Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Łowienie ryb na wędkę

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 26.01.2009 20:40

Dobre ale nie w temacie moje pytanie dotyczyło przynęty lub zanęty która działa selektywnie . Granat takiej roli nie spełni .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107737
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2009 20:47

sopel 182 napisał(a):Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, na temat łapania w Adriatyku jestem zupełnie zielony mimo to że moja wiedza o wędkowaniu jest spora (ponad 30 lat praktyki) , mam pytanie dotyczące łapania na żywca tradycyjnie ze spławikiem , może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie . Następne pytanie dotyczy stosowania przynęt i zanęt , czy ktoś zna jakieś które działają selektywnie na większe ryby.


Jak i gdzie chcesz te większe ryby łowić , z łodzi czy z brzegu :?:
Obawiam się , że tradycyjną metodą na spławik będziesz miał mizerne efekty.
Nie mniej połamania kija życzę. :lol:
I nie zapomnij wykupić pozwolenia, od jakiegoś czasu jest ono wymagane, a na połów z łodzi wręcz obowiązkowe. :!:
Ostatnio edytowano 26.01.2009 21:48 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 26.01.2009 21:37

Spróbuje przede wszystkim z brzegu bo to bardziej jest dostępne ale być może i jakaś jednostka pływająca nie wiem czy wynajęta czy przyjedzie z nami z polski . Zezwolenie oczywiście wykupie bo co to za wypoczynek z wędkom kiedy człowiek musi się oglądać czy ktoś nie idzie sprawdzić pozwolenie . Zauważyłem że prawdziwym autorytetem w tych sprawach jest Leon , może on spróbuje coś na ten temat odpowiedzieć . Chodzą mi po głowie kulki proteinowe bo smak i zapach można dopasować do morskich warunków . Wcześniej gdzieś czytałem że przy brzegu można zobaczyć duże ryby , skoro tam są to musi się znaleźć sposób żeby je przechytrzyć .
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107737
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2009 21:52

Tam gdzie byłem w Chorwacji, nigdy nie widziałem aby z brzegu złapał ktoś większe okazy.
Leon mieszka w Splicie , więc na miejscowym wędkowaniu i łowieniu ryb na pewno wie więcej niż każdy turysta łowiący okazjonalnie podczas wakacji.
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 26.01.2009 22:03

Próbowałeś wędkowania o świcie o zmroku lub w nocy czy raczej tak urlopowo w dzień .
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3661
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.01.2009 22:13

Polecam narzędzie do łowienia ryb - tunja.
Obrazek

A to tylko żart,
ObrazekObrazek

pozdrawiam
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 26.01.2009 22:18

W zasadzie każdy sposób jest dobry kiedy jest skuteczny :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107737
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.01.2009 22:18

sopel 182 napisał(a):Próbowałeś wędkowania o świcie o zmroku lub w nocy czy raczej tak urlopowo w dzień .


Tylko urlopowo w dzień , czasem rano ok. 6 , w nocy nigdy, wolałem bara-bara w namiocie :wink: :lol:
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 26.01.2009 22:23

No właśnie jak to pogodzić
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 26.01.2009 22:43

sopel 182 napisał(a):Próbowałeś wędkowania o świcie o zmroku lub w nocy czy raczej tak urlopowo w dzień .

W dzień troszku za mocno piecze i lepiej popluskać się w wodzie, a wieczorkiem łowię dużo. Czy założę duży czy mały haczyk to i tak okazy takie same.
Nocą sporo rekinków łowiliśmy, oczywiście wszystkie wypuszczane (kiedyś tu prezentowałem).

Przynęta - Dobrze sprawdzają się miejscowe ślimaki winniczki, lub małże lub kupione w sklepie mrożone kalmary.

O większą rybę z brzegu ciężko, myślę nad Fishing :?
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 27.01.2009 11:17

Na szczęście lubię wyzwania , a jeżeli uda mi się odczytać dobrze wodę i dotychczasowe doświadczenia przenieść tam to chyba nie będzie źle . w końcu nie jadę po ryby tylko powędkować, ale jeżeli ktoś zechce się podzielić swoimi wrażeniami i doświadczeniami to zapraszam , a po powrocie ja swoje wrażenia puszcze dalej. :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.01.2009 17:20

sopel 182 napisał(a):.... mam pytanie dotyczące łapania na żywca tradycyjnie ze spławikiem , może ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie . Następne pytanie dotyczy stosowania przynęt i zanęt , czy ktoś zna jakieś które działają selektywnie na większe ryby.


Żeby złapać ładny okaz potrzebujesz:
a. sprawdzonego akwenu,
b. metody.

Tłumaczę - musisz znaleźć sklep wędkarski, w którym sprzedaje ładna/młoda/atrakcyjna/wedle uznania (niepotrzebne skreślić). Wejść, ukłonić się i z uśmiechem zapytać: czy ma Pani ochotkę? Do wyciągniecia nawet dużej sztuki nie potrzeba podbieraka!!!
Powodzenia
Ostatnio edytowano 28.01.2009 08:17 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.01.2009 17:46

JacYamaha napisał(a): ...musisz znaleźć sklep wędkarski, w którym sprzedaje ładna/młoda/atrakcyjna/wedle uznania (niepotrzebne skreślić). Wejść, ukłonić się i z uśmiechem zapytać: czy jest ochotka? Do wyciągniecia nawet dużej sztuki nie potrzeba podbieraka!!!
Powodzenia

:lol: :D :lool: Obrazek
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 28.01.2009 16:35

Może podbieraka nie trzeba ale podrywka mile widziana :!:
sopel 182
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopel 182 » 28.01.2009 20:12

Pytanie do Janusza .Wcześniej gdzieś pisałeś o belonach , jak byś mógł coś więcej bo jak dobrze pamiętam coś wspominałeś o jakiś kłusownikach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone