Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wycieczka na Kornati

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006
Wycieczka na Kornati

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 18.06.2007 21:31

Mam pytanie - skąd zrobić wypad na Kornati - Sibenik? Zadar? Nabliżej mam do Zadaru, ale nie jestem zdecydowany. I wreszcie zasadnicze pytanie jakie ceny w tym roku?
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 18.06.2007 22:16

Leszek W napisał(a):Mam pytanie - skąd zrobić wypad na Kornati - Sibenik? Zadar? Nabliżej mam do Zadaru, ale nie jestem zdecydowany. I wreszcie zasadnicze pytanie jakie ceny w tym roku?


Statki wypływają z Zadaru, a także z niedaleko położonego Pakostanu. Jednak wycieczka ile by nie kosztowała to nie "powala na kolana". W mojej ocenie miernota. Byłem już po szczycie sezonu, więc w trakcie jego trwania musi tam być dramat.
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 18.06.2007 23:01

Myśle, że efekt tego parku jest widoczny głównie z lotu ptaka, bo tak jest właśnie pokazywany w folderach. W dalszym ciągu mam wątpliwościczy w zamian za to nie zobaczyć czegoś innego. Plitvice i Krka dokładnie zwiedzone, może Paklenica, którą widzę z okna mojego domku w Vinjercu? Tylko czy nie będzie za gorąco na wycieczkę wśród skał? Ze swojej strony polecam rejs Zrmanją. Kanion robi wrażenie, a przy okazji można spróbować odnaleźć miejsce, gdzie była wioska Apaczy z filmu o Winnetou.
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 18.06.2007 23:07

Oczywiście że tylko z lotu ptaka wyspy Kornati robią wrażenie, ale jeszcze nie są oferowane wycieczki balonem. A szkoda. Na pewno godne polecenia są wyprawy BigGame Fishing - można złowić tuńczyka lub inny ciekawy okaz.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 19.06.2007 08:50

Leszek W napisał(a):Myśle, że efekt tego parku jest widoczny głównie z lotu ptaka, bo tak jest właśnie pokazywany w folderach. W dalszym ciągu mam wątpliwościczy w zamian za to nie zobaczyć czegoś innego. Plitvice i Krka dokładnie zwiedzone, może Paklenica, którą widzę z okna mojego domku w Vinjercu? Tylko czy nie będzie za gorąco na wycieczkę wśród skał? Ze swojej strony polecam rejs Zrmanją. Kanion robi wrażenie, a przy okazji można spróbować odnaleźć miejsce, gdzie była wioska Apaczy z filmu o Winnetou.

Paklenicę warto zobaczyć, należy wyjść wcześnie rano(8-9), żeby dojść do jaskini, którą zamykają o 13, jest tam raj dla skałkarzy, być może udostępnią bunkry pod górą, które drążyli ludzie Tito wczasie i po wojnie, są to ogromne tunele wydrążone w skałach. O napojach nie wolno zapomnieć, jeżeli masz kłopoty z ciśnieniem to trzeba uważać, jest to wejście z poziomu morza do 700m ale warto[/b]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1540
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.06.2007 09:42

Leszek W napisał(a):Mam pytanie - skąd zrobić wypad na Kornati - Sibenik? Zadar? Nabliżej mam do Zadaru, ale nie jestem zdecydowany. I wreszcie zasadnicze pytanie jakie ceny w tym roku?


Płynąłem z Zadaru w 2004 roku. Cena 180kn/os. Podobno rejsy z Biogradu są tańsze - podobno...Wycieczkę w skali 1-6 ocenię na 2+.

Wypłynęliśmy o 9:00; w Zadarze byliśmy z powrotem o 17:30.
Jak na mój gust za dużo płynięcia w tę i z powrotem, za mało rejsu w okolicach wysp, szczególnie od ich 'zewnętrznej' strony. W cenie miało być wino, sok, piwo i lunch. Wino było rozwodnione, sok był z koncentratu z Plodine, lunchu dla wszystkich nie wystarczyło. W programie był pobyt na wyspie z kąpielą w 'lagunie' - całe 30min :?

Raczej nie polecam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 19.06.2007 10:21

My byliśmy w drugiej połowie września 2002 roku, wypłynęliśmy małym stateczkiem z Pakostane, było nas tylko z 20 osób, cen nie pamiętam. Osobiście wycieczka mi się podobała, pobyt na wyspie trwał z 2-3 godziny, obiad był syty , można było wziąć repetę, owszem dużo było płynięcia statkiem ale z uwagi na przyjemne towarzystwo miedzy innymi Niemców czas nam szybko zleciał na rozmowach z nimi przy rakiji i winie. :D
Jaca1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaca1 » 19.06.2007 10:51

To ja mam inne wspomnienia. Wspaniala wycieczka na Kornati. Malym 12 osobowym stateczkiem (caly nasz bo bylo nas 12 os) wyruszylismy ok 9 rano z wyspy Iz. Okolo 11 pierwszy postoj w uroczej zatoczce. Kapiele w krystalicznie czystej wodzie, skoki z lodzi, zabawa..... Po ok 1 godzinie dalej w droge - rejs posrod fantastyczne wysepki, swietne widoki. Kobiety i dzieci opalaja sie na pokladzie, panowie racza sie rakija, piwem i winem. Ok 14 kolejny postoj i lunch. 2 osobowa zaloga (ojciec i syn) przygotowuja grila (dorada z rusztu) plus salatki. Caly czas oczywiscie skoki do wody, kapiele w bajecznej scenerii, nurkowanie. Do oporu wino, rakija, piwo, soki dla dzieci. W drodze powrotnej zawijamy do portu Sali na Dugi Otok. Urokliwe miasteczko portowe. Idziemy na super lody, drinki i co kto chce w miejscowej knajpce - za to juz placimy sami oczywiscie. I powrot ok 18. Wytaczamy sie ze stateczku - zmeczeni, pelni wrazen, zadowoleni. Bylo SUPER - na miejscu idziemy dokonczyc wspanialy dzien w knajpie - kolacja - mule, kalmary, baraninka z rusztu, wszystko podlane piwem i rakija. A to wszystko za 150 kn od os - w roku 2004. Cena w tym roku moze byc wyzsza, ale napewno zrobimy to w tym roku jeszcze raz. Jade tym razem grupa 9 os w okolice Zadaru 14 lipca i odrazu szukam mozliwosci rezerwacji malego statku na wyprawe na Kornati. Pozdrawiam i zycze niezapomnianych wrazen. :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.06.2007 11:30

Ja byłem chyba w 2002 roku przy okazji pobytu w Zadarze. Powiem tak, malkontenci byli niezadowoleni , nie malkontenci byli zachwyceni. Statek odpływał z Zadaru , mieścił kilkadziesiąt osób, na początek była rakija i lunch :D w postaci kanapek, wino co to jeszcze dzień wcześniej wisiało na krzaku-do oporu. Postój ze 2-3 godziny w bardzo urokliwej zatoczce z bialutkim piaseczkiem na dnie i tam tez obiad-ryba i mięso. Widoki super, woda chyba najczystsza w Cro i w oddali delfiny. Ogólnie pięknie aczkolwiek trochę męczące.Wg mnie -warto! Pozdrav!
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1540
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.06.2007 13:40

Jaca1 napisał(a):To ja mam inne wspomnienia.


Skąd wypływa ten Organizator? Może ma jakąś stronę internetową?
Jaca1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaca1 » 19.06.2007 14:46

Nie wiem nic o stronie internetowej organizatora. Oglaszal sie w porcie Veli Iz, ze organizuje wycieczki na Kornati wiec skorzystalismy. Przy lodzi stal stand reklamowy a my akurat wynajmowalismy dom na tej wyspie - Malutka wyspa IZ. Raz dziennie doplywa na nia prom z Zadaru.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 19.06.2007 21:21

Płyńcie na Kornaty i nie pijcie w drodze tam tych przygotowanych trunków na pokładzie.Jak już to w drodze powrotnej . :wink: Wiadomo nie są to trunki najwyższych lotów. :wink:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 19.06.2007 21:40

Dzięki za rady, obraz zaczyna się powoli klarować, jest bowiem dużo "za". A Paklenicę i tak w tym roku zrobimy, bo mamy bardzo blisko (wpław ze 4km :lol: ). Pozdrav!
derobson
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) derobson » 11.07.2007 13:23

moim zdaniem nie warto plynac na Kornati, wrażenia mam podobne do innych tzn. długo trwa doplyniecie , byłem na imprezie która startowała z Murteru i wynudziłem się setnie , lepiej zobaczyć coś innego w okolicy

Podejrzewam, że gdyby z tych wysp parku narodowego by nie zrobili, pies z kulawą nogą by się tam nie pofatygował
sikor
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 15.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) sikor » 11.07.2007 14:31

W 2004 roku płynąłem z Vodic, ale statek wypływał najpierw z Szybenika a w Vodicach "dokoptowywał" turystów. Kosztowało to chyba 180 kun/os. w tym dość smaczny obiad na statku oraz wyszynk bardzo kiepskiej jakości trunków. Polecam zdecydowanie start z miejscowości jak najbliżej położonych od Kornati, gdyż rejs jest nieco nudnawy.
pozdrav: Sikor
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone