Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga wędkarze !

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004
Uwaga wędkarze !

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 07.06.2007 22:48

W wolnej chwili, jeszcze przed rozpoczęciem pełni sezonu chciałem opowiedzieć Wam moją historie, która przydarzyła mi się w ub. roku w trakcie pobytu w Slano. W czasie łowienia ryb z pontonu kilka metrów od brzegu, podpłyneła do mnie motorówka Pomorskiej Policji, a policjanci zażądali okazania dokumentów. Oczywiście takowych nie posiadałem przy sobie. Zostałem poproszony o przyjście do portu w Slano wraz z paszportem.
Na miejscu czekali na mnie policjanci i trzech niemców (łapali ryby z nabrzerza portowego). Po zarekwirowaniu wędek i paszportów zostaliśmy poinformowani ( ja i niemcy) że jesteśmy aresztowani za brak pozwoleń na wędkowanie i zostaniemy przewiezieni do Dubrownika. Po przyjeździe samochodu policyjnego (chyba fiat Uno) okazało się że nie zmieścimy się wszyscy do niego. W związku z powyższym pomimo aresztowania mamy jechać własnymi samochodami na komendę Policji w Dubrowniku. Nie pomogły protesty naszych gospodarzy, więc pojechaliśmy. W Dubrowniku poinformowano nas że ok godz 12 tej odbędzie sie rozprawa nad nami w sądzie. Przypomniano nam że jesteśmy aresztowania, ale z braku miejsca na policji możemy iść do miasta i mamy wrócić przed godziną 12tą. W sądzie Niemcy otrzymali tłumacza mówiącego perfekt po Niemiecku a ja Chorwata mówiącego po trochu we wszystkich językach słowiańskich. Koniec końcem wszyscy dostaliśmy po 1500 kun grzywny.
Zdziwienie naszym przypadkiem było na tyle duże że opisał to zdarzenie "Viesnjak Dubrowacki" Wszyscy miejscowi Chorwaci zarówno w Slano jak i w Dubrownikiu byli bardzo zdziwieni i poirytowani postępowaniem Policji. Policjanci z Pomorskiej z którymi rozmawialiśmy nie potrafili nas poinformować gdzie można zakupić takie pozwolenia ani ile one kosztują. Wszyscy miejscowi przekonywali że na wędkowanie nie potrzeba pozwoleń.
Niemniej jednak taki przepis istnieje i należy się do niego stosować co wcale nie znaczy że pogodziłem się z wyrokiem sądu w Dubrowniku - domyślacie się o chyba co mam na myśli.
Żeby było śmieszniej nie interesował policji mój ponton (3m20cm) na który nie posiadałem winiety ani przyczepiony do niego silnik 15km.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 07.06.2007 23:16

...jest zakaz lowienia ryb w portach (na wstale) i na plazach w sezonie...
...trzeba miec pozwolenie....ale wiekszosc tubilcow go niema i 99% turistow. Policja sprawdza czensciej tych na ludkach niz tych na brzegu..
za take wykroczenie nie moga cie aresztowac ale tylko zabrac ci paszport i powiadomic kiedy bendzie rozprawa w sadzie od spraw wikroczenia...
....morzesz wymagac tumacza ale takiego niema w Dubrowniku, z tego co sie orjentuje ja jestem najblizej Dubrownika,
Sprawa zeczewiscie dziwna i podejrzewam ze na czyjesz zgloszenie...paradoks czasamy policja wydzi i niereaguje na wikroczenia bo to ich decizja....ale jezeli jakasz babcia, dziadek czy sfrustrowana nastolatka zazwoni i nawet ononimowy zrobi donos to policja jezeli z gory dostanie zadanie idzie sprawdzac....bo jezeli nie zareaguje ...to donosiciel moze pojsc do dzienikarzi, przelozonego policji i na nich zrobi donos ze nicv nie robia.....itd...itd....
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 07.06.2007 23:25

Leon ja to rozumiem ale po co ciągać do sądu. Czy nie prościej wypisać mandat na miejscu. A propo aresztowania cały czas z wyjątkiem wyjścia do miasta w Dubrowniku mieliśmy eskortę. Miejscowi mówili że była to akcja w poszukiwaniu kłusowników. Kłusowników nie złapali, złapali czterech "kłusujących" turystów.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.06.2007 10:11

karol 11 napisał(a):Leon ja to rozumiem ale po co ciągać do sądu. Czy nie prościej wypisać mandat na miejscu. A propo aresztowania cały czas z wyjątkiem wyjścia do miasta w Dubrowniku mieliśmy eskortę. Miejscowi mówili że była to akcja w poszukiwaniu kłusowników. Kłusowników nie złapali, złapali czterech "kłusujących" turystów.

2 pytania;
1) co zlowiłeś?
2) czy uiściłeś tą grzywnę? Tzn. czy musiałeś to zrobić na miejscu czy tez był to mandat kredytowy? Bo jak kredytowy to ja bym zapomniał o sprawie :wink:

P.S.
Ciekawy temat tylko czemu w dziale "dojazd" :?:
karol 11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 15.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 08.06.2007 10:27

Kredytowy-jak napisałem nie zgodziłem sięz nim i już prawie o nim zapomniałem. Koledzy z "celi" jednak nie zapomnieli.
W chwili zatrzymania miałem komarca ok 30 cm. To było puierwsze miejcsce w Chorwacji w którym łapałem większe ryby. Za rybę była ekstra oplata ok 200 kun.
punto2
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 09.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) punto2 » 08.06.2007 11:45

[quote="Leon"]...jest zakaz lowienia ryb w portach (na wstale) i na plazach w sezonie...
...trzeba miec pozwolenie....ale wiekszosc tubilcow go niema i 99% turistow.


Nie łowiłeś w porcie ani z brzegu , więc nie mieli podstawy do ukarania.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 08.06.2007 11:46

Wygląda na to, że nie we wszystkich miejscowościach policji zalezy na turystach... Mnie w Pazinie wyhaczyli na zakazie parkowania, grzecznie o tym poinformowali i eskortowali do miejsca gdzie można bezpiecznie i zgodnie z przepisami zostawić auto. Podziękowałem im gorąco i powiedziałem , że u nas tak taktownej policji się nie spotyka :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.06.2007 12:19

Bahama napisał(a):.... i powiedziałem , że u nas tak taktownej policji się nie spotyka :)

nie przesadzaj - wszędzie są ludzie i taborety :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 08.06.2007 14:36

karol 11 napisał(a):Kredytowy-jak napisałem nie zgodziłem sięz nim i już prawie o nim zapomniałem. Koledzy z "celi" jednak nie zapomnieli.
W.

:?:
Chodzi ci o tych Niemców? Niemiaszki zawsze robią wszystko co każe władza (każda władza), wiec oni z pewnością natychmiast beknęli tych parę kun :wink:

P.S.
Ale jesli to był "kredyt" to myślę że jest "po temacie" :wink:
twardy
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) twardy » 19.06.2007 21:20

troche spękałem czytajac ten temat , wczesniej jak byłem w HR to łapałem rybki z plaży nie wiedzac nic o pozwoleniach. Trzeba bedzie troche uwazac. :D

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone