Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iwonsia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.04.2005
europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonsia » 03.08.2006 19:22

czy w chorwacji potrzebna jest europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego :?:
Graf
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Graf » 03.08.2006 19:36

Nie.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.08.2006 20:34

tomlekkat
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlekkat » 03.08.2006 20:35

Chorwacja nie jest w Unii Europejskiej - musisz miec dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Tak na wszelki wypadek polecam. Najtańsze jakie znalazłem to Generalli - można wykupić przez internet. Ok 20PLN za osobę dorosła za 10 dni przy najtańszej opcji.
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 03.08.2006 20:51

tomlekkat napisał(a):Chorwacja nie jest w Unii Europejskiej - musisz miec dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Tak na wszelki wypadek polecam. Najtańsze jakie znalazłem to Generalli - można wykupić przez internet. Ok 20PLN za osobę dorosła za 10 dni przy najtańszej opcji.


Najtańsze nie oznacza najlepsze... Zanim się ubezpieczymy, warto jest poczytać OWU, a szczególnie rozdział pt. "wyłączenia" z odpowiedzialności TU, czyli za co TU nie odpowiada...
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 03.08.2006 21:05

Natomiast o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego można pomyśleć ew. pod kątem tranzytu do Chorwacji. Ja sobie wyrobiłem - w końcu jest bezpłatna :D
iwonsia
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 28.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwonsia » 03.08.2006 21:30

dzięki za informację :!: :D
wodnik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 288
Dołączył(a): 28.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wodnik » 04.08.2006 20:37

trzeba sobie darować.

:wink:
tomlekkat
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlekkat » 04.08.2006 22:19

Jesli chodzi o ubezpieczenia zdrowotne i wyłączenia to w miarę dokładnie się orientuje i przestudiowałem wyłączenia TU i nadal uważam że jest jedna z lepszych (cenowo) z dostępnych na rynku
(dodam że nie jestem w żadem sposób zwiazany z podaną przeze mnie firmą a wpis był tylko i wyłącznie moja osobistą poradą :) )
Kubus
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 20.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kubus » 06.08.2006 10:01

Słuchajcie dziś wróciłem i niestety w czasie wyjazdu musiałem udać się do lekarza w tamtejszej przychodni. i tutaj zonk. Miałem przy sobie ubezpieczenie wykupione w Hestii jednak zaządali Europejskiej Karty... ponieważ jej nie miałem musiałem zapłacić za wizytę
tomaj
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaj » 08.08.2006 14:14

Kubus napisał(a):Słuchajcie dziś wróciłem i niestety w czasie wyjazdu musiałem udać się do lekarza w tamtejszej przychodni. i tutaj zonk. Miałem przy sobie ubezpieczenie wykupione w Hestii jednak zaządali Europejskiej Karty... ponieważ jej nie miałem musiałem zapłacić za wizytę


W Chorwacji czy gdzieś na trasie ? Wiadomośc o tyle niepomyślna,że już chciałem sobie darować NFZ-ową biurokrację. :?
Irish
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irish » 08.08.2006 15:29

Przed chwila wrocilem z NFZetu. Biurokracja polegala na wypelnieniu jednego swistka i okazaniu ksiazeczki ubezpieczeniowej.
Karte wyrabialem pod kątem tranzytu.
Zapytalem tez Pania z NFZ o przydatnosc tej karty w Chorwacji. Odp.:"W Chorwacji jest zdany Pan na siebie". W zwiazku z tym wychodzi na to ze i tak trzeba sie ubezpieczac dodatkowo - czyli karta nie potrzebna.

Poprawka: Wydaje sie ze karta jednak potrzebna - do bezgotowkowego zalatwienia sprawy. Ubezpieczenie dodatkowe zwraca koszty, ale trzeba najpierw zaplacic.
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 08.08.2006 15:54

Dziwne , że w durnym NFZ-cie nie wiedzą o umowie o pomocy w nagłych przypadkach. Temat był wałkowany na Forum i komuś udało się ustalić, że ta umowa cały czas obowiązuje.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 08.08.2006 20:32

Co gorsza również nie każdy lekarz w Chorwacji wie o umowie. Na początku lipca musiałem skorzystać z pomocy przychodni laryngologicznej szpitala w Zadarze. Pokazałem paszport myśląc że to załatwi sprawę, ale miła pani w recepcji powiedziała że mogę zostać przyjęty jedynie odpłatnie, a zwrotu kosztów mogę dochodzić u swojego ubezpieczyciela. Kosztowało mnie to 170 kun, PZU zwrócił...
zibek
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 05.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibek » 08.08.2006 21:49

wykupiłem w pzu polise vojażer -dla 2 dorosłych + 2 dzieci na 20 dni w sumie 200 pln ( w tym 60 dodatkowe OC )
myśle że to niedużo a i refundują leki jak kupujesz (do pewnej kwoty)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone