Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alanya Döner Kebab

60% ludności świata żyje w Azji. Chiny są tak szerokie, że naturalnie powinny przeciąć do 5 oddzielnych stref czasowych, ale mają tylko jedną - narodową strefę czasową. Obywatele Singapuru, Korei Południowej i Japonii mają najwyższe średnie IQ na świecie.
W Azji znajduje się najwyższy punkt na lądzie – Mount Everest (8848 m n.p.m.) oraz najniżej położony punkt – wybrzeże Morza Martwego (430,5 m p.p.m.). Spośród 10 najwyższych budynków na świecie 9 znajduje się w Azji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2011 12:54

Lidia K napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Kolega był odważniejszy i miał lepszy aparat, to jego "no foto" :D


Co to za odwaga. To jest łamanie zakazu :wink:


Doprecyzuję - kolega był odważniejszy w łamaniu zakazu :wink:
Mimo że flesza On i inni nie używali, "no foto" krzyczeli.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.02.2011 12:57

Zdjęcia oglądasz tylko na oficjalnej stronie muzeum i to tylko te najlepsze/najciekawsze/wybrane i myślisz sobie - ale tam jest super!
Brak zakazu fotografowania oznacza, że można obejrzeć eksponaty w www i ocenić samemu czy faktycznie warto tam iść czy nie - a to już może być zagrożeniem dla wpływów do kasy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 25.02.2011 13:11

Lidia K napisał(a):Co to za odwaga. To jest łamanie zakazu :wink: który uważam za absurdalny. Rozumiem zakaz włączania flesza ale zakaz foto - czemu to ma służyć, ma być zachętą, żeby powrócić gdy zatęsknimy :wink: No mnie na pewno nie zachęcą zakazami a zdjęcia ciekawych i wyjątkowych eksponatów jak najbardziej zachęcą.

Popieram w pełni.

Kiedyś, chociaż z bólem, akceptowałem ten zakaz.
Teraz go odrzucam. Oczywiście, o ile mogę. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2011 13:17

Pamiętam też, że w Göreme "no foto" krzyczał właściciel wielbłąda.
(i na dodatek pięścią groził) :wink: :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 25.02.2011 13:23

Januszku - byłem i pamiętam dobrze - nołfoto to imię wielbłąda.
Pan Cię zapraszał na przejażdżkę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.02.2011 13:27

Jacek S napisał(a):Januszku - byłem i pamiętam dobrze - nołfoto to imię wielbłąda.
Pan Cię zapraszał na przejażdżkę.


No to widocznie słabo znałem turecki :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 25.02.2011 20:50

Franz napisał(a):
Kiedyś, chociaż z bólem, akceptowałem ten zakaz.
Teraz go odrzucam. Oczywiście, o ile mogę. 8)


W miejscach kultu ( kościoły , cerkwie , bożnice itd. ) zakaz obowiązuje :roll: nie tylko podczas modłów , chyba że nie ma tabliczki informacyjnej w tym względzie :) określającej co wolno , a co nie

W jednej z moskiewskich cerkwi , konkretnie kremlowskiej , pan o mało przyjemnej aparycji ( może KGB ? :wink: ) zwrócił mi uwagę na ten fakt w sposób stanowczy na tyle , że wszyscy wokół schowali swoje aparaty fotograficzne :lol: ja Też . Dowiedziałem się też , że we wszystkich muzeach , w których eksponaty znajdują się w szklanych gablotach , zakaz dotyczy używania lamp błyskowych a nie samego fotografowania , chyba że odrębne przepisy o tym stanowią .




Pozdrawiam
Piotr 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.02.2011 21:08

piotrf napisał(a):Dowiedziałem się też , że we wszystkich muzeach , w których eksponaty znajdują się w szklanych gablotach , zakaz dotyczy używania lamp błyskowych a nie samego fotografowania , chyba że odrębne przepisy o tym stanowią .

W warszawskich muzeach - przynajmniej tam, gdzie sprawdzałem - opisują na witrynach w części poświęconej przepisom porządkowym.
Na przykład w Narodowym jest:
"Zabronione jest filmowanie ze statywem i fotografowanie z użyciem flesza oraz kopiowanie eksponatów bez uprzednio uzyskanej zgody Dyrekcji Muzeum. "
Zazwyczaj dotyczy to flasha i statywu.
Zawsze lepiej się spytać, bo w katedrze św. Stefana w Budapeszcie, dla odmiany, o czym nie wiedzieliśmy,
wolno fotografować z flashem w całym kościele, oprócz części z relikwią.
Tak samo w Trogirze - tam jest zakaz fotografowania w skarbcu, ale resztę można z lampą obskakiwać.
Zresztą tak samo w Pałacu Topkapi.

Ciekawe jak sobie radzą ci, z tymi małpkami, w których nie można wyłączyć lampy?
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 25.02.2011 21:49

Jestem, jestem. :D

Znowu musiałem nadrabiać, ale zrobiłem to z przyjemnością. Ostatnio zamiast czytać ciekawe relacje, zajmuję się różnymi głupotami. :wink:

Zakaz fotografowania jest z ich punktu widzenia całkowicie uzasadniony. W Alanyi o tym zapomnieli i w rezultacie jeśli się tam kiedykolwiek znajdę, na pewno nie odwiedzę muzeum archeologicznego, bo już go przecież widziałem. :lol:
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 25.02.2011 22:08

Tyle za ... co przeciw. ;)

Wszystko ... "zależy od punktu siedzenia" ... :)

W Muzeum Egipskim w Kairze - bez lampy można było robić zdjęcia, a także filmować (co nie omieszkaliśmy robić). :)

W Wenecji obecnie podobnie (dawniej często był zakaz).
Teraz w niektórych kościołach instalują reflektory, które po wrzuceniu jednego euro do specjalnego automatu, zapalają się na pewien czas - pozwalając wykonać zdjęcie(a).

Ale Jan ... trochę racji ma ! ;)
Czasami ... gdy (niektórych) ciekawość zaspokojona ... to już tak nie ciągnie ... :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.02.2011 09:37

jan_s1 napisał(a):Jestem, jestem. :D


Dobrze, dobrze :D

jan_s1 napisał(a):Zakaz fotografowania jest z ich punktu widzenia całkowicie uzasadniony. W Alanyi o tym zapomnieli i w rezultacie jeśli się tam kiedykolwiek znajdę, na pewno nie odwiedzę muzeum archeologicznego, bo już go przecież widziałem. :lol:


Niechybnie czeka mnie proces...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.02.2011 13:48

10 dzień - Alanya
Arkeoloji Müzesi
Cześć 7



Osobna sala ze szlaną podłogą - za szybą mozaika (rekonstrukcja).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety zdjęcia nie oddają w pełni piękna, kunsztu wykonania oraz kolorów tych obrazów.
Taką podłogę mieć w łazience...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Strażnik tej sali.

Obrazek

Obrazek


c.d.n.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.02.2011 13:49

10 dzień - Alanya
Arkeoloji Müzesi
Część 8



Trochę kamienia - na początek jakże znajomy nam widok - Madonna?

Obrazek

A tu ciężko poznać...może dla niej stracił głowę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

[img]http://i1.fmix.pl/fmi2963/621036ae000005174d552546[img]

Obrazek

Obrazek


c.d.n.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 28.02.2011 14:09

Jacek S napisał(a):
jan_s1 napisał(a):Zakaz fotografowania jest z ich punktu widzenia całkowicie uzasadniony. W Alanyi o tym zapomnieli i w rezultacie jeśli się tam kiedykolwiek znajdę, na pewno nie odwiedzę muzeum archeologicznego, bo już go przecież widziałem. :lol:


Niechybnie czeka mnie proces...

Na mnie działa to odwrotnie. Wiedząc jak jest w środku, chętnie bym zajrzał. Wolę oglądać bezpośrednio, niż za pomocą czyichś zdjęć.
W procesie Jacka obciążać go będzie również zachęcenie mnie do wizyty w tym muzeum. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 28.02.2011 14:12

piotrf napisał(a):
...W jednej z moskiewskich cerkwi , konkretnie kremlowskiej , pan o mało przyjemnej aparycji ( może KGB ? :wink: ) zwrócił mi uwagę na ten fakt w sposób stanowczy na tyle , że wszyscy ...


W Kaliningradzie chciałem z katedralnej wieży sfotografować panoramę miasta. A że okno było myte dawno a może nigdy, spróbowałem je otworzyć. Niby drzemiąca pani pilnująca rzuciła się na mnie jak lwica ratująca młode z okrzykiem bojowym
" nie lzja!"

Nie dyskutowałem :wink: :wink: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Azja

cron
Alanya Döner Kebab - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone