Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

motorami do chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzychu_haya
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.05.2006
motorami do chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_haya » 08.05.2006 09:42

Witam. Wybieramy sie motorami na przelomie lipca i sierpnia. Jedziemy pierwszy raz, nie mamy jeszcze dokladnych planow. Moze ktos chce sie przyłączyć? Ruszamy z Wroclawia. Trasa jest do ustalenia. Pozdrawiam
hornetka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) hornetka » 15.06.2006 20:44

Zazdroszcze.
My bylismy w zeszlym roku i dwa lata temu.
W tym roku niestety ze wzgledow finansowych musimy jechac samochodem (bo koszty paliwa inaczej sie rozloza jak pojedzie wiecej osob). Fantastycze wyprawy. Tylko niestety uciazliwe przemieszczanie sie z miejsca na miejsce, zwlaszcza z namiotem.
Chorwacja na moto to super sprawa. Goraco polecam. Zycze tak udanego wyjazdu jak my mielismy.
Pozdrawiam.
Kasia
gringo77
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) gringo77 » 17.06.2006 10:30

witam
zajrzyj na http://forum.motocyklistow.pl/ tam ktos szukal ludzi na wyjazd do Chorwacji z Wrocławiatylko ze motocyklem a nie motorem :lol:
miłego wypoczynku!
Wojtek
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 06.10.2006 12:29

Witam,
w tym roku też planowałem podróż do Chorwacji motocyklem, ale skończyło się na... Matizie:)
Może w przyszłym roku zdecydujemy się z moim dziewczęciem na takie rozwiązanie, choć chętniej załatwiłbym jakąś przyczepkę i na miejscu polatał na mojej kozie:)
Zawsze to '86 rok produkcji - niby stan idealny, ale różnie to bywa.
Może znajdzie się jeszcze ktoś kto chciałby się podłączyć z transportem motocykla do Chorwacji?
Sprawdzałem PKP Cargo - ceny z kosmosu:) więc tak nie da rady - jeszcze muszę sprawdzić osobowe, czy można moto. Rowery na pewno, ale moto to nie 20kg tylko 200:) więc ... może być problem.
Rozwiązaniem może się okazać transport ludzi np. busem, z przyczepką na ileś tam motoró. Czy to jest możliwe? Może ktoś ma jakieś info albo znajomości?
Póki co pozdrawiam
damian
szczecin
GSX 750ES
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 10.10.2006 21:44

[quote="damiangres"]Witam,
w tym roku też planowałem podróż do Chorwacji motocyklem, ale skończyło się na... Matizie:)

a mogło na Ibizie :wink:



byłem, jeździłem, podnóżki na winklach zdarłem.

warto.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 11.10.2006 07:31

Sorrki - chyba źle się wypowiedziałem:))))))) Też byłem w Chorwacji ale nie moto - tylko właśnie Matizem:)))))))))
I wciąż się zastanawiam nad przyszłym rokiem - tylko jak zabrać całą rodzinkę?:)
Co prawda widziałem na aukcjach XJ900 z wózkiem bocznym, ale włśnie chodzi o to szlifowanie podnóżków;)
pozdrawiam
damian
live_to_ride
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) live_to_ride » 12.10.2006 08:44

no to dobra wiadaomość, bo po przeczytaniu Twojej wypowiedzi myślałem że miałeś "bliskie spotkanie" z Matizem. To przez ten mijający sezon pełen wielu "bliskich spotkań", często zakończonych tragicznie...

a co do podnóżków to racja - moje mają trwałą pamiątkę po chorwackich winklach

pozdrawiam
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 12.10.2006 10:40

Witam,

nie, nie, nie :) Na szczęście w tym sezonie nic się nie wydarzyło, z cylku "spotkań z ..." Ale rzeczywiście ten sezon był wyjątkowo ... tragiczny - u nas w Szczecinie też.
Cóż, samo zycie.
Ale temat pozostaje wciąż otwarty - jak te moto przewieźć do Croatii tak, żeby i wilk był syty (rodzinka zadwowlona ze wspólnego wyjazdu) i owca cała (pojeździć na miejscu na moto)?
Próbowałem kombinować z Matizem i przyczepką, ale zwrócono mi słusznie uwagę, że to to ma za słaby silniczek troszkę na przyczepkę jeszcze z moto i dodatkowo po górach :). Więc termat odpada. Chyba czeka mnie zamiana na jakiś silniejszy samochodzik, który ewentualnie będzie mógł taką przyczepkę zabrać :).
Z resztą już kilkoma znajomymi przymierzamy się do przyszłego roku, gdzieś w okolice Splitu. Tylko oni znów samochodami, a ja w tym przypadku musiałbym też.
A mi żal.
Teoretycznie to od nas (ze Szczecina) dobrym samochodem 15 - 16 godzin (Matizem jadąc 110km/h jechałem 20,5 h), więc na raz się nie da :(. Musiałbym jakiś postój robić, tym bardziej, że w przypadku moto nie mam zmiennika do kierowania :(.
A ile Tobie zajął dojazd?
pozdrawiam
damian
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 16.10.2006 13:51

Obrazek

Mrrrrr... mrrrrrr... albo
Suuuuu-zuuuuu-kiiiiii albo
Yaaaaaa-maaaaaa-haaaaa albo
Hurly hurly hurly hurly Davidson :lol:

Zdjęcie sprzed 3 lat z przełęczy nad Karlobagiem droga w stronę lądu za plecami Adriatyk.

Pozdraviam
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 16.10.2006 14:02

Suuuuuuuuuuu-zuuuuuuuuuuuu-kiiiiiiiiiiiiiiiii :) :) :) :)
Pięęękne winkielki :)
pozdrawiam
damian
clark27
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) clark27 » 26.05.2008 19:34

krzychu_haya napisał(a):Witam. Wybieramy sie motorami na przelomie lipca i sierpnia. Jedziemy pierwszy raz, nie mamy jeszcze dokladnych planow. Moze ktos chce sie przyłączyć? Ruszamy z Wroclawia. Trasa jest do ustalenia. Pozdrawiam


cześć, my lecimy we dwoje na jednym moto w połowie lipca, jeżeli chcecie to zapraszam, też pierwszy raz i w ciemno :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 27.05.2008 07:17

Kurczaczki,
zazdroszczę Wam. Ja ze względu na świeżo "wyklutą" Alunię :) nie będę mógł na pewno w tym roku motocyklem, a i podróż samochodem stoi pod znakiem zapytania :(
A przyszykowałem Pancernika naprawdę dobrze i już testowałem na trasie - cudo :)
pozdrowionka
--
damian
GSX1100F
clark27
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) clark27 » 27.05.2008 09:41

damiangres napisał(a):Kurczaczki,
zazdroszczę Wam. Ja ze względu na świeżo "wyklutą" Alunię :) nie będę mógł na pewno w tym roku motocyklem, a i podróż samochodem stoi pod znakiem zapytania :(
A przyszykowałem Pancernika naprawdę dobrze i już testowałem na trasie - cudo :)
pozdrowionka
--
damian
GSX1100F


no szkoda...ale baby ważniejsze niż wyjazd, tam możesz pojechać zawsze.....my za dwa tygodnie dopiero będziemy świeżo upieczonymi małżonkami he he także korzystamy póki możemy.........................:)
GROCHU79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) GROCHU79 » 20.07.2008 03:17

krzychu_haya napisał(a):Witam. Wybieramy sie motorami na przelomie lipca i sierpnia. Jedziemy pierwszy raz, nie mamy jeszcze dokladnych planow. Moze ktos chce sie przyłączyć? Ruszamy z Wroclawia. Trasa jest do ustalenia. Pozdrawiam




Witam

Troche pozno ale chetnie sie podlaczymy (ja z narzeczona). Planujemy wyjazd na 27,28 lipca i z powrotem musimy byc w Gdyni 6 sierpnia niestety tyle Magda dostala urlopu. Jedziemy Suzuki v-storm 1000 nie mamy jeszcze sprecyzowane czy namioty czy kwatery i gdzie-poprostu wsiadamy i jedziemy do chorwacji. Co bedzie to sie okarze :D [/list] Nr tel. do mnie 508169504 do magdy 501327601 mail grochu123(malpa)o2.pl Jakby co dajcie znac
Pozdrawiam
clark27
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 20.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) clark27 » 02.08.2008 20:20

GROCHU79 napisał(a):
krzychu_haya napisał(a):Witam. Wybieramy sie motorami na przelomie lipca i sierpnia. Jedziemy pierwszy raz, nie mamy jeszcze dokladnych planow. Moze ktos chce sie przyłączyć? Ruszamy z Wroclawia. Trasa jest do ustalenia. Pozdrawiam




Witam

Troche pozno ale chetnie sie podlaczymy (ja z narzeczona). Planujemy wyjazd na 27,28 lipca i z powrotem musimy byc w Gdyni 6 sierpnia niestety tyle Magda dostala urlopu. Jedziemy Suzuki v-storm 1000 nie mamy jeszcze sprecyzowane czy namioty czy kwatery i gdzie-poprostu wsiadamy i jedziemy do chorwacji. Co bedzie to sie okarze :D [/list] Nr tel. do mnie 508169504 do magdy 501327601 mail grochu123(malpa)o2.pl Jakby co dajcie znac
Pozdrawiam


trośkę późno się zgadaliśmy, my już po wyprawie, byliśmy w Zadarze ale zawsze możemy się tam wybrać za rok, jak wrócicie napiszcie gdzie byliście :) podaje kontakt do siebie jakby cuś 509 891 609 Michał

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone