Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

30.07-10.08... Pirovac, Pakostane,Drage itd.było ze aż :):)!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leigh76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2011
30.07-10.08... Pirovac, Pakostane,Drage itd.było ze aż :):)!

Nieprzeczytany postnapisał(a) leigh76 » 10.08.2011 15:29

Hej:) Własnie wrociłem z wyprawy:) nawet jeszcze nie odespalem trasy... Zaliczyłem Pirovac , Pakostane , Drage. Np Korati.Np Krka no i Plitwickie. Jednym slowem cud miód i orzeszki:):) Ekipa super Raija rowniez a pogoda jeszcze lepsza:):)Gdyby cos ten :) to wiecie - pytajcie nie wstydzcie sie;)POZDRAWIAM
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 10.08.2011 15:52

Pierwszy!
... aaa sorki zapędziłem się...
To tak z przyzwyczajenia, bo myślałem że będzie relacja lub cuś tam :wink: :lol:
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 10.08.2011 15:59

tak było, że się zacukał :D
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 10.08.2011 16:07

To ja się pierwszy zapytam :) Trochę się wstydzę, ale co mi tam! Raz kozie śmierć - co polecasz do czyszczenia alufelg? Mam takie żółte przebarwienia, prawdopodobnie od klocków hamulcowych...

PS. Bez relacji się nie obędzie.... ;)
Dudek2222
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5318
Dołączył(a): 02.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dudek2222 » 10.08.2011 16:12

Kwasem, kwasem je potraktuj !
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 10.08.2011 16:17

Witam i pytam
Niedługo jadę do Pirovaca. Jak możesz to napisz krótką charakterystykę tej miejscowości i okolicy, gdyż na forum prawie nic o niej nie ma. Co zwiedzałeś i warto twoim zdaniem zobaczyć, gdzie jeść, jaka plaża, czy zatłoczona, czy miejscowość jest duża, gdzie wymieniać pieniądze ew. inne przydatne informacje.

Wiem że jest blisko do Szybenika, wodospadów KRK, na Kornati, jezioro Vranskie, ruiny zamku w Vranie. Może znaklazłeś jeszcze jakieś inne ciekawe miejsca mniej eksponowane w przewodnikach.
leigh76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) leigh76 » 11.08.2011 20:16

Hej:) Pirovac to fajne kameralne miasteczko.. Wszystko dzieje sie w zasadzie na rynku i wokół niego.Tam tez mieszcza sie w wiekszosci restauracje i puby. Polecam szczegolnie restauracje polozona na samym rogu rynku.Daja doskonale kalmary i specjaly kuchni Adriatyku.Fajna tez jest restauracja wchodzac na rynek i skrecajac zaraz w lewo w kierunku plazy- dobre dania z grilla.Jesli chodzi o plaze to polecam bardziej te z prawej strony Pirovaca- zdecydowanie wieksza i mniej zmacona woda:) Ale dobrym rozwiazaniem jest jesli bedziesz mial auto wybierac sie na plaze w okolice Drage. Jesli cenisz spokoj i kryszatalowa czysto wode to moge Ci dac dokalnie wskazowki jak tam dojechac. Nie zapomniane wrazenia to wyprawa na NP Kornati. Bilety dostaniesz bezposrednio przy zacumowanym statku idac z rynku prosto do mini portu:).Bankomatow wszedzie full i z kasa zero problemow. W Studenaku Karlowacko po 5 Kn;) Do NP kRKA tez jest blisko.Wyskoczysz na trese do Szybenika i stamtad juz sa znaki.Warto tam byc rano bo ludzi jest mnostwo.Gdybys chcial degustowac Rakije to polecam sklad idac z rynku pod gorke kolo studenaka po lewej stronie;).Zycze udanej wyprawy- zreszta nie ma co zyczyc wiadomo ze bedzie super:):)!!!
jacekww
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 166
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacekww » 12.08.2011 10:41

Dzięki leigh76, to napisz jeszcze jak dojechać do tej plaży w Drage, albo zaznacz na mapie google, bo nie wiem czy z opisu trafię nie znając terenu.
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 12.08.2011 10:54

Czy w okolicy można spotkać brunatnego albinosa bez oka który proponuje zakup tablicy korkowej po atakcyjnej cenie ?
leigh76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) leigh76 » 12.08.2011 13:59

Trafisz z opisu:).Wyezdzasz z Pirovaca i jedziesz w lewo do Drage- jakies 10 km. Mijasz Drage kierujac sie wciaz glowna droga na Pakostane. W odleglosci jakies 5 km od Drage bedziesz widzial zaparkowane auta po lewej stronie asfaltu. to wlasnie ta plaza:)
jerwar
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerwar » 30.08.2011 10:27

Czy na plażach w okolicach Drage opalają się nadzy plażowicze? Może wiecie o takich plażach w tych okolicach a najlepiej by były bardziej żwirowe niż kamieniste.
leigh76
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) leigh76 » 31.08.2011 18:26

Jasne ze sie opalaja tylko droge dalej :) Od miejsca ktore opisalem jakies 200 m na zachod:) Bedziesz widzial po zaparkowanych autach:) Pozdrawiam
Ciekawy swiata
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 15.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ciekawy swiata » 08.02.2012 23:17

Ja też zapytam .

Jakaś konoba jest w Drage ? Pizze można wcisnąc ?
Jakie są plaze ?
Małe dzieci będą zadowolone ?
pozdrawiam
zajekrzychu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zajekrzychu » 20.07.2012 18:44

Witam wszystkich serdecznie :).
Byłem w tym roku z rodziną w Pakostane, było cudownie - mieszkaliśmy na samym końcu w takim różowym pensjonacie, nie pamiętam niestety ulicy, gdyż byłem bardziej zainteresowany widokami.
Płaciłem 60 euro + 4 euro taksa. Nie o tym jednak chciałbym pisać, bo musiałbym się dużo rozwodzić nad urokami tego miejsca - jest wyśmienicie, polecam każdemu :). Północne miasta, w których poprzednio bywałem, nijak mają się do tego miejsca.

Mam jednak pytanie do "wyjadaczy".
Byłem przejazdem przez Drage, wstąpiłem tam i pochodziłem po uliczkach idealnie nad tym małym portem w dole. Widziałem przepięknie umiejscowione hoteliki (bo bardziej były to chyba jednak małe hotele) na skarpie, z przepięknym widokiem. Nie mogę jednak teraz w internecie znaleźć ich oferty, a nazw nie spisałem.
Czy ktoś orientuje się jakie panują tam ceny? Czy są w miarę akceptowalne, powiedzmy w tych granicach do 80 euro za dobę, czy raczej bajońskie?
Byłbym wdzięczny za jakieś informacje :).
Pozdrawiam

Edycja: mam na myśli te pierwsze,z garażami -najchętniej po prawej stronie oczywiście.

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
30.07-10.08... Pirovac, Pakostane,Drage itd.było ze aż :):)!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone