Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 06.05.2009 11:06

Arek napisał(a):
hepik napisał(a):
dl napisał(a): Ale w Slo taniej można zatankować.


Od zeszłego roku parametry sie pozmieniały.


Otóż to
Kurs euro trochę namieszał na rynku paliw i wcale w Słowenii nie jest najtaniej
Średnie ceny paliw w Europie


Fakt, zapomniałem o kursie euro. Dziękuję za poprawkę.
Pozdr.
dorion
Odkrywca
Posty: 71
Dołączył(a): 19.04.2009
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorion » 06.05.2009 23:21

Witam, mam pytanie. Jadąc trasą 86 przez Węgry i mały cyplik Słoweński na Lendave czy na nim też obowiązują winiety? Z góry dziękuję za informację.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.05.2009 23:44

Czytając o różnych wariantach przejazdu do Cro nie natknąłem się (możem troche ślepawy ) na opis takiej trasy kombinowanej przez Austrie i Węgry.Dużo osób walczy z płatną Słowenią (i słusznie) ale jedzie autostradą austriacką za którą trzeba płacić.
Byłem w Chorwacji samochodem sześciokrotnie i przerobiłem początkowo wariant Austriacko-Słoweński bo kiedys tańszy a np.na Istrie wydaje się najszybszy.Ostatnie jednak trzy razy kombinowałem właśnie przez Austrie i Węgry z kilku powodów: 1. W moim przypadku odległość. 2. Tankowanie gazu przed Sopronem tuz za granica Austro-Wegierska jak juz mam jego "opary". 3.Nieco taniej bo w Austrii nie jadę autostradą a po ich drogach mknie się szybko (100km/h poza zabudowanym).
Dla ewentualnych złośliwców dodam, że oszczędny w granicach rozsadku jestem bo juz w Chorwacji cały czas autostradą.
Podaje swoja trasę:
1.Wyjazd z Żywca - Zwardoń - Żylina i stąd autostradą do Bratysławy.
2.W Bratysławie przejście Jarovce i wjazd do Austrii.Tu trzeba byc czujnym żeby nie ściągnęło Was na autostradę.Ja jade droga B50 na Eisenstadt (popatrzcie na mape - całkiem niezły skrócik omijajacy Wiedeń w drodze na południe).
3.Trzeba minąć Eisenstadt (tu nie dac sie dwukrotnie wciągnąć na płatną S31) zjechać z B50 na 16 na Klinngenbach, kawałeczek i już węgierski Sopron.
4.Na Wegrzech drogi b.dobrze oznakowane numerami i przyzwoita nawierzchnia - jadę 84 a poźniej 86 do Redics na granicy ze Słowenią.
5.W Słowenii również uwaga na nową autostradę.Trzeba jechać tak:
"Wjeżdżasz do Słowenii i zaraz za granicą po minięciu stacji benzynowej na rondzie skręcasz w lewo zgodnie z drogowskazem Dolga Vas. Jedziesz do miejscowości Lendava, w której jedziesz prosto aż do ronda z drogowskazem Mursko Sobota, gdzie skręcasz w prawo. Następnie mijasz po lewej Lidl, vis a vis stację Petrol i jedziesz prosto aż do ronda, na którym skręcasz na kierunek Cakovec w prawo do góry na wiadukt nad torami. Na wiadukcie rondo na którym skręcasz na Cakovec w lewo i od tej pory jedziesz cały czas prosto do granicy. W sumie całą Słowenię przejeżdżasz w około 15 minut."(cytat z Seebecka)
6.Potem 209 do Cakovca a tam już znaki w lewo na autostradę (polecam pierwszy na tej trasie całodobowy gaz w sv.Krizu przed autostradą dla gazowników) lub jesli ktoś nie zauwazy to dojedzie do Varażdina i z tamtąd autostradą do swego celu...Powodzenia.
Ostatnio edytowano 02.06.2009 15:14 przez romuald22, łącznie edytowano 1 raz
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 07.05.2009 07:23

dorion napisał(a):Witam, mam pytanie. Jadąc trasą 86 przez Węgry i mały cyplik Słoweński na Lendave czy na nim też obowiązują winiety? Z góry dziękuję za informację.


akurat tu masz odpowiedz a ten temat był wałkowany chyba od strony 6 w tym temacie

romuald22 napisał(a):5.W Słowenii również uwaga na nową autostradę.Trzeba jechać 3 a potem 109 na Mursko Sredisce i już Chorwacja.


wiec winety nie płacisz
Bierut
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 17.03.2008
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bierut » 07.05.2009 08:56

dl napisał(a):
Arek napisał(a):
hepik napisał(a):
dl napisał(a): Ale w Slo taniej można zatankować.


Od zeszłego roku parametry sie pozmieniały.


Otóż to
Kurs euro trochę namieszał na rynku paliw i wcale w Słowenii nie jest najtaniej
Średnie ceny paliw w Europie


Fakt, zapomniałem o kursie euro. Dziękuję za poprawkę.
Pozdr.


W tej sytuacji rozważam całkowite ominięcie Słowenii. Wiem, wiem że było już to gdzieś opisane, ale ze względu na budowę autostrady na Węgrzech proszę o sugestie dotyczące najsprawniejszego przejazdu z "86" do przejścia w Letenye (oczywiście bez korzystania z płatnych autostrad na Węgrzech).
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 07.05.2009 09:35

ufokking napisał(a):
dorion napisał(a):Witam, mam pytanie. Jadąc trasą 86 przez Węgry i mały cyplik Słoweński na Lendave czy na nim też obowiązują winiety? Z góry dziękuję za informację.


akurat tu masz odpowiedz a ten temat był wałkowany chyba od strony 6 w tym temacie

romuald22 napisał(a):5.W Słowenii również uwaga na nową autostradę.Trzeba jechać 3 a potem 109 na Mursko Sredisce i już Chorwacja.


wiec winety nie płacisz

Taj własnie jezdzimy i sam przejazd zajmuje nam około 20 min.
Pozdrav.
:D :D :D
Sławek Sikora
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek Sikora » 07.05.2009 11:04

Witam wszystkich.Mam pytanie: Czy lepiej dojechać na autostradę z Cakovca czy Varażdina. Chodzi mi o stan dróg i oznakowanie.
Pozdrawiam!!!
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.05.2009 13:26

ufokking napisał(a):
dorion napisał(a):Witam, mam pytanie. Jadąc trasą 86 przez Węgry i mały cyplik Słoweński na Lendave czy na nim też obowiązują winiety? Z góry dziękuję za informację.


romuald22 napisał(a):5.W Słowenii również uwaga na nową autostradę.Trzeba jechać 3 a potem 109 na Mursko Sredisce i już Chorwacja.


wiec winety nie płacisz


Chłopaki, jest nie tak do końca jak mu piszecie. Odkąd w tym cypelku powstała i droga ekspresowa (H7) i autostrada A5 żeby nie płacić winietki musisz jechać dokładnie tak:

Wjeżdżasz do Słowenii i zaraz za granicą po minięciu stacji benzynowej na rondzie skręcasz w lewo zgodnie z drogowskazem Dolga Vas. Jedziesz do miejscowości Lendava, w której jedziesz prosto aż do ronda z drogowskazem Mursko Sobota, gdzie skręcasz w prawo. Następnie mijasz po lewej Lidl, vis a vis stację Petrol i jedziesz prosto aż do ronda, na którym skręcasz na kierunek Cakovec w prawo do góry na wiadukt nad torami. Na wiadukcie rondo na którym skręcasz na Cakovec w lewo i od tej pory jedziesz cały czas prosto do granicy. W sumie całą Słowenię przejeżdżasz w około 15 minut.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.05.2009 13:28

Sławek Sikora napisał(a):Witam wszystkich.Mam pytanie: Czy lepiej dojechać na autostradę z Cakovca czy Varażdina. Chodzi mi o stan dróg i oznakowanie.
Pozdrawiam!!!


Moim zdaniem większej różnicy nie ma. Uważaj, jeśli chcesz jechać do węzła Cakovec to przed miastem kierujesz się znakami A4, Zagreb a potem w samym mieście już nie na Zagreb ale na A4 Prelog i Budapest !!!
maciej1969
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 257
Dołączył(a): 03.05.2006
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciej1969 » 07.05.2009 18:38

Mosqito napisał(a):
ufokking napisał(a):
dorion napisał(a):Witam, mam pytanie. Jadąc trasą 86 przez Węgry i mały cyplik Słoweński na Lendave czy na nim też obowiązują winiety? Z góry dziękuję za informację.


romuald22 napisał(a):5.W Słowenii również uwaga na nową autostradę.Trzeba jechać 3 a potem 109 na Mursko Sredisce i już Chorwacja.


wiec winety nie płacisz


Chłopaki, jest nie tak do końca jak mu piszecie. Odkąd w tym cypelku powstała i droga ekspresowa (H7) i autostrada A5 żeby nie płacić winietki musisz jechać dokładnie tak:

Wjeżdżasz do Słowenii i zaraz za granicą po minięciu stacji benzynowej na rondzie skręcasz w lewo zgodnie z drogowskazem Dolga Vas. Jedziesz do miejscowości Lendava, w której jedziesz prosto aż do ronda z drogowskazem Mursko Sobota, gdzie skręcasz w prawo. Następnie mijasz po lewej Lidl, vis a vis stację Petrol i jedziesz prosto aż do ronda, na którym skręcasz na kierunek Cakovec w prawo do góry na wiadukt nad torami. Na wiadukcie rondo na którym skręcasz na Cakovec w lewo i od tej pory jedziesz cały czas prosto do granicy. W sumie całą Słowenię przejeżdżasz w około 15 minut.


Mosqito ! Jak zwykle świetna robota ! ! !
-poparcie Twoich słów mapką to szczyt moich marzeń ;)
Pozdrawiam :papa:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.05.2009 20:07

Dzięki :-) Niestety mapki nie dam rady wkleić ze względu na konieczność dość dużego zoomu. Ale jeśli masz ochotę to wejdź na http://zemljevid.najdi.si powiększ sobie okolice Dolga Vas i Lendavy i czytając dokładnie mój opis jedź paluszkiem :-) dokładnie od jednej granicy do drugiej. Od rondka przy granicy Glavna ulica (najpierw biała potem żółta) potem w prawo Kolodvorska ulica a od rondka za wiaduktem nad torami Trimlini.
W razie czego pytaj. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 09.05.2009 00:00 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 07.05.2009 22:23

przetestowałam, jak Mosqito trasę poda, to nawet mapa nie jest potrzebna, kartkę na kolana i jechać! nawet ja się nie zgubiłam :wink:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.05.2009 22:58

:oops: Zaczerwieniłem się.
Sławek Sikora
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sławek Sikora » 08.05.2009 09:26

Mosqito dziękuje bardzo. Mam jeszcze dwa pytania:w drodze powrotnej przed Cakovcem są znaki na Mursko Sredisce czy Lendave ? i czy jest szczegółowa mapa Chorwacji, podobna do tej słoweńskiej,którą poleciłeś.
Pozdrawiam!
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 09:36

no własnie Mosqito, w zeszłym roku w tamtą stronę ok, ale przy powrocie trochę poblądziliśmy. Wcześniej tego problemu nie miałem. Może byś tak samo mógł w powrotną takiego tutka...??
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone