Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekr3
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 05.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekr3 » 18.07.2011 21:04

No mi cała podróż z Żor do Zavala i z powrotem + jazda po wyspie z opłatami za drogi wyszło 980 zł płaciłem za wszystko kartą więc mogłem podliczyć koszty przejazdu w domu, jeden minus jazda na tempomacie aby nie kusiło z prędkością 110-120 na autostradzie ale wtedy zasięg na jednym baku ON 1200 km :D
dexiu
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 08.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dexiu » 19.07.2011 13:21

Witam 08.07.2011 wróciłem z cro byliśmy w okolicy omiśa pełne dwa tygodnie rodzina[2+2] byliśmy w trzy rodziny zestaw taki sam czyli 2+2 niewiem jak tamci z kosztami bo każdy miał inny samochód,ja powiem ile mnie kosztowałpobyt w cro auto skoda oktavia kombi 1,6 FSI totalny koszt to 6631 licząc wszystko tj paliwo winiety zakwaterowanie .
Z polski wzieliśmy troche jedzenia ale tylko na śniadania i kolacje tj.jakieś konserwy obiady na miejscu w knajpach mieliśmy też po2litry wódki na rodzine i po 1i1/2 palety piwa także na rodzine.W sobote byliśmy na miejscu a we wtorek brakło nam naszych trónków,więc musielismy kupować na miejscu.
piwo w sklepie od 5.35-5.99kn+ kaucja za butelke od1.28kn w konzumie w omiśu do 3kn studenak koło nas
coca cola sklep 2l 13,99kn studenac
sery w plastrach pakowane 200g 19,99 konzum
karczek 1kg 29,90 plodine
ogólnie mięso i sery drogie a co do napoij to różnie raz nawek coca 2l 9,99kn promocja w konzumie
jedzenie w knajpie od 150-220kn za rodzine z czego dzieci przeważnie frytki lub pizza a dorośli rybka albo jakies mięso,fakt napoje w knajpach drogie coca cola 0,2l 14kn piwo 1/2l też 14kn ale do obiadu było piwko cola tego drugiego troche mniej bo dzieciom braliśmy ze sobą.
W totalnych kosztach było
-rejs statkiem na wyspe brać i plaże boll 160kndorośli 80kn dzieci do 7 lat gratis ceny do uzgodnienia czym więcej osób tym taniej
-rafting 180kn dorośli i90kn dzieci ceny też do uzgodnienia w zależności od liczby osób .Na raftingu byłem tylko ja i córka oraz kolega z całą rodziną
-wodospady KRKA 95kn dorośli 70kn dzieci do 7 lat gratis
-zwiedzanie Splitu pałac Dioklecjana 35kn dzieci bezpłatnie,wejście na wieże do chrzcielnicy,muzeum 5kn
-no i oczywiście dziennie lody 6kn gałka lub sklep6-10kn zależy jaki lód
Na koniec dodam że sam koszt mojej podróży tj.paliwo winiety 1265zl
A sama kwatera 1800euro co daje po 600e za rodzine
wkoszyk
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 30.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkoszyk » 28.07.2011 08:18

Ja też wróciłem z CRO w środę i oto moje koszty. Byliśmy we dwie pary, czyli 2+2 na 7 dni (6 noclegów ale przyjechaliśmy rano i wracając zahaczyliśmy o plitvickie więc można liczyć 8 dni). Liczyłem koszty tylko na dwie osoby, nie wiem ile nasi znajomi wydali w Chorwacji, wiem ile wydali na paliwo i apartament, bo to były koszty wspólne :)

Przedstawia się to tak:

APARTAMENT
957.45PLN / 2 osoby (1914.9PLN kosztował cały apartament dla 4 osób, zamawiany pod koniec maja w adriatyk.com.pl)

PRZEJAZD
477.95PLN / 2 osoby (łącznie 955.89PLN)
w tym:
paliwo: 729.13PLN (średnio jakieś 5.3l/100km ON, zrobiliśmy ok. 2800km)
winietki: 105PLN (kupowane w PZM)
autostrada w CRO: 121.76PLN

ŻYCIE
ok. 1100PLN / 2 osoby
tylko dwa razy zjedliśmy obiad w apartamencie a tak to obiadki/kolacje w knajpach, bez specjalnego oszczędzania (kalmary, małże itd :)), piwo w knajpach, zakupy na śniadania (pieczywo, masło itp.), woda i tak dalej. W tym jeszcze rejs stateczkiem Zadar-Kornati (480kn/2os) i wejście na plitvickie jezera (160kn/2os).

Łącznie wyszło nam ok. 2550PLN na 2 osoby, czyli moim zdaniem całkiem nieźle, żyliśmy na takim samym poziomie jak w PL, a może nawet deczko wyższym, bo w PL nie wychodzimy codziennie do knajpy coś zjeść :)
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 28.07.2011 09:58

lepiej troche dołożyć i mieć pewną pogodę niż siedziec 14 dni nad polskim morzem z pogodą deszczową i chłodną
Ostatnio edytowano 29.07.2011 07:00 przez karolinapleszewska, łącznie edytowano 1 raz
Ankh
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ankh » 28.07.2011 21:32

A moje koszta wyglądały tak - 12 noclegów od 27.06. do 08.07. w Makarskiej (2+1):
- pokój z łazienką, aneksem kuchennym, tarasem, widokiem na morze i uwaga! klimą w cenie za 20E/doba (ul. Splitska w Zielonce) razem 240E x 4zł. = 960 zł.
- paliwo 1200 zł. w tym przejazd i wycieczki do Splitu, Dubrownika, Mostaru+Medjugorje
- winety Słowacja i Chorwacja 230 zł.
- ubezpieczenia 80+50=130 zł.
- przyjemności, bilety, parkingi, wycieczka statkiem na Boli i Hvar, sporadycznie knajpa, Konznum, Tommy itp 900 zł.
Oczywiście trochę jedzenia wzięliśmy ze sobą.
Razem spokojnie zmieściliśmy się w 3.500 zł. Dużo? Myślę że nie...
Oczywiście zakładałem więcej ale miałem zysk na noclegach.
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 29.07.2011 12:16

wkoszyk napisał(a):
Łącznie wyszło nam ok. 2550PLN na 2 osoby


karolinapleszewska napisał(a):lepiej troche dołożyć i mieć pewną pogodę niż siedziec 14 dni nad polskim morzem z pogodą deszczową i chłodną


no to powiem, że w czerwcu skusiłem się na weekend nad naszym morzem i za 2 noclegi, wyżywienie w knajpkach i paliwo wyszło mnie 800pln na 2osoby.

Polska jest nieopłacalna - dodam, że cały czas padało i na plaży byłem łącznie 3-4godziny - słońca zero!!
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 29.07.2011 13:28

bezelek_89 napisał(a):no to powiem, że w czerwcu skusiłem się na weekend nad naszym morzem i za 2 noclegi, wyżywienie w knajpkach i paliwo wyszło mnie 800pln na 2osoby.

Polska jest nieopłacalna - dodam, że cały czas padało i na plaży byłem łącznie 3-4godziny - słońca zero!!

To i tak ci tanio wyszło :lol: my za noclegi płaciliśmy kilka lat temu w sezonie po min250zł za dobę/dla usprawiedliwienia kosztów dodam że wynajmowaliśmy 2poziomowy apartament 50m od morza/
Obecnie ponieważ lubimy raz w roku zobaczyć Bałtyk co roku na ok 2-tygodnie wynajmujemy cały domek. Koszty rozumie się są jeszcze większe. Co prawda w tym roku mieliśmy właściwie tylko 3dni bez pogody ale mimo słońca cały czas wiał zimny wiatr no i morze trrrroszeczke zimniejsze niż w Cro.
Tak więc jak już nie raz pisaliśmy na tym forum... jeśli chcesz mieć GWARANTOWANĄ POGODĘ za przyzwoita cenę pozostaje tylko Chorwacja.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 29.07.2011 14:02

karolinapleszewska napisał(a):lepiej troche dołożyć i mieć pewną pogodę niż siedziec 14 dni nad polskim morzem z pogodą deszczową i chłodną


Z tą pogodą jak widać też nie do końca tak jest, teraz od tygodnia z tego co widać w Chorwacji pogoda nie zachwyca - pochmurno i deszczowo.
PysiaPysio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 563
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PysiaPysio » 29.07.2011 14:12

CinnamonGirl napisał(a):
karolinapleszewska napisał(a):lepiej troche dołożyć i mieć pewną pogodę niż siedziec 14 dni nad polskim morzem z pogodą deszczową i chłodną


Z tą pogodą jak widać też nie do końca tak jest, teraz od tygodnia z tego co widać w Chorwacji pogoda nie zachwyca - pochmurno i deszczowo.

ostatnio nie sprawdzałem... ale przynajmniej dziś z tego co podaje serwis pogodowy Cro.pl jest ok. Poza tym morze jest zdecydowanie cieplejsze niż Bałtyk więc nawet gdy są chmurki to popływać i nurkować można.
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 29.07.2011 14:14

Ten wątek powoli sie zamienia w konkurencję kto mniej wydał w Hr i licytacja kto zejdzie nizej. :lol:
Wiadomo, ze kazdy spędza wakacje jak chce i za ile chce czy też na ile go stać.
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 29.07.2011 15:40

Wojtek napisał(a):Ten wątek powoli sie zamienia w konkurencję kto mniej wydał w Hr i licytacja kto zejdzie nizej. :lol:
Wiadomo, ze kazdy spędza wakacje jak chce i za ile chce czy też na ile go stać.


myślę, że masz rację.
jeden może pojechać za 500 euro, inny za 2000 tys euro.
kazdy spedza wakacje jak chce, gdzie chce i za ile.
karolinapleszewska
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 07.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolinapleszewska » 29.07.2011 15:44

CinnamonGirl napisał(a):
karolinapleszewska napisał(a):lepiej troche dołożyć i mieć pewną pogodę niż siedziec 14 dni nad polskim morzem z pogodą deszczową i chłodną


Z tą pogodą jak widać też nie do końca tak jest, teraz od tygodnia z tego co widać w Chorwacji pogoda nie zachwyca - pochmurno i deszczowo.


okej . .zgadzam się, ale w przeliczeniu, to zapewne w Pl jest większe prawdopodobieństwo że pogoda będzie kiepska, a w CRo, owszem -zapewne zdarzają się załamania pogody, anomalie, ale występują one stosunkowo rzadko. Nawet 2-3 dni brzydkiej pogody na 14 dni urlopowych - to i tak wygląda pięknie. A ceny na Pl wybrzeżu dają do myślenia .. :)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 29.07.2011 18:34

Ja właśnie wróciłem z Mielna, noclegi 60zł doba za osobe, rok temu w Vodicach placiłem 14 ojro czyli mniej !!!! Na 6 dni miałem niecale 3 dni pogody, podróż ze Śląska 8h i 11h powrót, na szczęscie we wrześniu jedziemy na 2 tygodnie do Makarskiej i tam dopiero bedą prawdziwe wakacje.... :mrgreen: :mrgreen:
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 29.07.2011 19:54

sito_zabrze napisał(a):Ja właśnie wróciłem z Mielna, noclegi 60zł doba za osobe, rok temu w Vodicach placiłem 14 ojro czyli mniej !!!! Na 6 dni miałem niecale 3 dni pogody, podróż ze Śląska 8h i 11h powrót, na szczęscie we wrześniu jedziemy na 2 tygodnie do Makarskiej i tam dopiero bedą prawdziwe wakacje.... :mrgreen: :mrgreen:


To jest wlaśnie ból :x Trzy lata temu spędzaliśmy najdłuższe wakacje w Polsce- Ustka, Trójmiasto, Malbork.
Było miło, ciekawie, ładne widoki, ale na 12 dni tylko 2 czy 3 bez opadów... Nie po to człowiek haruje cały rok, żeby te upragnone dwa tygodnie moknąć :roll: . Dlatego teraz wakacje spędzamy tam, gdzie ładna pogoda jest prawie gwarantowana, a Polskę zwiedzamy w krótkich wypadach w ciągu roku. Żeby nikt nie powiedział "cudze chwalicie..." :)
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 30.07.2011 16:27

myślicie że w Dalmacji da się znaleźć pokoik na poczatku sierpnia dla 2 osob do 40 E ? 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone