Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zupa Dubrowacka, pomoc potrzebna

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006
Zupa Dubrowacka, pomoc potrzebna

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 03.07.2006 10:06

Cała kwestia rozchodzi sie o miejscowosc MLINI

Nie wiem jak sprawdzic czy autobusy przejezdzajace przez ta miejscowosc np. z Cavtat do Dubrovnika sie w niej zatrzymuja..? Znalazłam kilka linii kursujacych, ale nic o przystankach...

Czy ktos był w rejonie zupy, i moze poruszł sie autobusem i mogłby sie wypowiedziec..
albo ktos moze jechał z lotniska do Dubrownika i tez wie ze w Mlini staje autobus?

Bo juz za kilka dni jade do Mlini, i nie chciałabym isc na piechote kilku kilometrów, gdyby autobus przejechał moj przystanek :wink:
aGGi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 27.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 03.07.2006 14:25

Jeżeli chodzi o Mlini to nie ma żadnego problemu z dostaniem sie do niej zarówno z Dubrownika, jak i z Cavtatu.

Na odcinkach tych kursuja zarówno małe busiki (cena 35 KN za przejazd do Dubrownika), jak i łódki (cena 80 KN za podróż w dwie strony do Dubrownika i 50 KN za podróż w jedną). Łódki są agencji turystycznej vivado (http://www.vivado.hr/boat.html).

Jakbym dobrze pogrzebała, to znajdę gdzieś zdjęcie rozkładu jazdy łódek i autobusów z Mlini.

Jeżeli chodzi o tzw. "komunikację publiczną", to nie mam pojęcia, czy coś takiego tam kursuje i gdzie.

W zeszłym tygodniu byliśmy właśnie Mlini. Bardzo fajna miejscowość. Polecam. Ma jednak jedną wadę. W samym miasteczku (które jest bardzo malutkie), nie ma żadnego sklepu spożywczego! Do najbliższego marketu trzeba się pofatygować na górę na jardankę, lub podjechać do pobliskiego Sreberba (gdzie jest spory market Konzum). Polecam jedzonko w barze "G". :D
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 03.07.2006 18:10

Czy oprócz wymienionych przez Ciebie busików, łódek kursują jakieś lokalne autobusy?? Czy tylko za pomocą w/w środków można się dostać do Dubrovnika ?
Dzięki za odpowiedź. pozdRawiam
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 03.07.2006 18:46

aha, a jak ceny plasuja sie w barze "G"?

i co tam mozna zjesc?

A wiesz moze ile kosztuje dostanie sie z lotniska do mlini, bo wlasnie to mnie najbardziej w tym momencie martwi?

Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdarwiam Asia
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 03.07.2006 18:51

a komunikacje publiczna znalazłam na
www.libetrasdubrownik.hr - vozni rdovi

jezdza linie 10, 11, 25, 16 np. z Cavtat do Dubrownika

rozkład -
http://www.libertasdubrovnik.hr/RASPORE ... RADSKE.pdf

ale nie ma nic o tym czy sa przystanki w Mlini.... :(
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.07.2006 21:04

Przystanki w Mlini są.Oczywiście nie nad samym morzem w Mlini :lol: tylko przy Jadrance.
Pozdrav.
aGGi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 27.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 04.07.2006 14:55

ilusil napisał(a):aha, a jak ceny plasuja sie w barze "G"?

i co tam mozna zjesc?


Ceny nie bardzo pamiętam, ale wydały mi się jakoś wyższe niż w innych restauracjach a chodziliśmy tam głównie dlatego, że: było blisko, mieli dobre jedzonko, bardzo miłego kelnera, który na wszystko odpowiadał "bravo!" :) , uroczego szwędającego się pomiędzy stolikami kota (ja koty uwielbiam, więc to ocena zdecydowanie subiektywna :D ), pyszne winko i fajny widok na morze.

ilusil napisał(a):A wiesz moze ile kosztuje dostanie sie z lotniska do mlini, bo wlasnie to mnie najbardziej w tym momencie martwi?


nie mam pojęcia, bo my tam przemieszczaliśmy się naszym samochodem, ale wydaje mi się, że skoro lotnisko jest taki kawał od Dubrownika, to na 100% coś tam do Dubrownika musi jeździć i nie sądzę, żeby nie zatrzymało się na wyskokości Mlini (bo ma przecież po drodze).
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 04.07.2006 16:08

hmmm, teraz sam nie wiem co wybrać - Mlini, Srebreno czy jeszcze coś innego? Wyjazd za 7 dni... brak zdecydowania
aGGi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 27.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 04.07.2006 16:57

Tomy napisał(a):hmmm, teraz sam nie wiem co wybrać - Mlini, Srebreno czy jeszcze coś innego? Wyjazd za 7 dni... brak zdecydowania


Mi się Mlini podobało (mają tam dużo kotów :D ), tylko na plaży było trochę ciasnawo. Ale gusty są przecież różne ...
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 04.07.2006 17:20

kotów nie lubie :? ludzie mi nie przeszkadzają, chciałbym żeby było można robić normalnie zakupy i zjeść raz na jakiś czas w knajpce za niezbyt wygórowaną cenę. Reszte przezyje :) pozdRo
aGGi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 27.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 04.07.2006 21:06

Tomy napisał(a):kotów nie lubie :? ludzie mi nie przeszkadzają, chciałbym żeby było można robić normalnie zakupy i zjeść raz na jakiś czas w knajpce za niezbyt wygórowaną cenę. Reszte przezyje :) pozdRo


jeśli chcesz odpocząć a nie szaleć w dyskotekach to będzie bardzo dobre miejsce. Zorientuj sie gdzie będziesz mieszkać. Jeżeli w pobliżu hotelu Astarea, to do sklepu jest sopry kawałek, jeżeli bliżej hotelu Żupa w Srebrenie to bardzo blisko.
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 04.07.2006 22:00

Mi się Mlini podobało (mają tam dużo kotów :D )


a ja koty uwielbiam :)

tez musze sie zorientowac gdzie dokładniej mieszkam, z tym sklepem, to mnie zmartwiłas ;(
aGGi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 27.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 04.07.2006 22:53

ilusil napisał(a):
Mi się Mlini podobało (mają tam dużo kotów :D )


a ja koty uwielbiam :)

tez musze sie zorientowac gdzie dokładniej mieszkam, z tym sklepem, to mnie zmartwiłas ;(


mam co prawda mapkę Żupy z zaznaczonymi sklepami, ale nie umiem jej włożyć na forum :( . Mogę wysłać mailem.
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 04.07.2006 23:41

mam co prawda mapkę Żupy z zaznaczonymi sklepami, ale nie umiem jej włożyć na forum :( . Mogę wysłać mailem.

poprosze bardzo
:D
najlepiej na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

tu mam najwiecej miejsca :wink:
ilusil
Croentuzjasta
Posty: 155
Dołączył(a): 22.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ilusil » 05.07.2006 00:02

aaa
i apartement jest na ulicy Popolica, moze wiesz gdzie to jest mniej wiecej

a jedyna mapka jaka mi udalo sie znalezc, to taka ogolna dołaczona do stronki restauracji w mlini

http://www.dubrovnik-online.com/konoba_mlini/
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zupa Dubrowacka, pomoc potrzebna
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone