Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 07.07.2009 13:36

yskyerka napisał(a):Macie rację, może zbyt generalizuję ale...no właśnie, jak się człowiek sparzy to mu to gdzieś siedzi.
Moje osobiste doświadczenia z PZU tyczą się ubezpieczenia OC komunikacyjnego a raczej jego wypowiedzenia. Jeden samochód miałam już w Link4 tam też chciałam drugi ubezpieczyć.


Powiedz proszę ile płacisz w Link4 za OC? Sam też jestem u nich i mam składkę 586 PLN (40% zniżek).
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.07.2009 13:50

jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):Macie rację, może zbyt generalizuję ale...no właśnie, jak się człowiek sparzy to mu to gdzieś siedzi.
Moje osobiste doświadczenia z PZU tyczą się ubezpieczenia OC komunikacyjnego a raczej jego wypowiedzenia. Jeden samochód miałam już w Link4 tam też chciałam drugi ubezpieczyć.


Powiedz proszę ile płacisz w Link4 za OC? Sam też jestem u nich i mam składkę 586 PLN (40% zniżek).

Ja płacę coś koło 600 zł, 60% zniżek. 12 sierpnia kończy mi się OC, nie wiem jeszcze ile będzie na ten rok.
mawlakowski
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawlakowski » 07.07.2009 23:54

Adax napisał(a):
zebik napisał(a):Wybrałem to ubezpieczenie za 91 zł w Mbanku. Myślę, że jest rzetelne. Oby tego nie sprawdzać.

To jesteśmy we dwóch, bo ja też Medium za 91 PLN :) -zobaczymy. Szybkie załatwienie, bez wychodzenia z domu: sms + e-mail. Warta oferowała za 120 wiele gorsze limity!

Właśnie przeanalizowałem OWU BRE ubezpieczenia (mBank) i mój wniosek to: zbyt niskie SU dla tych ryzyk, które grożą za granicą. Dowód
- w dziale "Granice odpowiedzialności" pkt 5 mamy wyłączenie dla ryzyka rekonstrukcji kolana. Dlaczego ? częste zdarzenie, zwłaszcza w zimię i żadna z oferowanych SU nie pokryje kosztów takiego zabiegu !!
- Moja bratanica pracuje w Londynie (4,5 tys funtów/mies) i przylatuje na wizyty do dentysty, na każdą sesję osobno, bo taniej (!!), znacznie taniej niż leczenie "na miejscu".
- Pracownik mojego klienta, któremu na kontrakcie w Szwajcarii wpadł opiłek do oka, tydzień hospitalizacji "zapłacił" za to ok 80 tys CHF

Takie są koszty prawdziwej opieki medycznej w prawdziwym świecie. Oszczędzajcie ! Napijecie sie dwa piwa więcej w Splicie ! Ja znalazłem brokera na www.ekonomik-profil.pl i tam kupuję PODRÓŻNE.

Pozdrawiam, Mawlakowski

Ps. Dla nowalijki: :oops:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2009 08:15

A ja i tam mam wrażenie, że nie ma ubezpieczenia doskonałego, jakby nie spojrzeć, jakby nie wgłębić się w OWU itp zawsze coś się znajdzie. Niestety.
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 08.07.2009 08:39

mawlakowski napisał(a):
Adax napisał(a):
zebik napisał(a):Wybrałem to ubezpieczenie za 91 zł w Mbanku. Myślę, że jest rzetelne. Oby tego nie sprawdzać.

To jesteśmy we dwóch, bo ja też Medium za 91 PLN :) -zobaczymy. Szybkie załatwienie, bez wychodzenia z domu: sms + e-mail. Warta oferowała za 120 wiele gorsze limity!

Właśnie przeanalizowałem OWU BRE ubezpieczenia (mBank) i mój wniosek to: zbyt niskie SU dla tych ryzyk, które grożą za granicą. Dowód
- w dziale "Granice odpowiedzialności" pkt 5 mamy wyłączenie dla ryzyka rekonstrukcji kolana. Dlaczego ? częste zdarzenie, zwłaszcza w zimię i żadna z oferowanych SU nie pokryje kosztów takiego zabiegu !!
- Moja bratanica pracuje w Londynie (4,5 tys funtów/mies) i przylatuje na wizyty do dentysty, na każdą sesję osobno, bo taniej (!!), znacznie taniej niż leczenie "na miejscu".
- Pracownik mojego klienta, któremu na kontrakcie w Szwajcarii wpadł opiłek do oka, tydzień hospitalizacji "zapłacił" za to ok 80 tys CHF

Takie są koszty prawdziwej opieki medycznej w prawdziwym świecie. Oszczędzajcie ! Napijecie sie dwa piwa więcej w Splicie ! Ja znalazłem brokera na www.ekonomik-profil.pl i tam kupuję PODRÓŻNE.

Pozdrawiam, Mawlakowski

Ps. Dla nowalijki: :oops:


Myślę, że każda z firm, która zajmuję się sprzedażą ubezpieczeń, robi to, żeby ZAROBIĆ KASĘ. Mbank nie pokryje rekompensaty za rekonstrukcję kolana, ale da Ci np. OC na 100 000 PLnów, czego nie można powiedzieć o AIG. Fakt koszty leczenia są o połowę niższe w mBanku, ale płacę o płowę mniej. Transport zwłok mBank 30 000 PLN, AIG 30 000 E, ale... trumienka tylko do 1000 E, nie wiem czy się zmieścisz w tej cenie... Stomatolog... tu 50 E na korzyść AIG, to jest usługa, która "rządzi sie swoimi prawami" ;)
Generelnie możemy sobie udowadniać wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy tak przez cały dzień. Dla mnie najważniejsza jest tzw. OBSŁUGA KLIENTA, czyli rzeczowe i fachowe pokierowanie mną, kiedy będę tego potrzebował.

Pozdrav.
jasneze
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasneze » 08.07.2009 15:44

yskyerka napisał(a):
jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):Macie rację, może zbyt generalizuję ale...no właśnie, jak się człowiek sparzy to mu to gdzieś siedzi.
Moje osobiste doświadczenia z PZU tyczą się ubezpieczenia OC komunikacyjnego a raczej jego wypowiedzenia. Jeden samochód miałam już w Link4 tam też chciałam drugi ubezpieczyć.


Powiedz proszę ile płacisz w Link4 za OC? Sam też jestem u nich i mam składkę 586 PLN (40% zniżek).

Ja płacę coś koło 600 zł, 60% zniżek. 12 sierpnia kończy mi się OC, nie wiem jeszcze ile będzie na ten rok.


Jest spora szansa, że Ci mniej policzą niż te 600 złotych. Znalazłem info o nowej promocji - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lato-w- ... 83118.html mówią, że potrwa do końca lipca, ale podejrzewam, że przedłużą ją jeszcze na sierpień.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 08.07.2009 15:48

jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):
jasneze napisał(a):
yskyerka napisał(a):Macie rację, może zbyt generalizuję ale...no właśnie, jak się człowiek sparzy to mu to gdzieś siedzi.
Moje osobiste doświadczenia z PZU tyczą się ubezpieczenia OC komunikacyjnego a raczej jego wypowiedzenia. Jeden samochód miałam już w Link4 tam też chciałam drugi ubezpieczyć.


Powiedz proszę ile płacisz w Link4 za OC? Sam też jestem u nich i mam składkę 586 PLN (40% zniżek).

Ja płacę coś koło 600 zł, 60% zniżek. 12 sierpnia kończy mi się OC, nie wiem jeszcze ile będzie na ten rok.


Jest spora szansa, że Ci mniej policzą niż te 600 złotych. Znalazłem info o nowej promocji - http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lato-w- ... 83118.html mówią, że potrwa do końca lipca, ale podejrzewam, że przedłużą ją jeszcze na sierpień.

Szkoda, że promocja dotyczy tylko nowych klientów. W zeszłym roku dostałam nawet 5% zniżki za posiadanie dziecka :) Ot jak prorodzinnie :)
mawlakowski
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawlakowski » 08.07.2009 16:06

fota napisał(a):
mawlakowski napisał(a):
Adax napisał(a):
zebik napisał(a):Wybrałem to ubezpieczenie za 91 zł w Mbanku. Myślę, że jest rzetelne. Oby tego nie sprawdzać.

To jesteśmy we dwóch, bo ja też Medium za 91 PLN :) -zobaczymy. Szybkie załatwienie, bez wychodzenia z domu: sms + e-mail. Warta oferowała za 120 wiele gorsze limity!

Właśnie przeanalizowałem OWU BRE ubezpieczenia (mBank) i mój wniosek to: zbyt niskie SU dla tych ryzyk, które grożą za granicą. Dowód
- w dziale "Granice odpowiedzialności" pkt 5 mamy wyłączenie dla ryzyka rekonstrukcji kolana. Dlaczego ? częste zdarzenie, zwłaszcza w zimię i żadna z oferowanych SU nie pokryje kosztów takiego zabiegu !!
- Moja bratanica pracuje w Londynie (4,5 tys funtów/mies) i przylatuje na wizyty do dentysty, na każdą sesję osobno, bo taniej (!!), znacznie taniej niż leczenie "na miejscu".
- Pracownik mojego klienta, któremu na kontrakcie w Szwajcarii wpadł opiłek do oka, tydzień hospitalizacji "zapłacił" za to ok 80 tys CHF

Takie są koszty prawdziwej opieki medycznej w prawdziwym świecie. Oszczędzajcie ! Napijecie sie dwa piwa więcej w Splicie ! Ja znalazłem brokera na www.ekonomik-profil.pl i tam kupuję PODRÓŻNE.

Pozdrawiam, Mawlakowski

Ps. Dla nowalijki: :oops:


Myślę, że każda z firm, która zajmuję się sprzedażą ubezpieczeń, robi to, żeby ZAROBIĆ KASĘ. Mbank nie pokryje rekompensaty za rekonstrukcję kolana, ale da Ci np. OC na 100 000 PLnów, czego nie można powiedzieć o AIG. Fakt koszty leczenia są o połowę niższe w mBanku, ale płacę o płowę mniej. Transport zwłok mBank 30 000 PLN, AIG 30 000 E, ale... trumienka tylko do 1000 E, nie wiem czy się zmieścisz w tej cenie... Stomatolog... tu 50 E na korzyść AIG, to jest usługa, która "rządzi sie swoimi prawami" ;)
Generelnie możemy sobie udowadniać wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy tak przez cały dzień. Dla mnie najważniejsza jest tzw. OBSŁUGA KLIENTA, czyli rzeczowe i fachowe pokierowanie mną, kiedy będę tego potrzebował.

Pozdrav.

To prawda. Nie ma sensu udowadniać co jest lepsze. Jest rynek, można wybierać. Trzeba czytać, wiedzieć, czego się chce i umieć wybrać.
A propos czytania, AIG rzeczywiście nie "daje" 100 000 PLnów. Daje 200 000 i nie Plnow a EURO. Jak w tym dowcipie o rozdawaniu samochodów na Placu Czerwonym tylko odwrotnie.
Jeszcze tylko mala uwaga do "FACHWEJ I RZECZOWEJ" OBSLUGI KLIENTA. Może mBank w przypadku ubezpieczeń turystycznych ma taka obsługę. W przypadku obsługi kilentów, którzy wzieli kredyty hipoteczne....no cóż może ich zapytać ?[url]nabiciwmbank.pl[/url]

Wesołych świąt Wielkiej Nocy lub Bożego Narodzenia (wybór należy do Ciebie)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 08.07.2009 16:14

(...)
bo nie ważne kto pisze pracę magisterską, tylko kto jest promotorem :idea:
(...)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 08.07.2009 17:59

Dziś wykupiłem Ubezpieczenie PZU SA Wojażer

wariant LUX

koszty leczenia = 30.000euro
NW = 4.000euro

średni kurs euro policzyli mi aż 4,79zł, a chwilę wcześniej kupiłem euro w kantorze po 4,44zł
kobieta w PZU powiedziała, że średnią biorą z roku, stąd tyle! haha chyba z fusów!
nieśmiało jeszcze przed całą operacją powiedziała 4,7 ... 9groszy drobiazg dla niej

za 17dni zapłaciłem 89zł czyli za dzień ubezpieczenia 5.24zł

wiem, w innych ubezpieczalniach mniej, ale w PZU wyższa stawka na koszty leczenia, przynajmniej tak rok temu było jak porównywałem, to w tym roku po innych ubezpieczalniach nie biegałem

....................................

dla porównania rok temu płaciłem:

średni kurs euro PZU policzyło 3,40zł to za dzień ubezpieczenia 3,71zł

...................................

dodatkowo w PZU wykupiłem Polisę "MOTO ASSISTANCE"

koszt:
44zł = do 30dni
33zł = do 15dni

120euro na holowanie, jednak nie o to chodzi, w razie awarii (odpukać w niemalowane) wystarczy zadzwonić, a PZU załatwi za nas hol i inne rzeczy, o których pisał na 1str GAMBIT

rok temu jeszcze gdy się pytałem o ubezpieczenie auta było ale tylko do nie starszych niż 10 letnich, a może zła kobieta była, w tym toku można kupić na starsze również, więc właściciele 125p, 126p, Syrena bosto... w drogę!

...................................

Zielona karta w innej ubezpieczali 7zł
EKUZ gratis!

Pozdrav CiĄĆ !!!
krzysi3k
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysi3k » 08.07.2009 19:29

Popiel napisał(a):

Zielona karta w innej ubezpieczali 7zł
EKUZ gratis!

Pozdrav CiĄĆ !!!


Witam, jak to rozumieć ? Masz OC w innym towarzystwie ubezp. a w PZU kupiłeś ZK za 7 zł ? 8O ... pytam bo mam OC w MTU i niestety nie mam ZK. Szukam opcji gdzie kupić ZK na powiedzmy tydzień lub dwa
apacz27
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) apacz27 » 08.07.2009 20:18

wyjazd coraz bliżej więc też śledzę wątek..odnośnie moto assistance w pzu to mi powiedziała kobitka 31 zł na 2 tyg, ale koszty holowania tylko do 180 E i koszty naprawy też do 180 E...więc "lipa"...w lepszym aucie, które trzeba zaholować do ASO i wyjdzie jakaś usterka typu walnięta pompa paliwa, leży się i płacze....ktoś zaproponował mi w Generali i tam moto assistance wychodzi 79 zł, ale jednorazowa pomoc (holowanie i naprawa) do 45 000 zł ....chyba rozsądniejszy wariant mi się wydaje
andriu.polak
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriu.polak » 08.07.2009 23:11

Kilka uwag dla porządku. Assistance jest i w ubezpieczeniach samochodów (dzieli sie na wypadkowy i awaryjny) i w ubezpieczeniach zdrowotnych (hotel, transport, pomoc w tłumaczeniu na lini lekarz-chory itp) Niektóre umowy AC posiadają darmowy Assistance samochodów na terenie całej Europy. Uwaga na udziały własne tzn czy/ile dopłacimy do wizyty u lekarza, dentysty, ginekologa (tu zwrócić uwagę - Panie w ciąży - czy ubezpieczenie pokrywa te sprawy). Osoby chore na schorzenia przewlekłe proszę poinformować pośrednika i zarządać pokrycia ryzyka pogorszenia "swojej" choroby. Zgadza się, że należy uważać na ponad przeciętne aktywności - nurkowanie (ze sprzętem typu butle?, do jakiej głębokości), spływy, wspinaczka. Tutaj należy spodziewać się zwyżek, ale nie dajmy się zwariować i "do maski z rurką" nie wykupujmy opcji komory ciśnieniowej. Polecam albo uczciwego - sprawdzonego agenta (są tacy) lub trudniejsze - dokładne przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Odradzam kupowanie u pośredników o innym profilu zawodowym (sprzedają ubezpieczenia przy okazji). "Będzie Pan zadowolony..."
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 09.07.2009 00:43

krzysi3k napisał(a):
Popiel napisał(a):Zielona karta w innej ubezpieczali 7zł
EKUZ gratis!

Witam, jak to rozumieć ? Masz OC w innym towarzystwie ubezp. a w PZU kupiłeś ZK za 7 zł ? 8O ... pytam bo mam OC w MTU i niestety nie mam ZK. Szukam opcji gdzie kupić ZK na powiedzmy tydzień lub dwa

Witam, za wielę Ci nie pomogę niestety. . .
W PZU kupiłem jak napisałem tylko ubezpieczenie Wojażer i moto assistance, a zieloną kartę w innym towarzystwie czyli w tym co mam OC. Na OC w PZU jeszcze mnie nie stać :wink: ale rok temu pytałem z ciekawości ile u nich ZK gdy nie mam u nich OC i bez problemu . . tylko jakieś 180zł wołali. . tylko haha

Niektóre TU dają gratis ZK, u innych 5 czy 7zł to kosztuje i można dokupić w każdej chwili, a jeszcze inne jak nie wykupiłeś razem z OC to już ci nie wydadzą. Dziwne to wszystko.

Ja kupiłem razem z OC i mam na rok ZK, ale jak potrzebujesz na tydzień/dwa (przez BiH będziesz jechał?) to można podobno kupić ZK na granicy.
W temacie Czy ktoś kupował zieloną kartę na granicy BiH? podano 7dni=20euro

Dla zainteresowanych wjazdem do BiH podpowiem, że wystarczy jak do Chorwacji - dowód osobisty.
Do Bośni i Hercegowiny na dowód osobisty. (trochę przeze mnie o ZK też w nim jest)

Zielona karta hehe

Pozdrav :nice:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 09.07.2009 00:49

Popiel jak rozumiem nie masz OC komunikacyjnego w PZU a kupiłeś tam moto assistance, tak? To znaczy, że mając OC w Link4 mogę tam dodatkowo wykupić moto assistance? Myślałam, że to jest jakoś powiązane.
Wojażer brzmi ciekawie tylko dlaczego to musi być PZU i dlaczego ja taka uparta jestem i na nie :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone