Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Istria! Gdzie JechaĆ?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006
Istria! Gdzie JechaĆ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 29.06.2006 17:14

wybieram sie na Istrię. Jadę z 5-letnią córką i zalezy mi żeby było:
fajnie, tanio, w miarę piaszczysta i niska plaża, mały port lub przystań, fajne knajpeczki, no i żeby to nie było jakieś totalne zadupie!!!
ale mam wymagania, co nie???????????Ale może znacie takie miejsca?????pomóżcie!!!!!!!byłem w 2004 w Makarskiej i było bosko!!!interesuje mnie coś podobnego!!!mogę dać namiar na tanią i fajną kwaterę w Makarskiej!!!
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 29.06.2006 18:01

...podobne do Makarskiej?, w miarę łagodne zejście do wody?, knajpki?...---> odpowiedz jest jedna ---> RABAC!!!...
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 30.06.2006 08:51

Cayman napisał(a):...podobne do Makarskiej?, w miarę łagodne zejście do wody?, knajpki?...---> odpowiedz jest jedna ---> RABAC!!!...


WIELKIE DZIĘKI!!! A MASZ MOŻE ADRESY TANICH KWATER?
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 30.06.2006 08:54

...heh jakby to powiedzieć, mam namiar na wyjątkowo tanią kwaterę, ale w związku z tym że jedziecie z małą córeczką to może być problem :)...spaliśmy pod gołym niebem :), cena --> 0HRK...ale ceny kwater na pewno nie będą róznic się od tych na Riwierze Makarskiej...

POZDRAWIAM
berta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) berta » 30.06.2006 11:18

Istria jest hałaśliwa dużo głośnych Włochów i okropnych niemieckich bachorów
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 30.06.2006 15:14

ha!!! ale mam z gliwic ok. 900 km!!! a do makarskiej jechałem 2 dni bo 3letnia majka marudziła okropnie!!! do makaroniarzy nic nie mam, a dzieci lubię bardzo - niemieckie też! a powważnie to gdzie radzisz jechać??? pozdrawiam
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 30.06.2006 15:44

...jak juz pisałem, jesli zalezy Ci na klimatach zbliżonych do Makarskiej polecam Rabać, pieknie położone miasteczko w zatoczce, fajna plaża, promenada z barami, ogólnie bardzo pozytywnie...druga strona Istrii jest bardziej "równa", nie ma tam gór opadających do morza, za to są miasteczka mające fajny klimat -> Poreć, Rovinj, no i chyba będąc na Istrii warto na jeden dzień wpaść do Puli (do Wenecji też niedaleko)...jednak jeśli już dłuzszy pobyt na Istrii to najlepszy będzie Rabać...owszem Niemców mnostwo ale niebardzo rozumiem dlaczego to ma przeszkadzać...Pozdrawiam
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 30.06.2006 15:55

WIELKIE DZIĘKI CAYMAN!!! WIDZĘ ŻE "BIEGASZ I POMAGASZ" TEŻ NA INNYCH TEMATACH!!! POZDRAWIAM P.S. KIEDY TA WASZA "JAGA" W KOŃCU POWRÓCI DO 1 LIGI?????????
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 30.06.2006 15:56

Polecam również Rabac, byliśmy w maju na Istrii i też zastanawialiśmy się jaką miejscowość wybrać braliśmy pod uwagę Rovinj i Rabac padło na to drugie, kierowaliśmy się opinią że ta strona Istrii jak i Rabac jest najbardziej zbliżona do Dalmacji i faktycznie tak jest. Dużą pomoc wykazali forumowicze, dzięki Anecie i Jackowi oraz ich stronie trailiśmy na kwaterkę i dowiedzieliśmy się tego i owego o Istrii http://sasaneczka.prv.pl/ ,a to link bezpośrednio do kwatery http://www.istra.com/ps/index.asp?0403010097
Ostatnio edytowano 29.12.2006 22:42 przez Alek70, łącznie edytowano 2 razy
berta
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) berta » 30.06.2006 15:57

Owszem Pula tylko coloseum i można pospacerować 1 dzień po deptaku,kilka willi w starym klimacie i to wszystko ,aaaaaaaaaaa Rovnji to inna sprawa ,szczegulnie nocą i tylko stare miasto .Wiesz na Isrti jest najmiejsze miasto świata HUGO 3 domy .Udanego urlopu :D :D :D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2006 16:06

berta napisał(a):Owszem Pula tylko coloseum i można pospacerować 1 dzień po deptaku,kilka willi w starym klimacie i to wszystko ,aaaaaaaaaaa Rovnji to inna sprawa ,szczegulnie nocą i tylko stare miasto .Wiesz na Isrti jest najmiejsze miasto świata HUGO 3 domy .Udanego urlopu :D :D :D :D :D


Zgadza się wszytsko, to najmniejsze miasto świata też, ale aby go znaleść na mapie , to jest to trzeba szukać miasta HUM - nie HUGO :lol:
A tu mały link do małego miasta: http://www.hum.hr/index.htm
:hut: :papa:
ORLIK2000
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ORLIK2000 » 30.06.2006 16:26

[no wielkie dzięki!!!!a tak na marginesie, to ustroń jest the best!!!!
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 30.06.2006 16:45

O Istrii i Rabacu jest co czytać jeszcze tu http://republika.pl/krzys__iek/polozenie.htm
Polecam też wycieczkę na płw Kamenjak, miejscowość Premantura, widoki niezapomniane :)
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 30.06.2006 17:11

My często bywamy na Istrii, w Premanturze, podziwiamy Kamenjak, spacerujemy. Do wiekszych miast (Rovinj, Porec, Rabac...) robimy wypady autem. Na Pulę wystarcza nam 1 dzień, zabytki warte zobaczenia, ale dla nas miasto bez duszy.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 30.06.2006 18:38

berta napisał(a):Istria jest hałaśliwa dużo głośnych Włochów i okropnych niemieckich bachorów


niestety to jeszcze nic w porownaniu z pijanymi POLAKAMI - przyklad z autopsji

bardzo milo wspominam sasiedztwa wlochow, slowencow czy austrakow w mocno srednim wieku jakich tam na campach jest najwiecej
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Istria! Gdzie JechaĆ?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone