Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

"8 lat na Ciovo"

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 10.03.2012 23:01

EithelAmarth przy tym co dzieje się w pogodzie na świecie trudno przewidzieć :-) , niemniej jednak moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że druga połowa lipca jest najbardziej stała pod względem pogody i z tendencją do bardzo wysokich temperatur.
Jacek S też mam taką nadzieję ... odnalazłem zgubiony czas - wpadł za biurko :-)
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 11.03.2012 17:53

wielu z nas jadąc na wakacje stara się je zaplanować tak, by nie zostało zbyt wiele miejsca na improwizację.
Oczywiście wytłumaczeniem tych zabiegów jest troska o aktywny i efektywny wypoczynek, mozliwość poznania jak największej ilości atrakcji, zabytków, miejsc kościołów, pałaców itd ......
Efektem tych zabiegów często niestety bywa rodzinka goniona przez "organizatora" (w tej roli tata, mama lub wujek)
w największy upał po murach Dubrownika, placach, deptakach itp.
Sama idea w swej istocie słuszna, bywa często utrapieniem dla wypoczywających. Nigdy nie robimy takich planów,
a wszelkie wyjazdy i zwiedzania są efektem przypadkowych zdarzeń, spotkań, emocji.
Mając np. wolne popołudnie można wyskoczyć do m. Klis na zwiedzanie górującej nad miasteczkiem twierdzy.

prosta i szybka trasa tuż przed Splitem odbija na Solin
Obrazek

widok na twierdzę z miasteczka zapowiada niezłą wspinaczkę..
Obrazek

na szczęście droga dociera do samej twierdzy i małego parkingu skąd już tylko kawałek do bramy
Obrazek

z tej strony twierdza wygląda na niewielką budowlę pomimo kamiennej wieży z dumnie powiewającą flagą
Obrazek

wejście na teren twierdzy jest płatne (bilety) w kanciapie dozorcy przy bramie. Tam również umieszczone są godziny otwarcia. Zaskoczyło nas że o 19.oo kiedy to zwiedzanie powinno się zakończyć jedynym widocznym znakiem że czas minął był fakt ze pan dozorca sprzedający bilety poszedł do domu, a twierdza dalej była otwarta i dostępna, tyle tylko że już za darmo :-)
Popołudniowe zwiedzanie stawia przed fotografującymi turystami duże wyzwania (dużo mocno zacienionych miejsc, mocne kontrasty), ale tworzy też doskonałą okazję do zabawy światłem.
Niewielka w swej bryle budowla posiada jednak duzo ciekawych zakamarków kuszących zwiedzających.

Obrazek

widok na Klis w oddali Split i zatoka splitska
Obrazek

jako wytrawni "zwiedzacze" starożytnych ruin szczególą uwagę zwraliśmy na atefakty z epoki. np. starożytna pochodnia która rozświetlała mrok czuwajacym nad okolicą rycerzą
Obrazek

czy też starożytny pojemnik na miecze
Obrazek

chociaż najbardziej podobało nam się starożytne boisko na którym rycerze zapewne rozgrywali swoje słynne turnieje
Obrazek

oraz sprzęt za pomocą którego władca dopingował swoja druzynę, czyli takie starożytne wuwuzele.
Obrazek

jak to zwykle w sarożytnych bajkach była też księżniczka w wieży która coś tam do nas krzyczała nawet chcieliśmy w pierwszym odruchu rzucić sie jej na ratunek, ale jak zobaczylismy ilość schodów, wzięliśmy pod uwagę brak miecza, nieznany gatunek smoka oraz ogólną opinię o księżniczkach postanowiliśmy udać się na dalsze zwiedzanie.

Obrazek

decyzja okazała się słuszna, po chwili okazało się że sama zeszła, na dodatek coś tam marudziła że chciała zdjęcie mieć ze smokiem czy coś takiego .... kto zrozumie księżniczkę?
Obrazek

na szczęście udało się znaleźć nam starożytne wyjście awaryjne
Obrazek

ciekawe jak to było z tymi Turkami ....
Obrazek

cdn...
Ostatnio edytowano 30.11.2014 19:45 przez GaR, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2012 16:20

Klis , a właściwie Twierdza miała w ubiegłym roku spore powodzenie 8)
Nie dziwi mnie to wcale , za to cieszy bardzo , bo obfitowało dużą ilością pięknych zdjęć :D
W tym roku pewnie też tak będzie . . . może kumuś uda się w końcu znaleźć smoka . . .

Pozdrawiam
Piotr
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 13.03.2012 08:32

Trochę spóźniony, ale również zasiadam, bliżej tych co Ciovo widzą na TAK :D szczególnie te cichsze miejsca.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 14.03.2012 08:09

Melduje się dopiero tutaj,ale nie uroniłem żadnego zdania od samego początku.
WUWUZELE tak samo wystrzałowe jak cała relacja, to był naprawdę miło spędzony czas.
Myślę że przy ognisku i piwku to tekstami dajesz na maxa do wiwatu! :D
Pozdrawiam.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 19:36

GaR napisał(a):EithelAmarth przy tym co dzieje się w pogodzie na świecie trudno przewidzieć :-) , niemniej jednak moje dotychczasowe doświadczenia wskazują że druga połowa lipca jest najbardziej stała pod względem pogody i z tendencją do bardzo wysokich temperatur.
Jacek S też mam taką nadzieję ... odnalazłem zgubiony czas - wpadł za biurko :-)



Jednak zmiana planów i Okrug Gornji będzie 18.08.-28.08. Jak wtedy pogoda?


Już się doczekać nie mogę :)
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 17.03.2012 20:39

no to spotkamy się zapewne gdzieś .... na Ciovo - będziemy tam w tym samym czasie. O pogodę nie musisz się martwić, chyba że nie lubisz upałów - to wtedy masz problem ;-)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 20:40

Jeszcze mam do wyboru termin 11.08.-21.08. i nie wiem, na który się zdecydować.

A upały lubię, gdybym nie lubiła to na wakacyjny kierunek wybrałabym Norwegię :P
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 17.03.2012 20:55

jeżeli możesz ustawiać sobie termin po rozmowie z właścicielem
to spróbuj zrobić to tak by nie jechać (jak wszyscy) na wymianę turnusu
w sobotę. Po co Ci tłumy ludzi i pojazdów gnających w te same miejsca.
można np. wyjachać sobie przed św. MB (wolne w Chorwacji) pusto na trasach ... luz i wakacje na całej dojazdówce ( a Ty blisko nie masz).
Lub w dowolny inny dzień przed lub po sobocie.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 20:58

Niestety w sobotę przyjazd i nie da rady inaczej, ale powrót we wtorek. Może ew. dałoby radę żeby przyjazd w niedzielę i wyjazd w środę. Nie wiem jednak na ile to różnica.

Damy radę jakoś. I tak trasa na raty. Najpierw przystanek u rodziny na Dolnym Śląsku, a potem może gdzieś na trasie.
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 17.03.2012 21:02

no tak do J. Góry, a potem dalej :-) (i na kolana) w radiu .....zapraszamy do knajpki Mikołaja przy plaży mikrofon się znajdzie :-)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 21:03

Hehe a skąd wiedziałeś, że akurat do Jeleniej Góry? :)
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 17.03.2012 21:05

"z nienacka" są tam także piosenki :-) , a gdzie masz kwaterę tzn w którym rejonie wyspy?
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2012 21:06

Będę miała, bo zaklepuję w poniedziałek.

Okrug Gronji, Willa Kazimir.

Nie wiem czy mogę link wklejać, ale tutaj możesz zobaczyć ją sobie, może będziesz kojarzył :) http://trogir.im/katalog-kwater/srodkowa-dalmacja/wyspa-ciovo/okrug-gornji/willa-kazimir.html
GaR
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GaR » 17.03.2012 21:16

acha to już wiem :-) czyli na wprost zatoki Saldun i "Copacabany" czyli samo centrum dla turystów .... willa na szczęście trochę odunięta od ulicy i plaży blisko Kerum, knajpki i sklepiki, dojście trochę pod górkę, ale to nie moje klimaty. A wracając do tematu każdy dzień inny niż piątek na dojazd to już dużo ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
"8 lat na Ciovo" - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone