Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.06.2009 11:14

miro napisał(a):Pojechałem 86-stka pierwszy raz i powiem że rewelacja! Kraków-Cieszyn-Brela w 14 godzin.
Od Rajki do Mursko Sredisce w 2h15min,objazd kawałka Słowenii jak po sznurku.
Zawsze jeździłem przez Austrie,teraz z ciekawości pojechałem przez Węgry i nie żałuje.
no widzisz...:D
PIOTREK 63
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2009
Re: Winieta?

Nieprzeczytany postnapisał(a) PIOTREK 63 » 22.06.2009 12:14

fhuzbych napisał(a):Proste pytanko czy jadąc przez zach węgry drogą 86 potrzebna jest winieta?.
Pytam bo jechałem tą drogą w roku poprzednim i winieta nie była potrzebna dziś natomiast przypadkiem w PZMOT-cie gość poinformował mnie że winieta obowiązuje na terenie węgier na wszystkie drogi krajowe. Gdzie znajdę pewną informację na ten temat?


Jechałem 7.06 nie jest potrzebna napewno
jarek737
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarek737 » 22.06.2009 12:51

pytanie do miro: czy ten krótki odcinek przez Słowenię (przez Lendavę) jest płatny?
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.06.2009 13:02

jarek737 napisał(a):pytanie do miro: czy ten krótki odcinek przez Słowenię (przez Lendavę) jest płatny?
sorry, że się wtrące.. TAK ten odcinek jest płatny- trzeba zapłacić za paliwo, chyba że jedziesz na rowerze. Moja rada: czytaj ze zrozumieniem lub po prostu czytaj po kolei ten wątek a nie będziesz zadawał takich pytań.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.06.2009 13:09

Bodzioch Marek napisał(a): ... czytaj ze zrozumieniem lub po prostu czytaj po kolei ten wątek a nie będziesz zadawał takich pytań.


z tym pierwszym to bardzo popieram

z tym drugim to nie mowie ze nie masz racji ale dla poczatkujacego te zdaje sie 43 strony do przebrniecia moga byc zbyt duzym wyzwaniem :wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 22.06.2009 13:43

piotrulex napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a): ... czytaj ze zrozumieniem lub po prostu czytaj po kolei ten wątek a nie będziesz zadawał takich pytań.


z tym pierwszym to bardzo popieram

z tym drugim to nie mowie ze nie masz racji ale dla poczatkujacego te zdaje sie 43 strony do przebrniecia moga byc zbyt duzym wyzwaniem :wink:
tylko jeśli chce się zaoszczędzić to również trzeba odrobinę czasu poswięcić. Stąd potem bierze się 43 strony, a nie np. 20.Zobacz Piotrek, z jednego posta zrobiło się 4 nastepne.. :cry:
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 22.06.2009 14:19

miro napisał(a):Pojechałem 86-stka pierwszy raz i powiem że rewelacja! Kraków-Cieszyn-Brela w 14 godzin.
Od Rajki do Mursko Sredisce w 2h15min,objazd kawałka Słowenii jak po sznurku.
Zawsze jeździłem przez Austrie,teraz z ciekawości pojechałem przez Węgry i nie żałuje.

A ta końcówka 86-tki bliżej Słowenii bardzo dziurawa?Bo w zeszłym roku trochę niespodzianek w asfalcie było...
Miałem jechać przez Słowenie z winietą aż do Postojnej(bo na Krk się wybieram),ale gdzieś tu czytałem,że w słoweńska autostradka miejscami się korkuje ze względu na jakieś remonty i teraz już sam nie wiem...Płacić 30 euro i stać w korku...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.06.2009 14:33

Grzesiu, nie przejmuj się :-) Czasami i na autostradzie zdarzy się korek. Oblicz sobie ile by Cię kosztowała autostrada po chorwackiej stronie z granicy węgierskiej lub słoweńskiej w okolice Krku i porównaj z cena winietki SLO. Teraz tygodniowa kosztuje 15 EUR. Najwyżej w jedną stronę pojedziesz tak a w drugą inaczej.
Pozdrowionka

PS Tutaj masz mapkę z zaznaczanymi na bieżąco "kłopotami" drogowymi. Przybliż oddal.
Ostatnio edytowano 22.06.2009 14:37 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 22.06.2009 14:33

Naprawdę duża dziura jest pod koniec 86-stki,jest tam ograniczenie do 30km/h. Ja tam wpadłem 60-tka i troszkę nas wytrzęsło. Pozatym droga nie jest zła,dużo długich prostych na których można przycisnąć.
I pamiętajcie,cała 86-stka jest bezpłatna dla samochodów do 3,5t.
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 22.06.2009 14:42

Mosqito napisał(a):Grzesiu, nie przejmuj się :-) Czasami i na autostradzie zdarzy się korek. Oblicz sobie ile by Cię kosztowała autostrada po chorwackiej stronie z granicy węgierskiej lub słoweńskiej w okolice Krku i porównaj z cena winietki SLO. Teraz tygodniowa kosztuje 15 EUR. Najwyżej w jedną stronę pojedziesz tak a w drugą inaczej.
Pozdrowionka

Właśnie taki wariant też rozważałem :) .I w sumie różnice cenowe są niewielkie,ale zależy mi na tym,żeby szybko dojechać na miejsce.Droga powrotna może się przeciągać,bo to zawsze dłuższe wakacje :lol:
grzegorz_k
Odkrywca
Posty: 93
Dołączył(a): 01.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzegorz_k » 22.06.2009 14:45

Aha! Dzięki za mapkę.Również pozdrawiam.
xennax
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 13.06.2006
Re: ProŚba

Nieprzeczytany postnapisał(a) xennax » 22.06.2009 16:19

nassau napisał(a):KOCHANI, a dajcie proszę jakiś namiar, e-mail angielskojęzyczny (no chyba, że jest polskojęzyczny) na nocleg w Letenye lub okolicach. Najlepiej adresy mail. No i ceny nie z Marsa. DZIĘKUJĘ SERDECZNYM LUDZIOM !!!

PS.
Węgierski to masakra!!! Po angielsku się dogadam. Pomóżcie, bo z małymi dziećmi lecę na samo południe i nocleg musi być.


polecam camping w Zalalovo - malutki domek- domeczek 15 Euro / noc/ calosc

http://www.borostyan-lodge.hu/de/_sgg/m2m2_1.htm
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2009 16:43

miro napisał(a):Od Rajki do Mursko Sredisce w 2h15min


To dałes czadu! :wink:
Rajka-Redics 205 km.
Średnia grubo ponad setkę/h na 86...no,no :wink: :roll:
Ostatnio edytowano 22.06.2009 16:49 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
iamam
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 210
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) iamam » 22.06.2009 16:48

Mosqito napisał(a):PS Tutaj masz mapkę z zaznaczanymi na bieżąco "kłopotami" drogowymi. Przybliż oddal.


Pozwolę sobie wykorzystać ten link w temacie o mapach Mapy, plany miast i miasteczek online.. Może dorzucicie jakieś inne ciekawe mapy...
Marek3726
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 17.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek3726 » 22.06.2009 18:07

dorion napisał(a):Jeśli pojedziesz na Gliwice to przez stan dróg szybciej będzie rowerem. Jedziesz na Bielsko i Cieszyn, z T.G. 1:30.


Nie jechałem całą 86 więc nie wiem. Drogę trochę przerobiłem bo w zeszłym roku jadąc samymi autostradami trochę było nudno. Więc jechałem teraz z Bratysławy na A6, S31, do miejscowości Kormed i wleciałem do Schombatley gdzie do granicy Chorwackiej posadziłem za kierownicą żonę a ja przyciąłem komara. Ale stwierdziłem że w drogę powrotną udam się autostradami.





Goocio napisał(a):
dorion napisał(a):Jechałem trzy dni temu, droga super. Z Tarnowskich Gór do Tucepi w 15:30 min


z tarnowskich przez Gliwice i Zory ?
rozumiem ze jechałes trasą 86 ?

Jeżeli jedziesz z T.G nie jedź przez Gliwice tylko przez Bytom Bobrek,Rudę Śl,Halembę chyba droga925 ale nie pamiętam i dalej prosto,później na skrzyżowaniu w Mikołowie w lewo .Następnie kilka kilometrów i w prawo kieruj się kierunek Wisła .Za Pawłowicami w prawo (tranzyt do Cieszyna).Kieruj się na Brno,Bratysława i już jesteś w Boguszowicach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone