Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.12.2011 13:41

mahadarbi napisał(a):Wooojtek... Ale daleś czadu teraz 8O 8O 8O No zachwycające są te białe klify! Matko jedyna, co za widok :roll:

Cieszę się, ze masz podobne odczucia jak ja. :)
Nie wiem, czy widziałaś czerwone klify blisko początku tej relacji. Też piękne. I wyższe.

mahadarbi napisał(a):Już Ci kiedyś mówiłam, że ograbiłam Twoją Korsykę z paru fotek? A teraz jeszcze te klify...

Jeśli byś chciała jakąś fotkę w większej rozdzielczości, tylko daj mi znać.

Jacek S napisał(a):Ja tam się nie gniewam a Ty Wojtku?

:oczko_usmiech:

Na Joankę?! Nigdy! :)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18273
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 14.12.2011 22:26

Klify fajne są 8)

Białych klifów troszkę widziałem ( w innych kolorach też :wink: ) ale te bardzo mi się podobają . Piękne :D

Pozdrawiam
Piotr
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 14.12.2011 23:45

Franz napisał(a):Cieszę się, ze masz podobne odczucia jak ja. :)
Nie wiem, czy widziałaś czerwone klify blisko początku tej relacji. Też piękne. I wyższe.


No ależ! Oczywiście, że widziałam :D Czerwone klify chyba zaraz po fotce wybrzeża (tego pod złowieszczymi chmurami) ścignęłam na pulpit :wink:


Franz napisał(a):Jeśli byś chciała jakąś fotkę w większej rozdzielczości, tylko daj mi znać.


A dziękuję, niewykluczone, że skorzystam :D Zbudowałam już przyzwoitą galerię z Twoich fotek, więc zamówienie w przyszłości mogłoby być troszku spore... :oops:


Pozdrawiam,
Anka
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 15.12.2011 00:21

Jacek S napisał(a):Ja tam się nie gniewam Ty Wojtku?


:smo:

Franz napisał(a):Na Joankę?! Nigdy! :)


:smo:

Franz napisał(a):Obrazek


Nieźle to wygląda! 8O
Aż się boję pytać, że znowu wtopię, bo się okaże, że już pisałeś, ale ciekawość wygrywa i zaryzykuję... co to jest? :lol:

Pozdrowienia! :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2011 11:14

Joanka23 napisał(a):Aż się boję pytać, że znowu wtopię, bo się okaże, że już pisałeś, ale ciekawość wygrywa i zaryzykuję... co to jest? :lol:

Nie pisałem. :)
Moim zdaniem, to biedne trawy. Czemu biedne? Bo często płukane słoną wodą, co im za bardzo nie służy.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.12.2011 13:10

Oto mapka przejazdów do kilku ostatnio zamieszczonych odcinków.

Obrazek

A - Golfe de Porto-Vecchio
B - plaża Palombaggia
C - Golf de Sperono
D - klify Bonifacio-Pertusato
E - Golfu di Sant'Amanza
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.12.2011 14:57

mahadarbi napisał(a):A dziękuję, niewykluczone, że skorzystam :D Zbudowałam już przyzwoitą galerię z Twoich fotek, więc zamówienie w przyszłości mogłoby być troszku spore... :oops:

Tylko, żeby mi jeszcze jakis czas został na aktualizacje wątków na forum. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.12.2011 15:58

Aaa, to nie wiem :wink: Kwestia organizacji i można jakoś ogarnąć, tak myślę :D

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2011 18:12

Wstaje nasz ostatni poranek na Korsyce. Czegoś żal...
Zanim się zwiniemy znad Golfu di Sant'Amanza, robię króciutki spacer nad brzegiem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2011 18:12

Słońce już wstało, zatem i my ruszamy w drogę. Wracamy w kierunku Bonifacio, przy czym zatrzymujemy się w pobliżu miejsca, z którego wczoraj zrobiliśmy spacer w stronę przylądka Pertusato. Oczywiście, nie po to, by spacer powtarzać. Było pięknie - fakt. Ale chcemy uzupełnić brakujący fragment klifu od tego miejsca aż do samego miasta. Zwłaszcza, że o tak wczesnej porze dnia stojące na skałach Bonifacio powinno być pięknie oświetlone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ruszamy powoli w stronę miasta, to rzucając spojrzenia za siebie - na wydłużający się łuk urwistego wybrzeża w stronę latarni Pertusato - to znów penetrując wzrokiem kruche dzioby wyciągające się w stronę morza i sterczące wprost z wody odstrzelone głazy, które kiedyś stanowiły integralną część lądu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.12.2011 18:24

Franz napisał(a):Obrazek

Piękne są wszelkie klify.
Obrazek

Tylko tambylcy są poszkodowani, bo nie mają gdzie się kąpać. :D

pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.12.2011 19:18

longtom napisał(a):Piękne są wszelkie klify.

Pamiętam te klify. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.12.2011 14:50

Odległość nie jest duża, idziemy jednak powoli, gdyż dosłownie co kilkanaście metrów się zatrzymujemy, by spojrzeć poza krawędź klifu.
To przyciągają nasz wzrok sterczące wprost z morza oderwane skały, to znów wyciągające się w pustkę mordy legwanów - takie mamy między innymi skojarzenia, patrząc na pobrużdżone skalne zadziory.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 26.12.2011 14:51

Zbliżamy się do zawieszonego na klifach miasta. Od wychylających się z morskiej toni kłów podnosimy wzrok wyżej, gdzie domy stoją na samym skraju skał w dolnej części przewieszonych. Chyba miałbym obawy na miejscu mieszkańców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po prawej ukazuje się już głęboka zatoka, jako że Bonifacio leży na wysuniętym, wąskim cyplu. Na wprost nas otoczone murami miasto, od którego oddziela nas niewielka przełączka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 26.12.2011 15:57

Wow! Z bliska to jeszcze bardziej niesamowicie wygląda! 8O

Ale fajne! :D

Franz napisał(a):...gdzie domy stoją na samym skraju skał w dolnej części przewieszonych. Chyba miałbym obawy na miejscu mieszkańców.


:lol:
Prawda? Jednak przeczucie mnie nie myliło jak mówiłam, że bym chyba tam nie chciała mieszkać :lol:

Pozdrawiam!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone