Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba..

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DENIS4
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) DENIS4 » 23.07.2010 12:54

przepraszem ale jeszcze raz ja-NIKOMU NIE ODRADZAM PRZYJADU TUTAJ wyrazilem moja opinie na ten temat tez jestem z ekipa starszych osob i dla nich jest tu super.Ja sie nudze(34l)Zdalem relacje moimi oczami i odczuciami.Pozdrawiam wszystkich tu wypoczywajacych!
carramba77
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) carramba77 » 23.07.2010 14:25

ita napisał(a):
carramba77 napisał(a):
DENIS4 napisał(a):witam wszystkich ktorzy wybieraja sie do ZV-Blato.Powiem tak jak dla mnie to wiocha dla emerytow ale to zalezy co kto lubi sama miejscowosc malenka kilka knajpek przy glownej promenadzie mala marina plaza kamienista dluga na jakies 300m dlej w strone pola kampingowego szalenstwo adriatyckiego wybrzeza tzn.mnostwo intymnych i mniej intymnych zakamarkow plazowych.Ja osobiscie lubie cos robic a nie lezec na "asfalcie"i sie smazyc choc to biały asfalt.Dla mlodych to nuda na plazy przy kampingach mozna wyporzyczyc motorowke za 700kn lub skuter za 220 na 15min mozna tez poleciec w gore na zaczepionym do motorowki spadochronie za 360kn dla dwojga i to cale atrakcje tego miejsca.Kazdy sam wybierze cos dla siebie ja wlasnie wrocilem z Dubrownika to je cos...


Wprawdzie z gustami się nie dyskutuje, ale mała uwaga :D .
Jest to faktycznie maleńka miejscowość. Jednak nam od wielu lat służy jako dobre miejsce wypadowe (miedzy innymi właśnie do Dubrownika). Sam również nie lubię leżenia plackiem na plaży (ale zapewne wiele osób uważa, że to najlepszy pomysł na spędzenie urlopu). Może Blato dla młodych zalatuje nudą, ale nie tylko "młodzi" chodzą po tym świecie; my też do całkiem starych się nie zaliczamy (a już napewno nie zaliczaliśmy się wtedy gdy byliśmy tam 11 lat temu) :-).
Tak czy tak, zapewne każdy powinien się przekonać na własnej skórze.
:)



eeee ja jestem młoda ;) i kocham Zivogosce Blato :)


Cieszy mnie każda taka opinia :D
My wybieramy się tam po raz kolejny w tym roku w październiku.
Gospodarz, do którego jeździmy do Blato ma w okolicach Metković'a plantację mandarynek i oliwek. Mamy nadzieję na miłe spędzenie kilku dni. Oby tylko pogoda dopisała.
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 12.08.2011 12:31

Jestem już po tegorocznym pobycie w Chorwacji :(

Pora zacząć przygotowania do kolejnego, przyszłorocznego wyjazdu :D

W Živogošće nie byłem jeszcze i po przeczytaniu kilku relacji na naszym forum, chciałbym tam spędzić dwa tygodnie w sierpniu 2012. Wiem, że to sporo czasu, ale szukanie miejsca gdzie spędzę kolejny urlop zaczynam zaraz po powrocie z ostatniego urlopu. Trzeba czymś żyć i na coś czekać, szczególnie w jesienne i zimowe wieczory

I mam serdeczną prośbę - podrzućcie proszę linki do polecanych przez Was apartamentów w Živogošće. Ważne by nie trzeba było wchodzić/schodzić wysoko z/na plażę i żeby do wody było blisko.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Was CRO-PeLkowcy :lol:
Assija
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Assija » 22.08.2011 17:46

Witam was serdecznie,
w tym roku po raz pierwszy pojechaliśmy rodzinką do Chorwacji (2+1). Namówili nas znajomi, którzy byli w Cro już dwa razy wcześniej: za każdym razem w Zivogosce. Tym razem udaliśmy się do Igrane. Mieszkaliśmy w Villi Sulenta, dość często już tutaj opisywanej. Niestety zdjęcia ze srony www, a faktyczny stan apartamentu to dwie diamentralnie różne sprawy. Sądzę, że willa ma bliźniacze apartamenty po każdej stronie domu. My mieszkaliśmy (patrząc od ulicy) po lewej stronie w apartamencie 6+2. Cena: 110 Euro/doba. Zacznę może od tarasu z salonu z widokiem na Adriatyk: taras brudny, krzesełka częściowo połamane, w kącie "nasrane" (sorry za słowa) przez jaskółki, stoliki chwiejące się w każdą stronę, ceratki na nich zmasakrowane. Słowem taras nie zachwycał, na szczęście ratował wszystko przepiękny z niego widok. Kuchnia: niedomykająca się lodówka i wydobywający się z niej mało przyjemny smrodek to jej największy mankament. Poza tym można było przeżyć. Łazienka na dole ok, z pralki w niej stojącej nie korzystaliśmy, bo wygladała na lekko zdezelowaną (na zdjęciach było zupełnie inna). Sama czystość apartamentu pozostawiała naszym zdaniem wiele do życzenia. Pokoje na dolnym poziomie ok, na górnym poziomie (kręte, chwiejące się schody do góry) raczej już nie. W dużej sypialni w szafie ani jednej półki, wieszaków jak na lekarstwo, po uchyleniu jednych drzwi wspomnianej szafy oczom ukazywał się widok nieotynkowanej części wnęki. Balkon wychodzący z większej sypialni brudny (zaraz po przyjeździe musiałam go sobie postprzątać). Mała sypialnia to istna tragedia: odrapana ściana z grzybem, ciężko zamykające się drzwi na balkon, mała, wąska szafa z jedną półką. Łazienka na górze prawie ciemna (żarówka dawała tyle światła co nic), zupełny brak miejsca na jakiekolwiek kosmetyki (półka pod lustrem jak równia pochyła i wszystko z niej spadało), tak więc wszytko trzymałam na małym stoliczku w sypialni.
Największym jednak mankamentem był brak klimatyzacji, ale o jej braku wiedzieliśmy i na własne życzenie wybrraliśmy taki apartament. W nocy jej brak doskwierał szczególnie, bo upały podczas naszego pobytu (7-17.07) były niemiłosierne, a temp. w nocy spadała niewiele. Nasi znajmoi orzekli, że podczas ich poprzednich dwóch pobytów nie było aź tak gorąco jak tym razem (no, ale to w końcu południe Europy i po słońce tu przyjechaliśmy).
Ja osobiście Villi Sulenta nie polecam, i mówię to w imieniu swoim i moich przyjaciół, z którymi razem tam mieszkaliśmy.
Assija
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Assija » 22.08.2011 18:15

Zapomniałam dodać, że byliśmy w Igrane - tak jakby było to logiczne dla wszystkich :D
Samo Igrane to bardzo ładnie i malowniczo położone miejsce, bardzo nam sie spodobało. I te lody w gałkach! Był tam miejscowy "żongler", który szykując takie lody gałkowe dla dzieci, wyprawiał istne sztuczki, a dzieciaki jak zaczarowane patrzyły na cały ten "lodowy" spektakl :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 06.05.2013 15:53

Witam
Poszukuje fajnego,cichego miejsca w tych okolicach.Jeśli ktoś ma namiary to poprosze.
Czy warto rezerwowac wcześniej czy bez problemu na miejscu da się coś dla 9 osób znaleźć (5dorosłych,4 dzieci)
Z góry dzięki za wszelkie info.
Pozdrav
k.ka
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 16.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) k.ka » 17.05.2013 13:59

A w jakim terminie jedziesz? Ja byłam połowa września i większość miejsc była wolna, można było chodzić i wybierać co i gdzie ci bardziej pasuje. Natomiast jak jest w sezonie, to nie mogę powiedzieć... :)
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 19.05.2013 11:36

Jedziemy w dniach 2-11 sierpnia.Jedziemy bez wcześniejszej rezerwacji i dokładnie określonego miejsca.
No risk no fun :)
Meenio
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meenio » 01.03.2014 01:01

We wrześniu najprawdopodobniej wybierzemy się w tym roku właśnie do Zivogosce Blato.
Będzie nas 2 + 2 dzieci (2 i 4 lata).
Z tego co czytałem to nie jest to najmniejsza wioska i nie jest też tłoczno. Czyli teoretycznie tak w sam raz dla nas :)
Zastanawiam się nad opcją: 1 tydzień zarezerwowany gdzieś w apartmanie, a następny 1 lub 2 tygodnie lokum znalezione na miejscu. Z tego co czytałem to we wrześniu nie ma z tym problemu?
Jeśli ktoś by chciał coś polecić to chętnie przyjmę wszelkie propozycje. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl :oczko_usmiech:
Mam również zamiar wziąć ze sobą wędkę. Ktoś może łowił w tych okolicach?
Pozdrawiam! :papa:
carramba77
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) carramba77 » 05.06.2014 20:29

Meenio napisał(a):
Mam również zamiar wziąć ze sobą wędkę. Ktoś może łowił w tych okolicach?
Pozdrawiam! :papa:


Łowiłem ale bez większych sukcesów (żeby nie powiedzieć, że żadnych :))
miloszka 58
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) miloszka 58 » 27.03.2015 23:13

witam serdecznie bywających w Cro.
Po kilku pobytach w Chorwacji, ostatnie dwa lata spędzaliśmy w Rogoznicy. W tym roku w czerwcu jedziemy z córką , 2-letnim wnuczkiem i psem. Czyli Komplet. Zdecydowaliśmy się właśnie na Żivogosce Blato. Apartament zarezerwowany mamy od listopada. W związku z tym mam pytanie do osób, które spędzały urlop w Zivogosce.
Czy ktoś był może w apartamencie Zdravka? Albo wie, gdzie w wiosce jest numer 9A?Nie bardzo mogę znaleźć na mapie.
Mam tylko nadzieję, że będzie to trafiony wybór miejsca, bo zamierzamy spędzić tam dwa tygodnie w ciszy i spokoju. Na rozpustę zamierzamy jeździć do kurortów.
pozdrawiam Cromaniaków i do zobaczenia :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.03.2015 13:51

miloszka 58 napisał(a):Mam tylko nadzieję, że będzie to trafiony wybór miejsca, bo zamierzamy spędzić tam dwa tygodnie w ciszy i spokoju.

Nie wiem dokładnie, który to apartament ale Zivogosce Blato jest maleńkie więc na pewno znajdziecie tam to czego szukacie.
Na plaży rosną młode palmy i drzewka tamaryszku, pod którymi można znaleźć troszkę naturalnego cienia. Gdyby było Wam za ciasno na plaży miejskiej, możecie iść w lewo od portu, w kierunku kempingu Dole. Tam jest dużo luźniej, pod klifem są mikrozatoczki z drobniutkim żwirkiem, dalej plaża kempingowa z otoczakow :)
carramba77
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) carramba77 » 29.03.2015 21:51

Od kilku lat juz tam nie jeździmy niestety. Tłumy niemieckich kolonii i obozów, oraz ogrom ludzi kazał mam zmienić destynacje. Na poczatku bylo smutno, bo przeciez w blato wiele lat bywaliśmy. Ale nowa destynacja jest również, a może bardziej wspaniala
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.03.2015 22:21

carramba77 napisał(a):Tłumy niemieckich kolonii i obozów, oraz ogrom ludzi kazał mam zmienić destynacje.


Nie zgodzę się z powyższym, byliśmy w sierpniu 2012 i naprawdę było spokojnie. Żadnych tłumów i obozów.
algirdas
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 20.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) algirdas » 30.03.2015 22:40

Destynacja? Corpomowa :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Igrane,Zivogosce, Zivogosce Blato, Zivogosce Mala Duba.. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone