Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.10.2011 15:48

Mapka przejazdów do kilku ostatnio zamieszczonych odcinków.

Obrazek

A - poranek
B - Senj
C - Pag
E - Fortica
F - Nin
G - Zadar
H - wieczór
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.10.2011 20:01

Dokładnie wiemy, czym ten dzień się dla nas zacznie, gdyż mamy upatrzony pierwszy punkt programu. Zwijamy się sprawnie rano i wyjeżdżamy z gościnnego sosnowego zagajnika, udając się Jadranką dalej w kierunku południowo-wschodnim. Mijamy Biograd na Moru, Pakostane i wkrótce wita nas Sibenik. Mamy go w planach, ale jeszcze nie w tej chwili; skręcam na Knin, po chwili zjazd w lewo i dojeżdżamy na wielki, podzielony rzędami drzewek, parking. Lozovac, wrota do parku narodowego Krka. Sprawdzam ceny - nie są małe. Decydujemy się na podstawowy wariant, kosztujący po 95 kuna od głowy, w ramach którego mamy wstęp do parku oraz dowóz w obie strony autobusem. Rezygnujemy z dodatkowych opcji, obejmujących kurs do Visovaca za kolejną setkę lub aż po Roski slap za 130 kuna.

Korzystając z faktu, że o porannej porze parking jest jeszcze dosyć pusty, urządzamy sobie śniadanie w cieniu jednego z drzew, po czym przystępujemy do realizacji programu. Autobus zwozi nas do doliny i wyruszamy na spotkanie z wodnym światem rzeki Krka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dochodzi godzina dziesiąta i już zdążyło jednak sporo ludzi dojechać, a co za tym idzie - o samotności, czy nawet tylko jakiejś jej iluzji, nie ma co marzyć. Wokół nas rozbrzmiewa język... polski. Rodacy stanowią zdecydowaną przewagę wśród zwiedzających i z rzadka tylko daje się usłyszeć obcą mowę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.10.2011 20:02

Obraliśmy kierunek przeciwny do ruchu wskazówek zegara i najpierw spacerujemy dróżkami nad spokojną wodą, potem pojawiają się drobne kaskady. Znów trafiamy nad uroczy zbiornik niemalże w miejscu stojącej wody, gdzie uwagę przyciągają granatowe ważki a następnie dróżka prowadzi wzdłuż kilku nieco już większych kaskad.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.10.2011 23:18

Tutułem suplementu do ostatnio zamieszczonego odcinka, cztery impresje, które Bea uchwyciła swoim obiektywem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.10.2011 22:37

Na szczęście na Twoich zdjęciach, Wojtku, nie widać tłumów, ale potrafię je sobie wyobrazić :wink: Przyznaję, że jestem trochę zdziwiona, że podążacie tak popularnym szlakiem turystycznym :wink:

Ważka przepiękna!

Pozdrawiam i czekam na więcej, również na Sibenik, który bardzo mi się podobał :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2011 14:33

maslinka napisał(a):Na szczęście na Twoich zdjęciach, Wojtku, nie widać tłumów, ale potrafię je sobie wyobrazić :wink:

Jak się wkrótce miało okazać, to jeszcze nie były tłumy. :lol:

maslinka napisał(a):Przyznaję, że jestem trochę zdziwiona, że podążacie tak popularnym szlakiem turystycznym :wink:

No cóż, żeby poznać kraj, trzeba się udać również w miejsca bardzo popularne. Teraz ich tu sporo będzie, chociaż nawet jeszcze tego samego dnia znaleźliśmy się również w takich bardzo pustych i spokojnych.

maslinka napisał(a):Pozdrawiam i czekam na więcej, również na Sibenik, który bardzo mi się podobał :papa:

To jedno z tych bardzo ludnych miejsc. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2011 23:30

Nieco dalej wzrok przyciągają niewielkie stopnie, na których następuje nieznaczny spadek wody, a układające się tarasowato baseny przywodzą na myśl poletka na stromych zboczach gór. Znów parę bardziej burzliwie opadających kaskad i kolejny spokojniejszy fragment rzeki, z płynącymi pod prąd rybami. Potężna gałąź tuż pod samą powierzchnią wody przypomina rozwarte falujące ramiona, jakby zapraszające do mokrego tańca. Ale oto obniżamy się bardziej i pojawiają się sporej wielkości kaskady, zaś w dole wyraźne rozszerzenie rzeki, a w niej sporo kąpiących się ludzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.10.2011 23:31

Nieco dalej most, umożliwiający powrót na brzeg, z którego zaczęliśmy nasz spacer. Schodzimy w jego stronę, przyglądając się z ciekawością zielono porośniętym, skalno-ziemistym rzeźbom, pozostałym po niewątpliwie spadającej tędy niegdyś wodzie. Schodzimy do mostu, skąd mamy wspaniały widok na wielki wodospad pośrodku i szereg mniejszych kaskad, ukrywających się w zaroślach po naszej lewej ręce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 24.10.2011 12:44

Franz napisał(a): ...uwagę przyciągają granatowe ważki...


Ważki mam zaliczone, :D

Obrazek

ale wodospady wglądają nieźle. Pewnie będzie trzeba wybrać się tam kiedyś.

pzdr :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.10.2011 12:48

Franz napisał(a):Tutułem suplementu do ostatnio zamieszczonego odcinka, cztery impresje, które Bea uchwyciła swoim obiektywem.

Obrazek


Ale ich tu...pięć jest... 8O :?:



:wink: :lool:


Pozdrawiam

Szkoda tego Visovac-a
_chudy_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 25.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) _chudy_ » 27.10.2011 16:03

Franz napisał(a):
maslinka napisał(a):Przyznaję, że jestem trochę zdziwiona, że podążacie tak popularnym szlakiem turystycznym :wink:

No cóż, żeby poznać kraj, trzeba się udać również w miejsca bardzo popularne. Teraz ich tu sporo będzie, chociaż nawet jeszcze tego samego dnia znaleźliśmy się również w takich bardzo pustych i spokojnych.

Pozdrawiam,
Wojtek


Teraz Roski Slap? :lol: Melduję posłusznie że dogoniłem relację i mogę oficjalnie śledzić dalej :D
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 28.10.2011 22:46

longtom napisał(a):ale wodospady wglądają nieźle. Pewnie będzie trzeba wybrać się tam kiedyś.

pzdr :wink:

Bardzo dobrze ... nas tam również nie było.
... a po Wojtka prezentacji ... to widzę, że naprawdę trzeba by było się tam wybrać (a już kiedyś byliśmy tak niedaleko). :?

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.10.2011 18:25

longtom napisał(a):wodospady wglądają nieźle. Pewnie będzie trzeba wybrać się tam kiedyś.

Ładnie tam było. Nie żałowałem, że zajrzeliśmy. :P

Jacek S napisał(a):Ale ich tu...pięć jest... 8O :?:

Tiaaa... niezapowiedziany bonus. ;)

Jacek S napisał(a):Szkoda tego Visovac-a

Co wcale nie znaczy, że go tu nie będzie. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.11.2011 00:23

_chudy_ napisał(a):Teraz Roski Slap? :lol:

Roski slap nam niespecjalnie wyszedł. :?

_chudy_ napisał(a):Melduję posłusznie że dogoniłem relację i mogę oficjalnie śledzić dalej :D

Witam Cię oficjalnie. ;)

mariusz-w napisał(a):po Wojtka prezentacji ... to widzę, że naprawdę trzeba by było się tam wybrać (a już kiedyś byliśmy tak niedaleko). :?

Porobiłbyś tam mnóstwo pięknych zdjęć...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.11.2011 16:17

Sporo czasu spędzamy na moście, gdyż stanowi on świetny punkt widokowy. Ogarniamy wzrokiem cały szeroki wodospad, a także skupiamy się na szczegółach. Wzajemnie przecinające się silne strugi wody rozpryskują się przy uderzeniach na różne strony - naprawdę piękny spektakl przyrody. Przenosimy spojrzenie po poszczególnych stopniach skomplikowanej kaskady zachwycając się tym cudem natury. Z kolei w oddaleniu od silnych zawirowań spowodowanych czynnością wodospadu, w płytkiej wodzie kolorowe glony dbają o to, by widz się nie nudził. Po drugiej stronie mostu, tam gdzie rzeka znika za zakrętem, wyrastają ponad taflę liczne kępy trawy, niektóre z kwitnącym kwieciem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Truchtem przez Chorwację: Majówka 2023 - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone