Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nocleg w trasie

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007
Nocleg w trasie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 07.07.2007 11:31

Witam a wiec za tydzien wyruszamy troche przydatnych informacji udalo i sie tutaj zebrac na forum odnosnie trasy miejscowosci itp...
Pozostala jesszce jedna kwestia ano wlasnie planujemy wczasie podrozy przespac sie gdzis na campingu pare godzin i rano wyruszyc w dalsza czesc trasy...Nie wiem czy to ma jakis sens czy lepiej jechac odrazu do celu ale podam par informacji zeby wygladalo to bardziej przejzyscie.
Mianowicie wyjezdamy w niedziele z Krakowa mozemy z rana mozemy tez popoludniu cel to Baska Voda (w ciemno) wiec planujemy zawitac tam o 8-9 rano(poniedzialek) miejscowi powinni juz nie spac.2 autka i w kazdym 1 kierowca niby kobiety tez maja prawo jazdy ale to juz lepiej jechac po omacku samemu:)Dlatego tez wyjazd na wieczor i prosto do celu odpada bo nei wiadomo czy damy rade tyle h i pozniej jeszcze jezdzci w upale i szukac domku...Trasa z forum wiec wybralismy Cz,A,Slo
I teraz pytanie gdzie postoj na spanie i jakis camping?Czytalem troche o duzych korkach ok Maribor wiec najleiej przespac te korki byloby:)Jak to widzicie gdzie najlepiej noleg tak zeby rano wstac o 5 i przejechac jeszcze tam te 200-300km juz nie z zapalkami na oczach...Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki,sugestie.
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 07.07.2007 11:32

Blady82 napisał(a):Witam a wiec za tydzien wyruszamy troche przydatnych informacji udalo i sie tutaj zebrac na forum odnosnie trasy miejscowosci itp...
Pozostala jesszce jedna kwestia ano wlasnie planujemy wczasie podrozy przespac sie gdzis na campingu pare godzin i rano wyruszyc w dalsza czesc trasy...Nie wiem czy to ma jakis sens czy lepiej jechac odrazu do celu dojechac na 20 i namijescue camping i od rana poszukiwania ale podam par informacji zeby wygladalo to bardziej przejzyscie.
Mianowicie wyjezdamy w niedziele z Krakowa mozemy z rana mozemy tez popoludniu cel to Baska Voda (w ciemno) wiec planujemy zawitac tam o 8-9 rano(poniedzialek) miejscowi powinni juz nie spac.2 autka i w kazdym 1 kierowca niby kobiety tez maja prawo jazdy ale to juz lepiej jechac po omacku samemu:)Dlatego tez wyjazd na wieczor i prosto do celu odpada bo nei wiadomo czy damy rade tyle h i pozniej jeszcze jezdzci w upale i szukac domku...Trasa z forum wiec wybralismy Cz,A,Slo
I teraz pytanie gdzie postoj na spanie i jakis camping?Czytalem troche o duzych korkach ok Maribor wiec najleiej przespac te korki byloby:)Jak to widzicie gdzie najlepiej noleg tak zeby rano wstac o 5 i przejechac jeszcze tam te 200-300km juz nie z zapalkami na oczach...Z gory dziekuje za wszystkie wskazowki,sugestie.
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 07.07.2007 12:16

Witam,

Ja jadę pierwszy raz i nocleg zaplanowałem w Słowenii. Adres do hotelu dostałem od znajomych którzy zatrzymują się tam co roku.

Hotel "Zieleni Kakadu" - chyba "zielona Papuga"
ul. Roberta Kukovca 46
MARIBOR
tel +386 2 320 5445

Zarezerwowałem tam pokój na jedną noc ze śniadaniem dla 4 osób za 50 Euro. Jedyny problem to kłopoty z porozumieniem. Pani w recepcji bardzo słabo mówiła po angielsku wolała niemiecki - którego ja z kolei nie znam :)
ale kiedy poprosiłem koleżankę germanistkę to się okazało że z niemieckim też nie za bardzo ;) Mam nadzieje, że jak tam zajadę to będzie czekał pokój a nie na przykład pizza z podwójnym serem :D

Hotel bardzo polecali moi znajomi ja tam jeszcze nie byłem. Jak wrócę to na początku sierpnia napisze coś więcej

Marcin
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 07.07.2007 19:27

super tylko ze my na poczatku sierpnia to juz tez bedziemy po wczasach:)
Ale dzieki za info jest konkretne noi cena przestepna juz nie mowiac ze wliczone sniadanie :)Rozumie ze trzeba dzwonic ?Nie ma rezerwacji online czy tez jakiejs strony.Nie wiesz przypadkiem o ktorej sniadanie ?My chcielibysmy opuscic hotel w rannych godzinach tj 5 bo stamtad do celu jeszcze 500km i to juz prze Cro wiec korki bardzo mozliwe :)
Pozatym kiedy jedziecie?My 15 lipiec:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2007 20:22

Ruszcie rano i na miękko dojeżdżacie do Mariboru a tam :http://www.maribor-pohorje.si/default.aspx?str=355&jezik=1&stran=3
albo całkiem bez napinki:http://www.oekotel.com/index_pol.php
Słowenia jest stosunkowo droga,choć i Austrii nic nie brakuje :). Ten Hotel jest spoko! Można go wybrać , bo resztę trasy robicie w poniedziałek i raczej korków nie będzie a do Baska Voda macie praktycznie a autostradę. Pozdrav!!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2007 20:24

Z tym , że jak przenocujecie , to na pewno nie będziecie w Baska Voda o 8-9 tylko po południu.
Blady82
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 16.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blady82 » 07.07.2007 22:27

Slawomir dzieki za wskazowki !

Prawdopodobnie z korzystamy z tych noclegow no chyba ze bedzie sie jechac latwo przyjemnie to moze uda nam sie zjechac na dol Cro i spaine bedzie tylko formalnoscia ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2007 22:41

Różnie ludzie jeżdżą i 1000 razy to było wałkowane na Cropli, ale ja wyznaję zasadę , że jest duża różnica między dojadę a uda mi sie dojechać. Odpukać , gdyby coś sie wydarzyło bo przyśniesz na 2 sekundy-na pewno sobie powiesz -nie opłacało sie zaoszczędzić!!!!
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 08.07.2007 21:25

Witajcie

Jadę 15-go lipca (niedziela) w dwa samochody. Zaopatrzyliśmy się w naklejki CRO.PL :) więc łatwo będzie nas namierzyć. Mazda Xedos i Ford Mondeo.
Jestem zdania, że trase się da przejechać bez przystanku, ale to nie są zawody na wytrzymałość tylko WAKACJE - URLOP. Nie zamierzam się śpieszyć ani robić nic na siłę - dlatego nocleg po drodze.
Jeśli się spotkamy na drodze to uśmiechnijcie się do nas :D

miłych wakacji
Marcin
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 13.08.2007 11:31

Witajcie,

Obiecałem że napiszę kilka słów o tym hotelu.

Niezwykle mili ludzie. Czekali już na nas, ale czekały na nas 2 dwuosobowe pokoje (niezrozumienie :)), ale jak to oni "ne ma problema" "poczekaj polaku" i wstawili dostawki.
Jak tylko weszliśmy zaprosili nas na obiado-kolację. Zamówiliśmy kotlet z piersi - ależ on był ogromny - żona i córki nie dały rady :)
W drodze powrotnej czekały już dwa duże pokoje, dla dwóch rodzin ;) - no i kolacja - tym razem zamówiliśmy już mniej. W hotelu jest ogólnie dostępny komputer z dostępem do net'u. Atmosfera jest rodzinna - bardzo przyjemnie. Nie ma może wielkich luksusów, ale jest czysto, schludnie i BARDZO miło. W domu naprzeciwko starszy pan hoduje papugi - stąd nazwa hotelu - czy może raczej PENSJONATU. Oczywiście nie omieszkał zaprezentować papug nam i dzieciom.

pozdrawiam
Marcin
przybyla
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przybyla » 13.08.2007 11:40

czy u nich rezerwacji mozna dokonac tylko telefonicznie czy jest jakis e-mail?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.08.2007 11:46

skora napisał(a):Witajcie,

Obiecałem że napiszę kilka słów o tym hotelu.


Cześć,
Znajdę ich gdzieś w necie?[/quote]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 13.08.2007 11:47

Trudno bedzie znalezc ten pesjonat?.Nie chcialbym bladzic po miescie, moze jakies namiary?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107711
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2007 12:01

el_guapo napisał(a):
skora napisał(a):Witajcie,

Obiecałem że napiszę kilka słów o tym hotelu.


Cześć,
Znajdę ich gdzieś w necie?


Jest - ale tylko adres, który podał skora

http://www.mojagostilna.com/restaurants ... ntID=10164

Ale przy tej ulicy jest restauracja

http://www.gostilna-postela.com/?page=3
skora
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 22.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) skora » 13.08.2007 14:12

Hejka,
To miejsce z drugiego linku to naprawdę blisko tego pensjonatu. Ja nie błądziłem po mieście bo wpisałem sobie adres w TomTom'a i zaprowadził mnie pod same drzwi :)
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&g ... =addr&om=1
na samym środku mapy z linku jest widoczna ulica Roberta Kukovca.

pozdrawiam
Marcin

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone