Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14731
Dołączył(a): 02.08.2008
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2010 10:50

RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :wink:

Będzie to relacja zupełnie inna niż te, które do tej pory udało mi się napisać :D A wszystko to z powodu mojego narzędzia pracy, którego używam do jej tworzenia, oczywiście gdzieniegdzie :wink: A oto i ono :D:

Obrazek

Poza kajakowym wątkiem będzie jednak wszystko to, do czego jesteście przyzwyczajeni, czyli: szutry, zatoczki, na niebie obłoczki :wink: Wróć. Jakie obłoczki? Przecież to Chorwacja! Ale w naszym przypadku, tylko na początku wakacji, niebo było zasnute sporą ilością obłoczków. Na szczęście w trakcie całego pobytu w Cro (prawie 3 tygodnie) nie spadła z nich ani kropla deszczu (dopiero na Węgrzech, ale to już inna bajka).

Zapraszam więc na podróż adriatyckim szlakiem moim małym kajakiem :wink: :lol:

Miejsca, które odwiedzimy w czasie tej wyprawy, a w zasadzie tylko te, w których będziemy stacjonować, bo odwiedzanych było dużo więcej:

04.07 - 09.07: Drage (koło Pakoštane)
09.07 - 13.07: Postup (koło Orebića)
13.07 - 17.07: wyspa Mljet, Kozarica
17.07 - 22.07: półwysep Pelješac, Trpanj
23.07 - 25.07: Węgry, Komarom


Przygotowania do wyjazdu trwały kilka tygodni. Wakacje na campingu to przecież spore przedsięwzięcie. Zakup kajaka (jednego z ważniejszych elementów tegorocznego ekwipunku) nastąpił miesiąc wcześniej. Intex został zwodowany w Czechach, o czym już pisałam tutaj :D Pakowanie trwało i trwało. Jak to się dzieje, że co roku zabieramy więcej "maneli" ?! :wink: Wszystkie niezbędne rzeczy ledwo zmieściły się do naszego biednego autka:

Obrazek

3 lipca o godzinie 19:30 byliśmy wreszcie gotowi i rozpoczęła się nasza, piąta już :D, przygoda z Chorwacją.

Droga przebiegała sprawnie. Po godzinie od wyjazdu byliśmy już w Chałupkach, potem też szybko przez Czechy. W Austrii, przed Wiedniem, objazd - świetnie oznakowany, mnóstwo policji kierującej, w razie potrzeby, na właściwą drogę.

Potem jeszcze jeden objazd, tym razem z wyboru :wink: czyli: Mureck - Lenart - Ptuj. I jesteśmy w Chorwacji :D Wjeżdżamy do Cro 4 lipca o 4:20.

Autostrada w Cro, jak to ona, świetna, dobrze się jedzie, chociaż dłuży się odrobinę. Tak byśmy chcieli już zobaczyć Jadran!

Za Małą Kapelą szok - wjeżdżamy w gęstą mgłę 8O:

Obrazek

Dojeżdżamy do "tunelu zimno-ciepło", czyli do sv. Roka. Uwielbiam ten tunel :D Temperatura przed sv. Rokiem: 17 st., za tunelem: 25 st. 8O To nawet większa różnica niż w ubiegłym roku! Pomiar został dokonany o godzinie 7:23. (Wszystkie fakty oczywiście zanotowane w wyjazdowej Cro-nice :D)

No to teraz już jesteśmy na wakacjach :D Pierwszy widok Jadranu (choć trochę jeszcze zamglony) - bezcenny:

Obrazek

W planach jest zakotwiczenie w Drage, małej miejscowości za Pakoštane. Kiedy pierwszy raz byliśmy w Chorwacji (w 2006 roku), przejeżdżając koło Drage, zapisałam sobie, że musimy tu przyjechać (tak mi się spodobała zatoczka, nad którą leży miejscowość). Trochę nam to zajęło, ale w końcu realizujemy to marzenie. Dojeżdżamy do Drage i szukamy małego przydomowego campingu "Delfin", który znalazłam w internecie. Niestety nigdzie nie widać Delfina. Jest za to restauracja Ivan! :D Dziwne, u nas Ivan bez Delfina się nie rusza :lol:

Nic to, szukamy dalej. Jest kilka przydomowych campingów. Najbardziej do gustu przypada nam camp "Mario" położony na końcu drogi prowadzącej wzdłuż nabrzeża. Znajduje się on obok restauracji "Marko", gdzie pracuje kucharz, z którym będziemy prowadzić długie rozmowy :wink:

Obrazek

Wita nas młody, sympatyczny Chorwat (może Mario?), pokazuje wolne miejsce. Mało cienia, ale my i tak wstajemy w Cro wcześnie, a na campie nie zamierzamy siedzieć zbyt wiele. (W razie czego mamy parasol.) Cena: 16 euro za dobę (2 osoby, namiot, samochód, prąd). Super, zostajemy. (Jak się później okazało, był to najtańszy camping, na jakim byliśmy w tym roku.) Na campie sami Niemcy, Austriacy i Holendrzy w starszym wieku. Witają nas bardzo sympatycznie.

Pora się rozgościć. Nasze miejsce wygląda tak:

Obrazek

W tle widać, jak blisko jest do morza.

A to nasza zatoczka z małym portem:

Obrazek

Plażowaliśmy kawałek dalej, na wygodnych półkach, częściowo skalnych, częściowo betonowych. Albo na plaży campingu "Oaza Mira", który jest jakieś 300 metrów dalej (strasznie drogi!).

Namiot rozbity, pora iść na plażę. Kajaka jeszcze nie dmuchamy, dzisiaj leniuchujemy, trochę podsypiamy (zmęczeni podróżą). Wszak wiosłem pisanie to ciężka praca :wink:
Ale o tym już wkrótce :D

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 25.02.2012 19:42 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 26.07.2010 10:53

maslinka napisał(a):Ale o tym już wkrótce :D

No to za słowo trzymam ... że wkrótce :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 26.07.2010 10:58

OOO już nie będę pierwszy :wink: , ale wciąż "na pudle" :wink:

Fajnie że tak szybko zaczynasz relację :D , może co nieco jeszcze przed wyjazdem uda mi się poczytać ( to już w piątek 8O ). Pewnie jak wrócimy nie będzie łatwo przebić się przez tłum i przynajmniej ze 20 stron :wink: albo i więcej 8O

W każdym razie..... tak trzymaj :D

Pozdrawiam :cool:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.07.2010 11:05

Zapraszam więc na podróż adriatyckim szlakiem moim małym kajakiem

...a, że w Chorwacji się Maslinka zakochała to wiosłem po wodzie pisała...



Pozdrowienia znad morza :wink:
Ostatnio edytowano 26.07.2010 11:07 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.07.2010 11:06

Ulala, ależ się zapowiada opowieść. Zasiadam i czekam na ciąg dalszy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2010 11:10

kulka53 napisał(a):może co nieco jeszcze przed wyjazdem uda mi się poczytać ( to już w piątek 8O )

Ja na cuda do jutra nie liczę :wink: :lol:
Maslinka pisz sobie spokojnie a po 12.08 będę miał zaległości do nadrobienia :papa:
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 26.07.2010 11:23

Prowokujesz tytułem, ale nie dam się zniechęcić - w tej "radzie" zostaję :wink: :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 26.07.2010 11:36

Doczekałam się :) i przebieram nóżkami :lol: czekajac na c.d.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 26.07.2010 11:42

dajesz dziewczyno ...
narobiłaś apetytu ...
pozdrawiam.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 26.07.2010 11:46

I ja zasiadam do czytelni, tym bardziej, że w tym roku tylko w ten sposób mogę pooddychać chorwackim powietrzem.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 26.07.2010 11:54

No nieźle ja tez tu zostaje :lol: i szczególnie czekam na 13.07 - 17.07: wyspa Mljet, Kozarica będę tam w tym roku i jestem ciekaw szczegółów :P
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 26.07.2010 11:57

Z racji że do wyjazdu zostało mi 2 tyg 2 dni i 6 godzin resztki mojej energii poświęcę zapoznaniu się z tym wątkiem z pewnością podtrzyma mnie jeszcze te 16 dni :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2010 12:07

Ale długie te wakacje,zazdraszczam :lol: I ja czekam niecierpliwie na cd!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2010 12:10

Agniszko dałaś po głowie już samym tytułem i pierwszym zdjęciem :) ... mam zamęt w głowie.
Dziś wieczór chyba rzucę monetą - orzeł - kajak, reszka - niestety... :)

Czytam szybko i pobieżnie na razie... bo własnie mi gruszka z betonem na budowę wjechała... :) ... a w kontenerze internet coś nie hula i zdjęć do końca nie ładuje....jednak co rzuciło mi się w oczy to róźnica tempratur na obu końcach tunelu "zimno - ciepło". Kiedyś we wrześniu 2006 odnotowałem większą - przed tunelem 12 stopni za tunelem - 24 stopnie.
Pozwolę sobie jeszcze na ciut dygresji, bo pamietam to jak dziś. Tuż przed Gospić moj brat obudził się zmarzniety na parkingu spowitym mgłą. To jego pierwszy wyjazd do Chorwacji. Piąta rano. Termometr w samochodzie wskazywał 9 stopni. ... i jego zaspany tekst: "Gdzież tyś mnie k...a przywiózł?!" :wink:


Cieszę się że startujesz z kopyta.

Pozdrawiam
Mariusz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.07.2010 12:21

maslinka napisał(a):Plażowaliśmy kawałek dalej, na wygodnych półkach, częściowo skalnych, częściowo betonowych. Albo na plaży campingu "Oaza Mira", który jest jakieś 300 metrów dalej (strasznie drogi!).
...

Kurcze... widzieliście camping Paradiso :?: i rowery wodne "for a rent" :?: To tam właśnie właścicielem jest Mario :D Ale to nie w samym Drage ale kilkaset m za Drage w stronę Sibenika... ehhh... już się doczekać nie mogę kiedy zobaczę znajome skały :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RWPG - Relacja Wiosłem Pisana Gdzieniegdzie :D
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone