Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

THASSOS- samochód - camping

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005
THASSOS- samochód - camping

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 27.05.2007 21:23

Wybieram się samochodem na Thassos.
Jeżeli macie jakieś informacje nt. dojazdu i campingów na wyspie to proszę o info.

pozdr
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.05.2007 10:48

Kiedyś również miałam taki plan w głowie, ale z tą odmiennością, że polecę samolotem z plecakiem.
Z tego co pamiętam kempingów jest conjamniej kilka - ale informacje jakie posiadam to wyłacznie to co da się znaleźć w internecie. Wydaje mi się, że celowałam w południową część wyspy bo chyba jest nieco spokojniesza.
Thassos to wyspa odmienna od Krety czy Rodos, to podobno miejsce wypoczynku Greków. Piękne plaże, niska zabudowa i spokój.

Będę śledzić ten wątek i mam nadzieje, że będzie jakaś relacja po powrocie!?? :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.05.2007 13:22

Też kiedyś chciałem tam jechać - może kiedyś :?: jak spodoba mi się Grecja, bo jadę w lipcu do Kokino Nero.

Moze tu znajdziecie garść informacji:
http://www.thassos-island.com/index.htm
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 28.05.2007 13:43

Na Thassos nie byłem, ale widziałem kilka świetnych kempingów na wschodnim wybrzeżu środkowego póółwyspu chalcydyckiego (więc nie tak daleko) z pięknym białym piaseczkiem.
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 28.05.2007 20:17

Thassos to wyspa odmienna od Krety czy Rodos, to podobno miejsce wypoczynku Greków. Piękne plaże, niska zabudowa i spokój.



Też tak słyszałem.
Do tego z relacji osób (inne forum) które tam były wynika że Grecy są tam traktowani priorytetowo a gubernator wyspy nie przepada za Polakami :(
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 28.05.2007 20:34

Ja bym się takimi wypowiedziami nie przejmowała. Jedź oceń i oowiedz. A masz już jakieś typy kempingowe?Na jak dugo jedziesz?
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 28.05.2007 21:48

Chcę jechać na 2 tyg. ale to zależy czy dostanę tyle urlopu, bo na krótszy okres to raczej bym się nie wybierał ze względu na dojazd. Wtedy w planie jest cro.
Nie sprecyzowałem jeszcze miejsca pobytu na wyspie. Póki co myślę o campingu "Chrissi Amoudia", ale nie mam informacji na temat indywidualnego pobytu na tym campie.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.05.2007 16:36

A szukałeś już coś w necie?
Warto tam jechać samochodem na tak krótki czas? Jakieś 5 dni temu widziałam promocje (last minute) z itaki na 7 dni za 580złotych - apartamenty, 30 m do wody bez wyżywienia ... samolotem. Za cene paliwa objedziesz wyspe wyporzyczonym autem czy skuterem dobrych kilka razy bo jest bardzo mała.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 29.05.2007 16:36

... a hotele na wyspie nalezą do malych więc sa do przezycia nawet dla tych, którzy lubują się w kempinach - tak jak ja :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 29.05.2007 16:53

Thassos przerabiałem 4 lata temu ale zwycieżyła Korsyka ;)
Thassos jest jednak małe i na taki bardziej stacjonarny wypoczynek. Jak wtedy badałem temat to tylko jednak samolot, hotele sa tam kameralne, dużo ofert w bungalowach więc prawie jak pod namiotem ;)
Za rok na pewno Hrvatska ale za dwa moze właśnie Thassos niezła opcja na wakacje z małą "kotwiczką" czyt. Juniorką :lol: :wink:
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 29.05.2007 20:43

ally napisał(a):A szukałeś już coś w necie?
Warto tam jechać samochodem na tak krótki czas? Jakieś 5 dni temu widziałam promocje (last minute) z itaki na 7 dni za 580złotych - apartamenty, 30 m do wody bez wyżywienia ... samolotem. Za cene paliwa objedziesz wyspe wyporzyczonym autem czy skuterem dobrych kilka razy bo jest bardzo mała.


Jest to jakaś alternatywa :wink:
Ja jednak preferuję podróżowanie własnym samochodem. Przygoda wakacyjna dla mnie zaczyna się od momentu pakowania się w samochód, po przez podróż i pobyt, z wypadami na wycieczki ustalone na miejscu. Poza tym nie jestem uzależniony od miejsca, ani też od czasu pobytu.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 30.05.2007 08:18

Co prawda to prawda, ja tez tak wolę. Z tym, czasmi poprostu lepiej zaryzykować a i koszty nie są tu bez znaczenia.
Ja ciągle myśle o tej wyspie i być może właśnie przyszły rok, bo będe mieć bardzo krótki urlop - tylko tydzień. A to jest opcja w sam raz.
Nie mam w chwili obecnej zbyt wiele czasu ale poszperam niebawem w necie i pogadamy więcej na temat tej wyspy i kempingów - zbieranie wiedzy nie zaszkodzi a miło porozmawiać :D
Kiedy planujesz wyjazd i którędy chcesz jechać?
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 30.05.2007 08:19

Maciej napisał(a):Za rok na pewno Hrvatska ale za dwa moze właśnie Thassos niezła opcja na wakacje z małą "kotwiczką" czyt. Juniorką :lol: :wink:


Maciej. Widze, że nasze cele wakacjyjne są bardzo zbieżne :D Niestety Korsyka odpada w tym roku a naprawde ciągnie mnie tam nieziemsko!!!!
Rozumiem, że Kotwiczka już jest, a Ty nic się nie chwalisz :D :D :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 30.05.2007 08:56

Chwalić będę się w lipcu ;) Juniorka jest ale na razie w fabrycznym opakowaniu ;) ale planować już trzeba, zwłaszcza wakacje :lol:
A samo thassos przy aktywnym wypoczynku to rzeczywiście max tydzień.
Też wolę wakacje autem, na Sycylię telepałem się 2600 km w jedną stronę bo na miejscu (po drodze też) było gdzie jeździć i co zwiedzać. Thassos jest jednak malutkie do tego wokół wyspy kursują autobusy a droga lądem do Grecji do najszybszych nie należy więc akurat w tym przypadku chyba wolałbym samolot.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 30.05.2007 17:48

Maciej napisał(a):Chwalić będę się w lipcu ;) Juniorka jest ale na razie w fabrycznym opakowaniu ;) ale planować już trzeba, zwłaszcza wakacje :lol:
.


:lol:
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
THASSOS- samochód - camping
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone