Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piła - Tucepi przez Niemcy

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2009 14:12

pablo2222 napisał(a):Ok coś mi google się pokiełbasiło, faktycznie myślałem że chodzi o trasę przez Monachium i Klagenfurt.


Ni to nie to...jedziesz w Niemczech na Regensburg a potem na Graz...dalej już wiesz jak...jeżeli jej nie znasz to mimo wszystko spróbuj....ja sobie chwalę tą drogę.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 14.05.2009 14:49

alessandro1977 napisał(a):Ni to nie to...jedziesz w Niemczech na Regensburg a potem na Graz...dalej już wiesz jak...jeżeli jej nie znasz to mimo wszystko spróbuj....ja sobie chwalę tą drogę.

Ty masz do Niemiec około 50 km, ja 200.....
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 15.05.2009 07:32

a jak z paliwem? lepiej tankowac w niemczech czy w chorwacji?? myslalem nawet zeby sobie zabrac jakis 20 l baniak z Polski...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 07:41

Policz sobie czy Ci się to opłaca (miejsce, zapach, zagrożenie wylaniem, etc).
Benzyna bezołowiowa 95
Niemcy 1l = 1,22 euro
HR 1l = 0,95 euro
W PL ceny znasz.
Wybór należy do Ciebie
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 15.05.2009 13:10

zasieg mam na jakies 1000 km takze i tak nie wysttarczy w jedna strone..
hmm a z ON taka sama różnica?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.05.2009 13:14

Dla ON
Niemcy 1l = 1,02 euro
HR 1l = 0,88 euro
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 15.05.2009 13:28

piękne dzięki! :)
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 27.05.2009 07:58

alessandro1977 napisał(a):Pablo...jadąc ta drogą omijasz Czechy a później jedziesz normalnie do Graz i dalej znaną już autostradą z której zjeżdżasz zjazdem 226 na Gersdorf/Mureck więc w czym problem ? Przecież z Regensburga jedziesz sobie ładnie do Graz więc chyba masz na myśli inną drogę...


Czyli znaczy to że omija się płatne odcinki Słowenii??
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 27.05.2009 10:54

http://zobal.com.pl/slowenia.jpg dokładnie chodzi mi o ten odcinek, czy jest dobrze dobrana trasa i czy omija trasę płatną? W razie innych sprawdzonych tras proszę o info na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl[/img]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 27.05.2009 11:10

ja też myślę nad Tucepi w tym roku :) już mam upatrzony nocleg 35E dla 2 os :) ale mam też do wyboru Ciovo lub Brele i tak myślę właśnie co :)
Na ciovo już byłem, ale teraz w innej części wyspy bym był. I tak się głowie.
pablo2222
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 849
Dołączył(a): 05.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablo2222 » 27.05.2009 11:32

cdbeavis napisał(a):http://zobal.com.pl/slowenia.jpg dokładnie chodzi mi o ten odcinek, czy jest dobrze dobrana trasa i czy omija trasę płatną? W razie innych sprawdzonych tras proszę o info na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl[/img]

Na tym forum tyle jest informacji na temat trasy przez Słowenię... chcesz iść na łatwiznę. Poczytaj!!
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 27.05.2009 11:36

cdbeavis napisał(a):http://zobal.com.pl/slowenia.jpg dokładnie chodzi mi o ten odcinek, czy jest dobrze dobrana trasa i czy omija trasę płatną? W razie innych sprawdzonych tras proszę o info na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl[/img]


skopiuję post kolegi Mosqito:

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za mostem granicznym skręcamy w prawo w drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach. I jedziemy drogą 433 cały czas aż po 18 km osiągamy Lenart v slov. Goricach.
W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo w drogę nr 3 (Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m w lewo w drogę nr 229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj. Drogą 229 jedziemy aż do Ptuja - ok. 21 km.
Po wjeździe do miasta lekkim łukiem w prawo, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę 713 (Dornavska cesta) kierunek Dornava. Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo (Puhova ulica). Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto, przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor - Gruškovje - Zagreb), na którym skręcamy w lewo w kierunku granicy z Chorwacją. Jadąc teraz już cały czas prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.

To zalecana trasa objazdowa przez Słowenię.
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 27.05.2009 11:58

grax napisał(a):
cdbeavis napisał(a):http://zobal.com.pl/slowenia.jpg dokładnie chodzi mi o ten odcinek, czy jest dobrze dobrana trasa i czy omija trasę płatną? W razie innych sprawdzonych tras proszę o info na priva adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl[/img]


skopiuję post kolegi Mosqito:

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za mostem granicznym skręcamy w prawo w drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach. I jedziemy drogą 433 cały czas aż po 18 km osiągamy Lenart v slov. Goricach.
W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo w drogę nr 3 (Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m w lewo w drogę nr 229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj. Drogą 229 jedziemy aż do Ptuja - ok. 21 km.
Po wjeździe do miasta lekkim łukiem w prawo, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę 713 (Dornavska cesta) kierunek Dornava. Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo (Puhova ulica). Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto, przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor - Gruškovje - Zagreb), na którym skręcamy w lewo w kierunku granicy z Chorwacją. Jadąc teraz już cały czas prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.

To zalecana trasa objazdowa przez Słowenię.


Dzięki! Niestety nie jestem jeszcze obeznany z systemem wyszukiwania (który chyba nie działa) na tym forum, ma inną strukturę niż te z którymi miałem do tej pory do czynienia :)
Jest to całkiem precyzyjny opis jednak nie wiem czy podołam :P no zobaczymy, jeszcze sobie to na mapie obejrzę.

Co do Tucepi to ja już zarezerwowałem sobie apartament tylko że za 40 Juro za 2 osoby ale co tam raz kozie śmierć...
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 27.05.2009 12:01

aha.
Ja jadę dopiero 31.08 - 09.09, ale myślę, że też będzie fajnie.
Tyle, że muszę wybrać czy Tucepi czy Ciovo czy Brela :)
cdbeavis
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cdbeavis » 27.05.2009 12:12

grax napisał(a):aha.
Ja jadę dopiero 31.08 - 09.09, ale myślę, że też będzie fajnie.
Tyle, że muszę wybrać czy Tucepi czy Ciovo czy Brela :)


A który raz (jak można zapytać) jedziesz do Chorwacji? No i jaką trasą jechałeś ? :) Bo start masz jakieś 160 kilometrów na północ odemnie ale podone klimaty :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Piła - Tucepi przez Niemcy - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone