubrovnik - warto ale jedźcie wcześnie rano wtedy czasu Wam wystarczy. Fish piknic - jak najbardziej - odetchniecie od biegania. O Plitvicach zdecydujecie w drodze powrotnej jak Wam sił i chęci starczy. Są stosunkowo niedaleko z Polski i w mojej opinii nie warto tracić czasu jeśli planujecie zobaczyć kawał Dalmacji i Mostar. Latem albo za rok pojedziecie na dłużej to staniecie tam na nocleg i w ciągu dnia je zobaczycie.

Pozdrav
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 25.01.2008 19:27

ravel napisał(a):Może ktoś jeszcze napisze co tam się dzieje w tym okresie.
pozdrawiam

Nic się nie dzieje i na tym właśnie polega cały urok - jest święty spokój i pełna sielanka. Puste drogi, knajpy, brak straganów, cisza, życie absolutnie w zwolnionym tempie. W weekendy majowe Chorwaci chętnie imprezują - widziałem np. kilka ślubów i hucznych weselisk - sympatycznie to wyglądało. A poza tym wszystko kwitnie więc jest kolorowo. Doskonała pora na szwędanie się tu i tam bo temperatura oscyluje wokół 20 stopni ale trzeba mieć pod ręką ciepły polar i coś na deszcz bo to jednak jest wiosna -na przełomie kwietnia i maja lubi wiać i padać.
Widać też powszechne przygotowania do sezonu; zwłaszcza budowę i remonty dróg a także domów/hoteli etc.
Paweł i Kasia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 173
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł i Kasia » 20.02.2008 00:08

A jakiej pogody można sie spodziewać na majówkę? Namiot wchodzi w grę?
Jędrzej
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 18.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrzej » 17.04.2008 14:02

Byłem w zeszłym roku na majówce w Tucepi. Pojechaliśmy w ciemno - nie żałuje. Już trzeci aparatment z oglądanych był wolny i miał wszystko czego oczekiwaliśmy (dobry standard, 10m od morza itp.). W tym terminie najlepsze jest to, że ceny apartamentów są co najmniej o połowe niższe niż w sezonie, więc można poszaleć bez oporów.
Co do wody jak najbardziej da się kąpać. Co do restauracji - owszem część jeszcze zamknięta, tak 50% ale od 1 maja coraz więcej otwartych.
W Tucepi jeśli chodzi o plażowanie to polecam przejść się w kierunku Dubrownika na uroczą plaże w zatoczce z małą grotą skalną, itp. Dojść można albo ekstremalnie po kamieniach (skałach) nad samym brzebiem, albo drogą do pierwszego zjazdu - parkingu i dalej do morza przez kogoś wydeptaną ścieżką i przez kogoś zrobionymi schodami w dół do wspomnianej zatoczki.
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 17.04.2008 14:52

Jeśli kogoś interesuje pogoda w tym okresie, proponuję odwiedzić stronę Weather underground. Na stronie znajduje się historia temperatury z całego roku. W linku poniżej historia temperatury Splitu, myślę, że podobna do Riwiery Makarskiej. Ale pogoda jak to pogoda, zmienną jest...

http://www.wunderground.com/history/air ... story.html

pozdrav! :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Weekend majowy w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone