Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne CRO-SLO Rogatec - Hum na Sotli

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004
Przejście graniczne CRO-SLO Rogatec - Hum na Sotli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 20.04.2012 07:54

Witam wszystkich, mam pytanie jak w temacie. Czy ktoś z Was próbował przejechać tym przejściem Rogatec - Hum na Sotli. Znalazłem na forum oraz na wiki że przejście tylko dla obywateli CRO i SLO a może ktoś jednak próbował. W zeszły roku jechałem przez Dobovec - Lupinjak- zero ruchu i stania. W Ptuj przejeżdżałęm pod A4 drogą 432 i korek do granicy był już tam (dodam że to była sobota ok.9 rano). Później wpadłem w A2 no i w mały korek, była jakaś kolizja i każdy kto ją mijał zwalniał aby popatrzeć mimo że policjant bardzo usilnie nakazywał aby jechać. W tym roku chciałbym wpaść na A2 trochę dalej pojechać drogą D206 a później D507 aż do wjazdu na A2 w Mokrice.
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 21.04.2012 01:53

Zbyszek_Nik napisał(a):Witam wszystkich, mam pytanie jak w temacie. Czy ktoś z Was próbował przejechać tym przejściem Rogatec - Hum na Sotli. Znalazłem na forum oraz na wiki że przejście tylko dla obywateli CRO i SLO a może ktoś jednak próbował. W zeszły roku jechałem przez Dobovec - Lupinjak- zero ruchu i stania. W Ptuj przejeżdżałęm pod A4 drogą 432 i korek do granicy był już tam (dodam że to była sobota ok.9 rano). Później wpadłem w A2 no i w mały korek, była jakaś kolizja i każdy kto ją mijał zwalniał aby popatrzeć mimo że policjant bardzo usilnie nakazywał aby jechać. W tym roku chciałbym wpaść na A2 trochę dalej pojechać drogą D206 a później D507 aż do wjazdu na A2 w Mokrice.

Kolego, ze znajomymi w ub. roku przekraczaliśmy granicę w Rogatec, jadąc do CRO i z powrotem, ponieważ na CB dowiedziałem się, że jest ogromna kolejka na głównej granicy. Super przejście, ani jednego auta, później jechaliśmy drogą 206 do A2. W tym roku zrobię tak samo, jak trafię na korki, na głównym przejściu. W ub. roku jechałem w sobotę rano, a w tym będę jechał w poniedziałek, więc mam cichą nadzieję :wink: , że naszym konwojem /5 aut!/ nie będziemy musieli omijać głównego przejścia.
PS. Więc chyba nie jest prawdą, że przejście w Rogatec jest tylko dla obywateli CRO I SLO, bo w obie strony nie mieliśmy żadnych problemów. Choć sprawdzałem na Wikipednia i tam jest info tak, jak pisałeś, że tylko dla ob. CRO i SLO. Czysz byśmy mieli tzw.fuksa :lol: i to w obie strony?
ravel
Croentuzjasta
Posty: 188
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 21.04.2012 11:05

Mam nadzieję, że to jednak nie fuks. Będziemy jechać do Makarskiej 04.08 z piątku na sobotę czyli w szczycie szczytu więc bardzo liczę na to przejście graniczne. W odwodzie pozostaje jeszcze przejście w Gradišče - chyba :wink:
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.04.2012 12:01

ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.04.2012 09:30

Może przez to, że na innych przejściach jest taki ruch to specjalnie przymykają oko na obywateli innych krajów. Poza tym te kontrole na granicach SLO/CRO są takie jakby ich prawie nie było.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 22.04.2012 11:18

ziemniak napisał(a):Może przez to, że na innych przejściach jest taki ruch to specjalnie przymykają oko na obywateli innych krajów. Poza tym te kontrole na granicach SLO/CRO są takie jakby ich prawie nie było.


Wyżej napisałem, że w/w przejścia graniczne są otwarte dla wszystkich obywateli UE. Taka jest informacja na stronie słoweńskiej policji. Więc, żadne "może".
Krisku
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisku » 22.04.2012 12:50

Dokładnie.
Tabela "b" apostrof 2 opisany poniżej:
2
Przejście jest dozwolony dla obywateli Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego a Konfederacją Szwajcarską w oparciu o dokumenty dotyczące przekraczania granicy państwowej.
Pozdro.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 22.04.2012 19:05

W ubiegłym roku przekraczałem w Rogatec w obie strony. Szybko i bez żadnych problemów. ZERO! czekania, jeden samochód przed nami. Tylko zajrzał do auta i przeliczył sztuki.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.04.2012 19:59

Przepraszam, ale na forum nie zaglądam z komputera i nie mogę otworzyć pliku. Czy ktoś może powiedzieć czy na wszystkich przejściach CRO/SLO obywatele UE mogą przekraczać granicę?
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 22.04.2012 20:36

Tak wszystkie są ogólnodostępne; niestety musisz sprawdzić przed wyjazdem stronę www, którą podałem wyżej, czy nie ma jakiś zmian (czasowo nieczynne,itp.)
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 708
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 22.04.2012 21:39

Dziękuje
Zbyszek_Nik
Croentuzjasta
Posty: 125
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_Nik » 23.04.2012 08:14

Wielkie dzięki za info. Zatem w tym roku jedziemy tym przejściem. Jak będzie proble odbiję na Dobovec. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna stan drogi D507, która odbija od D206
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 23.04.2012 08:41

Zbyszek_Nik napisał(a):Wielkie dzięki za info. Zatem w tym roku jedziemy tym przejściem. Jak będzie proble odbiję na Dobovec. Jeszcze jedno pytanie czy ktoś zna stan drogi D507, która odbija od D206


Ludzie czemu Wy jesteście takimi malkontentami ? :lol: Jakie mają być problemy z przekroczeniem granicy na ogólnodostępnych przejściach granicznych? Jeśli będziesz przewozić narkotyki, broń, etc. to na pewno Was nie przepuszczą :D

Stan drogi jest lepszy niż w Polsce. :wink:
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 24.04.2012 20:58

Zbyszek_Nik napisał(a): Czy ktoś z Was próbował przejechać tym przejściem Rogatec - Hum na Sotli. Znalazłem na forum oraz na wiki że przejście tylko dla obywateli CRO i SLO a może ktoś jednak próbował.


Jechałem tędy w 2010 późnym wieczorem, zero samochodów, zdziwiony i zaspany pogranicznik, bez problemów.

Pozdrawiam
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 25.04.2012 12:01

macvw napisał(a):
Zbyszek_Nik napisał(a):Witam wszystkich, mam pytanie jak w temacie. Czy ktoś z Was próbował przejechać tym przejściem Rogatec - Hum na Sotli. Znalazłem na forum oraz na wiki że przejście tylko dla obywateli CRO i SLO a może ktoś jednak próbował. W zeszły roku jechałem przez Dobovec - Lupinjak- zero ruchu i stania. W Ptuj przejeżdżałęm pod A4 drogą 432 i korek do granicy był już tam (dodam że to była sobota ok.9 rano). Później wpadłem w A2 no i w mały korek, była jakaś kolizja i każdy kto ją mijał zwalniał aby popatrzeć mimo że policjant bardzo usilnie nakazywał aby jechać. W tym roku chciałbym wpaść na A2 trochę dalej pojechać drogą D206 a później D507 aż do wjazdu na A2 w Mokrice.

Kolego, ze znajomymi w ub. roku przekraczaliśmy granicę w Rogatec, jadąc do CRO i z powrotem, ponieważ na CB dowiedziałem się, że jest ogromna kolejka na głównej granicy. Super przejście, ani jednego auta, później jechaliśmy drogą 206 do A2. W tym roku zrobię tak samo, jak trafię na korki, na głównym przejściu. W ub. roku jechałem w sobotę rano, a w tym będę jechał w poniedziałek, więc mam cichą nadzieję :wink: , że naszym konwojem /5 aut!/ nie będziemy musieli omijać głównego przejścia.
PS. Więc chyba nie jest prawdą, że przejście w Rogatec jest tylko dla obywateli CRO I SLO, bo w obie strony nie mieliśmy żadnych problemów. Choć sprawdzałem na Wikipednia i tam jest info tak, jak pisałeś, że tylko dla ob. CRO i SLO. Czysz byśmy mieli tzw.fuksa :lol: i to w obie strony?

No własnie, mam do Was pytanie, czy ktoś przekraczał główne przejście CRO-SLO na autostradzie jadąc do CRO w poniedziałek /ok.godz.12/, a wracając w czwartek popołudniu. Pytam, bo w tym roku, w te dni i godziny będę na przejściu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne CRO-SLO Rogatec - Hum na Sotli
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone