Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 29.08.2010 07:48

BM napisał(a):Po drodze spotkaliśmy znak:uwaga na spadające przyczepy.Kilka zdjęć zamieściłem w wątku relacje z podróży.


Możesz podlinkować tą relację?
BM
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BM » 29.08.2010 19:55

To nie była relacja,po prostu wkleiłem kilka fotek
forum/viewtopic.php?p=595164#595164
tego znaku tam nie ma , bo żona była pod deską i aparat też.
Najlepsze ujęcia przepadły.
Glinka
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Glinka » 03.09.2010 18:31

hej, tak jak postanowiłem tak zrobiłem, pojechałem z Wrocławia do Breli na ustawionej navi na omijaj płatne drogi...
powiem szczerze nie żałuje i gdybym miał jechać jeszcze raz to również pojadę bez płatnych tras a zaoszczędzoną kasę po prostu przebaluje :)...

Odnośnie samej drogi, z Wrocławia do Breli wyszło dokładnie 1167km, auto dotankowane na granicy Polskiej w Międzylesiu 50litrów zbiornik, po odpowietrzeniu weszło +10jeszcze i dojechaliśmy na tym paliwie do samej Breli, spalanie z trasy wyszło 4,6litra nie ma to jak tdi :)...

Trasa jąką poprowadziła na automapa 6.5.0 to Polska, Czechy, Węgry, Austria,Słowenia, Chorwacja... dwupasmowej drogi jak na lekarstwo bo może z 50km ale i tak się super jechało, trzeba uwarzać szczególnie na Węgrzech i Slowenii pełno tam leśnej zwierzyny w rowach wracając naliczyliśmy około 10sztuk sarenek i jednego MEGA rogacza, ale na szczęscie obyło się bez przygód,
droga zajęła nam 17godzin (w tym 2x15min przerwy i 1h snu) jechaliśmy rzekłbym przesadnie przepisowo o czym świadczy również spalanie, trasa pokonalismy na jednego kierowce, troszkę męczące ale miałem jeszcze siłę spokojnie szukać apartamentu, potem szybka godzinna drzemka i byłem jak nowo narodzony, w drodze 2 redbulle zrobiły za pewne swoje,

powrót również nie płatnymi drogami ale nieco zmodyfikowaną trasę przez park KRKA do Legnicy odbył się w 18godzin bez snu, Glinka wsiadła w Austrii na godzine i w Czechach do Polski statnie 2h więc daliśmy spokojnie rade!

Najgorsza część trasy to zdecydowanie Węgry ale to ze względnu na jakość dróg, pozostała reszta na prawdę super i polecam wszystkim tą trase bez opłat...
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 03.09.2010 21:01

Ja z kolei jechałem ostatnio przez Boboszów i subiektywnie muszę stwierdzić, że jest to dobra droga dla:
1. Kogoś komu się nie spieszy.
2. Kogoś kto lubi oglądać piękne okoliczności przyrody.
3. Kogoś kto jedzie w dzień.

Do Cro jechałem pięknym, słonecznym popołudniem i ten odcinek bardzo mi się podobał. Wracałem w deszczu około 1 - szej w nocy po 12 godzinach jazdy i moja fascynacja była zdecydowanie mniejsza :D
jeziorp
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jeziorp » 14.12.2010 00:41

Wyjazd z Opola o 18 dotarcie do miejscowości Selce 7 rano (915km). Prędkość poniżej dopuszczalnej :P Przejazd przez Czechy, Austrię, następnie Maribor skąd udaliśmy się w strone Ljubljany a stamtąd na Rijekę i wreszcie Selce. Trasa moim zdaniem szybka (jakbym szybko jechał), w nocy bez korków jednak jeśli się ma mały zbiornik lpg to jazda nocą może utrudnić zdobycie gazu, nam się udało całą trasę zrobić na lpg, ale byłby problem gdyby nie to,że gaz zatankowany w Czechach okazał się bardzo dobrej jakości (od Olomouc do Mariboru przejechałem na 39 litrach gazu - 5 osób i bagaże przekroczona dopuszczalna ładowność :P lanos 1,6 silnik). Wracaliśmy tą samą trasą (całą podróż padał mocny deszcz) i jakoś wyszło,że 30km musieliśmy zrobić na benzynie bo nie było gdzie zatankować wcześniej. No ale 30km to niewiele na szczęście. W Austrii nie widziałem ani jednej stacji z gazem po drodze. Może ślepy jestem :)
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 10.02.2011 20:03

Gaz w Austrii jest na 102 albo 106 km za Wiedniem. W okolicach Loipersdorf :)
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 10.02.2011 20:34

KAALA napisał(a):Gaz w Austrii jest na 102 albo 106 km za Wiedniem. W okolicach Loipersdorf :)

Potwierdzam AGIP Autobahn-Tankstelle A2, 7411 Loipersdorf
Geo-GPS-Koordinaten:
lat: 47.332695 / long: 16.061110
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 10.02.2011 20:38

O... w końcu się zgadzamy :wink:
gonzo
Croentuzjasta
Posty: 409
Dołączył(a): 01.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gonzo » 10.02.2011 20:47

KAALA napisał(a):O... w końcu się zgadzamy :wink:

Pozdrawiam :lol:
misiorwroc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 23.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiorwroc » 14.02.2011 11:13

Glinka napisał(a):hej, tak jak postanowiłem tak zrobiłem, pojechałem z Wrocławia do Breli na ustawionej navi na omijaj płatne drogi...
powiem szczerze nie żałuje i gdybym miał jechać jeszcze raz to również pojadę bez płatnych tras a zaoszczędzoną kasę po prostu przebaluje :)...

Odnośnie samej drogi, z Wrocławia do Breli wyszło dokładnie 1167km, auto dotankowane na granicy Polskiej w Międzylesiu 50litrów zbiornik, po odpowietrzeniu weszło +10jeszcze i dojechaliśmy na tym paliwie do samej Breli, spalanie z trasy wyszło 4,6litra nie ma to jak tdi :)...

Trasa jąką poprowadziła na automapa 6.5.0 to Polska, Czechy, Węgry, Austria,Słowenia, Chorwacja... dwupasmowej drogi jak na lekarstwo bo może z 50km ale i tak się super jechało, trzeba uwarzać szczególnie na Węgrzech i Slowenii pełno tam leśnej zwierzyny w rowach wracając naliczyliśmy około 10sztuk sarenek i jednego MEGA rogacza, ale na szczęscie obyło się bez przygód,
droga zajęła nam 17godzin (w tym 2x15min przerwy i 1h snu) jechaliśmy rzekłbym przesadnie przepisowo o czym świadczy również spalanie, trasa pokonalismy na jednego kierowce, troszkę męczące ale miałem jeszcze siłę spokojnie szukać apartamentu, potem szybka godzinna drzemka i byłem jak nowo narodzony, w drodze 2 redbulle zrobiły za pewne swoje,

powrót również nie płatnymi drogami ale nieco zmodyfikowaną trasę przez park KRKA do Legnicy odbył się w 18godzin bez snu, Glinka wsiadła w Austrii na godzine i w Czechach do Polski statnie 2h więc daliśmy spokojnie rade!

Najgorsza część trasy to zdecydowanie Węgry ale to ze względnu na jakość dróg, pozostała reszta na prawdę super i polecam wszystkim tą trase bez opłat...



Kolego, odezwij się do mnie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Mam kilka pytań odnośnie trasy. Dzięki :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.02.2011 13:35

Ta zaoszczędzona kasa to ca. 600kun w Cro, 16 juro w Austrii, 35 w Slowenii i 14 w Czechach.
Ile dłużej jechałeś i ile kosztował po drodze nocleg, bo zakladam, że wszędzie trzymaleś się ograniczeń prędkości... :wink:
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 25.02.2011 16:29

Witam. Przeczytałem setki postów i nadal nie wiem czy jadąc trasą nr 2 z pierwszego postu nie musimy kupować winietkę na słowenskie drogi płatne ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.02.2011 16:56

r00x napisał(a):Witam. Przeczytałem setki postów i nadal nie wiem czy jadąc trasą nr 2 z pierwszego postu nie musimy kupować winietkę na słowenskie drogi płatne ?

Jadąc autostradą od Graz do Mariboru, jestes zmuszony do zkupu tejże.

Tutaj masz opis, jak ten fragment ominąć...
forum/viewtopic.php?t=28771
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 28.02.2011 11:52

OK dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanko. Rozumiem że w Austrii muszę wykupić winietę i zapłacić za 2 tunele. Czy w Czechach także muszę wykupić winietkę jadąc tą trasą ?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.02.2011 14:54

r00x napisał(a):OK dzięki za odpowiedz. Mam jeszcze jedno pytanko. Rozumiem że w Austrii muszę wykupić winietę i zapłacić za 2 tunele. Czy w Czechach także muszę wykupić winietkę jadąc tą trasą ?

forum/viewforum.php?f=27

Masz wszystko.
Jeżeli w A nie masz tuneli, to nie placisz. CZ platne autostrady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 67
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone