Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry"

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 08.05.2009 12:58

Sławek Sikora napisał(a):Czy w drodze powrotnej przed Cakovcem są znaki na Mursko Sredisce czy Lendave ?


No i tu mnie zastrzeliłeś :-) Nie pamiętam na 100% ale wydaje mi się że są na Mursko Sredisce / Lendava SLO albo samo Mursko S. W każdym razie kieruj się na numer drogi 209. Aha, jadąc od strony autostrady droga 20 tworzy jakby obwodnicę Cakovca, wiec będziesz miał wrażenie jakbyś oddalał sie od miasta i robił koło. Ale sie nie stresuj i jedź za znakami.

Sławek Sikora napisał(a):Czy jest szczegółowa mapa Chorwacji, podobna do tej słoweńskiej,którą poleciłeś.

Pewnie jest ale jeszcze na nią nie trafiłem. ja często korzystam z kilku naraz: http://www.mein-kroatien.info/karten/ ale uzupełniam i porównuje tresci z google.maps, www.map24.pl i www.hac.hr i www.hak.hr no i oczywiscie z autopsji :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.05.2009 13:08

Jest jeszcze wikimapia :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 08.05.2009 13:17

Bodzioch Marek napisał(a):no własnie Mosqito, w zeszłym roku w tamtą stronę ok, ale przy powrocie trochę poblądziliśmy. Wcześniej tego problemu nie miałem. Może byś tak samo mógł w powrotną takiego tutka...??


Się postaram, kruca bomba :-)
Po zjechaniu z autostrady A4 na węźle Cakovec jedziesz drogą 20 kierunek Cakovec. Przy samym mieście droga 20 tworzy obwodnicę okalajacą Cakovec od południa i zachodu. Kieruj się znakami Mursko Sredisce (Lendava SLO). Znaki Cię poprowadzą przez przedmieścia Cakovca, bedziesz mijał kilka marketów po obu stronach, aż dojedziesz do krzyżówki z drogą 209 kierunek Mursko Sredisce / Lendava, na której skręcasz w lewo (z prawej dochodzi droga z centrum). Jedziesz nią spokojnie do samej granicy. Między odprawą chorwacką a słoweńską po prawej mały sklepik Duty Free. Wjeżdżasz do Słowenii drogą 109 i jedziesz cały czas prosto. Po jakimś czasie przejedziesz pod wiaduktem z autostradą, która od tej pory będziesz widział po swojej lewej. Dojeżdżając do Lendavy wjeżdżasz na wiadukt na którym masz rondko. Skręcasz na nim w prawo w dół i za jakieś 100 metrów masz następne rondko na którym skręcasz w lewo (kierunek centrum). Jedziesz spokojnie prosto (droga lekkim łukiem idzie w prawo) mijasz po lewej stacje Petrol, przez rondko jedziesz prosto, po prawej mijasz Lidla, na wprost będziesz widział zamek na skarpie. Dojeżdżasz do rondka, na którym skrecasz w lewo (kierunek Dolga Vas/Redics/Lenti H) i jedziesz cały czas prosto. Kończy się Lendava, zaczyna się wioseczka Dolga Vas, Ty jedziesz cały czas prosto nigdzie nie skręcając. PO jakimś czasie znów zobaczysz autostradę po lewej (w rzeczywistości to będzie H7) aż dojeżdżasz do maleńkiego rondka przed samą granicą, na które do chodzi też wspomniana H7. Skrecasz w prawo i juz masz przed sobą po prawej Petrol a kilkadziesiąt metrów dalej dawne przejście graniczne.

Tak wiec generalnie przejazd przez Słowenię jest prosty i trwa w sumie około 15 min a newralgiczne punkty sa trzy: rondko na wiadukcie (w prawo), rondko za wiaduktem (w lewo) i rondko pod skarpą z zamkiem (w lewo)
Ostatnio edytowano 01.06.2009 21:25 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 13:17

a ja pierwszy raz w google maps i sobie przed momentem zrobiłem traskę z dwoma polecanymi knajpkami na tym forum (jesli knajpki żle zaznaczone to proszę o poprawienie ):

Wadowice(PL)-Podgora(Hr)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 08.05.2009 13:24

Bodzioch Marek napisał(a):a ja pierwszy raz w google maps i sobie przed momentem zrobiłem traskę z dwoma polecanymi knajpkami na tym forum (jesli knajpki żle zaznaczone to proszę o poprawienie ):

Adres początkowy: Wadowice Polska
Adres końcowy: Podgora Chorwacja


Niestety google maps ma jakąś dziwną awersje do aktualizacji przynajmniej na terenie Słowenii. Drogi nr 3, która idzie z Redics już nie ma, a na jej miejscu jest płatna H7. Lepszy jest ten http://zemljevid.najdi.si
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 13:27

Mosqito napisał(a):
Bodzioch Marek napisał(a):no własnie Mosqito, w zeszłym roku w tamtą stronę ok, ale przy powrocie trochę poblądziliśmy. Wcześniej tego problemu nie miałem. Może byś tak samo mógł w powrotną takiego tutka...??


Się postaram, kruca bomba :-)
Po zjechaniu z autostrady A4 na węźle Cakovec jedziesz drogą 20 kierunek Cakovec. Przy samym mieście droga 20 tworzy obwodnicę okalajacą Cakovec od południa i zachodu. Kieruj się znakami Mursko Sredisce (Lendava SLO). Znaki Cię poprowadzą przez przedmieścia Cakovca, bedziesz mijał kilka marketów po obu stronach, aż dojedziesz do krzyżówki z drogą 209 kierunek Mursko Sredisce / Lendava, na której skręcasz w lewo (z prawej dochodzi droga z centrum). Jedziesz nią spokojnie do samej granicy. Między odprawą chorwacką a słoweńską po prawej mały sklepik Duty Free. Wjeżdżasz do Słowenii drogą 109 i jedziesz cały czas prosto. Po jakimś czasie przejedziesz pod wiaduktem z autostradą, która od tej pory będziesz widział po swojej lewej. Dojeżdżając do Lendavy wjeżdżasz na wiadukt na którym masz rondko. Skręcasz na nim w prawo w dół i za jakieś 200 metrów masz następne rondko na którym skręcasz w lewo (kierunek centrum). Jedziesz spokojnie prosto (droga lekkim łukiem idzie w prawo) mijasz po lewej stacje Petrol, po prawej Lidla, na wprost będziesz widział zamek na skarpie. Dojeżdżasz do rondka, na którym skrecasz w lewo (kierunek Dolga Vas/Redics/Lenti H) i jedziesz cały czas prosto. Kończy się Lendava, zaczyna się wioseczka Dolga Vas, Ty jedziesz cały czas prosto nigdzie nie skręcając. PO jakimś czasie znów zobaczysz autostradę po lewej (w rzeczywistości to będzie H7) aż dojeżdżasz do maleńkiego rondka przed samą granicą, na które do chodzi też wspomniana H7. Skrecasz w prawo i juz masz przed sobą po prawej Petrol a kilkadziesiąt metrów dalej dawne przejście graniczne.

Tak wiec generalnie przejazd przez Słowenię jest prosty i trwa w sumie około 15 min a newralgiczne punkty sa trzy: rondko na wiadukcie (w prawo), rondko za wiaduktem (w lewo) i rondko za lidlem (w lewo)
no to padłem... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Powiedz mi czy miałeś do przedniej szyby kamerkę przypiętą, mieszkaleś w okolicy, jezdziłeś N razy tamtędy, czy masz fotograficzną pamięć... Jestem w szoku... :lol:

PS w zeszłym roku własnie pamietam że na wiadukcie czy na rondku miałem problem i źle pojechałem, nie pamietam czy było źle oznakowane cycuś..??
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 13:45

no to teraz z dokładnym opisem i mapką słoweni wg twego linka znam drogę na pamięć...:) ogromne dzięki...:)
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 08.05.2009 15:23

Jechałem. Raz :-)
Ostatnio edytowano 08.05.2009 15:58 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 08.05.2009 15:49

ale ceper z ciebie i pyr a nie gorol... :wink:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.05.2009 23:18

Mosqito napisał(a):Dzięki :-) Niestety mapki nie dam rady wkleić ze względu na konieczność dość dużego zoomu. Ale jeśli masz ochotę to wejdź na ttp://zemljevid.najdi.si powiększ sobie okolice Dolga Vas i Lendavy i czytając dokładnie mój opis jedź paluszkiem :-) dokładnie od jednej granicy do drugiej. Od rondka przy granicy Glavna ulica (najpierw biała potem żółta) potem w prawo Kolodvorska ulica a od rondka za wiaduktem nad torami Trimlini.
W razie czego pytaj. Pozdrawiam

Nie wiem skąd wytrzasnąłeś tę mapkę (tylko proszę nie mów,że z internetu :wink: ).Oczywiście brakuje "h" na początku adresu i mój syn pytał się czy ktoś sobie żarty robi jak mu się strona nie chciała załadować.A tak poważnie to dzięki i myśle, że jeśli ktoś potrafi korzystać z tak pełnego źródła informacji jak ta mapa to nie zapłaci za winietę w Słowenii.Pozdrawiam.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 09.05.2009 00:01

Już poprawiłem. Dzięki.
małgosia b.
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009
Re: Droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) małgosia b. » 11.05.2009 11:43

Mosqito napisał(a): Odkąd w tym cypelku powstała i droga ekspresowa (H7) i autostrada A5 żeby nie płacić winietki


Witam.No właśnie ta droga ekspresowa H7.Na mapie jest zanaczona od samej granicy.Może być tak że Słoweńcy życzą sobie opłatę i za ten kawałek od granicy do pierwszego ronda? :cry:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 11.05.2009 13:34

Na mapie trochę przedobrzyli :-) W rzeczywistości H7 zaczyna się za rondem. Odcinek granica - rondo (około 100metrów) to zwykła droga jednojezdniowa z jednym pasem w każdym kierunku, wąziuteńka i to tego rozjeżdżona przez Tiry.
W zeszłym roku płatne nie było (w tym samym czasie płatne było osławione rondo pod Mariborem). Ale znając Słoweńską "fantazję" pytanie jest jak najbardziej zasadne i warto by ktoś kto jechał w tym roku opisał bieżący stan spraw.
małgosia b.
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) małgosia b. » 11.05.2009 20:06

Proszę o jeszcze jedną małą odpowiedź.Jaki znak drogowy przedstawia początek hitrej cesty? :oops: Może ktoś wie czy jest on zaraz za przejściem czy dalej?Tak sie skałada że chyba pierwsza tam pojadę (15 czerwca),i nie chciałabym być mądra po szkodzie. :wink:
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 11.05.2009 20:20

nie pojedziesz tam pierwsza...;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Stare opracowanie "Trasa przez zachodnie Węgry" - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone