Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.03.2012 16:22

Dzięki Wojtku ze korsykańską relację.

Był czas, kiedy, zachęcony zdjęciami i niewielką odległością do pokonania, nieśmiało przymierzałem się do tej niemałej wyspy. Ten czas minął :? , ale prawdopodobnie jeszcze nadejdzie :cool: . Wtedy ta relacja (podobnie jak turecka), będzie jak znalazł... :idea:

Franz napisał(a):Bardzo bym chciał wrócić...
Jedyne, co mnie wstrzymuje, to... niezliczona ilość miejsc, w których mnie, nas, jeszcze nie było. :wink:

Ja też mogę powiedzieć dokładnie tak samo o wielu odwiedzonych już miejscach... A że tych nieodwiedzonych jest znacznie więcej niż u Ciebie, powroty są jeszcze mniej prawdopodobne :wink:

Tak jeszcze tylko zapytam... którą wyspę, Korsykę czy Sardynię, lepiej wspominasz, chętniej byś wrócił, na której jest więcej ciekawych miejsc a gdzie więcej spokoju i możliwości swobodnego nocowania "na dziko" :wink: , która po prostu bardziej Ci się podobała?

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12697
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 10.03.2012 16:26

Znajomi w maju ubiegłego roku opływali Korsykę jachtem. Porównując ich wspomnienia i Twoje lądowe, bardziej mi się podoba na ziemi 8) . Dziękuję za dawkę miłych i pięknych 8) wrażeń.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.03.2012 22:39

Franz napisał(a):Koniec...


Eeee tam koniec...


Franz napisał(a):..."Czy można gdziekolwiek indziej znaleźć miejsce tak puste i tak ponure, jak ta skalista wyspa?"...



No i co ten Seneka miał na myśli... 8O

Franz napisał(a):Obrazek


Franz napisał(a):Obrazek

:wink: :lol:

ech... może i skalista, może i pusta, ale w moim odczuciu wyjątkowo piękna ta Korsyka jest...

Franz napisał(a):Koniec. Jedziemy do portu.


A w ogóle to takie zakończenie mi się nie podoba! :? O!

Ta relacja trwa dwa lata i zasługuje na jakieś porządne zakończenie! - to tak na wszelki wypadek, bo i tak nie wierzę, że mógłbyś ją tak nijak :wink: zakończoną zostawić... :lol:

Więc mimo tego, że już od jakiegoś czasu straszysz tym zakończeniem tej relacji, to jak zawsze, ja tu ciągle czekam na ciąg dalszy! :D

Pozdrawiam,
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.03.2012 17:01

piotrf napisał(a):Życzę Ci , Wam , odwiedzenia tych wszystkich miejsc i powrotu na Korsykę , jednocześnie sobie życząc , żebym mógł to wszystko zobaczyć jak już to opiszesz i ubarwisz swoimi fotografiami 8)

Piotrze, to tylko kangurzy skok i już tam jesteś osobiście. Rozważ to. :P

kulka53 napisał(a):Tak jeszcze tylko zapytam... którą wyspę, Korsykę czy Sardynię, lepiej wspominasz, chętniej byś wrócił, na której jest więcej ciekawych miejsc a gdzie więcej spokoju i możliwości swobodnego nocowania "na dziko" :wink: , która po prostu bardziej Ci się podobała?

Ba! Nie mam odpowiedzi na tak zadane pytania.
Każda z tych wysp jest inna - nie da się porównać i obie podobały mi się w analogicznym stopniu. Czytaj: bardzo!

Chciałbym wrócić na każdą z nich. Więcej do obejrzenia zostało na Sardynii z prostego powodu - jest większa. Korsyka jest bardziej górzysta, na Sardynii jest więcej pięknych wiosek i miasteczek. Spokoju jest chyba więcej na Sardynii. Możliwości noclegów na obu wyspach - nieograniczone. 8)

Tiaa... :roll:

dangol napisał(a):Znajomi w maju ubiegłego roku opływali Korsykę jachtem. Porównując ich wspomnienia i Twoje lądowe, bardziej mi się podoba na ziemi 8) .

Mnie też na lądzie podoba się zdecydowanie bardziej niż na jachcie. Już choćby z tego powodu, że tak nie kołysze. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.03.2012 17:16

Joanka23 napisał(a):No i co ten Seneka miał na myśli... 8O

Chyba właśnie takie krajobrazy, które przytoczyłaś. :lol:

Joanka23 napisał(a):ech... może i skalista, może i pusta, ale w moim odczuciu wyjątkowo piękna ta Korsyka jest...

Musiałaś trochę powertować znów relację, by wyszukać te fotki. Podziwiam! 8)

Joanka23 napisał(a):Więc mimo tego, że już od jakiegoś czasu straszysz tym zakończeniem tej relacji, to jak zawsze, ja tu ciągle czekam na ciąg dalszy! :D

W tej sytuacji muszę coś jeszcze dorzucić. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2012 00:20

Franz napisał(a):Piotrze, to tylko kangurzy skok i już tam jesteś osobiście. Rozważ to. :P


Co do kangurzych skoków . . . Hmm. . . Prorok :?: :wink:

:lol:

Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.03.2012 16:09

piotrf napisał(a):Co do kangurzych skoków . . . Hmm. . . Prorok :?: :wink:

:lol:

Jeśli tak, to nieświadom swej przenikliwości. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 12.03.2012 16:30

Franz napisał(a):W tej sytuacji muszę coś jeszcze dorzucić. ;)


I tak trzymać :!:

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.03.2012 14:10

longtom napisał(a):I tak trzymać :!:

Ale jeśli będę przedłużał to rozstanie, to znów będę musiał dorzucić coś do foto-zajawek w Macedonii i Portugalskiej Fladze. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.03.2012 20:21

Dojeżdżając ponownie do Bonifacio, nie kierujemy się w stronę murów na półwyspie, tylko w dół, do przypominającej fiord zatoki. Zajeżdżam na stosunkowo duży parking i pytam o szczegóły załadunku na nasz prom. Okazuje się, że wielkich ceregieli nie ma i wystarczy, że zameldujemy się na pół godziny przed planowanym odjazdem. Czyli mamy jeszcze odrobinę czasu - postanawiamy zatem wyskoczyć na małe co nieco.
Korzystając z okazji, że wspięliśmy się znów na teren cytadeli, pstrykam z góry ostatnie fotki. Na tle niezbyt odległych brzegów Sardynii zmierza ku Korsyce nasz Moby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzimy z powrotem do portu. Właśnie wpływa prom, który powiezie nas na Sardynię. Po chwili przybija do nabrzeża, po czym wysiadają z niego ludzie i wyjeżdżają samochody. Następnie rozpoczyna się załadunek oczekujących pojazdów, w tym i naszego.

Odbiajmy od brzegu. Nie ma już powrotu na wyspę. Nasza korsykańska przygoda własnie się skończyła.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.03.2012 20:22

Przedtem oglądaliśmy zatoczkę z góry - teraz płyniemy dołem, a nad nami wznosi się pionowy, a nawet podcięty miejscami klif z niemal wiszącymi nad naszymi głowami murami Bonifacio. Co tu dużo mówić - czegoś żal.

A Korsyka żegna nas jedną ze swoich piękniejszych stron.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18146
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.03.2012 20:41

Piękne te klify :D
Wspaniałości

Dodatkowo pływadełko jakoś mi się z powieścią Hermana Melville'a kojarzy

:wink:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.03.2012 09:11

piotrf napisał(a):Piękne te klify :D
Wspaniałości

Niby nie są wielkie, ale pięknie się prezentują.

piotrf napisał(a):Dodatkowo pływadełko jakoś mi się z powieścią Hermana Melville'a kojarzy

:wink:

Też sobie mówiliśmy na nasze promy, że to Moby Dick. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 19.03.2012 09:19

Dzięki za mały ilustrowany przewodnik po Korsyce.
Żegnają Was piękne klify.

Pozdrawiam.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.03.2012 09:26

Franz napisał(a):Obrazek

Tam jest jakaś budka, czy wylot tunelu?

Wydaje mi się, że nawet są jakieś schodki.

Takie sobie miejsce, jak na plażę czy przystań :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone