Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality

Francja produkuje ponad 1 500 rodzajów serów. Francuzi są odpowiedzialni za stworzenie metrycznego systemu miar i wag w 1793 roku. Francja nie jest ojczyzną croissanta - to ciasto pochodzi z Austrii. Kipferl – przodek croissanta, który narodził się w wiedeńskich kawiarniach w XIII wieku – był oryginalnym porannym słodyczem w kształcie półksiężyca.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.11.2011 13:21

:hearts:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 14.11.2011 18:40

Franz napisał(a):Obrazek

Przyznam się ze wstydem :oops: , że nie wszystkie Twoje relacje odwiedzam. Odpuściłem sobie, między innymi, Korsykę. Ale dziś, z wiadomych przyczyn 8O :D zajrzałem i tu.
Woda, skały, słońce.
Pięknie.
pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.11.2011 20:56

longtom napisał(a):Przyznam się ze wstydem :oops: , że nie wszystkie Twoje relacje odwiedzam.

To jesteś jednocześnie w większości, jak i w mniejszości. :lol:
Jak to możliwe? Ano, tak:

longtom napisał(a):Odpuściłem sobie, między innymi, Korsykę.

Tu reprezentujesz zdecydowaną większość.

longtom napisał(a):Ale dziś, z wiadomych przyczyn 8O :D zajrzałem i tu.

A tu się znalazłeś w mniejszości. ;)

longtom napisał(a):Woda, skały, słońce.
Pięknie.

Zgadzam się. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.11.2011 11:56

Oto mapka przejazdów do kilku ostatnio zamieszczonych odcinków.

Obrazek

A - Tizzano
B - Palaggiu
C - Cauria
D - Roccapina
E - Golfe de Porto-Vecchio
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2011 14:04

Objeżdżamy półwysep, zakręcając na południe. To już definitywna zmiana kierunku. Nie będzie już powrotu na północ; zbliża się nieuchronnie koniec naszej korsykańskiej przygody i pozostał nam do zobaczenia najbardziej na poludnie wysunięty fragment wyspy.
Podobno ta część wybrzeża Korsyki zalicza się do najpiękniejszych w całym basenie Morza Śródziemnego. Ale zapewne w przewodniku o każdym innym kraju można spotkać podobne wypowiedzi. Postanawiamy jednak rzucić okiem na któreś z opisywanych miejsc. Ile mamy czasu? Na krótką wizytę wystarczy. A co wybieramy?

Najpiękniejsza ma być Plage de Santa Giulia, ale obudowana kompleksem wypoczynkowym, więc św. Julia odpada. Decydujemy się zatrzymać przy Plage de Palombaggia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Sama plaża raczej nie rzuci nikogo na kolana" - to cytat z przewodnika. I dobrze, na kolanach niewygodnie by się nam spacerowało wzdłuż brzegu i przeskakiwało z jednego wystającego z wody głazu na drugi tam, gdzie zakrzywione wąskie półwyspy tracą kontakt ze stałym lądem.
Oko przyciągają skały we wszelkich odcieniach czerwieni, zaś nieco oddalone od brzegu, wystają z morza wysepki Cerbicale.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2011 14:05

Nasyciliśmy wygłodniały wzrok kolorowym wybrzeżem Palombaggii - pora ruszyć dalej.
Wijąca się po zboczach niewysokich wzgórz boczna droga doprowadza do głównej szosy, łączącej Porto-Vecchio z Bonifacio. Tą trasą jedzie się już szybko i wkrótce jesteśmy kilka kilometrów przed miastem. Ale to jeszcze nie jego pora - skręcamy z szosy w lewo i kierujemy się do skrajnego, południowo-wschodniego fragmentu wybrzeża. Golfe de Sperono.
Zostawiamy samochód tuż przed wjazdem do małego portu i ruszamy na krótki spacer. Nie ma tu tak intensywnej czerwieni, jak na poprzedniej plaży, plącze się też parę osób, poza tym panuje - niezbyt duży, ale jednak - ruch związany z funkcjonowaniem portu.
Ładnie tu - można by wziąć pod uwagę, jako dzisiejsze miejsce noclegowe. Oczywiście, nie dokładnie tutaj, przy samym porcie, ale gdzieś w pobliżu?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozważymy ten pomysł, a teraz jedziemy do największej atrakcji południowego wybrzeża.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.11.2011 14:34

Franz napisał(a):
Obrazek


I znowu opalenizna do skarpetek :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2011 21:24

mahadarbi napisał(a):I znowu opalenizna do skarpetek :wink:

Hmm... wszystkie pozostałe fotki w ostatnim odcinku podobają mi się bardziej, niż ta, na którą Ty zwróciłaś uwagę. ;)
Dobrze, że nawet do sandałów noszę skarpety, bo kontrast mógłby być porażający. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 17.11.2011 21:32

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):I znowu opalenizna do skarpetek :wink:

Hmm... wszystkie pozostałe fotki w ostatnim odcinku podobają mi się bardziej, niż ta, na którą Ty zwróciłaś uwagę. ;)


Że się czepiam, tak? :wink: A co się będę powtarzać, że dookoła cudnie pięknie, kiedy mam okazję, by zwrócić uwagę na umykający reszcie szczegół :wink:

Gdybyś nie rozwinął tematu, że zawsze 'do skarpetek' się opalasz, w ogóle bym go dalej nie kontunuowała :wink:


Pozdrawiam,
Anka
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 18.11.2011 07:33

Franz napisał(a):Hmm... wszystkie pozostałe fotki w ostatnim odcinku podobają mi się bardziej, niż ta, na którą Ty zwróciłaś uwagę. ;)

Też wrócę do tej fotki !
Ja natomiast zauważyłem, że będąc nawet na poziomie 0 ... wybierasz najwyższe "szczyty" :lol:

... ten to tak ... +- 0,5 m n.p.m. 8)



Kolory skał ... fantastyczne.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.11.2011 13:57

mahadarbi napisał(a):Że się czepiam, tak? :wink:

Nie, no... Że tak uważnie oglądasz zdjęcia i żaden szczegół Ci nie umknie. ;)

mahadarbi napisał(a):Gdybyś nie rozwinął tematu, że zawsze 'do skarpetek' się opalasz, w ogóle bym go dalej nie kontunuowała :wink:

Opalam się zwykle jeszcze i do innego fragmentu garderoby, o którym nie będę się szczegółowo rozwodził. :lol:

mariusz-w napisał(a):Ja natomiast zauważyłem, że będąc nawet na poziomie 0 ... wybierasz najwyższe "szczyty" :lol:

To oczywiste! Widok jest szerszy. :P

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.11.2011 15:07

Franz napisał(a):Opalam się zwykle jeszcze i do innego fragmentu garderoby, o którym nie będę się szczegółowo rozwodził. :lol:

Do T-shirta zapewne 8)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 19.11.2011 00:08

weldon napisał(a):
Franz napisał(a):Opalam się zwykle jeszcze i do innego fragmentu garderoby, o którym nie będę się szczegółowo rozwodził. :lol:

Do T-shirta zapewne 8)


Obstawiam, że do szyi, ale jeśli Cię to peszy możesz nie podejmować tematu. Zrozumiem. :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.11.2011 14:18

weldon napisał(a):
Franz napisał(a):Opalam się zwykle jeszcze i do innego fragmentu garderoby, o którym nie będę się szczegółowo rozwodził. :lol:

Do T-shirta zapewne 8)

A nie - zdarza mi się tors odsłaniać. :P

mahadarbi napisał(a):Obstawiam, że do szyi, ale jeśli Cię to peszy możesz nie podejmować tematu. Zrozumiem. :wink:

Szyja mnie nie peszy. Nawet jej nie zasłaniam - ostatni raz krawat na niej wisiał 32 lata temu. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.11.2011 14:56

Franz napisał(a):Szyja mnie nie peszy. Nawet jej nie zasłaniam

Jasne. Jeśli nie liczyć tego dwudniowego zarostu ;)

Franz napisał(a):.. ostatni raz krawat ...

Po polskiemu to się mówi zwis męski ozdobny.

:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Francja - France



cron
Korsyka: góry, wąwozy, klify, megality - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone