Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tydzień w Paryżu???

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
kasia_k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.07.2007
Tydzień w Paryżu???

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia_k » 22.07.2007 14:47

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów był może w Paryżu? Chciałabym się tam kiedyś wybrać na tydzień. Zawsze marzyłam żeby zobaczyć wieżę Eiffla , Łuk Triumfalny, Luwr, Pola Elizejskie, słynną ulicę Moulin Rouge i poszaleć w Eurodisneyland . Na pewno wybiorę się tam na własną rękę, swoim autkiem. Tylko nie wiem jak to wszystko ugryźć :lol: Stąd mam właśnie kilka pytań, jak załatwić noclegi, jak poruszać się na miejscu,co jeszcze warto zobaczyć, jakie są orientacyjne ceny itp.... Czy może ktoś odwiedził Eurodisnayland? Będę wdzięczna za każdą informację i wskazówkę. Może ktoś z was ma jakieś fotki ze swojego wypadu? Z góry dziękuje i pozdrawiam.
martita
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 27.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) martita » 22.07.2007 15:56

Zdjęcia były m.in. tutaj
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 22.07.2007 16:18

Byłem w kwietniu kilka dni :)
Hotelików jest mnóstwo. Ja spałem tu http://www.paris-hotel-pavillonmontmartre.com/
Pokój dwójka 55 EURO/noc - polecam :)

Do Moulin Rouge 2 minutki na piechotę. Sam kabaret porażka. Bileciki pow. 100 EURO za osobę, a za tą cenę butelka okropnego szampana i tak denny show, że wyszliśmy przed końcem wzbudzając sensację :)
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 22.07.2007 16:45

Tydzień w Paryżu, zdecydowanie Tak.
Dwa lata temu byliśmy rodzinnie w Paryżu, mieszkanie z Interhome, tam są tylko tygodniowe rezerwacje. Mieszkaliśmy w XV ME, 5 minut od wieży Eiffla i od wejścia do metra. Mieszkaliśmy na 15 pietrze wieżowca, wspaniały widok na Sekwanę, niezapomniany pobyt. Ważne że miałem miejsce parkingowe w podziemiach wieżowca, jest to super sprawa właśnie tutaj. I trzeba rezerwować głównie mieszkania z garażem, co w City jest trudne.
Tydzień w Paryżu to właśnie tyle aby zobaczyć wszystko co potrzeba, włącznie z głównymi galeriami sztuki.
A wieczorem z flaszką wina poleżeć pod wieżą, super lub odwiedzić Pari Plage.

Pozdrawiam Grzegorz. :wink: :lol:
kasia_k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia_k » 22.07.2007 17:56

maciogg napisał(a):Byłem w kwietniu kilka dni :)
Hotelików jest mnóstwo. Ja spałem tu http://www.paris-hotel-pavillonmontmartre.com/
Pokój dwójka 55 EURO/noc - polecam :)

Do Moulin Rouge 2 minutki na piechotę. Sam kabaret porażka. Bileciki pow. 100 EURO za osobę, a za tą cenę butelka okropnego szampana i tak denny show, że wyszliśmy przed końcem wzbudzając sensację :)


hotelik super,dodałam do zakładek bo od czegoś trzeba zacząć :lol: A odwiedziłeś może disnayland? Bo ja znalazłam dzisiaj coś takiego http://www.disneyland.com.pl/disneyland.htm można u nich wykupić pakiet np. na nocleg w jednym z hoteli, plus do tego karnet wstępu do wszystkich parków w Disnayland. Fajna sprawa bo kalkulując to wychodzi taniej niż same bilety do parku. Już wysłałam zapytanie odnośnie terminów i cen. Poza tym oczywiście chcemy spędzić kilka dni w Paryżu. W tym roku jedziemy do Chorwacji, ale mąż mi obiecał wyjazd do Paryża w maju 2008. Ale nie zaszkodzi już sie rozeznać w temacie prawda :wink:

Grzegorz, twój sposób na spędzenie wieczoru z butelką wina pod wieżą
hmmmmmmmmm.......... po prostu bajka, na pewno spróbuję. Dziękuję za cenne informacje. Aha i jeszcze jedno pytanie, chyba jedno z ważniejszych. Ile pieniążków muszę mieć na taki tygodniowy wypad, wliczając nocleg, paliwo i oczywiście atrakcje? Dodam, że jedziemy w dwie osoby. Bo liczę, liczę i nie mam pojęcia. W jakiej kwocie wy się zamkneliście?? Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :lol:
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 22.07.2007 18:06

kasia_k napisał(a):A odwiedziłeś może disnayland?


Nie, to był wypad na 3 dni samolotem, taki prezent urodzinowy zrobiłem ...


kasia_k napisał(a):Ile pieniążków muszę mieć na taki tygodniowy wypad, wliczając nocleg, paliwo i oczywiście atrakcje?


To zależy co będziecie robić :)
Mi "poszło" ok 1000 EURO, ale w tym był samolot i zakupy :) ... ciężko przewidzieć ile wyda ktoś kogo nie znam :)

Powrót do Francja - France



cron
Tydzień w Paryżu???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone