Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wymiana kasy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Daniello
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.02.2007
Wymiana kasy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniello » 22.04.2007 11:01

podczas wymiany np. euro na kuny w banku lub kantorze mogo zazyczyc sobie ode mnie paszportu albo kwitu potwierdzajacego zakup euro (np w POLSCE) ze pieniadze mam np nie kradzione tylko legalnie kupione czy mam zachowac te swistki z kantoru czy je schowac bo m
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 22.04.2007 11:09

Tylko przy dolarach raz poprosili o paszport (chyba 3 albo 4 lata temu).
Dawno temu marki, a ostatnie lata euro, pln - nigdy żadnych dokumentów ani tym bardziej kwitków.

Pozdrawiam,
Aśka
Daniello
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 28.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daniello » 22.04.2007 12:06

dziekuje ASIU :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
mawe
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawe » 22.04.2007 13:45

w zeszłym roku z euro żadnych problemów, kwitów - nic, ale znajomy miał dolary i prosili go o paszport
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 22.04.2007 17:47

W banku wymagają paszportu (wymiana euro i dolary),na poczcie nie wymieniałem to nie wiem,ale pewnie też wymagają paszportu lub dowodu :roll:
owoc
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 10.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) owoc » 22.04.2007 20:53

poczta w Sibeniuku, przy nabrzeżu, poproszono mnie o paszport, jakoś w poniedziałek albo we wtorek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2007 20:56

owoc napisał(a):poczta w Sibeniuku, przy nabrzeżu, poproszono mnie o paszport, jakoś w poniedziałek albo we wtorek

a w pozostałe dni nie proszą o paszport ? :lol: :wink: :lol:
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 22.04.2007 21:39

W miejscowości Sveti Filip i Jakov, okolice Biogradu, wymieniałem euro kilkakrotnie (2005, 2006r.) zarówno w Agencjach Turystycznych jak i w Kantorze, i nigdy nie proszono mnie o paszport. Ze względu na pobieraną prowizję (właściwie nie tyle prowizja co mniej korzystny kurs niż w Banku) w tych miejscach, zdecydowałem się na wymianę w Banku. Wszystkim polecam wymianę w banku ze względu na lepszy kurs. Paszportu ode mnie nie żądano. Rano są spore kolejki (jest klima :), natomiast przed zamknięciem (ok. 13-ej) byłem jedynym klientem - tak jest codziennie. Polecam również wypłaty z bankomatów "naszymi" kartami bankomatowymi. W przypadku PKO BP wypłaty powyżej, bodajże, 400 kun już są opłacalne (prowizja za operację w zagranicznym bankomacie 11 pln).
A za zakupy, paliwo, autostrady najlepiej płacić kartą kredytową. Dla świętego spokoju zawsze biorę ze sobą karty kredytowe zarówno Visa jak i Mastrcard.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2007 22:37

Hej,ja wymieniałem w różnych miejscach (kantory,banki)Eurusy i nigdy nie chcieli dokumentów.Pozdrawiam
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 23.04.2007 10:04

uboot napisał(a):A za zakupy, paliwo, autostrady najlepiej płacić kartą kredytową. Dla świętego spokoju zawsze biorę ze sobą karty kredytowe zarówno Visa jak i Mastrcard.

Czy karty płatnicze, czy karty kredytowe masz na myśli.???
Bo to jest chyba jakas róznica pomiedzy nimi,nie?
Płacenie kartami płatniczymi za granicą nie jest obciążone jakimiś prowizjami w naszych bankach?
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 23.04.2007 11:33

tomekj69 napisał(a):
uboot napisał(a):A za zakupy, paliwo, autostrady najlepiej płacić kartą kredytową. Dla świętego spokoju zawsze biorę ze sobą karty kredytowe zarówno Visa jak i Mastrcard.

Czy karty płatnicze, czy karty kredytowe masz na myśli.???
Bo to jest chyba jakas róznica pomiedzy nimi,nie?
Płacenie kartami płatniczymi za granicą nie jest obciążone jakimiś prowizjami w naszych bankach?


Karty bankomatowe (płatnicze) używam tylko do wyciągania pieniążków z bankomatów. Uważam je za "słabe" karty po względem bezpieczeństwa. Dlatego mam nawet zablokowaną możliwość płacenia za towry tą kartą, więc na to pytanie czy za płacenie tego typu kartą w sklepie czy na stacji benzynowej Ci nie odpowiem, może ktoś inny...
Od 1997 roku korzystam z kart kredytowych (nie chcę by mnie posądzono o reklamę :) Citibanku. Są dobrze zabezpieczone, są ze zdjęciem, poza tym płacę miesięcznie tzw. Credit Shields co daje mi poczucie spokoju w razie utraty/kradzieży karty.
W bankomacie na pewno płaci się prowizję za wypłatę (w PKOBP ok. 11 pln - nie pamietam dokładnie), więc lepiej wziąć większa kwotę od razu - generalnie przelicznik bankowy jest dużo lepszy niż w kantorach..
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 23.04.2007 12:17

uboot napisał(a):
Uważam je za "słabe" karty po względem bezpieczeństwa. .


A czy mógłbys rozwinąć to stwierdzenie.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 23.04.2007 13:20

tomekj69 napisał(a):
uboot napisał(a):
Uważam je za "słabe" karty po względem bezpieczeństwa. .


A czy mógłbys rozwinąć to stwierdzenie.


No właśnie nie rozumiem... Do Electrona mam PIN, a do Silvera zdjęcie... najbezpieczniejsze transakcje...
uboot
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 112
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) uboot » 23.04.2007 16:25

Bahama napisał(a):
tomekj69 napisał(a):
uboot napisał(a):
Uważam je za "słabe" karty po względem bezpieczeństwa. .


A czy mógłbys rozwinąć to stwierdzenie.


No właśnie nie rozumiem... Do Electrona mam PIN, a do Silvera zdjęcie... najbezpieczniejsze transakcje...


Zasadniczo tak... ale udało mi się już kiedyś wyciągnąć z portfela kartę kredytową żony ZE ZDJĘCIEM !!! i ... szczęśliwie dokonać transakcji podpisując jeszcze swoim podpisem !!! Oczywiście rzecz miała miejsce w Cro :) Pomyłkę zauważyłem zaraz po "przeciągnięciu" karty przez czytnik ... i czekałem na reakcję ekspedientki. Nadmienię że na zdjęciu moja żona ma blond włosów gąszcz (w przeciwieństwie do mnie) oraz nie ma wąsa (ja mam) :)
Rozwijając temat chodzi mi o pakiety bezpieczeństwa, jakie mam dla swoich (naszych) kart.
pawlop
Croentuzjasta
Posty: 204
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlop » 02.05.2007 10:21

Czy ktoś może polecić jakieś miejsce po wjeździe do CRO na wymianę kasy, bo w polsce strasznie nie opłaca się kupować kun a wiadomo na początku coś jest potrzebne.
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone