Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wałbrzych-Czechy-Słowacja-Austria-Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PK
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PK » 15.06.2009 15:48

Dla samochodu osobowego ta trasa przez Węgry jest bez winiety.
magreg
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magreg » 15.06.2009 16:00

Ja osobiście odradzam drogę przez Węgry tą co tu jest opisywana. W zeszłym roku jechałem nią do CRO i z CRO. Najgorszy odcinek drogi z całej trasy. Bardzo dużo fotoradarów i w miasteczkach często ograniczenia do 40km/h! Droga strasznie nudna. Zdecydowanie wolę wydać 7,7 Euro na autostrady w Austrii i jechać: Bratysława, Graz.
A jak ktoś chce zaoszczędzić na winietkach, to proponuję jazdę przez Węgry i Bośnię. W Bośni piękna droga widokowo
Jessica
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jessica » 16.06.2009 16:54

foxmen napisał(a):wiwa_t heh nie dam rady ruszam 31 lipca niestety w piątek z Wałbrzycha może kto inny się znajdzie?


Witamy Wałbrzych tu Świebodzice :) Ruszamy 31.07 do Tucepi 8) Może ruszymy razem na podbój CRO :wink: Jedno autko ON, cztery osoby.
stef-ek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stef-ek » 16.06.2009 19:55

Jeździcie 86-tką, a przecież na Węgrzech są takie piękne autostrady. Winieta 4 dniowa to tylko +/- 25 zł. Owszem jest troszkę dalej, ale za to bezpieczniej, szybciej - no chyba że odpoczynek nad Balatonem

aktualna mapa i info na temat sieci dróg na Węgrzech (PDF w j. polskim)
http://www.motorway.hu/resource.aspx?Re ... RO_2009_PL
PK
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PK » 17.06.2009 22:00

stef-ek napisał(a):Jeździcie 86-tką, a przecież na Węgrzech są takie piękne autostrady. Winieta 4 dniowa to tylko +/- 25 zł. Owszem jest troszkę dalej, ale za to bezpieczniej, szybciej - no chyba że odpoczynek nad Balatonem

Nie rozumiem dlaczego z Bratysławy do Zagrzebia jechać przez Budapeszt.
"86": 353 km - około 5 godz. 16 min
Autostrada: 519 km - około 5 godz. 15 min
stef-ek
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stef-ek » 17.06.2009 22:50

Nie rozumiem dlaczego z Bratysławy do Zagrzebia jechać przez Budapeszt.
"86": 353 km - około 5 godz. 16 min
Autostrada: 519 km - około 5 godz. 15 min


Nie namawiam, ale zachęcam :D
519 km autostrady to brak dziur, ograniczeń prędkości np do 30 km, mniej madziarskich policjantów z "suszarkami" :wink:, a w ramach odpoczynku można pomoczyć nogi w Balatonie :D
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 18.06.2009 12:43

czy ktos jechał z Wroclawia, opola do rabac?
balus
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.09.2005
Wałbrzych - Biograd :)))))))

Nieprzeczytany postnapisał(a) balus » 19.06.2009 15:16

Witam dzisiaj wyjezdzam po raz kolejny w okolice Biogradu moja trasa tym razem wiedzie przez Mezimesti, Hradec, Jihlava Znojmo, Wiedeń, Graz, (Mureck,Ptuj) nie zapłace słoweńcom za ich skąpość :))) Zagrzeb, Karlovac, (1 raz jade chorwacką E71, znajomy w tamtym roku jechał tą drogą i mówił że porządna), Plitvice, Gracac, Benkovac, Biograd i Sv. Filip Jakov. Relacje co do trasy zdam jak wróce. Pozdrawiam Cromaniaków z Wałbrzycha
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 20.06.2009 22:06

coz...z tego co pamietam to jechalismy podobnie w ubieglym roku. tj napewno przez Wieden, Graz i Ptuj (tam nocowalismy), ale tez placilismy w Sloweni z aautostrade. Teraz maz mowi cos o autostradzie przez Slowacje...musze to na mapie przeanalizować, wiem , ze droga przez Wieden strasznie nam opoznila trase, co niestety dziecko mniejsze doprowadzalo do szalu.
bartekj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 27.05.2009
Re: Trogiru a propos!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekj » 21.06.2009 07:59

morka2 napisał(a):bartuj!
buszując po forum natknęlam sie na twoj post, w ubiegłym roku byliśmy z dwójka dzieci i ze znajomymi k/Trogiru, było bosko!
Moge Ci podpowiedzieć, że jeśli jedziesz z dzieckiem spróbuj znależc apartament poza Trogirem np. na Ciovo, rzut beretem ale piekne plaże (w tym ustronna kamienista, ale moje 15 ms-czne bebe nie mialo problemu), apartament Vesna Sego lub napisz do niej, zeby Ci cos poleciła, powolaj się na Kasię i Jarka. Dodatkowo trzeba miec wózek bo Ciovo posiada górki i trzeba sie nachodzic, ale ja to postrzegam jako walor, bo widoki nieziemskie. Spaliśmy w Ptuj, polecam bo jeśli dotrzecie o przywoitej porze to skorzystacie z aquaparku na bazie wód termalnych, wiele basenów widziałam, ale ten mnie pozytywnie zaskoczyl. Po saunie mozna spoczac na tronie z kilku karatowego złota. bomba!dzieciaki były wniebowzięte!
pozdrawiam, zycze udanego urlopu, my w tym roku ruszamy na Istrię.


Dziękuję za informację i właśnie zarezerwowałem sobie malutki apatrament na Ciovo ;) www.trogironline.com/villanena - apartament Tommy, narazie nic nie wiem na temat tego apartamentu i o jego właścicielu, ale po powrocie napiszę czy jest warty swojej ceny, nie spodziewam się "fajerwerków" bo cena bardzo niska ;) ale ja luksusów nie potrzebuję :)

Mam nawigację AM 5.3 i dokładnie chciałbym zaprogramować trasę ale omijając autostradę płatną na Słowenii - muszę w Austrii kierować się na Mureck, to wiem, potem na Lenart, Ptuj (tutaj przez miasto) przez rzekę i potem dalej na Podlehnik i na granicę z Chorwacją > Donij Macelj (już w Chorwacji) Zabok - Zagrzeb i tutaj już prosto na Trogir. Chodiz mi konkretnie o Słowenię jak to rozwiązać do granicy Chorwacko Słoweńskiej
Czy ta trasa od Ptuj do granicy jest płatna? Czy to już zwykła droga?
pozdrawiam - jadę 3 lipca!
sławek1984
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławek1984 » 24.06.2009 23:36

Witam wszystkich
31 lipca lecę do Chorwacji miejscowość Malinska na wyspie Krk , lecę pierwszy raz 4 osoby , autko ON , lecimy z Wałbrzycha a właściwie z Boguszowa , jak ktoś by miał chęć i było by mu po drodze to będzie raźniej pyknąć tą trasę
Pozdrawiam
jurek-mik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek-mik » 08.07.2009 01:03

Wróciliśmy 30.06.2009 z Chorwacji i pozwólcie,że się podzielę swoimi wrażeniami na temat dojazdu z Cieszyna do okolic Trogiru.Na Czechy jadąc w kierunku Żyliny oczywiście niepotrzebna winieta,ale na Słowację wykupiłem na stacji cpn na 7 dni za 33 złote.Droga przez Czechy około 35 kilometrowa w tragicznym stanie.W Słowacji prawie non stop piękna autostrada w kierunku Bratysławy i kieruje się na małe przejście graniczne Rajka aby ominąć płatne drogi na Węgrzech jadąc drogą numer 86.Nie posiadałem dokładnej mapy europy i tu mój wielki błąd.Kierowany nawigacją wjechałem na kilku kilometrowy odcinek płatnej autostrady ale na szczęście nie było kontroli.Droga numer 86 to co kawałek ograniczenia w miejscowościach do 30 km/h i trzeba się do nich dostosować,bo były na tym odcinku 3 fotoradary i panowie policjanci dokładnie w nas celowali ale nic nie zarobili dzięki uprzejmości kierowców migających z przeciwka.W planach była jazda przez kawałek Słowenii [Lendava],ale nie chciałem znów szukać objazdu płatnej autostrady więc zmieniłem ustawienia nawigacji na Zagrzeb ale przez Zalaegerszeg , Nagykanizsa,Letenye i zaraz po przekroczeniu granicy Chorwackiej miałem piękną autostradę A1.Za przejazd Chorwackimi autostradami się płaci tylko na bramkach[nie ma winiet]I tu już bajka.Piękne drogi,widoki i pogoda.Wracając do domu wykupiłem winiete za 8 euro na pierwszej stacji na Węgrzech.Gdybym miał hufy to koszt ok.25zł na 4 dni.Śmigałem szybko wzdłuż Balatonu i za Siofokiem zjechałem na Gyor nr;71,72 potem 82.Droga dużo lepsza od nr.86.Od Gyor już piękna autostrada do Rajki,Bratysławy i dalej do Żyliny.Wracając ruszałem z Sukosanu to odcinek 400km do granicy Węgierskiej przejechaliśmy w 4 godziny a do Rajki 300 km też w równe 4 godziny w tym ok. 200 autostradą Węgierską[może miejscami to była droga szybkiego ruchu] .Pozdrawiam Jurek!
xxlgreg
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxlgreg » 08.07.2009 09:16

jurek-mik napisał(a):....Wracając do domu wykupiłem winiete za 8 euro na pierwszej stacji na Węgrzech.Gdybym miał hufy to koszt ok.25zł na 4 dni.Śmigałem szybko wzdłuż Balatonu i za Siofokiem zjechałem na Gyor nr;71,72 potem 82.Droga dużo lepsza od nr.86.Od Gyor już piękna autostrada do Rajki,Bratysławy i dalej do Żyliny.Wracając ruszałem z Sukosanu to odcinek 400km do granicy Węgierskiej przejechaliśmy w 4 godziny a do Rajki 300 km też w równe 4 godziny w tym ok. 200 autostradą Węgierską[może miejscami to była droga szybkiego ruchu] .Pozdrawiam Jurek!

Dzięki Jurek za pomysł.
Jadę trzeci raz do CRO.
Pierwszym razem tour po Chorwacji 7 lat temu. Trasa PL-CZ-AU-SLO-CR
Dwa lata temu PL-Słowacja-Węgry (przez 86) -Chorwacja
I faktycznie na trasie 86 BARDZO dużo ograniczeń do 30 ale jechałem w niedzielę i czasami zdarzały się odcinki że przez 10 min żadnego samochodu anie w jedną ani w drugą stronę. Bajka. Nie spotkałem też wtedy żadnej "suszarki". Tylko te ograniczenia do 30 strasznie psuły płynność jazdy.
W tym roku postanowiłem jechać Twoim sposobem. Czyli Bratysława, Gyor, Sifok, i dalej autostrada Węgierska M7 do Chorwacji
Bratysława (tą trasą) - Zagrzeb
440 km w tym 305 km na autostradach - żródło viamichelin
Bratysława (GYOR - dalej 86) - Zagrzeb
398 km w tym 176 km na autostradach - żródło viamichelin (tutaj można troszkę optymalniej wybrać drogę ale to nie wielka różnica)
Twoją trasą Jurku faktycznie nadrabiasz niedużo km ale za to wydaję mi się że szybciej.
Wielkie dzięki i pozdrawiam.
PK
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PK » 08.07.2009 12:31

jurek-mik napisał(a):W Słowacji prawie non stop piękna autostrada w kierunku Bratysławy i kieruje się na małe przejście graniczne Rajka aby ominąć płatne drogi na Węgrzech jadąc drogą numer 86.Nie posiadałem dokładnej mapy europy i tu mój wielki błąd.Kierowany nawigacją wjechałem na kilku kilometrowy odcinek płatnej autostrady ale na szczęście nie było kontroli.

Akurat ten odcinek autostrady do zjazdu na 86 jest bezpłatny dla pojazdów z grupy D1. Więcej informacji: http://www.ppo.hu/
jurek-mik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek-mik » 08.07.2009 13:50

Dzięki za info ,to były ze 3 kilometry.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wałbrzych-Czechy-Słowacja-Austria-Chorwacja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone