Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ryby,grzyby,zwierzeta,rosliny Chorwacjii,ciekawe zdjęcia.

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 21.11.2010 20:17

Obrazek

Obrazek
yanopodkivano
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2118
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanopodkivano » 24.11.2010 08:29

Myślę, że ten wąż to četveroprugi kravosas (kravosica), ale pewności nie mam...

Obrazek

Obrazek

Korčula, Brna, czerwiec b.r.

Pozdrav :)
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 27.01.2011 23:10

Zachłysnąłem się Chorwacją kilka lat temu. W tym stanie pozostaję do dziś. I chciałbym pozostać już w tym stanie. W Chorwacji podoba mi się chyba wszystko. Chciałbym pokazać Wam tu kilka z moich fotek wykonanych cudownym chorwackim roślinom :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 29.01.2011 13:42

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Obrazek


A tu mój już "oswojony" w domu. Przyjął się i rośnie.
Przypołudnik z rodziny pryszczyrnicowatych :wink:

Obrazek[/img]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.01.2011 14:13

Carpobrotus (bo tak nazywa się ten sukulent ...Przypołudnik to Mesembryanthemum .. czyli rodzina ta sama, ale inny gatunek) potrzebuje powierzchni..., ale w polskim ogródku zimy nie przetrzyma..
Pozdrawiam
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 18:02

Przyznam się, że przywiozłem sobie sadzonkę tej pięknej roślinki. W doniczce, na tarasie rozwijała się pięknie. Nie przetrzymała niestety tej zimy w pokoju przy oknie. Pewnie zbyt suche powietrze było, albo za mało słońca? Ta roślinka, jak i ja, lubi same letnie dni... :)
Ale tego lata, znów spróbuję... :lol:

Pewnie mieszkasz Kasiu w Chorwacji (jesteś rezydentem)... ależ Ci tego zazdroszczę! Pozdrów Chorwację, przyjadę do niej w czerwcu....
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.01.2011 18:31

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Przyznam się, że przywiozłem sobie sadzonkę tej pięknej roślinki. W doniczce, na tarasie rozwijała się pięknie. Nie przetrzymała niestety tej zimy w pokoju przy oknie. Pewnie zbyt suche powietrze było, albo za mało słońca? Ta roślinka, jak i ja, lubi same letnie dni... :)
Ale tego lata, znów spróbuję... :lol:

Pewnie mieszkasz Kasiu w Chorwacji (jesteś rezydentem)... ależ Ci tego zazdroszczę! Pozdrów Chorwację, przyjadę do niej w czerwcu....


Ano, mieszkam...
Carpobrotus bardzo łatwo się przyjmuje, ale musi tworzyć dywany, zatem doniczka pewnie była dla niego za ciasna.. lepsza byłaby skrzynka (podłoże nie musi być głębokie ale rozległe)... to, że sucho, nie bardzo mu przeszkadza (doskonale radzi sobie w upały; choć jeśli stał na parapecie, a pod parapetam był bardzo intensywnie grzejący kaloryfer, to mogło mu zaszkodzić)... światło lubi bardzo (kwiaty zamykają się po zmroku); a może zbyt intensywnie podlewałeś?
Pozdrawiam
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 29.01.2011 18:37

przywiozłem tego carpobrotusa z Chorwacji trzy lata temu. latem stoi na tarasie na słoneczku pod ścianą od południa a zimą na parapecie nieogrzewanym pomieszczeniu. rośnie i ma się dobrze. niestety jak dotychczas nie kwitnie, pewnie lato jednak zbyt chłodne. wyraźnie choruje gdy popada na niego deszcz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.01.2011 18:56

Okres kwitnienia ma niestety bardzo krótki... ledwie miesiąc czasu.... u nas przypada przeważnie na kwiecień. Młode pędy nie kwitną w pierwszym roku.
Z tym chorowaniem po deszczu, to podejrzewam, że może być to kwestia podłoża... u nas rośnie na glebach, które raczej wilgoci nie zatrzymują (dośc płytka warstwa ziemi, która łatwo przepuszcza wodę nie zatrzymując jej, a pod nią skała).
Pozdrawiam
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 18:57

Dzięki Kasiu za Twoje uwagi. Doniczka, o której pisałem to właściwie duża drewniana skrzynia, więc miejsca miał sporo. Być może zaszkodziło mu to, że dzielił ją razem a agawą?
Ale po Twoich uwagach i słowach micha wiem jedno - ta roślinka MUSI być moja :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 29.01.2011 19:00

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Dzięki Kasiu za Twoje uwagi. Doniczka, o której pisałem to właściwie duża drewniana skrzynia, więc miejsca miał sporo. Być może zaszkodziło mu to, że dzielił ją razem a agawą?
Ale po Twoich uwagach i słowach micha wiem jedno - ta roślinka MUSI być moja :)


Agawa rzeczywiście dość ekspansywna... powodzenia.
:)
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 29.01.2011 19:05

Dzięki Kasiu.
Zobaczyłem, że mieszkasz na wyspie Hvar, piękne miejsce. W tym roku będę na Virze, planuję wyjazd do Paklenicy, do Ninu, Zadaru, do Breli (kawał drogi, ale byłem tam w zeszłym roku i byłem zachwycony). Może pojadę do Trogiru, Primosten, może znów do Plitvic.... Ech, plany są rozległe :)
Pozdrowienia z zimowej Polski do przepięknej, przecudownej Chorwacji!
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 31.01.2011 12:37

Pasjonat Chorwacji napisał(a):Przyznam się, że przywiozłem sobie sadzonkę tej pięknej roślinki. W doniczce, na tarasie rozwijała się pięknie. Nie przetrzymała niestety tej zimy w pokoju przy oknie. Pewnie zbyt suche powietrze było, albo za mało słońca? Ta roślinka, jak i ja, lubi same letnie dni... :)
Ale tego lata, znów spróbuję... :lol:

Pewnie mieszkasz Kasiu w Chorwacji (jesteś rezydentem)... ależ Ci tego zazdroszczę! Pozdrów Chorwację, przyjadę do niej w czerwcu....


Mój puki co ma się dobrze, jest już dwa razy dłuższy. A rośnie w czerwonej ziemi prosto z Cresu. :wink:
pzdr
Pasjonat Chorwacji
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 894
Dołączył(a): 25.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pasjonat Chorwacji » 31.01.2011 12:42

O tym nie pomyślałem :)
Faktycznie, zdrowiej dla niego będzie przywieźć trochę ziemi z Cro :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 31.01.2011 21:43

Janopodkiwano dobrze okreslilesz gatunek gadzini...potrafi bi duza. Nie jest trujanca.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Ryby,grzyby,zwierzeta,rosliny Chorwacjii,ciekawe zdjęcia. - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone