Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 21.07.2010 19:56

W Omis najwieksze wrazenie zrobiły na mnie ściany górskie schodzace pionowo w dół tuz za scianami budynków
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.07.2010 07:44

tomaq mam nadzieję, że kolejnymi odcinkami nie zanudzę i dalej będzie ciekawie ;) Witam serdecznie.

yeoz napisał(a):Roksa_, nie wiesz przypadkiem czy wlascicielem campingu jest nadal Milan?


Tak, właścicielem campu jest dalej Milan, ale na jego terenie bywa rzadko. Ja widziałam go może raz;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.07.2010 07:55

6 Lipiec- wtorek

Zaraz po śniadaniu idziemy na plażę.
Taki mamy cykl dnia, śniadanie, plaża i popołudniowe wycieczki- niedola mojego męża.
Ja nie wiem co to z tym chłopami jest, tylko by bykiem nad wodą leżeli :twisted:

Jak już wspominałam, w tym roku mieliśmy obudowę podwodną do aparatu. Nie spodziewałam się jednak, że fotografia pod wodą, to taka trudna sztuka.

Po pierwsze, ryby wcale nie chcą pozować, po drugie na wyświetlaczu nic nie widać :twisted:
Po kilkunastu próbach zwątpiłam

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za to my pod wodą wychodziliśmy nawet, nawet ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tutaj widać mojego męża z mini butlą w plecaku.

Obrazek

Na wtorkową wycieczkę zaplanowałam Trogir, który mieliśmy na uwadze co roku, ale jakoś dopiero teraz się udało.

Ale o tym poźniej... ;)

Cdn
Ostatnio edytowano 22.07.2010 12:43 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
RODZYN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RODZYN » 22.07.2010 08:08

Spóźniony, ale także zgłaszam się do czytania relacji z cykadami w tle.
Za 2 tygodnie też nas będą budzić.
Czekam na opowieści z Drage. Byliśmy tam 2 lata temu - tylko na plaży campingowej.

Pozdrav
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 22.07.2010 09:53

Jeżeli chodzi o parking w Omisu, to my zawsze parkujemy za tym tunelem, tam można zaparkować za darmo i zawsze znajdzie się jakieś miejsce.

Obrazek


W tamtym roku też odkryliśmy ten darmowy parking :P

Co do cykad, to jak na mój gust, właśnie w Lokvie dawały zawsze najgłośniejsze koncerty - ze wszystkich miejsc, które w Cro odwiedziłam :P
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.07.2010 14:14

RODZYN napisał(a):Spóźniony, ale także zgłaszam się do czytania relacji z cykadami w tle.
Za 2 tygodnie też nas będą budzić.
Czekam na opowieści z Drage. Byliśmy tam 2 lata temu - tylko na plaży campingowej.

Pozdrav


Witaj RODZYN.
Zazdroszczę wyjazdu i budzika ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.07.2010 14:17

wtorek- Cd

Główną atrakcją Trogiru jest starówka. Zwarta budowa z kamienia tworzy niesamowity klimat. Dla mojego męża największą zaletą było to, że dało się wszystko obejść w godzinkę lub półtorej :twisted:
My oczywiście gościliśmy w Trogirze trochę dłużej, ale najwięcej czasu zabrało nam leniuchowanie na ławeczkach przy porcie ;)

Parkowaliśmy za mostem. Znowu udało się zaparkować za darmo ;)

Obrazek

Wrażenia?
Trogir z tą plątaniną wąskich uliczek jest po prostu piękny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wejście na twierdzę kosztowało 15kn od głowy, ale co tam jak zwiedzać, to zwiedzać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrze zrobiliśmy, bo z twierdzy są wspaniałe widoki na miasto.

Obrazek

Jakby Wam przypadkiem zaburczało w brzuszkach podczas spacerów ulicami Trogiru, to mogę z czystym sumieniem polecić to miejsce.

Pizza pyszna, a kelner bardzo sympatyczny. Mówi nam po polsku smacznego i dzień dobry i do widzenia. Uśmiecha się przy tym uroczo :twisted:

Obrazek

Obrazek

A tymczasem w porcie...

Obrazek

Wieczorem z sąsiadami z Lublina ( jeżeli tutaj traficie, to serdecznie pozdrawiam :D) przesiadujemy w campingowej knajpce. Byliśmy ostatnimi klientami, aż nie zgasili świateł :twisted:

Spójrzcie jak bardzo drzewa pochylają sie w kierunku morza ;)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 18.02.2014 12:29 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 22.07.2010 14:40

Ostatnie dwa zdjecia z tymi drzewami są rewelacyjne, szkoda tylko - bo jakość mogła być choć troszke lepsza ale i tak wyglądają niesamowicie, pewnie po kilku Karlovacko albo Ożujsko ludzie wracali do domów pod tym samym kątem :D :D :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2010 06:58

Akurat wtedy był jakiś mecz, nie pamiętam jaki, ale chyba Holendrzy grali, więc ludzie ogólnie później chodzili zawiani ;)
Camping wypas, duży tv w barze i darmowy internet 8O
Do dyspozycji były 3 komutery + WiFi 8O 8O 8O na cały camping. Nic tylko lapka brać i się podłączyć ;)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 23.07.2010 07:28

To rzeczywiście wypas, rzadko sie takie zdarzają ale zobaczycie, za kilka lat będzie z tym duzo lepiej.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.07.2010 11:29

7 Lipiec- środa

Wstajemy i tak jakoś powoli i ociężale zabieramy się za śniadanie. Nie mam apetytu po wczorajszej posiadówie w barze ;)

Około 11 zbieramy się na plażę.
Cel- dzika plaża przed znakiem "Makarska Riviera". Chyba wszyscy, którzy byli w okolicy kojarzą to miejsce.


Obrazek

Obrazek

Nie bylibyśmy sobą, gdyby obyło się bez nieodpowiedzialnych, górskich wędrówek ;)

Pierwsze spojrzenie w dół i już wiemy, że nie będzie łatwo.
Ubieramy plecaki i w drogę... 40 minutową drogę, po kamieniach uciekających spod stóp (poobdzierałam sobie kostki jak nie wiem :evil: ) i po krzakach z czyhającymi w nich poskokami ;)

Już prawie na miejscu:

Obrazek


Wszystko było warte, tego żeby tutaj być.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czujemy się jak na bezludnej wyspie, nawet łódek i stateczków nie widać.
Pod wodą prawdziwy raj. Leniuchujemy tak do późnych godzin popołudniowych. Woda, plaża, woda, plaża ... nie chce się wracać, tym bardziej, że czeka nas wędrówka pod górę :twisted:

Obrazek


Ostatnie spojrzenie i w drogę

Obrazek

O dziwo, po takim leniuchowaniu wejście jest przyjemniejsze niż zejście. Poszło nawet szybciej niż w dół 8O

Na campingu nie pozostaje już nam nic innego jak tylko gril i ostatni problem tego wieczoru, zresztą bardzo istotny...

Karlovacko?

Obrazek

Czy Ozujsko?

Obrazek

:D:D:D

Jutro zbieramy się i jedziemy na północ.

Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 18.02.2014 12:30 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.07.2010 11:51

Roksa_ napisał(a):A tymczasem w porcie...


Pamiętaj, marzenia się spełniają.
Ja już się dorobiłem takiej banderki, więc reszta, to tylko kwestia czasu.











Tylko czasu brak :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 23.07.2010 11:56

Tak sobie pomyślałam: zeszli ale wejść to dopiero będzie nie lada gratka a tu proszę - niespodzianka, poszło lepiej niż ze zejściem :)

Ja tam takich wyborów sobie nie stawiam. Karlovaćko zawsze i wszędzie :)
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 23.07.2010 13:11

Roksa_ napisał(a):Tutaj widać mojego męża z mini butlą w plecaku.


Możesz rozjaśnić tajniki takiego nurkowania. Interesujący jest taki mini-zestaw - z czego musi się składać?
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 23.07.2010 13:33

el_guapo napisał(a):
Roksa_ napisał(a):Tutaj widać mojego męża z mini butlą w plecaku.


Możesz rozjaśnić tajniki takiego nurkowania. Interesujący jest taki mini-zestaw - z czego musi się składać?


czytając relację - super :D
też miałam zadać to pytanie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
A budzikiem były nam cykady, czyli nasza Chorwacja 4 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone