Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z CB Radiem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 15.08.2011 12:05

Uniden 520 + ML145. Jechałem przez Czechy, Słowację, Węgry, Chorwację, Bośnię. Nikt nawet nie zapytał co to jest. Zero problemów. CB mieliśmy w 4 autach. Od anteny 1.5m do anteny 0,4m.
Jeżeli macie przełącznik FM/AM uważajcie co macie włączone, jeden znajomy sobie włączył FM i mieliśmy problemy z łącznością. Było słychać ale słabo.
mspalony
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 15.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mspalony » 02.09.2011 22:17

fidosanok napisał(a):ha! a ja Was wszystkich zaskoczę. Miałem "przygodę" z celniczką, przez którą musiałem zdemontować całe radio na przejściu w CRO, ale o tym napiszę w relacji, bo trochę opisywania będzie i nie chce mi się powielać... :)


Miałem podobną przygodę. Jechaliśmy w połowie sierpnia do CRO przez Czechy, Austrię, Węgry w trzy auta. Na starym przejściu granicznym Letenye H - Gorican HR (droga nr 7) znudzony chorwacki celnik spytał mnie czy mam pozwolenie na antenę. Oczywiście nie miałem i poprosił mnie o ściągnięcie anteny. Skończyło się na schowaniu samej anteny ... do najbliższego postoju. Koledzy przejechali bez konieczności demontażu. Moja antena to zardzewiały HUSTLER IC-100, przyklejony na środku dachu Voyagera - musiał zwrócić uwagę. W drodze powrotnej na przejściu CRO-SLO i w Austrii ze strachu schowaliśmy anteny.
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 03.09.2011 18:24

Przejechałem Słowenię Austrię Słowację Chorwację i nikt się nie doczepił. Może dlatego że czarne auto czarna antena 45cm.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 03.09.2011 18:38

Ja też nie miałem żadnych problemów, pomimo kontroli w AUT i raz w CRO
kowaaal
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 15.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kowaaal » 03.09.2011 18:45

Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja żadnych problemów z CB.Na miejscu przejechanych sporo kilometrów i też żadnych problemów.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 06.09.2011 22:59

U nas również nic, mimo trasy Polska -Słowacja-Węgry - Chorwacja- Słowenia- Austria- Czechy- Polska.
W tym dużo jazdy w Chorwacji i w Austrii :)
Nikt, nigdzie, nic. :)
Pozdrówka!
Zonzi
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zonzi » 20.09.2011 14:56

Zdejmijcie na miejscu tylko antene z dachu jak macie na magnes. Nam sie przykleila guma :D
zq_lbn
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zq_lbn » 20.09.2011 18:45

Zonzi napisał(a):Zdejmijcie na miejscu tylko antene z dachu jak macie na magnes. Nam sie przykleila guma :D


Niestety mam to samo... Bata odkręcałem, ale magnesu nie chciało mi się zdejmować i mam niemiłą niespodziankę :|
mateq111
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 27.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mateq111 » 20.09.2011 21:40

Ja tak miałem w kilka lat temu. Ściągnij najpierw podstawę a później targaj gumę z dachu. Będzie lekki ślad po gumie. Ale ogólnie zawsze to mi znikało.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 28.02.2012 09:30

Pozwolenie na antenę? - a Tirowcy jeżdza i każdy ma CB nie sadze zeby mieli pozwolenia na antenę .
Ale celnikowi lepiej nie stawiać sie ,widziałem jak kopali na stołach w bagażach wszytko wywalali , napewno nie było to miłe pakować sie w stresie na granicy jeszcze raz .
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 28.02.2012 09:35

mateq111 napisał(a):Ja tak miałem w kilka lat temu. Ściągnij najpierw podstawę a później targaj gumę z dachu. Będzie lekki ślad po gumie. Ale ogólnie zawsze to mi znikało.

gorzej jak komuś lakier ze szpachlą zejdzie :) gość może być nieświadomy co ma ?
Ostatnio edytowano 28.02.2012 12:05 przez auto_gt, łącznie edytowano 1 raz
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 28.02.2012 09:41

slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 01.03.2012 22:12

Ja również trzy razy w Chorwacji z anteną na dachu 1,5 metra i zero problemów przy kontrolach po pierwszym razie mam przyklejoną folie na lakier i dopiero stoi antena za pierwszym razem skończyło się na szlifowaniu brązowego koła na lakierze papierem wodnym i polerce dachu teraz już nic takiego nie występuje :D
Nazyr
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nazyr » 02.03.2012 13:46

Ogólnie z CB problemu nie powinno być, jednak uwaga w Austrii, gdyż tam używanie, a nawet posiadanie radia pracującego w zakresach AM, FM jest zabronione. Osobiście przejechałem Austrię z batem na dachu i nic się nie stało, ale podobnie jak kolega slawekr3 nie miałem kontroli. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak nawet radio się wyłączy i schowa to również mogą dowalić karę. Dla zainteresowanych linki:
http://www.forum-pl.poland-transport.eu/thread-803.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1014704.html

Dla malkontentów dodam, że informacje o zakazie używania CB w Austrii przeczytałem z instrukcji obsługi radia, więc coś w tym jest.

P.S. Zaraz na pewno usłyszę głosy, że byłem, jechałem, miałem antenę i radio, kontrolowali mnie i nic na temat radia nie mówili. Nie zaprzeczę, że tak mogło być, lecz prawo jedno, a jego egzekucja to coś innego. Kontrolujący miał dobry dzień i puścił, a co jak będzie miał gorszy. Po co sobie psuć wyjazd już na starcie. Ja profilaktycznie chowam antenę do bagażnika a w Słowenii z powrotem na dach i po problemie.
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 02.03.2012 14:32

Nazyr napisał(a):Ogólnie z CB problemu nie powinno być, jednak uwaga w Austrii, gdyż tam używanie, a nawet posiadanie radia pracującego w zakresach AM, FM jest zabronione. Osobiście przejechałem Austrię z batem na dachu i nic się nie stało, ale podobnie jak kolega slawekr3 nie miałem kontroli. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że jak nawet radio się wyłączy i schowa to również mogą dowalić karę. Dla zainteresowanych linki:
http://www.forum-pl.poland-transport.eu/thread-803.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1014704.html

Dla malkontentów dodam, że informacje o zakazie używania CB w Austrii przeczytałem z instrukcji obsługi radia, więc coś w tym jest.

P.S. Zaraz na pewno usłyszę głosy, że byłem, jechałem, miałem antenę i radio, kontrolowali mnie i nic na temat radia nie mówili. Nie zaprzeczę, że tak mogło być, lecz prawo jedno, a jego egzekucja to coś innego. Kontrolujący miał dobry dzień i puścił, a co jak będzie miał gorszy. Po co sobie psuć wyjazd już na starcie. Ja profilaktycznie chowam antenę do bagażnika a w Słowenii z powrotem na dach i po problemie.

Było to już wałkowane, także niema co straszyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Do Chorwacji z CB Radiem - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone