Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rekiny - czy mogą być groźne

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szakira
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.03.2006
Rekiny - czy mogą być groźne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szakira » 31.03.2006 17:14

Czytałam w internecie, że w okresie od II wojny światowej było w Jugosławi kilka przypadków zaatakowania ludzi przez rekiny. O ile pamiętam chyba nawet śmiertelne przypadki.
Na pewno po Morzu Śródziemnym pływają lotniskowce i na pewno ciągną za nimi stada rekinów. Czy jest możliwe aby takie "rybki" zawitały w pobliże wybrzeży chorwackich ?
Czy zdarza się aby rybacy chorwaccy coś takiego złowili ? Być może bywalcy restauracji widzieli w menu "Płetwy rekina" ?

P.S. Ja nawet jak "nurkuję" przy brzegu Bałtyku w uszach mam muzykę z fimu "Szczęki 1" :cry:

Pozdrawiam
Alicja
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 31.03.2006 19:39

Będąc w 1974r jako dziecko jeszcze w dawnej Jugosławi to pamiętam że był poruszany ten temat ale jeśli występował to tylko w części ponizej Dubrownika. W zeszłym roku zaobserwowano kilka sztuk w północnym Adriatyku w okolicach Bibione podano to w wiadomościach jako ciekawostkę lub dziennikarską kaczkę nie wiem. Myślę że te biedne rekiny jeśli były, to bardziej przerażone obecnością ludzi niż na odwrót. Pozdrawiam i spokojnej kąpieli. :)
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 31.03.2006 19:47

Kolega Plumek napisał w temacie skorpiony wyczerpujące informacje http://student.foi.hr/~mjanko/hrv/morskpsi.htm#pas :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2006 22:15

Bywały w Adriatyku...sam widziałem fotki u mojego gospodarza w Podgorze (fotki miały ze 30 lat) :lol: Z tego co pamiętam - to nie ludojady, było już na ten temat na forum - może uda się coś wyszukać w forumowej wyszukiwarce.
Beniu....Plumek to raczej koleżanka :wink:
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 31.03.2006 22:36

Czy rekiny mogą być grożne

W zasadzie nie :!:
Pod warunkiem że akurat wymieniają uzębienie :lol:
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 31.03.2006 23:05

slapol napisał(a):Bywały w Adriatyku...sam widziałem fotki u mojego gospodarza w Podgorze (fotki miały ze 30 lat) :lol: Z tego co pamiętam - to nie ludojady, było już na ten temat na forum - może uda się coś wyszukać w forumowej wyszukiwarce.
Beniu....Plumek to raczej koleżanka :wink:
:oops: w końcu jestem tu prawie nowy :)
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 31.03.2006 23:18

beniu11 napisał(a):
slapol napisał(a):Bywały w Adriatyku...sam widziałem fotki u mojego gospodarza w Podgorze (fotki miały ze 30 lat) :lol: Z tego co pamiętam - to nie ludojady, było już na ten temat na forum - może uda się coś wyszukać w forumowej wyszukiwarce.
Beniu....Plumek to raczej koleżanka :wink:
:oops: w końcu jestem tu prawie nowy :)


A ja uparcie będę wprowadzać w błąd swoim nickiem :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2006 23:22

Nie przejmuj się Beniu...Plumki tak mają... :wink: :lol:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 01.04.2006 00:35

O rekinach trochę jest tu napisane :D
forum/viewtopic.php?t=10209&highlight=
kamil99
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 13.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil99 » 01.04.2006 10:04

el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 13.12.2006 14:22

kamil99 napisał(a):a statystyki wyglądają tak:

http://www.flmnh.ufl.edu/fish/sharks/White/Medi.htm


Ktoś wcześniej stwierdził, że jeżeli były przypadki ataków to raczej nie ze strony ludojadów (Carcharodon carcharias) - a tymczasem na stronie statystyk wyraźnie napisali "white shark", czyli właśnie carcharodon carcharias

Obrazek

Dziękuję, postoję... 8O
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 03.02.2007 15:39

Na pewno po Morzu Śródziemnym pływają lotniskowce i na pewno ciągną za nimi stada rekinów.

Nie rozumiem, wyjaśnij mi co łączy lotniskowce i rekiny?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.02.2007 15:49

el_guapo napisał(a):...Obrazek...


Kurna jakbym widział niezawodnego 8O
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 03.02.2007 17:34

największy oficjalnie uznany okaz (złapany na lasso) mierzył 594 cm. Zaś największy żarłacz ludojad złowiony na wędkę ważył 1208 kg.

Obrazek

Prawdziwa jest maksyma: pływak ma większą szansę zostać trafiony przez piorun niż zaatakowany przez rekina. A co roku na świecie więcej ludzi ginie wskutek użądlenia przez pszczoły, ukąszenia przez węże, upadku z drabiny czy utonięcia we własnej wannie niż wskutek ataku rekina.


źródło: http://gabrycha.webpark.pl/
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.02.2007 17:41

felder*eagles napisał(a):
Na pewno po Morzu Śródziemnym pływają lotniskowce i na pewno ciągną za nimi stada rekinów.

Nie rozumiem, wyjaśnij mi co łączy lotniskowce i rekiny?


odpadki(jedzenia)

nie przejmuj sie, rekiny w Adriatiku, atakuju tylko pływaka ktory ma ponad 100kg
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rekiny - czy mogą być groźne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone