Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lekarze w Chorwacji (głównie pediatrzy) wiecie coś w tym te?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lothian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.05.2007
Lekarze w Chorwacji (głównie pediatrzy) wiecie coś w tym te?

Nieprzeczytany postnapisał(a) lothian » 23.05.2007 08:35

Jak wygląda opieka medyczna? Mieliście kontakt z lekarzem w Chorwacji?
Oczywiście nie zakładam, że będziemy chorzy, ale wiadomo jak jest z dziećmi (to coś ugryzie, to jakiś kaszel, to wysypka).
Czy ktoś się orientuje czy na wyspie RAB jest pediatra (zdecydowaliśmy się na miejscowość Lopar)? Gdzie jest najbliższy szpital pediatryczny? Czy tak jak w Polsce matka karmiąca dziecko piersią może (oczywiście nawet za opłatą) być jakby co, z dzieckiem 24 godziny w szpitalu? Ufff trochę defetystyczny wątekm, ale temat gryzie mnie :(
marcin.k
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 26.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin.k » 23.05.2007 08:43

Byliśmy zmuszeni skorzystać z usług pediatry w 2004 roku w Novalji. Owszem, ubezpieczenie indywidualne mieliśmy, ale nikt tego nie zażądał, wystarczył paszport dziecka i wizyta była za free.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 23.05.2007 08:51

pozdrowienia dla laryngologów dla lekarzy z Bolicy Firulie w Splicie - empatyczni, sympatyczni, kompetentni, życzliwi - nikt na mnie nie oszczędzał - wręcz przeciwnie - antybiotyk (opatrunek do ucha) zaaplikowano mi na miejscu (dwukrotnie), ergo nie musiałem go sobie kupować w aptece

mimo ogromnego tłoku w przychodni przyjęty zostałem (prawie) bez kolejki/ nie musiałem pokazywać nic więcej prócz paszportu ... panie w okienku bardzo mi współczuły, a współczucie to wyrażało się pomocą w szybszym dostaniu się do specjalisty

przychodnia była specyficzna - gwarna i, na swój sposób, wesoła :roll: panie wachlowały się wachlarzami, gazeciarz sprzedawał gazety krzycząc głośno tytuł, każdy z każdym rozmawiał ...
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 23.05.2007 11:09

Tutaj pisałam o wizycie u pediatry w Zadarze
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.05.2007 11:33

pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 23.05.2007 12:41

2004r Trogir. Wizyta u lekarza w przychodni. Zostaliśmy przyjęci z pominięciem kolejki. Obsługa bardzo sympatyczna. Wystarczył jedynie paszport i numer PESEL. Wizyta zupełnie gratis. Otrzymaliśmy kilka recept które zaraz zrealizowaliśmy w aptece na parterze budynku gdzie byliśmy z wizytą u lekarza i co ciekawsze leki były zupełnie gratis. Byłem zaszokowany... 8O 8O 8O
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 01.06.2007 11:37

Na KRKu mąż miał szytą dłoń. Czekaliśmy na lekarza 2 godziny bo był z wizytą na innej wyspie. Uregulowalismy rachunek na miejscu a w kraju dostaliśmy zwrot z prywatnego ubezpieczenia bardzo szybko. W Chorwacji zszywaja tak samo jak w Polsce. to opinia chirurga który już w Polsce zdejmował mężowi szwy.
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 01.06.2007 12:10

W 2005 roku byliśmy zmuszeni do wizyty na pogotowiu w Dubrowniku i byłem bardzo mile zaskoczony. Przyjęcie przez lekarza odbyło się bardzo szybko i bez żadnego płacenia z wizytę, tylko należało okazać paszport.
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 01.06.2007 18:45

A ja powiem coś odnośnie aptek. Kupowałem maść na jakieś przebarwienia w Trogirze. Bez problemu można było się dogadać po angielsku. Farmaceutka doradziła co wziąć i była bardzo miła.
lothian
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.05.2007
Podziękowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) lothian » 05.06.2007 08:05

Dziękuję wszystkim za uspokojenie w temacie:)
AndziaPu
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 01.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndziaPu » 01.07.2007 14:52

Kochani - jedziemy pierwszy raz do Chorwacji (za granicę również pierwszy raz) i jestem pełna obaw.... Moje dziecko jest chore na przewlekłą chorobę (na dzień dzisiejszy brak przeciwwskazań do wyjazdu)- co powinnam ze sobą zabrać, żeby nie mieć problemów z ewentualną opieką medyczną na miejscu?? Czytając forum widzę, że jest różnie- czasami opieka medyczna jest bezpłatna a czasami trzeba za nią płacić. Jaka firmę ubezpieczeniową najlepiej wybrać? Czy niezbędne jest potwierdzenie z NFZ o ubezpieczeniu?? Proszę o odpowiedz- będę wdzięczna.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.05.2009 09:49

Ja również mam pytanie.
Żona jest w ciąży w 5 miesiącu. Czy myślicie że warto kupować jakieś ubezpieczenie dodatkowo np. w PZU na wyjazd dla niej? Skoro jesteśmy w unii to może wystarczy paszport ew. dowód i jakieś zaświadczenie o ubezpieczeniu w NFZ np. RMUA z pracy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2009 10:18

kcapiga napisał(a):.... Skoro jesteśmy w unii to może wystarczy paszport ew. dowód i jakieś zaświadczenie o ubezpieczeniu w NFZ np. RMUA z pracy?

Chorwacja nie jest w UE
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 16.05.2009 10:21

No wiem że nie jest w Unii. Teoretycznie na dowód więc też nie powinniśmy do nich wieżdżać a każdy wieżdża. Dlatego moje pytanie czy lepiej wykupić jeszcze jakieś ubezpieczenie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.05.2009 10:34

kcapiga napisał(a):No wiem że nie jest w Unii. Teoretycznie na dowód więc też nie powinniśmy do nich wieżdżać a każdy wieżdża....

Przepisy wjazdowe a europejskie ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ to dwie rózne sprawy, których nie porównujmy ze sobą.
Wjazd na D.O. do HR to jednostronny akt woli Rządu Chorwackiego - ubezpieczenie to już cały system.
kcapiga napisał(a):....lepiej wykupić jeszcze jakieś ubezpieczenie...

zdecydowanie TAK (szczególnie, że jedziesz z żoną w ciąży) tyle, że najpierw dokładnie sam (a nie słowami agenta) przestudiuj OWU, żeby w razie (odpukać) czegoś nie okazało się, że polisa która kupiłeś jest fajna ale tylko na papierze :wink:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Lekarze w Chorwacji (głównie pediatrzy) wiecie coś w tym te?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone