Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Użytkownik usunięty
Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 21:51

Witam!

O koncercie Marka Knoplera w Pradze mogę powiedzieć to samo, co o poprzednim jego koncercie , na którym byłem kilka lat temu w Spodku, czyli: Wyszedł, zagrał, poszedł. :wink:
Momenty były? Były... choćby nieśmiertelni Sułtani Swingu, choć z nieco skróconą solówką.

Koncert w hali O2 był pretekstem do powrotu do Pragi po szesnastu latach. Tyle bowiem minęło od koncertu Pink Floyd na monstrualnym stadionie Strahov.

Arena O2 na praskich Vysočanach.
Obrazek

Stadion Strahov na Strahovie. Monstrum na którym mieści się na ciasno dziewięć boisk piłkarskich.
Za nim widać "normalnych" rozmiarów stadion Rosickiego.
Obrazek

Tyle o koncercie Knopflera i wspomnień o Pink Floyd.
Tym razem bowiem udało nam się więcej zobaczyć, dłużej powłóczyć, a noc nie skończyła się pobudką przez policjanta w podziemiach stacji metra. :)

Więc po kolei... :wink:

C.D.N.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2010 21:58

Interseal napisał(a):C.D.N.

Domyślam się, że to nie znaczy matematyczne "co dowieść należało" ale zapowiada kontynuację,
na którą się piszę zresztą ...
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.06.2010 22:01

Interseal napisał(a): Tyle bowiem minęło od koncertu Pink Floyd na monstrualnym stadionie Strahov.


Tak czułem ze bawiliśmy się na tej samej imprezie... :D
Ja pod sceną :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 22:15

Torac napisał(a):Tak czułem ze bawiliśmy się na tej samej imprezie... :D
Ja pod sceną :D


Ja też pod sceną. Naprzeciw świętej pamięci Ricka Wright'a.
Pozatym bardziej w życiu zmokłem tylko na Genesis na Śląskim :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2010 22:17

Interseal napisał(a):... bardziej w życiu zmokłem tylko na Genesis na Śląskim :)

Podobno dobrze się z burza zgrali i wyglądało, że to część spektaklu? :lool:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 22:20

Trzepnęło mocniej na finał "Land Of Confusion" . Dziennikarze muszą o czymś pisać. :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14787
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.06.2010 22:21

Witaj, Mariusz!

Interseal napisał(a):Tyle o koncercie Knopflera i wspomnień o Pink Floyd.

Znaczy się zdjęć z koncertu nie będzie? :wink:

Czekam w takim razie na spacery po Pradze :) Jeszcze nie wiem, dokąd pojedziemy na krótkie sierpniowe wakacje. Może mały wypad do Pragi, kto wie :) Czekam na inspirację :D :D :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 29.06.2010 22:29

Powiem szczerze że za bardzo deszczu nie pamiętałem.Ale był rzeczywiście!
Ale pamiętam emocje po :
TYM
zagranym przed przerwą.
Ps. Pamiętaj jeszcze grupe Macedończyków - chyba po proklamacji niepodległości bo machali olbrzymią flagą przez cały koncert.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 22:32

maslinka napisał(a):Witaj, Mariusz!


Ahoj Agnieszko!

maslinka napisał(a):Znaczy się zdjęć z koncertu nie będzie? :wink:


Wiesz... ja jestem starej daty i jak piszą na bilecie że nie można, to nie robię. :wink:.
Zresztą nasz stary aparat nie dawał wielkich możliwości.

Zdjęcie na pół godziny przed startem.
Obrazek

maslinka napisał(a):Czekam w takim razie na spacery po Pradze :) Jeszcze nie wiem, dokąd pojedziemy na krótkie sierpniowe wakacje. Może mały wypad do Pragi, kto wie :) Czekam na inspirację :D :D :D


Hmm... wspominałaś o Wielkiej Fatrze na sierpień, która miała być dla mnie inspiracją na wrzesień :wink: . Chyba strzeliłem sobie w kolano :wink:

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 29.06.2010 22:43 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14787
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.06.2010 22:38

Ahoj :D

Interseal napisał(a):Wiesz... ja jestem starej daty i jak piszą na bilecie że nie można, to nie robię. :wink:.

Całkiem słusznie :wink:

Interseal napisał(a):Hmm... wspominałaś o Wielkiej Fatrze na sierpień, która miała być dla mnie inspiracją na wrzesień :wink: . Chyba strzeliłem sobie w kolano :wink:

Hehe. Ty to masz dobrą pamięć. Lepiej pamiętasz o tym, co sobie zaplanowałam niż ja sama :wink:

Ale jedno nie wyklucza drugiego :D Myślałam np. o 4 dniach w Wielkiej Fatrze i o 4 w Pradze. Pomysłów mam zresztą dużo więcej :D
Czekam na więcej...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 22:42

Torac napisał(a):Powiem szczerze że za bardzo deszczu nie pamiętałem.Ale był rzeczywiście!


To musiałeś być w sporym transie :wink:

Torac napisał(a):Ale pamiętam emocje po :
TYM
zagranym przed przerwą.


Ja wygrzebałem kiedyś coś takiego : Pink Floyd - Sorrow (Prague 1994) - jakość kiepska, ale ile to już lat...?

Ja pamiętam, że po koncercie tłum pociągnął mnie na skróty przez tą zarośniętą plątaninę ścieżek na zejściu do miasta , wyglądaliśmy wszyscy jak zbłąkami myśliwi we mgle. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 23:19

Choć bilety miałem kupione już w marcu, jeszcze w piątek na dzień przed planowanym wyjazdem nie wiedzieliśmy czy pojedziemy.
Z dziećmi niczego nie można być pewnym. Jednak udało się.

Wyjeżdżaliśmy więc kompletnie nieprzygotowani. Towarzyszyła nam tylko szesnaście lat stara mapa i równie stary plan metra. Jak się potem okazało zarówno metro jak i Praga mocno się przez ten czas rozrosły. :)

Trasa z Brennej do Pragi ma 430 km długości i zajęła nam około pięć godzin.
Przez pięć godzin z radością dziecka wypatrywałem przy drodze orzełków z Mattoni. Kto oglądał czeski film Davida Ondříčka "Samotaří" ten pewnie domyśli się dlaczego :D .

Obrazek

Zatrzymaliśmy się w hotelu Jasmin.

Obrazek

Niby blisko areny O2 i stacji metra, jednak dzieliły nas od niej tory kolejowe. Nie do przejścia. Zanim rozgryźliśmy miejscową komunikację, to wcześniej czekał nas godzinny spacerek.
Drogi z mapy nie było w terenie. Drogi z terenu nie było na mapie... i tak klucząc po peryferiach Pragi doszliśmy o jedną stację bliżej centrum.

Spoglądaliśmy też na ciekawę architekturę.
Obrazek

Po emisji kilka dni wcześniej węgierskiego filmu "Kontrolerzy" z pewną niepewnością stanąłem na stopniach ruchomych schodów by zjechać w podziemia metra.
:)
Obrazek

"Ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají" i pomknęliśmy do centrum...


Coś Dalej Napiszę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2010 23:36

maslinka napisał(a): Ty to masz dobrą pamięć. (...)


Lepiej niech nikt z rodziny tego nie czyta - nikt nie uwierzy :lol:

maslinka napisał(a): Myślałam np. o 4 dniach w Wielkiej Fatrze i o 4 w Pradze.


Sobotnie pół dnia i niedzielne przedpołudnie to zdecydowanie za mało.
Cztery dni w Pradze to byłoby coś... się rozmarzyłem....
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 30.06.2010 00:12

Interseal napisał(a):"Ukončite prosím výstup a nástup, dveře se zavírají" i pomknęliśmy do centrum...


Coś Dalej Napiszę :wink:


8O :roll:
To zmienili tą swoją regułkę, bo zawsze chyba było:
Ukoncil se wystup a nastup- dveri se zaviraji.
:lol:

Btw. Mariusz, a nie byłeś na Knopflerze w Polsce?

Jako ciekawostkę powiem, że mieszkałem 5 lat w mieście w UK, gdzie Knopfler kiedyś mieszkał i studiował anglistykę (i zdobył tytuł naukowy).
Zresztą to chyba było ciekawe miejsce, bo Tolkien napisał tu II i III część "Lord of the Ring".
Pozdr.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2010 10:09

Fatamorgana napisał(a):To zmienili tą swoją regułkę, bo zawsze chyba było:
Ukoncil se wystup a nastup- dveri se zaviraji.
:lol:


Hmmm .... namieszałeś mi trochę, ale według mnie jest chyba ta "moja"

Fatamorgana napisał(a):Btw. Mariusz, a nie byłeś na Knopflerze w Polsce?


Byłem w Spodku kilka lat temu, dokładnie nie pamiętam roku. Tegoroczny koncert natomiast jest chyba za kilka dni we Wrocławiu.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Mark Knopfler w Pradze. Weekend 26/27 czerwca.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone