Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z CB Radiem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006
Do Chorwacji z CB Radiem

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 29.03.2007 21:14

Ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum na początku witam wszystkich bardzo serdecznie.
Z pewnością wśród osób, które udają się do Chorwacji jest wielu uzytkowników CB. Ci, którzy używają tego "pomocnika" na codzień doskonale wiedzą jak to ułatwia życie. Mam więc mam kilka pytań.
1. Czy w Czechach, Austrii, Słoweni oraz Chorwacji istnieją jakieś specjalne przepisy lub obostrzenia dla użytkowników CB?
2. Czy dużo jest Polaków a tym samym łatwo jest nawiązać kontakt przez CB podczas sezonu urlopowego na trasie do Chorwacji?
3. Jak sądzę ogólnym kanałem dla kierowców z Polski za granicą jest kanał 28?
4. Czy znacie numery kanałów ratunkowych w wymienionych krajach?
5. Czy macie może jakieś miłe lub przykre doświadczenia z podróży do Chorwacji dotyczące CB?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
luk006[quote][/quote]
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 29.03.2007 23:42

poszukaj troche w archiwum forum
troche juz tu czytalem na te tematy
ale ze nie jestem amatorem CB nie bede zabieral glosu
pozdrawiam

http://irko.republika.pl

dodam jeszcze pierszy link z brzegu
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=146 ... ight=radio
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 02.04.2007 08:48

luk006 napisał(a):Ponieważ jestem nowym użytkownikiem tego forum na początku witam wszystkich bardzo serdecznie.
Z pewnością wśród osób, które udają się do Chorwacji jest wielu uzytkowników CB. Ci, którzy używają tego "pomocnika" na codzień doskonale wiedzą jak to ułatwia życie. Mam więc mam kilka pytań.
1. Czy w Czechach, Austrii, Słoweni oraz Chorwacji istnieją jakieś specjalne przepisy lub obostrzenia dla użytkowników CB?


Generalnie w Austrii zabieraja CB na granicy. W Słowenii delikwenta publicznie chłoszczą, a w Chorwacji topią w jadranie.

luk006 napisał(a):2. Czy dużo jest Polaków a tym samym łatwo jest nawiązać kontakt przez CB podczas sezonu urlopowego na trasie do Chorwacji?


Oj to jest niewykonalne. Bo każdy boi się uzywać CB z powodów jak wyżej.
Albo nie ma czym nawiązać łączności, bo austriacy zapieprzyli sprzęt.

luk006 napisał(a):3. Jak sądzę ogólnym kanałem dla kierowców z Polski za granicą jest kanał 28?


Jeżeli nie zabiorą Ci radia, nie wychłoszczą/utopią, to możesz próbować na 28. Tak samo jak na 29, 30 i 31, z tym tylko, ze trzy pozostałe w modulacji FM z podwójna syntezą częstotliwości, trankingiem i kodowaniem cyfrowym.

luk006 napisał(a):4. Czy znacie numery kanałów ratunkowych w wymienionych krajach?


Nie znamy, bo radio zabrali, a właściciela wychłostali/utopili za chęć korzystania z radia na kanale 9, zwanym równiez inaczej kanałem ratunkowym.

luk006 napisał(a):5. Czy macie może jakieś miłe lub przykre doświadczenia z podróży do Chorwacji dotyczące CB?


No, znamy. Patrz punkt 1.

luk006 napisał(a):Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Do usług.

:!: :!: :!: RTFM :!: :!: :!:



Pozdrawiam
Rafał
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 02.04.2007 10:29

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Zwłaszcza Rafałowi, który jak sądzę jest najmądrzejszym człowiekiem we wszechświecie. Stary masz genialne poczucie humoru... Normalnie turlałem się po podłodze :-/
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 02.04.2007 10:55

luk006 napisał(a):Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. Zwłaszcza Rafałowi, który jak sądzę jest najmądrzejszym człowiekiem we wszechświecie. Stary masz genialne poczucie humoru... Normalnie turlałem się po podłodze :-/



Cieszę się niezmiernie, ze rozbawił Cie mój post, chociaz nie taki cel chciałem osiągnąć.
Zobacz, kilka linijek niżej jest temat "CB RADIO". Na niebieskim pasku powyżej jest zakładka "szukaj". Czy tak trudno jest wbic CB RADIO do wyszukiwarki i poczekac chwilę na wynik?
Nieee, po co, lepiej załozyc nowy wątek, po kiego grzyba szukać.
Przez takich leni jak Ty forum to przypomina wszechświat sekunde po Wielkim Wybuchu.
Popatrz na wątki fotograficzne ("Portrety..." etc.) Tak mniej - więcej winno wyglądać forum. Porządek i w miarę przejrzyście.

Pozdrawiam
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 02.04.2007 18:11

No cóż... Jako osoba wszystkowiedząca i nieomylna, a do tego jako "stary" użytkownik tego forum przypisujesz sobie prawo do tego, żeby pouczać "zielonych" użytkowników takich jak ja. Widzę, że czynisz to z ogromną satysfakcją w swoich postach. Jak sądzę Tobie nigdy nie zdarzyło sie przeoczyć lub nie zauważyć czegoś bo pewnie niemógłbyś spojrzeć w lustro do końca życia. Po co w sposób miły i kulturalny zwrócić uwagę na czyjeś niedopatrzenie jak choćby zrobił to użytkownik Irko kilka postów powyżej? Ty wolisz wykpić, wyśmiać robiąc to w denny i żenujący sposób. Cóż niestety takie osoby jak Ty również korzystają z forum choć cieszę się, że jest ich naprawdę niewielu...
Mimo wszystko pozdrawiam
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 02.04.2007 18:32

luk006 napisał(a):No cóż... Jako osoba wszystkowiedząca i nieomylna, a do tego jako "stary" użytkownik tego forum przypisujesz sobie prawo do tego, żeby pouczać "zielonych" użytkowników takich jak ja. Widzę, że czynisz to z ogromną satysfakcją w swoich postach. Jak sądzę Tobie nigdy nie zdarzyło sie przeoczyć lub nie zauważyć czegoś bo pewnie niemógłbyś spojrzeć w lustro do końca życia. Po co w sposób miły i kulturalny zwrócić uwagę na czyjeś niedopatrzenie jak choćby zrobił to użytkownik Irko kilka postów powyżej? Ty wolisz wykpić, wyśmiać robiąc to w denny i żenujący sposób. Cóż niestety takie osoby jak Ty również korzystają z forum choć cieszę się, że jest ich naprawdę niewielu...
Mimo wszystko pozdrawiam



Wytrzyj łezki i przestań płakać. Życie jest brutalne.

Również serdecznie pozdrawiam
Rafał
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1512
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 02.04.2007 18:38

:oops: zawstydzasz mnie Wszystkowiedzący Mentorze...
staniław
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) staniław » 02.04.2007 19:12

luk006 napisał(a):No cóż... Jako osoba wszystkowiedząca i nieomylna, a do tego jako "stary" użytkownik tego forum przypisujesz sobie prawo do tego, żeby pouczać "zielonych" użytkowników takich jak ja. Widzę, że czynisz to z ogromną satysfakcją w swoich postach. Jak sądzę Tobie nigdy nie zdarzyło sie przeoczyć lub nie zauważyć czegoś bo pewnie niemógłbyś spojrzeć w lustro do końca życia. Po co w sposób miły i kulturalny zwrócić uwagę na czyjeś niedopatrzenie jak choćby zrobił to użytkownik Irko kilka postów powyżej? Ty wolisz wykpić, wyśmiać robiąc to w denny i żenujący sposób. Cóż niestety takie osoby jak Ty również korzystają z forum choć cieszę się, że jest ich naprawdę niewielu...
Mimo wszystko pozdrawiam

Całym sercem się pod tym podpisuje.
A co do CB to w zeszłym roku byliśmi w Cro na dwa auta i mieliśmy ze sobą radyjka.Fajnie jest pogadać z przyjaciółmi przez radio.Dzieci też miały uciechę i jakby mniej sie nudziły.
Na trasie można było zapytać wracających jak droga czy nie ma korków itp.Na Ciovo np. ktoś pytał przez CB rodaków czy nie wiedzą gdzie można znależć warsztat naprawczy.Z tego co wiem odezwało się kilka osób i pomoc otrzymał. Tak więc szczerze polecam radyjko na trasę do CRO.Przyda się na 100%
Pozdrawiam.
PS.
Jak to bywa na czacie są ludzie i ludziska.
Ja już się do tego przyzwyczaiłem
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 02.04.2007 19:19

luk006 napisał(a):No cóż... Jako osoba wszystkowiedząca i nieomylna, a do tego jako "stary" użytkownik tego forum przypisujesz sobie prawo do tego, żeby pouczać "zielonych" użytkowników takich jak ja. Widzę, że czynisz to z ogromną satysfakcją w swoich postach. Jak sądzę Tobie nigdy nie zdarzyło sie przeoczyć lub nie zauważyć czegoś bo pewnie niemógłbyś spojrzeć w lustro do końca życia. Po co w sposób miły i kulturalny zwrócić uwagę na czyjeś niedopatrzenie jak choćby zrobił to użytkownik Irko kilka postów powyżej? Ty wolisz wykpić, wyśmiać robiąc to w denny i żenujący sposób. Cóż niestety takie osoby jak Ty również korzystają z forum choć cieszę się, że jest ich naprawdę niewielu...
Mimo wszystko pozdrawiam


Ostatnio też pozwoliłem sobie wyrazić opinię na temat "Nauczycieli" oczywiście wszystko w granicach dobrych manier i moje posty... wyparowały :papa:
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 21.06.2007 13:51

darkold napisał(a):
luk006 napisał(a):No cóż... Jako osoba wszystkowiedząca i nieomylna, a do tego jako "stary" użytkownik tego forum przypisujesz sobie prawo do tego, żeby pouczać "zielonych" użytkowników takich jak ja. Widzę, że czynisz to z ogromną satysfakcją w swoich postach. Jak sądzę Tobie nigdy nie zdarzyło sie przeoczyć lub nie zauważyć czegoś bo pewnie niemógłbyś spojrzeć w lustro do końca życia. Po co w sposób miły i kulturalny zwrócić uwagę na czyjeś niedopatrzenie jak choćby zrobił to użytkownik Irko kilka postów powyżej? Ty wolisz wykpić, wyśmiać robiąc to w denny i żenujący sposób. Cóż niestety takie osoby jak Ty również korzystają z forum choć cieszę się, że jest ich naprawdę niewielu...
Mimo wszystko pozdrawiam


Ostatnio też pozwoliłem sobie wyrazić opinię na temat "Nauczycieli" oczywiście wszystko w granicach dobrych manier i moje posty... wyparowały :papa:


... ja też dołączam do życzliwych i wyrozumiałych dla bliźnich ...
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 21.06.2007 21:01

Jeżeli komuś nie pasuje temat to niech nie odpisuje,czy Warszawa zawsze musi mieć kiepską opinie.

Co do radia,rok temu jechaliśmy na dwa auta i się przydało,do kontaktu na trasie i nie tylko.Wystarczy mieć certyfikat legalności i możesz jeżdzić po całej Europie.
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 22.06.2007 20:16

mireks napisał(a):Jeżeli komuś nie pasuje temat to niech nie odpisuje,czy Warszawa zawsze musi mieć kiepską opinie.

Co do radia,rok temu jechaliśmy na dwa auta i się przydało,do kontaktu na trasie i nie tylko.Wystarczy mieć certyfikat legalności i możesz jeżdzić po całej Europie.
Nie trzeba żadnego certyfikatu bo nikt tego nie sprawdza........a co do WAWY to już nic nie powiem.Albo tylko jedno zdanie..... :D Jesteście strasznie hamskimi kierowcami i strasznymi pyszałkami np.(zima i Szczyrk)Ale nie bierz tego do siebie takie jest moje zdanie.Sorki za krytyke Warszawiaków ale taka jest prawda. Pozdrawiam.
irko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 169
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) irko » 23.06.2007 01:44

a co do WAWY to już nic nie powiem.Albo tylko jedno zdanie..... :D Jesteście strasznie hamskimi kierowcami i strasznymi pyszałkami np.(zima i Szczyrk)Ale nie bierz tego do siebie takie jest moje zdanie.Sorki za krytyke Warszawiaków ale taka jest prawda. Pozdrawiam.


codzienna jazda i stres po 2 godziny w korkach robia swoje. U mnie na wsi cala miejscowosc w piec minut przechodze piechota. To sie wtedy nie denerwuje i nie spiesze :wink:
ale za kółkiem odruchy pozostaja :?
pozdr.
ir

PS. wlasnie wrocilem z chorwacji. tam to dopiero jezdza 8O
remont drogi, ruch wachadlowy, zapala sie swiatlo czerwone i zatrzymuje sie i.... wszyscy mnie mijaja jak idiote
u nas w malo cywilizowanym kraju przejedzie tak moze trzech wariatów (ale nikt nie omija tych co sie zatrzymali) tam przejezdza jeszcze ze 20-tu
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 23.06.2007 08:14

kafur napisał(a):Albo tylko jedno zdanie..... :D Jesteście strasznie hamskimi kierowcami i strasznymi pyszałkami np.(zima i Szczyrk)Ale nie bierz tego do siebie takie jest moje zdanie.Sorki za krytyke Warszawiaków ale taka jest prawda. Pozdrawiam.



Nie mam zamiaru tłumaczyć ani kierowców z Warszawy, ani Warszawian, ani wszczynać kolejnej bezsensownej bitwy słownej na argumenty. Jednakże radziłbym ostrożniej wnioskować, gdyż po głębszej analizie okazuje się, że Ci CHamscy kierowcy z Warszawy w rzeczywistości zameldowani są w Pipidówku Dolnym, zaś z Warszawą wiąże ich jedynie miejsce zatrudnienia i numer rejestracyjny służbowego samochodu którym szaleją bezrozumnie po drogach.
Pasuje takie odbicie piłki?

Podsumowując: na trzy rodzaje prawdy, Twoja jest rodzaju "gówno prawda".


Pozdrawiam
Rafał
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone