Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tatry

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007
Tatry

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 19.09.2007 12:02

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na początek trochę zdjęć z mojej wyprawy na Rysy w sierpniu tego roku. Tatry są wspaniałym miejscem na weekend czy niedzielę.
Całe szczęście te zdjęcia zrobiłem na dobrej karcie:)
Pozdrawiam!!![/img]
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 19.09.2007 12:22

doppelmayr napisał(a):
Całe szczęście te zdjęcia zrobiłem na dobrej karcie:)


a robiłes tez na zlej? :D
Mam wielką słabośc do Tatr, mam nadzieje że uda mi się na jesień tam wybrac....
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 19.09.2007 12:24

Na złej robiłem w Chorwacji, które potem znajomy mi odzyskał, karta praktycznie do wyrzucenia.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.09.2007 13:47

arekwroc napisał(a): Mam wielką słabośc do Tatr, mam nadzieje że uda mi się na jesień tam wybrac....


Polecam Trzy Doliny w Tatrach w których byłem na wiosnę tego roku.
Z ciekawością obejrzę mistrzowskie zdjęcia z Tatr, jeśli wyjazd się uda i parę zdjęć na forum zamieścisz. :papa:
arekwroc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 715
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) arekwroc » 19.09.2007 14:13

Janusz zapewniam że umieszczę fotki jesli wypad dojdzie do skutku :D
Twoja relacja narobiła mi jeszcze większej ochoty.....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.09.2007 14:23

W relacji pisałem że jesień w Tatrach też będzie, ale mała zmiana planów i na tapecie jest droga na TURBACZ

http://www.turbacz.biz/
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 19.09.2007 18:35

Jeszcze trochę zdjęć z wejścia na Świnicę

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 19.09.2007 20:22

Zawsze kilka razy w roku jestem w Tatrach, ale to co dzieje się tam w sezonie jest bardzo smutne. I co najgorsze - nie ma na to żadnego lekarstwa. Po prostu Polska jest za duża a Tatry za małe. Dlatego nikomu nie polecam wyjazdu w Tatry Polskie w sezonie (czyli lipiec-sierpien). Kilku znajomych mimo wszystko było w tym roku w Tatrach w sierpniu i pozniej opowiadali o kolejkach i korkach zarówno na ulicy jak i na szlakach. O reglamentowaniu (!!!) wejść na niektóre szczyty i tym podobnych dziwnych historiach....
Tatry są piękne, to fakt, ale niestety są też zadeptane. Mimo wszystko dalej po sezonie pojawiam się w Tatrach, choc coraz częściej wybieram Tatry Słowackie. Może w ten weekend sobie zachłopkuje? Nie wiem dlaczego, ale jakoś bardzo podoba mi się ten szlak. I co istotne nie jest tak bardzo popularny :-)

A co do twoich zdjęć. Dziwne, ale nie widać na nich tłoku :-), jeśli rzeczywiście są to zdjęcia z sierpnia to albo wyszedłeś bardzo wcześnie, albo pogoda była nienajlepsza i wystraszyła innych, albo wybrałes tylko zdjęcia bez tłumów na szlakach :-) Pozdrawiam!
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 19.09.2007 20:47

Na Rysy wybrałem się 8 sierpnia, wyszedłem w Palenicy Białczańskiej o 8 rano, czy to wcześnie, to zależy. Po drodze nagle zaczął padać deszcz, niemal wszyscy zawrócili. Ja szedłem w zaparte, bo znam Rysy i nie pierwszy raz tam byłem, a widziałem ,że chmury odchodzą i rzeczywiście, popadało najwyżej pół godziny, po czym wyszło słońce i panorama Tatr była piękna, może nie idealna, ale widoki były wspaniałe. Potem schodziłem na Słowację, a tam nawet w sezonie spokojnie w porównaniu do Tatr Polskich. Na Świnicy byłem 20-go, tuż po długim weekendzie, celowo, by uniknąć właśnie tych tłumów. Wtedy Zakopane już robi się luźniejsze. Druga połowa sierpnia (po 15 i całym tym weekendzie) jest bardzo dobra na wypady w Tatry.
Pozdrawiam!!!
intruzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 05.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) intruzik » 19.09.2007 21:28

Hej Typ, jak tylko uda mi się załatwić wszystkie "gorące" tematy to też będe w okolicach, może się spotkamy na szlaku, planuje noclegi (piątek i sobota) w schronisku nad Morskim Okiem a planowane trasy to Przełęcz pod Chłopkiem i Rysy. Mam nadzieje że tłumów nie będzie a zapowiadana pogoda jest w sam raz na górskie wędrówki. Jak będziesz wiedzić na pewno czy przyjedziesz w te cudowne okolice daj znać. Pozdrawiam :)

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone